Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.627
Cevap
66
Favori
437.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dikkatimi çekti sony şu 27 kasım'a kadar tüm ürünlerde indirim yaptığında black friday'a özel vatanda da indirim vardı şimdi vatan xz1 satmıyor ve google dan aratıp açtığımda 2999 çıkıyor listede stokta yok gelince haber et diye. Acaba yükselmesini beklediği için stokta mı tutuyor, çok severek elektronik alışverişi yaptığım bir mağaza ama insanı da acaba dedirtti bu durum.
  • nike91 kullanıcısına yanıt
    Öyle yapıyorsa kendi zararına olur, pahalılaşmayacak çünkü bu yüzden de ellerinde kalacak, hatta olması gerekenden düşük fiyat verip zararına satmak zorunda kalacaklar elden çıkartmak için. Aynı öngörüsüzlük yüzünden HtC 10'u 1,5k ya satmak zorunda kaldı bu adamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turevin2.geometrikyorumu T kullanıcısına yanıt
    BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Var hocam. Background defocus ama çok etkili değil
    Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU
    Ayrıca Google'ın kendi kamera uygulamasında da var

• Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

En efektif şekliyle böyle.

• https://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/sony-xperia-xz1-sony-turkiye-garantili-317656347

Yapı Kredi Cüzdan ile 2350 TL ye geliyor. Sony Türkiye garantili.

• Sonyxperiaailesi.com kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam bence bu fiyata 3k'ya satacaklarından daha fazla satarlar
  • Ortalık fena bazı şeyler etik değil söyleyemiyoruz. İyi bildiğin yayıncı satılmış algı yapiyor siz saniyorsunuz sadece samsung apple mi çete kurmuş sony ninde var ama çete tuttuğu kişiler boş yapsamiyor

Kısaca leş yönetim söyleyecek çok şey var ama değmez. Zaten ocakta toplantı var muhtemelen sony mobile tr yi çekecekler ülkeden veya en kötü ihtimal kuculurler

Ki olacağı bu çin markaları bitirdi sony tr de başarısızlık olunca zarar kaçınılmaz xz1 in geliş fiyatı 1950 tl her halukarda kazanıyorlar ama diğeri 2000 kazaniyorsa sony 500 kazaniyor

Htc, Huawei, Samsung ve apple samimi değiller ve bunları savunan sözde tarafsız yayıncılar herkes herşey şaka gibi

Huawei nin fiyatını eleştiriyorlar ama htc en fahiş fiyata sattığını söz etmiyorlar bide işin acı yanı onlara yaranmak isteyen tayfa bunlara prim veriyor.

Bir diğer yayıncı samsugu boğazına kadar almış ama gören yok herşey güllük gülistanlık

Diyecek tartışacak çok şey var ama boşverin.

Akıllı kullanıcı farklıdır herşeyin farkında

En iyisi sony,

Kötü yanları yokmu elbette var sizden herkesten çok eleştiriyoruz ama buna rağmen seviyoruz kullanılabilirlik ve süreklilik açısından rakipsiz beğenirsiniz beğenmessiniz ayrı bu yüzden ülkede resmi olmuş olmamış hiç farketmez alacak olan her türlü getirip alir.

Son olarak hiç kimseyi ciddiye almayın herkes istediği işine geldiği kadar tarafsız

• Sonyxperiaailesi.com kullanıcısına yanıt
    Ben yayıncı güruha değil son kullanıcı cephesiyle ilgileniyorum, Sony de sütten çıkmış ak kaşık değil sonuçta, kapitalist bir düzende yaşıyoruz, adil bir rekabet ortamı yok, her marka piyasayı domine etmeye çalışıyor. Ama şunun çok iyi farkındayım 90'lı yıllarda Türkiye'ye türlü türlü promosyonlar yapan, Playstation 1 çıktığında yanında paket olarak kol ve ücretsiz 3-5 oyun dağıtan Sony'den artık eser yok.Sony de şuan Samsung veya Apple'ın bulunduğu konumda olsaydı o da sizin samimiyetsiz bulduğunuz markalar gibi olacaktı. O yüzden bunların bir önemi yok.

Size göre en iyisi Sony olabilir fakat bana göre değil, dediğim gibi ben son kullanıcıyım. Ha Sony'nin kalitesi başka ona diyecek bir lafım yok fakat rekabetçi olması için gelenek gibi sürdürdükleri bazı hataları düzeltmeleri lazım. Ayriyetten şu forumun sayfalarında Sony'i sizin ekipten daha çok eleştirmişliğim vardır, bu bir sidik yarışı değil, sadece Sony ile kullanıcı-marka münasebetinden daha ileri bir ilişkim olmadığı için bazı hususları daha rahat konuşabiliyorum. Sony yalızca Sony TR'den ibaret olmadığı gibi mobil dünya piyasası da sadece Sony'den ibaret değildir.

Bu arada tarafsızlık ütopyadır dostum, kimliği olan herkesin bir tarafı vardır, ben de dahil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 11 Aralık 2017; 18:24:56 >

• İnceleme çektiğin Videolar da eleştirilerini bekliyor olacağım 😉

• quote:

Orijinalden alıntı: tolyo

quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Şimdiden tercihiniz hayırlı olsun diyim hocam, yeni cihazınızı kazasız belasız uzun ömürlerde kullanırsınız umarım. Aslında bu konu tamamen kullanıcı yorumlarından oluşuyor :) Hani burada yazıp çizdiklerimden farklı bir yorum yapmaya gitmeyeceğim HWP'ye olur da gidersem ;)

Bookeh efekti gibi olayları çok rahat yapabilecek bir kameraya sahip fakat ona uygun bir yazılım geliştirilmesi lazım, bu da biz kullanıcıların elinde biraz. Şöyle ki bu adamların ellerinde bir istek havuzu var, ben her gördüğüm eksikliği düzenli olarak
    questions.tr@support.sonymobile.com'a iletmeye çalışıyorum her güncelleme sonrası, artık ne kadar kaale alırlar, yazılım mühendisleri ne kadar hızlı ve efektif çalışır orası Sony'nin çözmesi gereken bir mesele, ben kullanıcı olarak üzerime düşeni yapayım da top benden çıksın. Biraz arz talep meselesi hocam, yeterince talep yoksa adamlar uğraşmıyor.

Kardeşim senin bu mesajını görünce bende bi katkıda bulunayım dedim ve mail attım.

"Merhaba Xperia XZ1 kullanıcısı olarak öncelikle cihazdan genel olarak memnun olduğumu söylemek isterim. Fakat cihazda kullanılan kamera donanımının rakip markalara nazaran zayıf olduğunu söylemek istiyorum. 2 yıl önce aldığım başka bir markanın tepe seviye bir modelinde bulunan kamera donanımı ve yazılımı malesef XZ1 den çok ötede!

Buna binaen sizden istediğim (şahsım ve diğer bütün XZ1 kullanıcıları adına) XZ1 in mevcut donanımını en verimli şekilde kullanabilmemizi sağlayacak yazılımsal desteğin Sony tarafından sağlanması. Örnek verecek olursak XZ1 in diyafram aralığı 2.0 oysa rakiplerinde 1.8 hatta 1.7! Dolayısıyla gece çekimlerinde 1-0 geride XZ1. Bu eksikliği bir nebze olsun giderebilmek adına kamera ayarlarında bulunan shutterspeed yani çekim hızı ayarını mevcut ayar olan 1 saniyeden rakiplerinde olduğu gibi 30 saniyelere çıkartırsa kullanıcıların keşke Sony yerine şu markayı tercih etseydim tarzı düşüncelerinin önüne geçmiş olursunuz. Donanımsal olarak Sony'nin koymadığı OİS'ten hiç bahsetmiyorum bile çünkü onun yazılımsal olarak bir çaresi yok.(Stady shot teknolojisi hakkında bilgim var)

Yani özetle Sony TR olarak sizden istediğimiz bu şikayet/isteklerimizi Sony Japonya'ya iletmeniz ve takipçisi olmanızdır. İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederiz çalışmalarınızda başarılar dileriz."

Mailime yolladıkları cevaba bakar mısınız!

Sony Xperia Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Sorununuzla ilgili olarak, size ilk olarakhttps://support.sonymobile.com/tr/xperiaxz1/userguide/viewing-photos-and-videos/ linkinde belirtilen işlemleri gerçekleştirmenizi öneririz.

size ilk olarak Sony Xperia XZ1 model cihazının güvenli modda çalıştırmanızı öneririz.

Güvenli modu etkinleştirmek için

1. Cihazınızı kapatın.

2. Güç tuşunu basılı tutun .

4. Xperia™ logosu görününce güç tuşunu bırakın, ardından ekranda Güvenli mod görünene kadar ses seviyesi azaltma tuşunu basılı tutun.

Bu işlem sonrasında telefon sorunsuzca çalışır ise, son zamanlarda indirdiğiniz bir uygulama telefonun çalışmasında sorun yaratıyor demektir. Dolayısı ile bu uygulamayı kaldırmanız gerekebilir.

Sorunların devamı halinde cihazınızın güncel sürümünü kontrol etmenizi ve cihazınız alabileceği en son sürümde değil ise yazılımınızı güncellemenizi öneririz. Lütfen telefonunuzun yeni bir yedeğini alın ve Sony Xperia™ XZ1 model telefonu Xperia Companion uygulaması ile telefon yazılımının güncellemesini sağlayın. Bu yazılım telefonunuzun hafıza kartında önyükleme olarak bulunurken ayrıcahttp://support.sonymobile.com/tr/tools/xperia-companion/ web sitemizden indirilebileceğini göz önünde bulundurun. Güncelleme yapmanız için telefonunuzu bilgisayarınızın USB portuna bağlamanız gerekmektedir. Xperia Companion yazılımının Yazılım Güncelleme(Software Update) tuşuna basarak adımları takip edin.

Ayrıca telefonunuzu direk olarak cep telefonunuzdan da güncelleyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmeniz için aktif bir 2G/3G internet bağlantısına ya da aktif bir Wi-Fi bağlantısına ihtiyacınız olacaktır. Veri ücretlendirmesi olabilir. Lütfen servis sağlayıcı firmanız ile görüşüp ücretlendirme hakkında bilgi alınız. Telefonun ana menüsünden [Ayarlar] , [Telefon Hakkında], ve [Yazılım Güncelleme]kısmından [Şimdi Güncelle] seçeneğini seçin. Telefonunuz yeni bir güncellemenin olup olmadığını araştıracaktır. Lütfen güncelleme yapmadan önce telefondaki verilerinizin olası bir veri kaybını önlemek amacı ile yedeğini alınız.

Cihazın yeni bir güncellemesi mevcut değil veya sorunlarınız güncelleme sonunda da devam ediyorsa telefonunuzu fabrika verilerine sıfırlama uygulamasını Sony Xperia™ XZ1 model telefonunuzda uygulamanızı öneririz. Bunun için telefonunuzun ayarlar menüsünden yedekle ve sıfırla menüsü altında bu seçeneği görebilirsiniz. [Fabrika Verilerine Sıfırla] . Lütfen fabrika verilerine sıfırlama seçeneğini kullanmadan önce telefonunuzdaki verilerin yedeğini almayı unutmayın. Fabrika verilerine sıfırlama uygulamasının sonucu olarak telefonunuzdaki tüm verilerin silineceğini göz önünde tutun. Uyarı bilgilerini dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Sorununuzun devam etmesi durumunda lütfen Sony Xperia™ XZ1 model telefonunuzu yetkili bir teknik servisi tarafından kontrol edilmesi için yetkili bir Sony Mobile bayisine başvurunuz. Ekte yetkili Sony Mobile teknik servislerinin bir listesini bulacaksınız. Yanınızda faturanızı (telefonunuzun modeli, seri numarası, IMEI numarası ve tarihi gösteren) getirmeniz gerekmektedir.

Sony Mobile, telefonunuzun olası veri kayıplarını engellemek amacı ile telefonunuza fabrika verilerini sıfırlama, telefon yazılımı güncellemesi ve teknik servise yönlendirme durumlarının öncesinde veri yedeklemenizi önerir.

Verilerinizi güvenli bir şekilde bilgisayara, yani harici bir cihaza kaydeden yedeklemeler oluşturmak için Xperia Companion ya da Mac OS için Xperia Companion uygulamasını kullanmanız önerilir. Verileriniz bir bilgisayara güvenli bir şekilde yedeklendikten sonra, Yedekleme ve geri yükleme uygulamasını kullanarak cihazınızdaki SD karta ya da harici bir USB depolama cihazına temel ayarların ve verilerin hızlı bir yedeklemesini yapabilirsiniz. Cihazınızın yedeklemelerinihttp://support.sonymobile.com/tr/xperiaxz1/userguide/Backing-up-and-restoring-content-on-a-device/ bağlantısını takip ederek nasıl yapacağınızı görebilirsiniz.

Sizden ayrıca Google hesabınızı kaldırmanızı öneririz.

1. Ana ekran konumunda menü öğesine dokunun.

2. Ayarlar > Hesaplar > Hesap ekle > Google

3. Kaldırmak istediğiniz hesabı seçin.

4. Açılan sayfada sağ üst köşedeki 3 noktalı seçenek tuşuna dokunup hesabı kaldıra hafifçe vurun.

Bu şekilde yetkili teknik servis elemanları tarafından cihazın sıfırlama ve onarım işlemleri sırasında kendisini korumaya almasını ve işlem süresini uzatmasını engelleyebiliriz.

Cihazınız hakkında teknik destek için +90 212 473 77 77 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ürünlerimiz, servislerimiz ve teknik desteğimiz ile ilgili daha ayrıntılı bilgi içinwww.sonymobile.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bilmenizi isteriz ki 7 gün içerisinde yanıtlanmayan e-postalarınız sistemimiz tarafından otomatik olarak kapatılır. Daha sonra ki iletişimleriniz teknik birimimize ulaşmayacaktır bu yüzden yeni bir sorgulama başlatmanız gerekecektir.

Saygılarımızla,

Akif Kırcalı

Sony Xperia Müşteri Hizmetleri

• quote:

Helali hoş olsun hocam fakat ucuzlayınca 2.el hissi mi veriyor onu anlamadım ;)

Bekliyoruz ve alma süresi ne kadar uzar ise heyecan azalıyor.

• quote:

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

En efektif şekliyle böyle.

Nasıl yaptın iti çıkmış.

• Merhabalar.

Ben de geçtiğimiz günlerde telefonu alarak aranıza katıldım. Önceki telefonum olan General Mobile gm5 plus'dan sonra teknolojinin farkına vardım diyebilirim.
    Yalnız, merak ettiğim bir husus var. Sanırım telefon henüz çok popüler değil diye spigen'in kılıfını bulamadım. Sizin kullandığınız, memnun kaldığınız, mümkünse ucuz yollu bir kılıf arıyorum. Önerileriniz beni memnun edecek. :)

Bir de merak ettiğim bir husus var, ekran için kırılmaz cam taktınız mı, nasıl temin edebilirim, faydalı mıdır önerir misiniz? Malum bu hususlarda bilgim bir önceki telefonun vasatlığından ötürü yok, kırılmaz cam piyasasına da uzak kaldım.

Şimdiden teşekkürler,
    Umut
  • mga93 M kullanıcısına yanıt
    Hocam sınırlara bakınca pek iyi olmadı aslında da Instagram'a atınca pek sırıtmıyor çözünürlük farkından ötürü :))
  • tolyo kullanıcısına yanıt
    @Tolyo Salak birisi denk gelmiş size, resmen okumamış bile. Bazen denk gelebiliyor öylesi maalesef...

@uygunsuziçerik hocam girişte birkaç tavsiye bıraktım fakat bu aksesuar desteği maalesef Xperia'ların kanayan yarası. XZ1 çok tercih edilen bir model olmadığı için koruyucu cam üreticileri yanaşmıyor bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 11 Aralık 2017; 21:58:22 >
  • uygunsuziçerik U kullanıcısına yanıt
    Spigen in 2 kılıfı var hepsiburada da mevcuthttp://www.hepsiburada.com/spigen-sony-xperia-xz1-kilif-rugged-armor-black---g11cs22411-p-HBV000008OJQB hafta da bir genellikle yüzde 30 civarı indirim oluyor o zaman almanı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi macheda10 -- 11 Aralık 2017; 22:11:9 >
  • merhabalar.telefon alma aşamasındayım. 3 sene lg g2 kullandım. yaklaşık iki aydır huawei p10 takip ediyorum ancak zx1 görene kadar.yaklaşık 10 sayfa geriye kadar okudum. p10 ile karşılaştırma yapacak olursanız ne tavsiye edersiniz teşekkür ederim
  • nnk1981 N kullanıcısına yanıt
    Plus modeli değilse tabii ki de XZ1'i öneririm dostum ;)
  • quote:

Plus modeli değilse tabii ki de XZ1'i öneririm dostum ;)

plus la arasında sadece diyafram farkı var sanırım ancak yorumlarda kamera konusunda zx1 in yeterli olmadığı söyleniyor.ancak youtube ta izlediğim kadarı ile çok kötü gelmedi bana.( bu arada sony a6000 fotoğraf makinem var.yani gönülden sonyciyim) yorumlarınız değerli teşekkürler
  • Abi o değil de ben artık farklı bölge romuna geçiş yapıyorum. S*mişim Sony Tr'yi, bu andavallar varsa yoksa bir katakulli ile bizi oyalamaya çalışıyor. Zaten bizi kaale alsa adamlar teknik servislerini adam ederlerdi önce. Her neyse başarırsam size metodu aktarırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 12 Aralık 2017; 0:30:5 >
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.