Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.627
Cevap
66
Favori
437.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Wifi kopması hiç yaşamıyorum, ama bu durumu yaşayanlar var, ilginç..

Bir ara kısa süreli olmuştu, sadece arada kopuyordu. Bu durum çok kısa sürdü, ilk güncelleme ile düzeldi.

Halbuki telefonlar aynı, yazılımlar aynı.. Neden oluyor, anlamak zor..
    Farklı modemlerin yazılımı ile uyuşmazlık mı oluyor acaba?
  • RavenoLL R kullanıcısına yanıt
    Ben de yaşamıyorum.

Ama laptopu referans aldım laptopun çektim gücüyle aynı refleksleri veriyor.

Başka cihazları fererans alarak denemeler yaptınızmı acaba.

Yazılım onarma denedinizmi ?

Bu da çözüm olmazsa servis kontrol ettirmekte fayda var wifi entegresiyle ilgili sorun olabilir zaten şu an gözde cihaz hiç üzmezler 1 günde hallederler.
    Kullandığınız wifi ağından olabilir mi ? mesela wifi n kullanıyorsanız yani 2.4 ghz olanı kanalı sınırlıdır. Böyle olunca da etrafta mutlaka o kanalı dolduran şeyler vardır. Ne mesela ? başka komşunun wifi ağı, kullandığınız evdeki kablosuz cihazlar vs. bunlar etkilebiliyor. Farklı cihazlarda çok şahit oldum bu duruma. Ben daha yeni kullanıcısıyım ama wifi ac kullanıyorum o arada tonla güncelleme geldi 5 6 kere falan yaptım hepsini ama hiç wifi kopması düşmesi gibi sorun yaşamadım. Bu modemden bile kaynaklanıyor olabilir, kanal sıkıntısı olabilir ? mesela ben ipad'de seneler önce zyxel modemde çok sorun yaşadım. Sıkıntı modemdeymiş alet garantiye gitti durdu geri geldi hiçbir sorunu yok diye vs. sonra tplink modem aldım bir daha hiç kopma sıkıntısı olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrcunFix

Kullandığınız wifi ağından olabilir mi ? mesela wifi n kullanıyorsanız yani 2.4 ghz olanı kanalı sınırlıdır. Böyle olunca da etrafta mutlaka o kanalı dolduran şeyler vardır. Ne mesela ? başka komşunun wifi ağı, kullandığınız evdeki kablosuz cihazlar vs. bunlar etkilebiliyor. Farklı cihazlarda çok şahit oldum bu duruma. Ben daha yeni kullanıcısıyım ama wifi ac kullanıyorum o arada tonla güncelleme geldi 5 6 kere falan yaptım hepsini ama hiç wifi kopması düşmesi gibi sorun yaşamadım. Bu modemden bile kaynaklanıyor olabilir, kanal sıkıntısı olabilir ? mesela ben ipad'de seneler önce zyxel modemde çok sorun yaşadım. Sıkıntı modemdeymiş alet garantiye gitti durdu geri geldi hiçbir sorunu yok diye vs. sonra tplink modem aldım bir daha hiç kopma sıkıntısı olmadı.
    Yok hocam farklı yerler modemler ile de kullanıyorum sürekli aynı.Eminim çoğu kişinin başına geliyordur ama farkedemiyordur.Çünkü ağdan koptuktan sonra kendi yine bağlanıyor.Ayrıca aktif kullanımda kopmuyor genelde telefon uykudayken oluyor bu durum.

Anladım, benim daha o kadar uzun süre kullanımım olmadı, satın alalı daha 2. günü doldu o kadar. Yazılımsal bir sıkıntı gibi duruyor. Genelde uyku modunda olması buna işaret gibi, güç tasarrufu ile ilgili bir sıkıntı var demek.
  • Kilifsiz kullananlar için tavsiye ederim. Güzel duruyor.
    https://www.akilliphone.com/incele/sony-xperia-xz1-seffaf-karbon-fiber-arka-koruma-sticker-98867

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kendi orjinal kamera uygulaması baya bu algılayıcı için biraz hakaret gibi birşey. Mesela uzun pozlama max 1 saniye. Gecenin körü mesela koydum yıldızı çekeceğim e 8 sn'e kadar yada daha uzun süreli pozlama yok. 1 saniye de çok az. Raw kayıt olayı yok, detay olarak çok basit kalıyor. Kamerası ile ön plana çıkan bir cihaza yakışan bir uygulama değil. Farklı uygulamalar denedim ama güzel sonuç alamadım, tavsiye edeceğiniz bir kamera uygulaması var ise denemek lazım.
  • Yükleyeceğiniz uygulamaların sınırlarını gene sony işletim sistemi belirleyeceğinden farklı kamera uygulamasıyla farklı bir sonuç alamazsınız ancak androidin ruhuna uygun rootlarsanız sorununuz çözülür fotoğrafçılık özelliklerine uygun yazılımlar mevcut.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esklc

Kilifsiz kullananlar için tavsiye ederim. Güzel duruyor.
    https://www.akilliphone.com/incele/sony-xperia-xz1-seffaf-karbon-fiber-arka-koruma-sticker-98867
    Çok şık duruyor ama kenarları dönüyormu tam algılayamadım.Telefonla tam kapsamını yarın sormam lazım.
  • hala alınır mı bu telefon
  • Hüsnü Değirmenci kullanıcısına yanıt
    Sony cihazda root işleri sıkıntılı, en temizi böyle devam etmek olacak.
  • cemozgendh C kullanıcısına yanıt
    Donanım + marka + garanti olarak bakarsanız alınır.
    Donanım çünkü üst segment, yazılım hemen hemen son nesil, ekran deseniz tamam çerçeve olayı sıkıntılı olabilir ama hdr destekli bir ekran. Gün ışığında bile yarı parlaklıkta kullanıyorum o derece güzel parlak bir ekranı var. E parmak izi mesela rakiplerde olmayan bir yerde bana açıkçası arkada olanlardan daha kullanışlı geldi. Ama bir teknosa vb. yerlerde cihazı deneyin. Elinize alıp kurcalayın ki tipi kullanımı şuyu buyu sizi çekmeyebilir. Ek olarak pilden de çekinmeye gerek yok, sayısal olarak biraz düşük kalabilir ama kullanımda çokta üzmüyor.
    Hocam asıl şimdi alınır bu telefon özellik olarak yeni çıkanlardan ne farkı var artık piyasa insanları kandırıyor hatta şimdi gidip bir z3 alsanız bile mutlu mesut kullanırsınız.
  • android oreo 8.1 mayısta gelir mi acaba
  • redemption5 kullanıcısına yanıt
    Z5 compact kullanıyorum şuan zaten ama delirtti telefon artık 2. Yılın sonuna geldi yaza doğru alıcam bu xz1i

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hatta tam zamanı 2100 e geldi (835 işlemci parlak ekran ince hafif metal kasa güzel kamera sony yazılım )

Hatta ben 2500 den sonra bu fiyata gelmesi için bilerek bekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü Değirmenci -- 27 Nisan 2018; 8:25:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hüsnü Değirmenci kullanıcısına yanıt
    Arka tarafın tüm hattı ile kapattı ve hafif kıvrıma da taşıyor ve kalmıyor. Çok güçlü yapışıyor. Tek defada yapıştırmak gerek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redemption5

Hocam asıl şimdi alınır bu telefon özellik olarak yeni çıkanlardan ne farkı var artık piyasa insanları kandırıyor hatta şimdi gidip bir z3 alsanız bile mutlu mesut kullanırsınız.
    Evdeki 2015 model Z3+ copper güncel cihaz halen kasma donma yapmadan ilk günkü sıkıntısız çalışıyor.
    XZ1 in ruhu ve donanım kalitesi bu kadar cezbetmese değiştirmek için sebebim yoktu. Halen çevremde Z3 hatta aile bireylerinde Z2 kullanıyorlar ve herhangi bir sıkıntıları yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü Değirmenci -- 27 Nisan 2018; 9:41:52 >
  • Sony yazılımlarında drm key denilen bir hadise var, bunlar bootloader'a yüklü. Sen root için müdahale ettiğin zaman bootloader da olan drm keyler siliniyor. Mesela bazı kamera özellikler, xreality, birde screen mirror gibi şeyler root yaparsanız çalışmıyor. O yüzden sony cihazda root işi sıkıntılıdır. Ha belki yeni yöntemler vardır ? bilemiyorum, araştırmak lazım.
  • ekran videosu almak için ne yapmalıyım gç açma kapama tuşuna basınca ekran görüntüsü al çıkıyor ama video kaydet yok önceli z3c android 6 ta vardı bu özellik

birde bu xz1 ile temassız mobil ödeme yapan kullanan oldumu eski telefonda kullanıyordum xz1 de ödeme yapamıyorum
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.