Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.627
Cevap
66
Favori
437.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anormal olduğunu düşündüren sebep nedir acaba ?

Pil bakımını da her zaman kapatabilirsiniz.

Burada amaçlanan pili %90 dan sonrasını sizin cihazı kullanmaya başlayacağız saat aralığında doldurmaktır.

Yani cihazı kullanmaya başladığında TAZE %100 olacak.

Kullanım alışkanlığının değişip değişmediğini kendisi saptar amaç zaten tak unut modunda çalışıyor.

Benim cihaz 7:10 da aktif duruma getirdiğimi anladı ama ben bazı sebeplerden dolayı tercih etmedim ve kapattım.
  • XZ2 deki liquid temalar

https://drive.google.com/file/d/1ihtphmkL4OHWX8ynELBNYVzGGYUwlORR/view?usp=drivesdk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolyo -- 24 Nisan 2018; 2:22:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tolyo kullanıcısına yanıt
    _ Paylaşımınız için sağolasınız. Sayenizde bu yeni temaları deneme şansı bulmuş olduk. Ellerinize sağlık

• The Executioner kullanıcısına yanıt
    Bende 5s ve 6s yanında da xz1. Aynı parçaları atıp dinledim. Kulaklıklarımı da sayayım, Sony XB600, audio technica cks99 birde xiaomi hybrid hd var. Sesin gürültüsü anlamında şiddet yani iphone bir tık daha yüksek. Ama sesin detayı, sahnesi tizler basslar bunların ayrımını xz1 de çok rahat yapabiliyorken 5s'de veya sonrası 6s vs. de yapamıyorsun. Evet biraz yüksek son sesi ama detaylılığı düşük. Bilmiyorum sizde ki kulaklık veya dinlediğiniz parçalar neler ama ben çok rahat ayırt edebiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 24 Nisan 2018; 14:9:41 >
  • Herkese selamlar xz1 e geçiş yapmış bulunmaktayım
    sormak istediğim olay mesajlara girince silinmesini istemediğim mesaja yıldız ekliyordum bir onceki z3c telefonda sanırım oreo yazılım ile değişmiş bu sistem silinmesini istemediğim mesajı yıldız konmuyor mu şimdi sadece arşiv olayı mı var oreda

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Executioner

Bu mesaj silindi.
    Doğru bir teşhis..

En büyük sebebi ise 5S'in kalın telefon kasasından dolayı..
    Kasa ne kadar kalın olursa, içine yerleştirilecek ses hoparlörünün kalınlık ve çapı o kadar büyük olur.

Bir diğer faktör ise, XZ1 su geçirmez tasarıma ve sertifikaya sahip (ip68)
    Fakat suyu ve tozu sızdırmayan kasa, maalesef sesi de fazla sızdırmıyor ve dışarı çıkışını azaltıyor.

İphone 5S'in basları özellikle daha iyi ve daha dolgun kesinlikle.. Kasa kalın olduğu ve ses çıkış yolları açık olduğu için..

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotbes -- 24 Nisan 2018; 14:39:58 >
  • Herkese selamlar xz1 e geçiş yapmış bulunmaktayım
    sormak istediğim olay mesajlara girince silinmesini istemediğim mesaja yıldız ekliyordum bir onceki z3c telefonda sanırım oreo yazılım ile değişmiş bu sistem silinmesini istemediğim mesajı yıldız konmuyor mu şimdi sadece arşiv olayı mı var oreda

teşekkürler birde uygulamalarda yüklü gelem amazon ve amazon kindle nasıl silerim kaldırma olayı yok sanırım
  • The Executioner kullanıcısına yanıt
    Evet, ses kalitesi olarak eline su döken olmaz.

Sadece sesin yüksek olması beğenilse eşek anırması birinci gelirdi.
    https://www.youtube.com/watch?v=cuUqh8BzwPw

Bildirim sesleri için genel olarak android 8.1'de geliştirilme beklendiği belirtilmiş ama

s3.amazonaws.com/ceptemoda/download/zs/kilic-2-1186.m p 3 (m p 3 ü birleştirin)

kullanıyorum tiz ses yeterli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü Değirmenci -- 24 Nisan 2018; 19:48:43 >
  • Süpersiniz, cihazın donanım sağlam bende yükledim teması ve ses mükemmel.

Paylaşımların devamını bekleriz.
    https://www.youtube.com/watch?v=cuUqh8BzwPw

Şu kulaklıklar çok övülüyor uygun bulduğum zaman hemen almayı düşünüyorum.Kablosuz ve noise cancelling olmasıyla alanında tek örnek görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü Değirmenci -- 24 Nisan 2018; 21:17:37 >
  • Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

Klasik tema ile harika oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: z.ozkan41

_ Paylaşımınız için sağolasınız. Sayenizde bu yeni temaları deneme şansı bulmuş olduk. Ellerinize sağlık
    Rica ederim kardeşim eyvallah 👍

• Bokeh efekti veren güzel uygulama öneriniz var mı ?

Sonynin kendi bokeh uygulamasını da kullanıyorum ama çok memnun değilim
  • merhaba arkadaşlar konu dışı olacak ama aramızdan birinin bilgisi vardır diye burayada yazıyorum.oğlum dün akşam eşimin telefonunu (sony x) sert bi şekilde balkon demirinin köşe sivri yerine vurdu.Ekran koruyucu olduğu için ekrana bişey olmadı ama telefon artık kameraya girmiyor ve aşırı ısınıyor.kamera ya tıkladığımda kamera durdu uyarısı almaya başladım.telefonu fabrika ayarlarına çevirdim bi ümit ama yine olmadı.telefonu açtığımda kameranın yan kısmından ısınmaya başlıyor ve 10-15dk ya telefon ısı sıcaklığı elde hissedilir derecede artıyor. bu arada pil %79 dan yarım saatte %30 un altına indi kendiliğinden.sorun neyden kaynaklı olabilir.özel servise vericem.servise vermeden bilgim olsun ki kazık yemeyelim
  • sovalye_ kullanıcısına yanıt
    Durum gösteriyor ki, ekran kurtarmış kendini ama darbe sırasında basınçtan dolayı içerde entegrelerden biri ciddi hasar almış.

Eğer piyasada yedeği olan bir parça ise, belli bir ücrete değiştirilebilir.
    Eğer yoksa, board komple değişmesi gerekebilir. Bu da çok daha pahalıya gelecektir.
  • pukiman kullanıcısına yanıt
    Type c soketin dibine baktınız mı ? fener yada başka telefonun flaşı ile bakın derim. Sokette yada pinlerde bir yamukluk eğiklik varsa girmeyebilir.
    Cihaz tam olarak nerden hasar aldı hocam?
    Şimdi benim tahminimce ( ek işim olarak telefon tamir ediyorum ) Cihazda kameranın bağlı olduğu flex kablo ayrılmış çıkmış olabilir darbe kaynaklı. Bunun yanında pil darbeye dayanıklı bir malzeme değil. Hemen yapısı değişir kimyası bozulur. Bunun yanında o kadar büyük darbede anakart çipler entegreler vs. şiddetten zarar görmüş lehimden kopmuş olabilir. Bunları açıp bakmadan anlamak çok zor. Belki bir açıcaz pil şişmiş içinde baskı yapıyor çıkacak ? Veya kamera filmi kopmuş ama kasaya kısadevre yaptırıyor olmuş çıkacak ? ki olur mesela bunlar.

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU

Cihazın içi böyle, mesela o darbeye bağlı olarak, anakart ile altta bakır borular var soğutmayı sağlar belki darbe yüzünden o bakır borudan ayrılmıştır ? cihaz aşırı ısınıyordur güç tüketiyordur ve pili hemen bitirebilir ? Yani kıssadan hisse açıp bakmadan anlamak çok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrcunFix -- 25 Nisan 2018; 15:28:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Cihaz tam olarak nerden hasar aldı hocam?
    uygulama şimgfesinin yanındaki çizik olan yer.ekran korSony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONUuyucuda,ekranda çizik yok ama
  • fotbes kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim.yarın telefoncuda anlicaz artık sorunu.
  • Bu wifi sorunu can sıkmaya başladı artık.Durduk yere wifiden kopuyor kalıyor öyle.Veya wifiyi açınca hemen ağları görmüyor.

Birazdaha bekleyeceğim güncelleme ile giderilmezse servise vericem.
  • 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.