Şimdi Ara

Sony Xperia™ XZ1 (Sony Mobile) - ANAKONU (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.628
Cevap
66
Favori
437.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam o işin hikayesi, o mesaj bende çok sık aldım fakat 9 aydır sunduğum hiçbir talebe dair bir iyileşme görmedim maalesef. O yüzden artık çok da umrumda değil güncelleme ile neyi getirip nelerden götürecekleri.
  • zafermahmut86 kullanıcısına yanıt
    HWP dan Kerem sürekli P10 kullanıyor ve bu aralar videolarında sürekli pil performans ve ısınmadan şikayet ediyor. Bi araştırın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

Hocam o işin hikayesi, o mesaj bende çok sık aldım fakat 9 aydır sunduğum hiçbir talebe dair bir iyileşme görmedim maalesef. O yüzden artık çok da umrumda değil güncelleme ile neyi getirip nelerden götürecekleri.
    Aynen kardeşim bende farkındayım standart cevap veriyorlar sonuçta adamlar ticari kaygıyla bi karar vermişse bunu değiştirmek öyle 100-150 kullanıcının isteğiyle olacak bişey değil.

Bizde işte karınca misali talebimizi iletelim de gerisi onlara kalsın mantığıyla düşünüyoruz sonuçta taş atıp kolumuzu yormuyoruz. Bence buradaki her arkadaş bu talebi iletse en azından Sony Tr nin bile olsa dikkatini çekeriz bi ihtimal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Kardeşim nasılsın nerelerdesin.xzp alma arifesindeyim ne dersin. Hani şu ekran sorunu olmazsa Xz1 çok kararsızım. Bir Yardıma ihtiyacım var.

• se_runtome kullanıcısına yanıt
    Hocam PM'den geliyorum şimdi. O kadar sıkıldım ki bir ara buralarda dolanmaktan birazcık kendimi çektim abi buralardan. Bir yandan akademik hayatımız da yoğun tempo gidiyor, pek ilgilenemiyorum buralarla. DAha çok facebook'ta aktifim.
  • Maşallah bu cihazın pili çok iyi. Sabaha karşı 5'de sarjdan aldım. Yoğun kullanimla şu anda 15% 'de. Ekran süresi 7 saat 30dk. Demek ki bu cihazda 3000-3200 mah pil koysalarmis 2 gün sarj' a takilmazdi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • insom kullanıcısına yanıt
    2700 mAH üzeri daha ağır pil yerine 155 GR. hafifliği her zaman tercih ederim. Z5P kullanırken gün içinde elde taşımak parmak ve bileklerimi yormağa başlamıştı .Z3+ den beri hafiflik ilk tercihim oldu.

Donanım bileşenlerinin enerji tüketimleri düşürülmüş S810 işlemci ve 2930 mAH pilin verimini verebiliyor.
  • Merhabalar uygulamaları sd karta atabiliyormuyuz acaba
  • ulumanittu kullanıcısına yanıt
    Şu anda izin vermiyor ileriki dönemlerde beklemedeyim.
    Daha önceki android sürümlerde aynı sıkıntıyı yaşamıştık güncellemeyle çözülmüştü.
    Müşteriden gelebilecek cihaz yavaş şikayetini baştan engellemek için olduğunu tahmin ediyorum.

Dahili hafıza hızları

Read 463 MB/s ve Write 217 MB/s iken

SD kart Read 71 MB/s Write 32 MB/s lerde kalıyor.(Oldukça yüksek hızlı kart test edildi)

Bu kart yüksek grafikli oyunlar ve 4 K için yeterliLİĞİ denendiği halde sıradan ucuz düşük kart takarsanız bu değerleri göremeyeceksiniz.Ve cihaz performansı için dar boğaz olacak.şİkayetçi olacaksınız.

Ayrıca uygulamalarda SD kart kullanımında cihaz SD kart için elektrik sarfettiğinden batarya ömrünü de olumsuz etkiliyor.

Şu an Tüm video ve resimleri kaydetmek olanağı mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü Değirmenci -- 20 Nisan 2018; 16:6:16 >
  • Ya arkadaşlar, 64 gb lık bir telefonda uygulamaları hafıza kartına atma isteği de nerden çıkıyor :))

Resimleri at, videoları at, müzikleri at hafıza kartına..
    Aha geriye hangar gibi yer kalıyor.

64 gb hafızayı hangi uygulamalarla şişireceksiniz merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotbes

Ya arkadaşlar, 64 gb lık bir telefonda uygulamaları hafıza kartına atma isteği de nerden çıkıyor :))

Resimleri at, videoları at, müzikleri at hafıza kartına..
    Aha geriye hangar gibi yer kalıyor.

64 gb hafızayı hangi uygulamalarla şişireceksiniz merak ediyorum
    Bazı xz1 ler 8 GB üretilmiş şirket özür diledi

• bu özelliği açtıysanız şu an şarj verilerinizi toparlıyor bir süre sonra telefon ekranınıza bir bildirim gelecek dikkatlice okursunuz ...
  • https://blogs.sonymobile.com/tr/2017/08/23/mobil-fotografciliga-giris-101/

Amatör cep telefonu fotoğrafçılığına başlayanlar için seri oluşturulmuş sony olunca başka oluyor.

• Fullscreen Browser'i tavsiye ederim web de full ekran kullanmanızı sağlıyor.

En beğendiğim Z1 wallpaper, Z3 clock, Kit kat softkeyler ve xperia Z ikonları çok nostaljik oldu.

Xperiaların her versiyonlarının tadlarından bir derleme yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüsnü Değirmenci -- 22 Nisan 2018; 11:35:24 >
  • Slm beyler. 1 haftalık xz1 ile yazıyorum. Genel olarak memnun kaldım Taki bir ekran problemi ile karşılaşıncaya kadar. Aynı problem anneme aldığım sony xperia L1 de de karşılaştım. Belki basit bir çözümü var dır diye sizlerle paylaşıyorum. Sorun ekranda turuncu çerçevenin görülmesi ve ekran içeriğinin kontrolsüzce kendiliğinden büyümesi. Yazı görüntü VS. Sığmıyor ekrana.Fotosunuda paylaşıyorum. İlginiz için teşekkür ederim şimdiden...

• selamlar. bi hafta önce satın aldım telefonu. önceden mi5 kullanıyordum. bende sorun şu : hiç yaşamadıım bağlantı problemleri yaşıyorum. telefon bi 3g bi 4.5 g alıyor sinyalı ve tek diş çekiyor neredeyse. bir ayarı vs olabilirmi kurcaladım ama bulamadım birşey.
  • nmnbcr N kullanıcısına yanıt
    _ Cihazınız Hayırlı olsun İNŞALLAH.

Ayarlar_Erişebilirlik_Büyütme_her iki büyütme türünüde kapalı konuma alın.

Bu şekilde sıkıntınız çözülecek gibi gözüküyor

• İlk alanlardanım hiç bir sıkıntısı cıkmadı cihazın , ne ekran çizgileri ne başka bir şey. Derken dün gece setimiz vardı ve gece çekimi yaptık ama düşüp ya da darbe almadı cihaz. Sabah şarja takayım dedim usb girmiyor. Başka usb denedim yine girmiyor.. Sorun kabloda değil yani , yarıda kalıyor çözemedim çıldırıcam. İçini kürdanımsı bir şeyle temizleyim dedim bir şey sıkışmış olabilir diye ama o da yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: pukiman

İlk alanlardanım hiç bir sıkıntısı cıkmadı cihazın , ne ekran çizgileri ne başka bir şey. Derken dün gece setimiz vardı ve gece çekimi yaptık ama düşüp ya da darbe almadı cihaz. Sabah şarja takayım dedim usb girmiyor. Başka usb denedim yine girmiyor.. Sorun kabloda değil yani , yarıda kalıyor çözemedim çıldırıcam. İçini kürdanımsı bir şeyle temizleyim dedim bir şey sıkışmış olabilir diye ama o da yok...
    Hocam kablonun type c olması gerekiyor type c olmasına rağmen girmiyorsa servis yolu görünmüştür.

• tolyo kullanıcısına yanıt
    Orjinal kablosundan bahsediyorum zaten. Type c başka kablolarda girmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.