Şimdi Ara

Sony Xperia XZ1 Compact 'Atom Karınca' ön inceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
2.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • z3 compact kullanıyorum bu senenin sonunda 3.senesini dolduracak telefon ve bir 2-3 sene daha kullanabileceğimi düşünüyorum. Büyük ekranlı telefon tercih etmeyenler compact serisine mecbur kalıyor halbuki diğer firmalarda bu compact işine el atmalı.

Telefona gelecek olursak tasarım zaten her compact telefonunda neredeyse aynı fakat şu hoparlörler değiştirilmeli. Aynı tipte hoparlörler z3 compactta da var ve içerisine çok kolay toz dolabiliyor.
  • Ön panel haricinde güzel duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Iphone çerçevesiz zaten de herkes o yüzden alıyor.
    Her Sony telefon haberinde aynı yorumları yazmaya bıkmadınız mı?

İphone'un çerçeveleri kalın doğru ama altta home butonu var. En azından sony de tuşları çerçeve üzerine yerleştirse güzel olabilirdi. Zaten iphone kullanıcılarıda ince çerçeve istiyor ama sırf ios apple desteği hatrına alıyorlar işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 15 Eylül 2017; 17:54:41 >
  • Şu tasarıma niye bu kadar gömüyorlar hala anlamış değilim. Başka laf edilecek yerimi yokta tasarıma laf ediyorsunuz? Zevk meselesi zevk insanlar hala diretiyor samsung gibi olsun diye. Bence de tam tersi bu tasarım daha güzel. İlk çıktığında Z3 Compact almıştım hala kullanıyorum tık demedi telefon 1 tane yazılım sıkıntısı çekmedim. Kamerası akşam patates oluyor ona da olur o kadar diyorum. Telefon 2.kattan aşağı düştü kaç kere bisiklet kullanırken elimden fırladı yere düştü üstünde oluşan çizik ve ufak ezilmeler dışında 1 tane hatası yok. Bunun yerinde başka bir telefon markası olsaydı şimdiye 3-4 kere ekran değiştirmek zorunda kalırdım. (Marka vermeye gerek yok hangi markanın ekranları kolay kırılıyor millet zaten biliyor.)

Sony'e laf söyleyecekseniz kamerasına söyleyin ne bileyim piline söyleyin kullandığı yazılıma söyleyin ama tasarıma nie bok atıyorsunuz bunu da sevip kullanan insanlar var. (örnek ben.)

XZ1 Compact çok hoşuma gitti TR fiyatı belli olsun uyarsa onunla değiştirecem z3c'yi artık.

Aynı yazıyı Sony Xperia XA1 Plus yazısına da yazdım.

• X compactan bi farkını göremedim. Kasa aynı kasa
  • Sony Xperia XZ1 Compact 'Atom Karınca' ön inceleme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • - IP68 sertifikası var ve suya-toza dayanıklı.

- Yaklaşık yüzde 71 ekran-kasa oranı. Bence gayet iyi.

- Android 8 ile geliyor. O birilerinin övdüğü Note8 için aylarca bekleyin Android Oreo'yu.

- 720p ekran. Bence 4.6" için tam da olması gereken.

- Qualcomm Snapdragon 835. 835'i 720p ekranda görmek isterim. İnanılmaz bir performans bekliyorum bu açıdan.

- 4 GB RAM. Daha ne olsun?

- 32 GB dahili hafıza da kabul edilebilir bir değer. microSD kart desteği de var. Dert edilecek bir şey değil.

- Adamlar kameradan da kısmamışlar, XZ1'in aynısı. Ön kamerada bir geriye gidiş var XZ1'e göre. Yine de kabul edilebilir ölçüde bir ön kamera özellikleri görüyorum.

- İşte en can alıcı özelliğe geldik. Birileri sırf taş atmak için 3000+ mAh batarya koyulmamasına laf etmiş. Kendi hayran oldukları 6" üstü cihazlarda bile anca 3300 mAh batarya görüyorlar. Bu cihaz 720p ekranı, Sony'nin kusursuz yazılım optimizasyonu ve 10nm işlemcisiyle en uzun ekran süresi veren Android cihazlardan biri olacaktır.

Ben cihazı çok beğendim. 4.6" ekranlı bir cihaz kullanmam ama bu küçüklükte telefon sevenlere kesinlikle önerebilirim.

Kötü bir haber vereyim. Hardware Plus'tan Berkin Bozdoğan'ın ilettiğine göre, Sony bu cihazı Türkiye'de satışa sunmayabilirmiş. Böyle bir ihtimal varmış. Sony Türkiye aklını kullanmalı. Compact seven büyük bir kitle var bu ülkede. Fiyatlandırmayı da güzel yaparlarsa, bu cihaz çok satar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SixSixSix

- IP68 sertifikası var ve suya-toza dayanıklı.

- Android 8 ile geliyor. O birilerinin övdüğü Note8 için aylarca bekleyin Android Oreo'yu.

- Qualcomm Snapdragon 835. 835'i 720p ekranda görmek isterim. İnanılmaz bir performans bekliyorum bu açıdan.

- 32 GB dahili hafıza da kabul edilebilir bir değer. microSD kart desteği de var. Dert edilecek bir şey değil.

- Adamlar kameradan da kısmamışlar, XZ1'in aynısı. Ön kamerada bir geriye gidiş var XZ1'e göre. Yine de kabul edilebilir ölçüde bir ön kamera özellikleri görüyorum.

- İşte en can alıcı özelliğe geldik. Birileri sırf taş atmak için 3000+ mAh batarya koyulmamasına laf etmiş. Kendi hayran oldukları 6" üstü cihazlarda bile anca 3300 mAh batarya görüyorlar. Bu cihaz 720p ekranı, Sony'nin kusursuz yazılım optimizasyonu ve 10nm işlemcisiyle en uzun ekran süresi veren Android cihazlardan biri olacaktır.

Ben cihazı çok beğendim. 4.6" ekranlı bir cihaz kullanmam ama bu küçüklükte telefon sevenlere kesinlikle önerebilirim.

Kötü bir haber vereyim. Hardware Plus'tan Berkin Bozdoğan'ın ilettiğine göre, Sony bu cihazı Türkiye'de satışa sunmayabilirmiş. Böyle bir ihtimal varmış. Sony Türkiye aklını kullanmalı. Compact seven büyük bir kitle var bu ülkede. Fiyatlandırmayı da güzel yaparlarsa, bu cihaz çok satar.

Desene 3500 TL etiket koyacaklar. Insanlar eline alip bir iki cevirecek, sonra gidip iPhone 7 alacaklar. Bu yuzden Turkiye'de satilmayacak demislerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tensi

quote:

Desene 3500 TL etiket koyacaklar. Insanlar eline alip bir iki cevirecek, sonra gidip iPhone 7 alacaklar. Bu yuzden Turkiye'de satilmayacak demislerdir.

Sony Xperia XZ Premium bile 3600 TL'den satışa çıktı. Neredeyse Compact ile aynı donanıma sahip. Ekranı 4K ve ön kamerası daha iyi. Bu model Haziran 2017'de 3600 TL iken; şu anda 3194 TL'ye bulunabiliyor.

Sony Xperia XZ Premium 650€ civarı bir fiyata sahip. Compact model 500€'dan satışa sunulsa, Türkiye'de 2750 TL civarı bir fiyata satılır. Bir de Sony Xperia XZ1 var tabii. Nasıl bir fiyatlandırma yapacaklarını merakla bekliyorum.

XZ Premium 3200 TL, XZ1 3000 TL, XZ1 Compact 2500 TL olsa süper olur. Sony Türkiye fiyatlandırma konusunda diğer markalara göre daha uygun.

Bekleyip göreceğiz.

• O fiyata gelirse cok iyi olur tabii. Ithalatci garantili Cinliler bile 2000 uzeri satilirken Sony nin o fiyati vermesi cok zor gibi gorunuyor. Cok kotu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tensi -- 2 Eylül 2017; 17:9:26 >
  • Ekran artık 1080p olmalıydı. PDF ve webde yazı okurken bariz fark oluyor. 32gb hafıza bu işlemci için hakaret gibi. Çerçeveler ve sivri köşeler zaten tek başına almama sebebi. Tamam küçük telefon istiyoruz da koca kasada küçücük ekran istemiyoruz. İnsanlar SE almaya devam edecek. Hele yenisi daha ince çerçeve ile gelirse ben bile satar yenisini alırım. Yıllardır adam gibi güçlü küçük telefon bekliyoruz ama yok, inatla yapan yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 3 Eylül 2017; 10:43:58 >
  • Mesut rica ediyorum ön incelemede telefonu eline alınca yayık ayran gibi çalkalama yavaş yavaş sağını solunu göstererek çek, kamerasını falan çalıştır ne bileyim yap birşeyler

• Mesut abi Allah aşkına;Tuğla ya sarı sprey boya atmışlar sen diyosun ki diğer modellerden daha kalın değil.

Son çıkan Z5 Compact 8.9 mm bu 9.3mm.Z5 ten önce çıkan Z3 Compact ta 8.6mm.Bir tek geçen seneki X Compact 9.5 mm.2 mm ile onu geçmiş durumda.El insaf.Göz var nizam var.Kalınlık geniş bi kasada bile gerçekten kalın denilecek kadar kalınken,4.6 kasada bariz şekilde Tuğla gibi duruyo.Video da 58 sn de net bi şekilde duruyo.Sen o andaki fuar ortamında bunu tam dile getirememiş olabilirsin ama eminim bu telefonu normal şekilde inceleme yaparsan sende aynı düşünceleri dile getirirsin.Ben telefonu elime almadım ama net olarak çok kalın olduğunu görüyorum ve söylüyorum.2017 de çıkıp 2500 TL yi cebimden götürecek bi telefonuda bu kadar kalın olmasın abi.Yazıktır günahtır.

• 2 senedir z5compact kullanıyorum ve şu an hala yerine.koyacak telefon bence yok.islemci s820 olsa da daha az enerji tuketse bir de kamera biraz daha hızlı calissa tabi eksikleri yok değil ama alt alta toplayınca artıları çok.

boyut olarak çok ergonomik.ekran bana her ortamda yetiyor.ayrica 2 hafta önce 7.1.1 güncellemesi aldım.diger 2015'leri geçtim 2016 model telefonu olanların bile çoğu güncelleme bekliyor.hatta s8 bile bekliyor :)

Bu yeni telefonda alt ve üst çerçeveler 2-3mm incelebilirmis bence de.bu kadar sağlam bir pil uğruna kalinlik hiç önemli değil zaten kılıf takınca tüm telefonlar aynı oluyor.hoparlor ses seviyesinin gelişmiş olmasını beklerim bir de eller serbest görüşmeler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 6 Eylül 2017; 0:1:24 >
  • Aferin sony tugla üretimine devam et z3 compactin ekran kalkmasi su gecirmesi les kamerasından sonra hala bi gelisim gosteremeyen sony.. Eyy gidi sony dedin mi kalite farklilik gelirdi hep aklima simdi tugla geliyor direk..

• quote:

git kendine hobi falan edin, yazik

• Türkiye'ye Sony getirmese, paralel ithalatçılar getirir telefonu. HB'den satışa sunulur garantili olarak. İlk olarak compact telefon bekleyen kaymak tabakanın parasını almak için 3000 üzeri fiyattan giriş bile yapabilir.
  • iyi güzel 2014 başında z1 compact aldım cihaza hayrandım ve 3.5 yıl o şekilde kullandım en son darbe sonucu ekran patladı yaptırmadım
    3.5 yıllık tercübemin + ve -leri
    +cihaz çok akıcı çok hızlı performans
    +mükemmel batarya süresi
    +oldukça sağlam kasa yapısı gerçekten oldukça sağlam
    +kamera performansı oldukça iyiydi
    gelelim eksilere
    -telefonun bataryası 1.5 yıl sonra %40-50 de pat kapanmaya başladı ve batarya değişimi yapıldı fakat kirli bi servis işleminden dolayı o mükemmel kameraya kaçan lekelerden dolayı kamerası kötü hale geldi
    -o arka kapagı yapıştıran yapışkan değişimden sonra kıyıdan köseden attı dolayısı ile su geçirmezlik gitti ve o açıklardan toz girdi arka kamaera tamamen bitti yani 1.5 yıl sonra o 20.7 mp kamera çöpe döndü yeniden yapıştırdık yine açıldı o şekilde kullanılmaz kamerası ile 2 yıl daha kullandım en son ekran kırıldı bende daha kolay tamir edilebilen yapısından rahatlıkla açılan arka kapagından ve açılınca toz kaçmayan kamerasından dolayı huawei p9 a geçtim
    her halukarda bu pil 2 yılda ölecek ya pil ölünde 2-3 bin verdiğiniz cihazı atacaksınız yada pil değişiminden sonra eski kamerayı beklemiyeceksiniz azcık şu cinli xiaomi ve huawei incelesen örnek alsan sony apple sony kamera lensine safir koruma kullanıyor sony ise plastik illa çiziliyor

sony bence şu yapıştırma kasa siteminden vazgeçip apple gibi vidalı veya huawei gibi geçmeli kasaya geçmeli su geçirmezlik 1 sene sonra zaten çöp bırak şu geçirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belekbeach -- 10 Eylül 2017; 1:5:4 >

• 4.7 inç olan iphone lardan uzunluğu 1 cm kısa olan telefonda stereo hoparlör, 2700 mah batarya, 4 gb ram, 19 mp kamera sığdırmışlar adam gelmiş "tuğla gibi olmuş yhaaa" diyor. İphone 8 gibi 7.3 mm yapıp 1821 mah batarya koysa daha mı iyi olurdu? 1000 mah batarya farkı var 2 mm kalınlık farkına karşılık olarak. Kaldıki iphone lar çok ince telefonlar, s8 gibi son çıkan amiral gemiler 8 mm civarında. Üstüne bu telefonlara kılıf takıyorsunuz daha da kalınlaşıyorlar. Madem kalınlık bu kadar önemli kılıfta takmayın

• Millet acı haberi veriyim bu telefon Türkiye ye gelmeyebilirmiş, kaynak sony center.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.