Şimdi Ara

Sony Xperia XZ Premium (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.255
Cevap
36
Favori
334.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekran testi yapın siyah gölge var mı ona bakın gölgelenme oluyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaferli kullanıcısına yanıt
    Z5 ten farklı olarak ısınma yok ve pil süresi daha iyi eğer premiumdan diğer açılardan memnun kaldıysanız geçebilirsiniz

• Midnightmrt M kullanıcısına yanıt
    Z5 im bu yüzden yenisi ile değişmişti. Ön filmi kaldırmadan yaptım ama dikkatimi çeken bir gölgelenme göremedim. Başka öneriniz var mı hocam
  • Bazı arkadaşlar aksesuar soruyorlardı.
    Kendime sipariş ettiğim bazı kullanışlı aksesuarları sizinle paylaşmak isterim.
    Belki beğenip almak isteyebilirsiniz.

Öncelikle işyerinde ve ya evde ikinci bir Quick Charge 3.0 şarj cihazı isteyenler için güzel bir adaptör var , tabi daha uygun satıcılar da mevcut.
    Adaptör 3 çıkışlı olup aynı anda tablet ve başka telefonlarınızı da şarj edebilecek kapasitede bir cihaz. Hızlı şarj için Qualcomm Quick Charge 3.0 sertifikasına sahip , geriye dönük 2.0 şarj destekli.
    https://www.aliexpress.com/store/product/Tronsmart-Original-W3PTA-Wall-Travel-Charger-for-Qualcomm-Quick-Charge-3-0-3-Ports-42W-Quick/1833795_32646584717.html

Sıradaki ürün ise ikinci bir şarj cihazı kullanmak istediğinizde ya da yanınızda taşımak isterseniz diye güzel bir Usb Type-C kablo.
    Kablo metal uçlu ve sargılı yapısı ile gayet sağlam ama çok ta ucuz değil. Açıkçası çok ucuz kablolar da var fakat telefona data aktarımı ya da şarj esnasında zarar verebilirler. Marka haline gelmiş kabloları tercih etmekte fayda var.
    https://www.aliexpress.com/item/Wsken-USB-Type-C-Fast-Charging-Sync-Data-Cable-for-OnePlus-2-Nexus-6P-5X-ZUK/32714308331.html?spm=2114.13010608.0.0.c7W40M

PowerBank kullanan arkadaşlar kablo sıkıntısı yaşayabilirler , bir çoğunun yanında kısa kullanışlı ama micro usb kablolar mevcut.
    Kısa kullanışlı usb type-c kablo powerbank kullananlar için neredeyse olmazsa olmaz. Hem kısa kablolar daha hızlı şarj etmekteler.
    https://www.aliexpress.com/item/mi-powerbank-micro-usb-cable-20cm-33cm-type-c-short-usb-cable-2A-High-speed-charging/32538033664.html?spm=2114.13010608.0.0.m98IPD

Küçük bir çantam var her zaman yanımda taşırım, kablom olmadığında piyasanın büyük bir çoğunluğunun kullandığı telefonların micro usb kablolarından faydalanırım derseniz size micro usb to usb type-c kablo adaptörünü öneririm.
    Çoğu zaman hayat kurtarır (:
    https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-USB-3-1-Type-C-Type-C-Male-to-Micro-USB-Female-Converter-Adapter/32565504617.html?spm=2114.13010608.0.0.jI7dae

Temperli cam koruma bir çoğumuz için olmazsa olmaz fakat kavisli yapısı ile telefonumuzun ekranına uygun ürün bulmak bir hayli zor.
    Geçtiğimiz mesajlarda bir kaç sayfa geride sanırım bununla ilgili görsel kullanarak ayrıntılı paylaşım yapmıştım.
    Şimdi burada linkini yeniden veriyorum , bu ürün telefonumuza bire bir uyumlu , görsellerden inceleyebilirsiniz.
    https://www.aliexpress.com/item/For-Xperia-XZ-Protective-film-IMAK-3D-curved-full-screen-Tempered-Glass-For-Sony-Xperia-XZ/32759383579.html?spm=2114.13010608.0.0.m3Ql7q

Telefonu kılıfsız kullanırım diyenler ama arkası metal çizilir boyası çıkar diye korkanlar için güzel bir ürün daha.
    Eski sistem ekran jelatini , şeffaf. İphone modellerinin arkası da metal fakat bunları onlarda kullanıyorlardı ve bende telefonum için sipariş ettim.
    Hem telefonun rengini, duruşunu bozmuyor hem masanın üzerine koyarken kafanız rahat...
    Bunun temperli cam olanı da var ama emin olamadım. Bu arada arka yüzeye önden çıkardığım düz temperli camı denemek için uyguladım hava kabarcığı olmadan güzelce tuttu. Arkası için temperli cam da alınabilir...
    https://www.aliexpress.com/item/3pcs-Lot-Clear-Glossy-Matte-Screen-Guard-Protectors-for-Sony-Xperia-XZ-F8332-5-2-inch/32760438733.html?spm=2114.13010608.0.0.jI7dae

Son olarak kılıf kullanmadan edemem ya da ben kılıfsız kullanırım ama dağa taşa çıkarken yerine göre takabilirim derseniz bu ürünü ben çok beğeniyorum.
    Bu tarz ürünü bir kaç telefonda kullandım ve tutuş hissini çok sevmiştim. Çok pahalı değil zaten alın kenarda dursun derim, tutuş hissi gayet güzel oluyor...
    https://www.aliexpress.com/item/For-Sony-Xperia-XZ-case-Fico-Frosted-series-Hard-PC-back-cover-case-for-Sony-Xperia/32755791191.html?spm=2114.13010608.0.0.jI7dae

Nillkin markası kaliteli cep telefonları aksesuarları üreten bir marka , bilen bilir.
    Az önce gördüm, biraz pahalı ama bu kılıfı da çok beğendim. Yukarıda önerdiğim kılıfın kalite bulmuş hali.
    Nillkin markasını her zaman tavsiye ederim. Kılıf ve cam korumaları her zaman bire bir telefona göredir , kesimleri çok iyidir.
    https://www.aliexpress.com/item/For-Sony-Xperia-XZ-Case-Nillkin-Frosted-Shield-Case-Hard-Back-Cover-For-Sony-Xperia-XZ/32767781210.html?spm=2114.01010208.3.74.068Rsb&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10033_10059_10032_10099_10078_10079_10077_426_10103_10073_10102_10096_10052_10050_10051-10102,searchweb201603_1&btsid=699d639b-5817-44d5-86b7-53132c285bff

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostefe -- 12 Aralık 2016; 13:33:47 >

• AktasEntertainment kullanıcısına yanıt
    sattınız sanırım ilan kalkmış sb den
  • Dostlar selam, hill climb racing 2 oyununda durduruldu hatası alıyorum sizce sorun oyunda Mi kaynakli ayni oyunu oynayan var mi?

• se_runtome kullanıcısına yanıt
    Aynen Hocam Satıldı Cihaz Fakat Yerine Alacak Telefon Bulamadım Doğrusu. Telefondan Memnundum Fakat Artık Takıntı Durumuna Geldi. Arkadaşlara Gösterdim Onlar Farketmedi Alan Arkadaşta Farketmedi İnceledi Çünkü Baya Fakat Bende Takıntı Durumuna Geldi Gibi Birşeydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AktasEntertainment -- 12 Aralık 2016; 17:59:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AktasEntertainment

Aynen Hocam Satıldı Cihaz Fakat Yerine Alacak Telefon Bulamadım Doğrusu. Telefondan Memnundum Fakat Artık Takıntı Durumuna Geldi. Arkadaşlara Gösterdim Onlar Farketmedi Alan Arkadaşta Farketmedi İnceledi Çünkü Baya Fakat Bende Takıntı Durumuna Geldi Gibi Birşeydi.

Kaça sattınız Hocam alacak cihaz yok gerçekten olsa bende satmayı düşünürdüm

• cemde33 C kullanıcısına yanıt
    Başka bir sorun yok cihazda şu ana kadar sadece ekranda gölgelenme sorunu ortaya çıktı oda benim gibi aşırı dikkat edenler farkına varıyor büyütecek de bişey değil aslında hayırlı olsun güzel tercih güle güle kullanın

• ne diyorum N kullanıcısına yanıt
    Ben Sony'ciyim ama geçen ay telefon almaya karar verdiğimde aklımda Xperia XZ, iPhone 7 ve HTC 10 vardı. Biraz araştırınca iphoneda pilden cızırtı sesi gelmesi ve ekranın sarımtırak olmadı gibi beni rahatsız edecek sorunları olduğunu öğrendim. Ayrıca batarya performansını ve fiyatı da düşündüm ve vazgeçtim. Xperia xz mi htc 10 mu karar veremedim, sonra Sony diye bunu aldım. Fiyat şu anda 2400 civarı, ekran kalitesi ve batarya performansı da memnun edici, diğer özellikleri zaten malum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babadol -- 12 Aralık 2016; 23:36:00 >
  • Arkadaşlar, bu cihaz kamerada manuel kullanıma ne kadar imkan tanıyor? Herhangi bi kısıtlama var mı?

• Türkiye'den alabileceğim kenarları yuvarlak ekranı tam kaplayan cam ve ya jelatin bulabileceğim bi yer var mı?
  • hcihatonal H kullanıcısına yanıt
    Shutter speed en fazla 1 saniye oluyor. SS ayarlarken iso ayarlayamıyosun, aynı şekilde de iso ayarlarken ss ayarlayamıyorsun kendi ayarlıyor. Onun dışında manuel odaklama, pozlama telafisi gibi diğer ayarlar var.
  • Android 7 ile volte geldimi acaba yada gelme ihtimali varmi

• casper1981 C kullanıcısına yanıt
    Evet var gelecek yakında.

http://www.xperiablog.net/2016/12/07/xperia-x-concept-firmware-gets-volte-update-38-1-a-0-367/

• casper1981 C kullanıcısına yanıt
    Geliyor gelmesine de asıl önemli olan operatörlerin bu hizmeti sunması.

• LGv20 ve asus zenfone 3 kameraları daha başarılı şuan xz'den
  • radko kullanıcısına yanıt
    neye göre?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sırf senin için indirdim oynadım öyle bir hata almadım oyunu güncelle istersen bi

• Merhabalar;
    Ben de GG Teknosa'dan dün siparişimi geçtim, bugün kargolanmış ve sanırım cumartesi günü elimde olur.Sony mağazası bana 2800 küsür fiyat vermişti ama gg fiyatı üzerinden %7 indirim + 100 TL de chip parayı sayarsam bana 2130 TL'ye mal oluyor. Resmi distrübütör garantisi demiş ama servis ne onu cidden merak ediyorum.

Evet ben de yıllarca HTC kullandım sonra Z3 ve nihayetinde XZ. Z3 yakınlık sensöründeki sorun nedeniyle serviste, dönünce akıllı kılıfı ile birlikte satacağım. Z3 sadece kısık hoparlörleri ile canımı sıkıyordu yoksa çok da memnundum, e xz ise neredeyse sony'nin ustalık eseri gibi birşey olmuş, s7 edge ile xz arasında çok gidip geldim ama hem z3 alışkanlığı hem de telefonun akıcılığı, ekran kalitesi .. vs. gibi noktalar xz'yi seçmeme neden oldu.

Telefon henüz elime ulaşmadı ama rootsuz kullanmak istemiyorum, Z3'teki kadar kolay mı acaba?
    Bir de ekranı yanları da dahil kaplayan filmler varmış, amazonda felan bir sürü gördüm de Türkiye'de satan yer yok mu?

Selam ve sevgiler..

• 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.