Şimdi Ara

Sony Xperia XA2'yi kullandık: İlk izlenimlerimiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sony'nin yeni nesil süper-orta sınıf telefon modellerinden Xperia XA2'yi kullandık. Daha önce videosunu yayınladığımız XA2 Ultra'nın küçük kardeşi olan cihaz bazı donanımsal farklara da sahip. 

• Bende bunu yazanın aklına şaşarım.

Model orta sınıf bir cihaz, Samsung'un da orta sınıf cihazları hep aynı tasarım ve arayüze sahip Galaxy S3'ten beri ve adları da aynı ''prime, grand, pro, neo'' uzantılı kaç cihaz çıkardı. Sony'nin orta sınıf cihazlarını bende beğenmem tasarım anlayışı yüzünden değil fiyat politikası yüzünden ama ''Sony alan adamın aklına şaşarım'' da dedirtmem, hali hazırda Xperia XZ1 kullanıcısıyım. Donanımı, kamera yetenekleri, dayanıklılığı, kutudan Android 8 ile çıkması, batarya ömrü ve fiyat etiketi almak için iyi bir sebep.
    Emeğinize lafım yok ama kaç yıldır aynı telefonun laciverdini yapmayı bırakmadığı sürece sizin de emeğiniz boşa gidiyor malesef. Siz de bizim gibi ilgi göstermezseniz belki kendilerine gelirler. Bu telefonların istenmediğini bi şekilde görmeleri ve göstermemiz lazım. Tek yapabileceğim bu. Vidyoyu beğensem üzerlerine alınıp telefon sevildi sanacaklar. Keşke vidyodaki konuyla vidyonun hazırlanışı ayrı puanlanabilse.
  • Tasarım ve donanım olarak fena bir cihaz değil. Sony eğer fiyatı abartmazsa tercih edilebilir.
  • Sony,vestelin 2 yıl gerisinden geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kimse çerçeveden bahsetmeden yazayım yüzde 75 ekran kasa oranı gerçekten iyi bi oran ve piyasadaki bir çok telefondan yüksek. telefonun kalınlıktan başka kötü yanı yok ama bataryası da artığı için kalınlık maruz görülebilir.

• Sony nin aslında her anlamıyla güzel telefonlar üretmemesi için hiçbir engel yok. Kamera desen piyasadaki telefonların büyük çoğunluğuna sensör üreten ve satan bir firma ama kendi kamerası onlarla yarışamıyor. Ses desen walkman serisi gibi bir seri var elinde ama telefonlarındaki ses performansı çok geride. Kendi televizyonlarında kendi panelini kullanan bir firma ama telefona ürettiği ekranlar diğer rakiplerinden kötü seviyede. Tasarım desen şu tasarımın alttaki ve üstteki çerçeveleri inceletseler güzel olacak. Hoparlör de üreten bir firma ama telefondaki hoparlörler yine rekabetçi değil. Kulaklık piyasasında rekabetçi bir firma ki MDR 1A kullanıyorum gerçekten mükemmel bir kulaklık ama kutunun içinden çıkan kulaklıklar rakiplerinden kötü. Yani adamların elinde herşeyin en iyisini yapabilecek teknoloji ve donanım var ama nedense bir türlü olmuyor. Açıkçası üzücü benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: qooqie

Sony,vestelin 2 yıl gerisinden geliyor

Telefon toplamakla, telefon üretmek farklı şeyler.
  • Erdi bey kabloyu telefonu incelerken o kadar kıvırmanızın amacı nedir :d

• Çinli firmalara alt ve üstteki boşluğu verin telefon üretirler, koskoca Sony etrafına bakmıyor mu rakiplerim neler çıkartıyor diye ilginç.

• Öncelikle video için teşekkürler.

Sony bazı eksik taraflarını kapatmaya çalışmış. Mesela yavaş video, pil kapasitesi ve kamera iyileştirmeleri iyi olmuş. Tasarım konusunda ise ekran kasa oranı iyi iken kameranın ortaya gelmesi ve parmak izi okuyucusunun konumu kötü olmuş.

İŞTE BU SONY!

Hep telefonlara iyi özellikler getirirken bazı şeylerden kısıyor. Ayrıca teknik destek konusunda müşterilerini hiç düşünmeyen firma. Ben olsam almam

NOT: Büyük ihtimalle 2000 liranın üstünde gelecektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony Xperia XA2'yi kullandık: İlk izlenimlerimiz
  • tanreall T kullanıcısına yanıt
    Burdan bakınca iyide tuşlar ne olacak , sony de ekrandan çalıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Videoyu izledim kahkaha attım. Normalde pek bakmam videolara telefonlara. 2010 daki sony 2018 deki sony aynı sony.

- Parmak delici keskinlikte, berbat düşünülmüş, parmağa batan yuvarlak ufacık kilit tuşu. (firmanın başına geçsem, bu tuşu tasarlayanı kovmakla işe başlarım)
    - 2005 yılının kasa tasarım anlayışı.
    - 2010 yılının android görsel teması, ulan insan biraz değiştirir oynar şöyle.
    - O nasıl bir menü, arayüz tasarımı, o nasıl menü animasyonları, allahım gözlerim kanadı resmen. Bu kadar mı kötü olur ya. Bu kadar mı kötü olur.

Para verseler alıp kullanmam, xperia z1'i tecrübe ettim. Şu devirde sony alan adamın aklına şaşarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1E1FC651D -- 31 Ocak 2018; 2:10:5 >
  • Erdi Bey 5g teknolojisi ile ev interneti kullanımının azalacağını bir kaç yerde duydum.

Ben bunu mobil internetin ucuzlayacağı, kota kapasitesinin artacağı ve sınırsız kapasiteli mobil paketler olacağı şeklinde yordum. Yani artık evimizdeki tüm internet ihtiyacını baz istasyonları üzerinden karşılayacağız gibi algıladım. Açıkçası bana yakın gelecek için çok uçuk geldi.

5g teknolojisi ve getirecekleri ile ilgili bir makale hazırlarsanız, çok sevinirim.

• bende inceleme yayınladınız sandım. ces görünce yok artık dedim. bekleseydiniz telefon çıkınca yayınlardınız. şaka gibisiniz :D

• Buraya dislike atamadığım için youtube'a attım. Artık sony düzelmedikçe haberini dahi görmek istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Videoyu izledim kahkaha attım. Normalde pek bakmam videolara telefonlara. 2010 daki sony 2018 deki sony aynı sony.

- Parmak delici keskinlikte, berbat düşünülmüş, parmağa batan yuvarlak ufacık kilit tuşu. (firmanın başına geçsem, bu tuşu tasarlayanı kovmakla işe başlarım)
    - 2005 yılının kasa tasarım anlayışı.
    - 2010 yılının android görsel teması, ulan insan biraz değiştirir oynar şöyle.
    - O nasıl bir menü, arayüz tasarımı, o nasıl menü animasyonları, allahım gözlerim kanadı resmen. Bu kadar mı kötü olur ya. Bu kadar mı kötü olur.

Para verseler alıp kullanmam, xperia z1'i tecrübe ettim. Şu devirde sony alan adamın aklına şaşarım.

Bende bunu yazanın aklına şaşarım.

Model orta sınıf bir cihaz, Samsung'un da orta sınıf cihazları hep aynı tasarım ve arayüze sahip Galaxy S3'ten beri ve adları da aynı ''prime, grand, pro, neo'' uzantılı kaç cihaz çıkardı. Sony'nin orta sınıf cihazlarını bende beğenmem tasarım anlayışı yüzünden değil fiyat politikası yüzünden ama ''Sony alan adamın aklına şaşarım'' da dedirtmem, hali hazırda Xperia XZ1 kullanıcısıyım. Donanımı, kamera yetenekleri, dayanıklılığı, kutudan Android 8 ile çıkması, batarya ömrü ve fiyat etiketi almak için iyi bir sebep.

• kendini geliştirsen de alacağın çok yol var sony.

• 9.7 mm kalınlık nedir :d gerçek takoz

• Mercek altına almanıza gerek yok. Epey uzaktan gözükecek durumda. :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: mipa90

bende inceleme yayınladınız sandım. ces görünce yok artık dedim. bekleseydiniz telefon çıkınca yayınlardınız. şaka gibisiniz :D

Türkiye'de henüz piyasaya çıkmamış, ama çıkacak olan bir cihazla ilgili içerik üretmenin bile eleştrildiği bir dönemden geçiyoruz. Gerçekten tuhaf zamanlar.

Kaldı ki bu telefonu Türkiye'de görüp kurcalayan mecra sayısı bir elin parmakları kadar bile yokken.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.