Şimdi Ara

Sony Xperia™ XA1 Ultra (Sony Mobile) - ANAKONU (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
719
Cevap
17
Favori
63.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim cihaz neden güncelleme almıyor acaba bilgisayardan da telefondan da deniyorum olmuyor
  • Arkadaşlar bugün itibariyle telefonu servise verdim. Ekranın sağ kısmında yaklaşık 5 adet ölü piksel var ve ön kameraya nasıl toz girmişse kötü çekim yapıyor. Ne olur, ne biter acaba? Sizlerin yorumları nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KivancSef

Benim cihaz neden güncelleme almıyor acaba bilgisayardan da telefondan da deniyorum olmuyor
    Xperia companion uygulaması ile yazılım onarım yapın hocam.

@Kullanman hocam toz girme olayı sim slotundan olabilir kulaklık girişin kenarlarından olabilir. Birçok seçenek var. Ölü piksel olayında ise sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ekranı değiştirir yollarlar.
  • Burada bakıyorum 1 ay önce android 8 geçen var ben hala bekliyorum saçmalık, turkcell olupta android 8 geçen varmı??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

şebeke gitme sorunu bende de var. Ulaşılamaz oluyorum o durumda, çok can sıkıcı ve tehlikeli bir durum. Ara dediğimde, çağrı bitti diyor hemen...

sim kart mı arızalı acaba dedim. Değiştirip deneyeceğim.
    Bu sorun bende de var ya..
    Format atacağım birazdan, bir faydası olur ümidiyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beykozz

Burada bakıyorum 1 ay önce android 8 geçen var ben hala bekliyorum saçmalık, turkcell olupta android 8 geçen varmı??
    Xperia companion uygulaması ile yazılım onarımı yapın hocam.
  • Maedhros Cutleth kullanıcısına yanıt
    Oreo ya geçtikten sonra benim sorunum bıçak gibi kesildi...

• Beykozz kullanıcısına yanıt
    Evet... 1 Aydan fazla oldu sanırım. İlk gün geçmiştim. Yazılı yukarılarda...

• ouzqan kullanıcısına yanıt
    Yazılım onarımı yapınca herşey sıfırlanacak, sorun ne anlamadım, oparatörle alakalı olabilirmi acaba, evde bilgisayarda yok ☹️

Bazı cihazlar sistemden hatadan dolayı nedense güncelleme alamıyor. Başka cihazlar da da bu sorun oldu. Yazılım onarımı ile son sürüme güncellendi cihazlar. O yüzden bunu önerdim. Bilgisayar yoksa yapacak birşey yok hocam belki ileriki zamanlarda gelir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ilk geldiği zaman bizde geçtik oreo versiyonuna bir sorunla karşılaşmadık güzel telefon tek problem şebeke bundada xa2 ultra ne zaman satışa çıkacak ülkemizde
  • Sony ile görüştüm mutlaka gelecektir bekleyin diyor,

tarih veremiyor,

Komple hard reset atmakta istemiyorum, sonuç değişmeyebilir, hem neden yeni telefona hard reset atayım,

Bilgisayara bağlayıp uygulamadan güncelleme yapmayı da denedim yazılım güncel diyor,

Saçmalık bu kadar zaman farkı olmamalı atı alan Üsküdarı geçti,

Bekliyoruz...

• quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Oreo ya geçtikten sonra benim sorunum bıçak gibi kesildi...
    Bende kesilmedi maalesef.

Önce fabrika ayarlarına bir döndüm, sonrasında bir müddet sorunsuz gitti.

Ama şimdi yine başladı. Çok az çekiyor ve bazı konuşmalarda ses gidip abuk sabuk sesler çıkmaya başlıyor.

Ne yapayım bilemedim.

• Valla bende yaptım yazılım onar yine aynı sürüme attı hala oreo yok malesef
  • Bende Oreo yüklememe sorunu yok aslında, Oreo kurdu ama bu şebeke sorunları Oreo kurulduktan sonra başladı.
    Şimdi companion ile yazılım onarımı deneyeceğim.
    O olmazsa önceki sürüme dönmeye çalışacağım, bilmem mümkün müdür?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maedhros Cutleth

Bende Oreo yüklememe sorunu yok aslında, Oreo kurdu ama bu şebeke sorunları Oreo kurulduktan sonra başladı.
    Şimdi companion ile yazılım onarımı deneyeceğim.
    O olmazsa önceki sürüme dönmeye çalışacağım, bilmem mümkün müdür?
    Flashtool ile önceki sürüme dönmeye çalışırken telefonu patlattım sanırım.
    Şimdi hiçbir hardreset yöntemleri çalışmıyor ve telefon usb ile bağlandığında tanınmıyor.
  • Abi nasıl bir firmware bize oreo gelmiyor, gelende geri dönmek istiyor, bu nasıl iş anlamadım, iyice uyuz oldum harbiden,

sen diğer sony modelinden pahalı telefon yapacaksın ucuz olanı daha özellikli, daha donanımlı ve güncel kalacak rezil bir durum

Oreo'ya geçmeyin derim, bende sinyalizasyon sorunları Oreo sonrası başladı, sonrasında telefonu patlattım.

Şimdi gittim Samsung aldım, kafa rahat.
  • ouzqan kullanıcısına yanıt
    @ouzqan Hocam ekranı değiştirmediler. Değiştirmedikleri gibi benden 468 tl para istediler, ekran değişimi adı altında. Tketici hakem heyetine verdim. Hayatımda da böyle bir rezillik görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kullanman -- 2 Haziran 2018; 17:25:48 >
  • Yeni güncelleme az önce geldi ve yaptım. Pek fark göremedim şimdilik. Yeni güncelleme derken, oreo geçişinden sonraki ilk güncelleme bu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DenizGokhanTezcan -- 2 Haziran 2018; 22:18:56 >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.