Şimdi Ara

Sony Xperia Xa Ultra (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
26
Favori
128.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Esime aldigimiz Xa ultrada gece flaşli cekimde fotolar sisli/puslu cikmakta. Flas kullanmazsak iyi cikiyor. Sizde nasil, bu bir sorunmu? Cözumu varmidir yoksa servislik midir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul37

Esime aldigimiz Xa ultrada gece flaşli cekimde fotolar sisli/puslu cikmakta. Flas kullanmazsak iyi cikiyor. Sizde nasil, bu bir sorunmu? Cözumu varmidir yoksa servislik midir?

Flaş in dandikliginden kaynaklı, sony denen eskinin efsane şimdinin kestane firması uc kuruş kar edecem diye her şeyden çalmış kendini zar zor aydinlatan flaş bile denilemeyecek ucube ışık koymuş . Birde kamera gece cekimlerinde oldukca basarisiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • assassin(z) kullanıcısına yanıt
    Ben iki kere servise verdim ikisinde de sadece cihazı aldılar yerine ambalajlı yeni cihaz verdiler. Hatta KVK ya sordum kutulu teslim etsem yeni ürünü kapalı kutusunda alabilir miyim diye ama swap cihaz durumlarında bu olmuyor dediler.

• Ya arkadaşlar sizce Vodafone'un bu telefonda çekmemesi ve Turkcell'in çekmesi sorunun nerede olduğunu gösterir?

Eski telefonum Galaxy S3 te Turkcell ve Vodafone arasında şebeke ve internet hızı bakımından hiçbir fark yok.

• Valla ben j7 prime olmadığına çok pismanim hem şarjı çok daha iyi gidiyor hem de kameraları bundannbin kat iyi ve hızlı çekiyor Sony mi bir daha asla ama asla almam ve kimseye de tavsiye etmem samsungtan sasmayacaksin artık bunu anladim

• quote:

Orijinalden alıntı: dgnibrhm

Ya arkadaşlar sizce Vodafone'un bu telefonda çekmemesi ve Turkcell'in çekmesi sorunun nerede olduğunu gösterir?

Eski telefonum Galaxy S3 te Turkcell ve Vodafone arasında şebeke ve internet hızı bakımından hiçbir fark yok.

Sorun sony de kimse kimseyi kandırmasın. Başka tellerde problem yok sony de var. Sony tel yapamıyor ve cinlilere yaptirip adam akıllı kontrol etmeden üzerine markasını basıyor. Baska markalar apple vs de cinde yaptiriyor ama kontrol ediyor. Sonyde ise kasa açıklığı birlesim noktalarında ki potluklar işçilik hatalari hat safhada. Birde bizim ultra larda kullanilann p10 islemci kombo islemci yani ses islemcisi lte si vs hepsi mediatek uzerinden ayri ses chipi vs yok..

• zidan650 kullanıcısına yanıt
    Kamera konusunda j7 prime yanına yaklaşamaz sony'nin

• istanbul37 İ kullanıcısına yanıt
    3 farklı cihaz değiştirdim hatta z nin bitanesini babam yanlışlıkla 24v ye takmıştı anlamadılar yenisini verdiler

• Darkimore kullanıcısına yanıt
    Kardeşim madem bilmiyorsun konuşma üreticiler arasında kendi üretim tesisi olan tek firma sonydir diğer hepsi ara firmalara yaptırıyor sony üretimini kendisi yapıyor biraz pahalı olmasının bir nedenide budur

• Teşekkür ederim ancak internet bağlantısı yüzünden olduğunu zannetmiyorum çünkü internet hızım iyi ayrıca kendi video player da bile izlerken donma oluyor ikinci sorun için ise telefonu sıfırlamama rağmen devam etmekte

• Mursist M kullanıcısına yanıt
    Anladım kardeşim o vakit ram yada flash sorunun olabilir servise göndercen artık
    Merhaba

Değişim için nereye ve nasıl gönderdiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: assassin(z)

Kardeşim madem bilmiyorsun konuşma üreticiler arasında kendi üretim tesisi olan tek firma sonydir diğer hepsi ara firmalara yaptırıyor sony üretimini kendisi yapıyor biraz pahalı olmasının bir nedenide budur

Sen ne saçmalıyorsun yahu, sony japonyadaki fabrikalarıni kapatti cine kaydi. Sagdan soldan parca alip cinlilere birlestirtiyir. Yani vestelden bir farki yok. Mediatek in dandik işlemcilerinide koyor huawei xamio bile sony yi gecti artik. 200 gram tel yapip bukadar dandik işçilik 2700 luk batarya koymak dandik kameralar koymak dandik flash dandik alıcılar koymak sony nin artık ne capta olduğunu ortaya koyuyor. Kimiside demiş ses söyle boyle sonylerde. Mediteklerde ses chipi entegre yani diger helio p10 larla bu yuzden sony diye fazla para vermeye gerek yok. Bu paralara gidin daha ozellikli xamio alin. Sonynin gözümde vestelden casperdan farkiyok. insan utanir su telefondaki potluklar i görünce markasını basmaya, hele ucuz yan sanayi flaş koymuşlar kendini aydınlatmaktan aciz

• Sony müşteri hizmetleri aradım bana teleservise gondermemi söyledi. Burası sonynin orijinal servisi mi ? Ben dedim buradaki yetkileri servise verdim olur mu diye yok dedi. Telefonu Sony bayisinden aldim. Sony Türkiye garantili değil mi şimdi tam anlayamadım. Yardımcı olabilir misiniz ?

Tamam teşekkür ederim yardımınız için iyi günler
  • 2-3 haftadır kullanıyorum hattım vodafone hiç çekme sıkıntısı yaşamadım internete lafım yok saniyede 5mb indiriyor evdeki internetimden hızlı :) Sabah 8 de okuldayım tenefüslerde ve derste kullanıyorum normal seviyede sosyal medya falan 4 de evde oluyorum şarj %30-40 arası falan oluyor telefon aldığım için hiç pişman olmadım ama ağırlığı eline başka telefon alınca çok belli oluyor ilk aldığımda ekran banada çok büyük geldi alışıyosunuz hemen sesine lafım yok bu kadar
  • ertikaan E kullanıcısına yanıt
    Teleserviceye göndermiştim
  • Darkimore kullanıcısına yanıt
    Kardeşim Japonyadaki üretim tesisleri bilerek kapatılıp çine kaydırıldı ama taiwanda üretim tesisler hala var sony in diğer bir olay napsın kendimi işlemci üretsin ya quallqom alcak ya mtk uada intel yani bütün firmalar toplama yapıyor zaten dikkatini çekerim aynı zamanda orta segmentteki bi telefondan ayrı ses sürücüsü vs beklentinizi anlamış değilim piyasadaki çoğu tel helio p10 kullanıyor ben z den geçtim bu telefona ve evet keşke z5 alsaydım diyorum çünkü plastik sevmiyorum ve suya dayanıklılık önemli benim için ama bu ekranda sadece bu telde var yapacak bişey yok yani kardeşim eğer ayrı ses çipi vsvsv istiyorsan git xz al yaşa deneyimi sonra gel bana ben z yi ilk çıktığında aldım ve herkese sony öneriyorum hala artı z den sonra gelen tüm telefonlarıda kullanma inceleme şansım oldu sony orta segmente birazda para için yöneldi yani her orta segmentte olduğu gibi pek bişey beklemeyin 1599 tl verip xz deneyimi yaşamak istiyorsan yemez kardeşim git o vakit çin markası vs al sony lerde ezik casperi vs lütfen karşılaştırma hatasına düşme hadi iyi günler

Teleservice ve kvk sony e bakıyor ve resmi servisidir gönderin ama kvk yı öneririm teleservice bazen saçmalıyor. Hatta çoğu zaman saçmalıyor
    Aynen Teleservice'ye vermemeni öneririm, zaten sadece Ankara ve İzmir'de var teleservice, bu şehirlerde KVK nın şubesi de var oraya götür.

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.