Şimdi Ara

Sony Xperia Xa Ultra (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.250
Cevap
26
Favori
128.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keşke son mesajları okusaydim da bulasmasaydim bu telefona

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zidan650 kullanıcısına yanıt
    Dostum senin cihazda sorun olabilir.
    Şöyle söyleyeyim sana. Önceden Z2 kullanıyordum ve şarjı Z2 den daha iyi.
    Backup ını aldığım APK dosyalarının büyüklüğü 4 GB geçmiş durumda.
    Düşün o zaman bunların açılmış hali ile makinede ne kadar yer kapladığını.
    Çoğu uygulamalarımı SD karta taşıdım. Hiç kasma yok. Z2 den daha az ısınıyor.
    Kendi şarzı UCH20 ve kablosu ile dakika da %1 lik hız ile şarj oluyor.
    %80 'e kadar bu böyle. Başka kablo kullanırsan kablo kalitesi çok önemli.
    Benim cihaz DUAL ve Vodafone kullanıyorsan maalesef biraz gidip geliyor.
    GSM yayın gücü ile alakalı olduğunu düşünüyorum.
    Ancak Turkcell 'de böyle bir sıkıntım yok. Klavye için Swift key'in ayarlarını bozmuş olabilirsin, bilgine.
  • zidan650 kullanıcısına yanıt
    Aslında güncelleme ile geçecek sorunlara sahip telefon öyle çokta büyük bi sorunu yok hat sorunu bende Vodafoneda vardı ama turkcellde sadece 1 yerde çekmiyor oda orada çekmiyor yani gerisi güzel ve z den geçtim bu cihaza

• Teknosadan aldığım telefonu garanti için sony centerlara verebiliyor muyuz ? Yoksa sadece kvkya mı verebiliyoruz?

• Valla bilemedi bende telekoma geceyim bari

• Arkadaşlar merhaba. Kamerası bozulan z3 compact cihazımı kvk garanti kapsamında, sony xperia xa ultra ile değiştirdi. İphone 7 aldığım için bunu babama vermeyi düşünüyorum.

Bana bu cihaz için kapaklı smart kılıf lazım ama bulamadım hiç biryerde yardım eder misiniz?

• eren35fb kullanıcısına yanıt
    Btsony gibi sitelerde var kardeşim ama direkt sony ürünü olduğu için biraz pahalı
    Dipnot bu cihazda suya dayanıklılık vs yok z3 ten sonra bunu vermişler madem yanlış anlaşılma olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi assassin(z) -- 23 Kasım 2016; 18:36:48 >
  • Çok fena bir sıkıntı bu ya aldığına pismanim neden hattimi tasitayim ki zaten bu video da da gösteriyor başka hatlarda da bu sıkıntı var

• quote:

Orijinalden alıntı: zidan650

Çok fena bir sıkıntı bu ya aldığına pismanim neden hattimi tasitayim ki zaten bu video da da gösteriyor başka hatlarda da bu sıkıntı var

Muhtemelen cihazınız önceki seriden. 1 ay önce aldığım xa ultrada 1 kere bile internetin gitmesi, çağrının kesilmesi gibi problemler yaşamadım. 3gde zayıflama var ama 2g ve 4gde diğer telefonlar ne kadar çekiyorsa buda o kadar çekiyor. Hat turkcell.

• Benim batarya sonuçları bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zidan650 -- 24 Kasım 2016; 14:45:59 >

• Sorun yok diye düşünüyorum. Çekim gücü göstergede az olarak görünüyor. Doğrudur. Bu durum sinir bozuyor. Ama diğerlerinin aynı ortamda sonyden fazla çektiğini sanmıyorum. Çubuk yanıltıcı olabilir.

Bu akşam aynı ortamda ve aynı şartlarda üç marka denedim. Önce apple 6s: Toplam 5 çubuk var. 4 çubuk çekiyor. Çubuklar hiç oynamıyor.

Samsung J7 (2016): 5 çubuk var. 5 çubuk çekiyor. Çubuklar yerinden bile oynamıyor.

Sony XA ultra: Toplam 4 çubuk var. 2-3 çubuk şeklinde sürekli oynuyor. O kadar çok oynuyor ki bir çubuğa düşecek ve telefon hiç çekmeyecek diyorsunuz.

Sonuç: Bence çekim çubuklarına takılmamak gerekir. Sony böyle bir hata yapmaz diye düşünüyorum.

Önemli olan sizin beğeniniz ve ihtiyaçlarınıza cevap verendir.
  • Bence tek sorun ekranın yanlardan kavisli olması. Yani ekranı koruma araçları (Jelatin, kırılmaz cam vb. denen), ekranı tam olarak kaplamıyor. Bu durum göze çok batıyor. Niye bu telefonu aldım ki dedirtecek kadar. Gerçekten sorun.

Eğer bu konuya takıntılı iseniz, ekran koruma taktırmadan kullanmanız gerekir.
  • Merhabalar, 1 ay kadar önce eşime aldım xa ultra. Paketi açınca deneme amaçlı bir selfie çektim,gayet iyiydi. Bir dahaki selfie yaklaşık 1 ay sonra, birkaç gün önce çekildi ve sonuç inanılmaz. VGA bile olmayan bir kaliteye dönmüş kamera, çok bulanık çekiyor. Ne yaptıysam çözemedim sorunu. Benzer sorun yaşayanlar varsa yardım rica ediyorum. Yazılım onarma dahil her türlü yolu denedim. Odaklanma sorunu var gibi sanki.

• kadiryuksel81 K kullanıcısına yanıt
    Garantiye gönder kesin çözüm
  • Yakın zamanda m5 yerine xa ultra vermişlerdi servisden 1hafta kullandıkdan sonra kasada biraz açıklık olduğunu fark ettim dün teslim ettim
    bugun kontrol ettiğimde işlem Görüyor - Swap Cihaz Bekliyor yazısı var servisden telefon alırken heryerine bakın arkadaşlar tekrar git gel olmasın.
  • nihat_g N kullanıcısına yanıt
    Telefonu Çarşamba verdim, verdikten yarım saat sonra değişim yapılacak diye aradılar. Sorunun ne olduğunu nasıl anladınız cihazı yeni verdim diye sordum. Garanti başlangıcından sonraki ilk ay içerisinde servise verildiginde hangi sorun olduguna bakılmadan değişim yapılıyormuş. Cihazı ertesi gün aldım.

Şebeke durumu onceki cihazlardaki kadar sık olmasa da bunda da hissediliyor. (Hala Vodafone'dayım.) Haftaya Turkcell e numaramı taşıyacağım bakalım Turkcell'de napacak.
    Eğer bu sorun yine beni rahatsız edecek dereceye gelirse Tüketici Hakem heyetine gidip şikayette bulunacağım ve iadesini isteyeceğim. Şu ana dek tüm telefonlarım Sony Xperia olmuştur ama son 1 aydır uğraştığım şebeke problemi bana Sony konusunda illallah ettirdi resmen.

• Arkadaşlar telefon 1 saat önce elime ulaştı ve kameraları incelerken fark ettim arka kamera gayet iyi çekiyor ancak ön kamerada bulanıklık var sizce nden kaynaklanıyodur?

daha önce bu sorun yaşayan varmı?
  • Furkankrky08 F kullanıcısına yanıt
    Telefonu son sürüme güncelle kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: assassin(z)

Telefonu son sürüme güncelle kardeşim

Hocam sizde son sürümde arama sırasında ses gitmeme sorunu var mı? Arama sırasında sadece 2.mikrofon çalışıyormuş sırf bu sorundan dolayı Android 7 gelene kadar güncellememeyi düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.