Şimdi Ara

Sony Xperia Xa Ultra (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.250
Cevap
26
Favori
128.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonun eksilerini söyler misiniz arkadaşlar hepsiburada da 1319 tl şuan bence gayet uygun hem f/p telefonu hem android 7 alacak ki bu fiyatın altında 1000 tl de gm 5 plus var onun da yüksek sar değeri, ekranda tozlanma gibi sorunları var tabi kalite açısından sony seviyesinde de olamaz.

Telefon gayet şık görünüyor, ekranın yan bölümlerinde yani çerçeve kısmında bir s6, s7 edge havası yaratılmış güzel de düşünülmüş. Telefondan biraz bahseder misiniz dokunmatiği nasıl, uygulamalar çabuk açılıyor mu, kasma donma var mı, dahili depolama 16 gb (oyun ve farklı uygulamalar hariç sadece fb messenger, whatsapp gibi uygulamaların kullanımı için) yeterli olur mu, 10-15 metreden wifi yı görüyor mu rahat, ön kamera 16 mp bunun kötü olacağını düşünmüyorum arka kamerayı da aşağı yukarı tahmin ediyorum z5 compactla bire bir sayılır diye tahmin ediyorum, hat konusunda çekmiyor falan denilmiş belki de hat yuvasında sıkıntı mı var telefon hattı görmüyor mu ve turkcell hatta sıkıntı olur mu, sizce ne zaman sonra güncelleme kesilir ve iyice kasıp donmaya başlar?

Ablam alacak telefonu ben de biraz araştırıyım dedim bu telefon yerine, biraz eskise de hala bir gideri olan Iphone 5s tercih edilir mi? Değerli düşüncelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum arkadaşlar, iyi forumlar.

• Furkankrky08 F kullanıcısına yanıt
    Çözdüyseniz nasıl çözdüğünüzü merak ediyorum. Aynı sorunu yaşıyorum ve servise göndermek istemiyorum kendim çözebilirsem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • açmayın-bağıran-karı kullanıcısına yanıt
    Bi kere yaşadım ama whatsapp aramasıydı sonra hiç sıkıntı yaşamadım günde ortalama 2 saat konuşurum telefonda bi sıkıntı yok ama bendede dokunmatik algılamama sorunu var güncellemeden sonra 7 yi bekle derim

• castraelectro kullanıcısına yanıt
    Kardeşim telefon epey şık ekran dediğin gibi hafif kavisli güzel arka kapak plastik maalesef cam değil ve suya dayanıklıda değil ben oyun 1.2gb artı tüm sosyal uygulamalarla 1 gb boş alan bırakabildim kendime ama Android 6da hafıza kartı ile telefon hafızası birleşiyor şuan sony izin vermemiş güncelleme için büyük ihtimalle ama 7 den sonra onuda birleştirip epey yer açarız ama yeterli epey ben vainglory oynuyorum online bi kasma vs olmadı dokunmatik vs problemi yok şuan son gelen güncellemeden dolayı bi takılma var arada oda düzelir çekmeme sorunu bazı serilerde var turkcellde sıkıntı yaşamadım genel olarak yeterli güzel bir telefon

• Birde telefon ilk geldiğinde %57 şarj vardı 2 saat 45 dakika sonra tamamen bitti hatta %8 de direk kapandı bu bi hatamıdır yoksa ilk şarj dan sonra ve son güncellemeden sonra düzelirmi?
  • Arkadaşlar bence almayın sarjini bir iki sayfa önce attım hat çekme problemleri var. Düzelir mi bilinmez ben hiç ama hiç memnun değilim bu sorunlardan dolayı. Pil gerçekten çok az gidiyor.

Bugün acil bir yeri arayacagim en az 10 kez denedim. Yok araması. 3g yi kapadım aradım olmadı. Actip tekrar denedim olmadı. Lte yi açtım denedim olmadı kapattı yine olmadı. Hattim Vodafone kesiklerek küçültülebilir değil orijinal küçük hat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zidan650 -- 25 Kasım 2016; 19:37:46 >

• assassin(z) kullanıcısına yanıt
    Peki ele oturuyor mu rahat mı bir de 220 gram ağırlığı var bu hissediliyor mu gerçekten ağır diyebiliyor musun, telefonla konuşurken karşı tarafın sesi nasıl geliyor ve senin sesin nasıl gidiyor bunları da cevaplarsan hocam çok iyi olur

Evet hissediliyor konuşabilirsiniz seste sıkıntı yok
  • zidan650 kullanıcısına yanıt
    Hocam neye göre şarj çabuk gidiyor 4 saat boyunca aralıksız oyun, internet, WhatsApp, facebook messenger falan mı kullanıyorsun ve bunları yaparken arka planda kaç uygulama açık oluyor?

Fiyat güzel , hat çekmeme olayı vodafone ağırlıklı Turkcell geçenler daha iyi çektiğini söylüyor.Dokunmatik güncelleme sonrası aşırı hızlı klavye kullanımım zorlaştı.Güncelleme yapmazsanız rahat kullanımı var.16GB oyun yüklenmez ise yeterli gelir.Wifi çekiminde herhangi bir sorun yaşamadım.5S alınmaz.Kamerası 5S'den daha iyi.İos güncellemesi sonrası 4S'ler nasıl çöp olduysa 5S içinde aynı durumu yaşarsınız.3GB belleği var arka planda çalışan uygulamalar anında açılıyor.

Telefon görüşmesinde de bir sorun yaşamadım.Telefonu 2,5 aydır kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 25 Kasım 2016; 19:55:11 >
  • Akıcılığı iyi yani telefonun. Ben iphone 5s i günlük whatsap, fb messenger, telefon konuşmaları arada bir yakın fotoğraf çekimi için ideal gördüm, yoksa mesela bu telefonun ön kamerası en üst seviye telefondan da iyi ben z5 compact kullanıyorum o 5mp yazsa da öyle 2 mp den biraz daha iyi göründe ön kamerası.
    Neyse ablam 2 telefondan birini seçer artık. Cevabınız için teşekkürler

• arkadaşlar iyi akşamlar daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama iki sorunum mevcut yardımcı olursanız gerçekten çok sevineceğim
    1. sorun telefon ekranı otomatik olarak kapanmıyor power tuşuna bastığımda sıkıntı yok ama kendiliğiden otomatik olarak kapanmıyor ayarlarından herşeyi denedim sonuç alamadım
    2. sorunum ise telefondan herhangi bir video yu izlerken gerek chrome gerek youtube facebook instagram snapchat olsun videolarda donma sorunu oluyor ses arkadan çalmaya devam ederken görüntü donuyor
    sorunlar için yardımcı olabilirseniz gerçekten minnettar olacağım
  • Sony Xperia Xa Ultra
    Wifi full açık, mobil veri hiç açılmadı, ekran %10 civarı parlaklıkta ve facebook, whatsapp, instagram, snapchat + chrome.
    Bravia engine 2 açık. Arada hiç şarja takmadım.

Gün içinde aynı kullanıma mobil veride dahil olursa max 3.5 saat ekran süresi alıyorum telefon beklemesi bataryayı emiyor. Durdurmanın 2 yolu var biri reset atmak diğeride işlem durana kadar 2g 3g 4g arası geçiş yapmak.

3g hep açık konuşma yok bildirimler açık arada kısa kısa girdim face inst twitter 3 saati görmedim ekran parlaklığı %50

• telefonu servise verip değişim alan arkadaşlar servise telefonu nasıl verdiniz? sarj aleti usb kablosu kulaklık kutu felan hepsi ile birlikte mi gönderdiniz? kapalı bir yeni kutu mu geldi nasıl oldu olay yardımcı olabilir misiniz?
  • Bu telefonu almayı düşünüyorum, lütfen güncel olarak gündüz ve gece çekimlerini paylaşabilirmisiniz

• zidan650 kullanıcısına yanıt
    kardeşim sony den 3 kez değişim yaptırmış biri olarak söylüyorum sadece cihazı veriyorsun yeni kutusunda cihaz geliyor full kutu içeriği ile
  • theoki kullanıcısına yanıt
    bi ara atayım kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mursist

arkadaşlar iyi akşamlar daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama iki sorunum mevcut yardımcı olursanız gerçekten çok sevineceğim
    1. sorun telefon ekranı otomatik olarak kapanmıyor power tuşuna bastığımda sıkıntı yok ama kendiliğiden otomatik olarak kapanmıyor ayarlarından herşeyi denedim sonuç alamadım
    2. sorunum ise telefondan herhangi bir video yu izlerken gerek chrome gerek youtube facebook instagram snapchat olsun videolarda donma sorunu oluyor ses arkadan çalmaya devam ederken görüntü donuyor
    sorunlar için yardımcı olabilirseniz gerçekten minnettar olacağım

kardeşim donma sorunu internet kaynaklıda olabilir uygulama önbelleklerini tamzilemeyi bi dene diyeceğim ama ilk sorunun yazılımsal bi sıkıntıya benziyor acaba ayarlarda telefon elimde iken ekran kapanmasın vs şeklinde bi ayar yaptınmı eğer yaptıysan telefon elinde oldğunu anlayıp ekranı kapamaz yada ekran kapatma süresini kontrol ettinmi eğer orada bi sorun yoksa bi sıfırla cihazı düzelir

• assassin(z) kullanıcısına yanıt
    3farkli cihazi mi degistirttiniz yokaa ayni cihazi birden fazla degistiriyorlarmi merak ediyorum?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.