Şimdi Ara

Sony Xperia Xa Ultra (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.250
Cevap
26
Favori
128.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kamera uygulamasının en sağda kamera uygulamalari kismina gidip, ekle tuşuna bastığım an kamera durdu deyip kendini kapatıyor.

Panaromik çekim için uygulama tavsiyesi alabilir miyim zira kendisi eklettirmeyecek gibi duruyor. Kendi uygulamasını beğenmedim pek.
    Sony Xperia Xa Ultra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ranez -- 16 Temmuz 2017; 21:31:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony Xperia Xa Ultra

Böyle bir özellik varda ben mi bilmiyorum tıklatınca ekran menüsüne atıyor ordada yok öyle bir seçenek

• Arkadaşlar telefonumu servise versem kaç günde elime ulaşır acaba? Ekranda sarı çizgi var, dokunmatikte sıkıntı var, sistemde kasma var, kamera uygulamalarında sıkıntı var. Birde telefonu pervasız kullandım. Ekranda çizik, arka kapakta çizikler var garanti kapsamı dışına çıkar mı? Bu yazdığım sıkıntılardan dolayı yeni telefon verirler mi?
  • ilyasklc İ kullanıcısına yanıt
    iki kere dokunarak ekranı kilitleme var fakat açma yok diye biliyorum.
  • Arkadaşlar merhaba,

Sony'den umudu kestiğim için aylardır foruma girmiyordum ama bugün gireyim dedim. Güncelleme kaldırılmadan önce de sonra da bana OTA dan bir şey gelmedi. Companion'dan kontrol ettim "Cihaz güncel." yazıyor.

Yazılım derleme numaram: 36.0.A.1.111

Sony Destek'i aradım, her zamanki gibi verdikleri cevap "Yaşadığınız problem normal değil evet ama şuan elimizden gelen herhangi bir çözüm yok. Beklemeniz gerekecek." oldu. Bu cevap üzerine dakikalarca tartıştım ama konuştuğum Tuna adlı temsilcinin verdiği geniş geniş cevaplar daha çok sinirlenmeme neden oldu ve yüzlerine kapadım.

10 yıldır kullandığım markanın geldiği nokta gerçekten içler acısı. Bir daha Sony'in elini attığı bir cihaza da dokunmam. 2016 Kasım'dan beri yaşadığım şebeke problemini çözmek için defalarca servise gittim, markaya şikayetler bıraktım ama böyle sorumsuz bir firmanın sorumluluk alması beklenemezdi zaten. Şu güncelleme hakkında Ocak ayından beri söyledikleri tek şey "Yakında gelecek." oldu. Gerçekten arkadaşlar boş boş marka eleştirmek için yazmıyorum bunları, haftada 1-2 kere büyük harflerle "sony pişmanlıktır." yazmayacağım foruma ama Sony almayın, aldırtmayın. Evet, akıllı telefon şans işidir ama sorunlu çıkan cihazlarına sahip çıkmak da firmaların görevidir, Samsung ve Apple'ın yıllardır yaptığı gibi. Müşterisinin sorunlarını düzeltmeye çalışmaktan çekinen, sorunlu cihazına sahip çıkmayan bir firmaya para kazandırmayın.

• dgnibrhm D kullanıcısına yanıt
    şuan kullandığım sürüm 36.1.A.0.182( android 7 )

android 6.'da aşırı ısınma, kasma, şebeke problemi bende de vardı.... şebeke hariç diğer sorunlar bu sürümde düzeldi.

şebeke olayında da önceden 1çizgi çeken yerde şuan 2çizgi çekiyor....

güncellemeyi flashtoola yukleyebilirsin galiba...

şurayı bir incele (tabi herhangi bir hatada sorumluluk size ait)

http://www.stechguide.com/xperia-xa-ultra-android-7-0-nougat-firmware/

• Hocam benim zaten sorun yaptığım şey bu durumu garantimi devre dışı bırakmadan çözemiyor olmam.

Son 3 Xperia cihazımın 1 güncelleme daha alsa çözülebilecek problemlerini hep rootlayarak, farklı ROM'lar yükleyerek çözdüm. Xperia Neo V cihazıma resmi güncelleme gelmese de Android 5.1 yükleyebilmiştim gelebilen son güncelleme 4.0.4 iken. Xperia SP cihazıma da 6.0 yükleyerek 2 sene daha kullanabilmiştim.

Şimdiki cihazımın da daha 1.yılı dolmadan garantisini bozmak istemedim. Daha XA/XA Ultra 7.0 sürümleri çıkmadan başka geliştiricilerin oluşturduğu 7.0 firmware lerini bulmuştum önceden.

Yine de teşekkür ederim, biraz daha bekleyeceğim bakalım eğer gelmez ise .ftf dosyasını Flashtool ile yükleyip halledeceğim.
  • Sony Xperia Xa Ultra

Sakın xposed framework'ünü yüklemeyin telefon reset ata ata bootloop oldu

• Bir hata mıydı acaba çıkan çift dokunuşla açma, bu arada telefon bu gğncellemeden sonra 5-6 kez kendi kendine kapandı açıldı sistem arayüzü sayısız kez durdu fakat garantiye göndersem yapacakları şey sadece yazılım güncelleme olacağı için ne yapacağımıda bilemiyorum aynısını kendim de yapabiliyorum ama bunların hala dalga geçer gibi yazılım güncelleyip göndermesi sinirlemimi bozuyor ne yapmam lazım sizce iki üç günde bir muhakkak telefon birden donuyor ve kendi kendine yeniden başlatıyor telefonun sorunlu olduğunu dahi kabul etmiyorlar, herlade sonunda dava açmam gerekecek ama nasıl ispat edeceğimide bilemiyorum.

• Telefonu aynı hatalrdan dolayı 3.gönderişimde resmen sus payı olarak ekran değişimi yapıldığı söylendi ama telefonun ekranında herhangi bir sorun yok, birde telefonda üstüne üstlük teleservice müşteri hizmetleri o kadar küstah konuşuyorlar ki çıldırtıyorlar adamı en son aramamda 6 dk telefonda beklettikten sonra beni otomatik cevaba yönlendirdiler ve açmadılar telefondan illahllah ettim yeter artık bundna sonraki aşama dava açmak olacak galiba uğraştırıyotlar adamı boş yere bu garanti servislerine düşenlere allah yardım etsin ben düştüm siz düşmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilyasklc -- 27 Temmuz 2017; 14:49:54 >
  • Merhaba abilerim kardeşlerim

bugün telefonumu kartal kvk'ye bıraktım. Sorun olarak bunları yazdım ;

1. Hat çekmemesi, sesin diğer tarafa çok az gitmesi

2.Sarı ekran sorunu. Zamanla leke çıkıyor.

3. Dokunmatik ekran sorunu. Sık sık ekran çalışmıyor.

4. Sarj yeri bozuk. Sarj çok yavaş doluyor.

Ama görevli arkadaş arka kapak köşesinde ufacık bir çatlağa takıldı ve onu oraya yazdı tabi dolayısıyla diğer sorunlarda garanti dışı kaldı. Şimdi benden 101 lira istiyorlar SADECE çatlak için. Diğer sorunlar hariç diğerleri garanti kapsamıya ona hiç bakmamışlar bile :) Şimdi yarın gidip benim kapaktaki çatlakla işim yok diğer sorunlarla ilgilenin diyicem . Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?
  • Merhaba bu telefonu teknosada gordum. Almayi onerir misiniz?

• Arkadaşlar bu Xperia XA için hızlı şarjı kullanan var mı? Yanılmıyorsam bir şarj başlığı ile bu mümkünmüş. Forumda kullanan var mı?
  • okulaptus O kullanıcısına yanıt
    Selam,

Sadece biraz büyük. Ama çantada taşıdığım için sıkıntı yok.

Cihazın tek kötü yanı hattınız Vodafone ise sinyalizasyon sıkıntısı olduğu için
    size ulaşılamayabilir veya internet bağlantınızda biraz kopmalar yaşayabilirsiniz.
    Hattınız Turkcell ise bu sorunu pek hissetmezsiniz.

Ben hepsiburada.com dan Dual çift hatlı aldığım için pek sorun yaşamadım.

Dahili 16 GB bana yetmediği için 64 GB lık SD kartı 2'ye bölüp 14 GB'nı dahili gibi
    gösterdiğim için bu sorunda aşıldı.
  • kaanrevan kullanıcısına yanıt
    Dostum, şarj başlığı derken şarj cihazından bahsediyorsun sanıyorum.
    O zaman Sony UCH-12 şarj cihazı almalısın ucuz değildir. Şu ana kadar gördüğüm 2 amperin üstünde akım veren
    tek şarj cihazı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncaypo

Dostum, şarj başlığı derken şarj cihazından bahsediyorsun sanıyorum.
    O zaman Sony UCH-12 şarj cihazı almalısın ucuz değildir. Şu ana kadar gördüğüm 2 amperin üstünde akım veren
    tek şarj cihazı.

Uch12 yıl alıp deneyen birinin yorumunu okudum n11 de... Uyumlu olmadı geri gönderdim demiş. Uch10 uyumlu mudur diye soruyordu. Bu nedenle kullanan arkadaşlar varsa ben de ona göre bakacağım....

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Uyumdan kasıt Quick Charge 3.0 desteğidir. XA Ultra da olup olmadığını tam bilemiyorum ama
    emin ol kesinlikle daha hızlı şarj edecektir.
  • Arkadaşlar ben de zor olanı yaptım 7 yıllık Sony kullanıcısı olarak tekrar bir 7 yıl daha Xperia XA Ultra ile yola devam etmek istedim. Doğru mu yaptım bilmiyorum. Telefon bugün geldi . Herşey güzel. Ancak malum sinyalizasyon problemi ben de de mi var bilemedim. Sabit bir yerde iken sinyal 2-3-4 diş arasinda geziyor. Mobil internet iyi ancak evin içinde bu geziyim dedim, sinyal dans ediyor adeta.... Bu süre içinde kesinti oluyor mu olmuyor mu bilmiyorum. Acaba jelatinleri falan çıkartmadan 10 gün test Edip sonra geri mi gonderiiyim. Böyle bir hakkım var mı?

Benim telefonda sinyal problemi yok diyen arkadaşlar da da böyle dalgalanmalar oluyor mu acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Selam,

Hattınız Vodafone ise kesinlikle yükleyeceğiniz tüm programları yükleyin ve otobüste internet performansını test edin.
    Yeterli görüyorsanız sıkıntı yok. Bende XA Ultra Dual var. Evde 3 er tekrardan Vodafonu aradım ulaşılamıyor.
    Akabinde Turkcel'i aradım ulaşılabiliyor.
    Sinyal sorunu cihazı evde işte kullanmayı bıraktıktan 5-20 25-45 dakka sonra başka telefonla kendinizi arayın ulaşılıp ulaşılamadığını kontrol edin. Ve buna göre karar kılın. Yoksa cihazın büyüklüğü haricinde sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncaypo

Selam,

Hattınız Vodafone ise kesinlikle yükleyeceğiniz tüm programları yükleyin ve otobüste internet performansını test edin.
    Yeterli görüyorsanız sıkıntı yok. Bende XA Ultra Dual var. Evde 3 er tekrardan Vodafonu aradım ulaşılamıyor.
    Akabinde Turkcel'i aradım ulaşılabiliyor.
    Sinyal sorunu cihazı evde işte kullanmayı bıraktıktan 5-20 25-45 dakka sonra başka telefonla kendinizi arayın ulaşılıp ulaşılamadığını kontrol edin. Ve buna göre karar kılın. Yoksa cihazın büyüklüğü haricinde sorun yok.

Merhaba Hocam. Dediğiniz gibi yapacağım. Evde tek çizgi bile olduğu oluyor. Ancak bu sanki internet hızı ile ilgili olan bu 4,5 g vb. Sinyallerle alakalı gibi duruyor. Daha mobil interneti test edemedim çok. Gece 12 den sonra sıfırlanacak. Bakalım nasıl olacak durum. Açıkcası bu sinyalizasyon sorunu nu okumasam farketmezdim bu sorunu herhalde. Android 7 ye yükselttim gerçekten çok hızlandı. Uzun süre götürür diye düşündüm kafamdan ama şikayetler kafamı bulandırmıyor değil.

• 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.