Şimdi Ara

|SONY Xperia™ SP|| K. KULÜBÜ ||1.7 GHZ 720P HD 8MP da 3264 x 2448 px TFT MHL HDMI DLNA NFC GPS|| (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.804
Cevap
73
Favori
297.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam bende xperia sp almayı düşünüyorumda sony centerden almak mantıklımıdır yoksa teknosadan falan mı almak lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: untitled

quote:

Orijinalden alıntı: byciggss

beyaz mı daha güzel duruyor siyah mı arkadaşlar. beyaz kir tutar mı kullanımı nasıl kullanan arkadaşlar bilgi verir mi

ben siyah aldım lakin beyaz daha güzel duruyor bence

kir tutar mı tutmaz mı bilemem onu beyaz kullananlar cevaplasın

Beyaz kullanıyorum düzenli temizliyorum. 3 aydır, atölyede yeterince toza mağruz kalmasına rağmen güzel gözükmeye devam eiyor. Parlamıyor belki ilk günkü gibi ama kullanılan her cihaz aynı değil mi? Eskiyecek bir şekilde. Düzenli temizliğini yaptığınız sürece sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Sabunlu bez yeterli.
    Not: hor kullanıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: untitled

uyumluymuş, nfc özelliği ile bağlanıyor

fiyatlarına baktım.
    Birisi 200 dolar diğeri 450 dolar.
    Bana biraz tuzlu geldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1)Çektiğim fotoğraflara bakarken, fotoğraflar tam ekran olmuyor. Sony'nin telefona koyduğu fotoğraflar direk tam ekran oluyor ama benim çektiklerim olmuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
    2)Çektiğim fotoğrafları sensme slideshow ile müzikli sunuma çeviriyorum ancak yaptığım videoyu kayıt edemiyorum, sensme slide show ile yaptıklarımız nasıl kayıt ederiz.
    3) Telefonda bir sürü fotoğraf var. Ben bunları mesela tatil, şehir, iş gibi ayrı klasörlere ayırmak istiyorum,nasıl yaparım.
    Yardımcı olursanız sevinirim. Unutmayın sadece bana yardımcı olmayacaksınız, bu soruların cevabını arayan binlerce kişiye yardım olmuş olacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nightwolf06

hocam bende xperia sp almayı düşünüyorumda sony centerden almak mantıklımıdır yoksa teknosadan falan mı almak lazım ?

en uygun fiyatı olandan al derim ikiside güvenilir açıkçası ben hepsisony den almıştım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

1)Çektiğim fotoğraflara bakarken, fotoğraflar tam ekran olmuyor. Sony'nin telefona koyduğu fotoğraflar direk tam ekran oluyor ama benim çektiklerim olmuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?
    2)Çektiğim fotoğrafları sensme slideshow ile müzikli sunuma çeviriyorum ancak yaptığım videoyu kayıt edemiyorum, sensme slide show ile yaptıklarımız nasıl kayıt ederiz.
    3) Telefonda bir sürü fotoğraf var. Ben bunları mesela tatil, şehir, iş gibi ayrı klasörlere ayırmak istiyorum,nasıl yaparım.
    Yardımcı olursanız sevinirim. Unutmayın sadece bana yardımcı olmayacaksınız, bu soruların cevabını arayan binlerce kişiye yardım olmuş olacaksınız.

hocam sırayla cevap vermek istiyorum

1) onun öyle olmasının nedeni telefonu dik tutarak fotoğraf çektiyseniz yamuk halde öyle olur yada yamuk halde çektiyseniz dik halde öyle görünür bu sizin nasıl çektiğinize bağlı

2) bu sorunu biraz daha açıklar mısınız

3) fotoğrafları ayırmanın tek yolu var bilgisayara bağlayıp fotoğrafları klasörlere ayırın, fotoğrafları açın sağ üstte albümlerim diyor ordan yeni halini görebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: pixelist

quote:

1)Çektiğim fotoğraflara bakarken, fotoğraflar tam ekran olmuyor. Sony'nin telefona koyduğu fotoğraflar direk tam ekran oluyor ama benim çektiklerim olmuyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

1) onun öyle olmasının nedeni telefonu dik tutarak fotoğraf çektiyseniz yamuk halde öyle olur yada yamuk halde çektiyseniz dik halde öyle görünür bu sizin nasıl çektiğinize bağlı

3) fotoğrafları ayırmanın tek yolu var bilgisayara bağlayıp fotoğrafları klasörlere ayırın, fotoğrafları açın sağ üstte albümlerim diyor ordan yeni halini görebilirsiniz

1-3 için teşekkür ederim.
    Şimdi 2.soruyu açayım.
    telefonu açalım/Albüm'e tıklayalım/bir resmin üzerine basılı tutalım sonra üç beş resim daha seçelim/Üst üste üç nokta şeklinde ayarlar simgesine tıklayalım/Sensme slideshow'u seçelim.
    Şimdi bunu yapınca müzikli ve efektli resim sunumu yapıyor. Ben bunu kaydetmek istiyorum. Ancak kaydetme seçeneğini bulamıyorum.

• quote:

quote:

quote:

1-3 için teşekkür ederim.
    Şimdi 2.soruyu açayım.
    telefonu açalım/Albüm'e tıklayalım/bir resmin üzerine basılı tutalım sonra üç beş resim daha seçelim/Üst üste üç nokta şeklinde ayarlar simgesine tıklayalım/Sensme slideshow'u seçelim.
    Şimdi bunu yapınca müzikli ve efektli resim sunumu yapıyor. Ben bunu kaydetmek istiyorum. Ancak kaydetme seçeneğini bulamıyorum.

hocam malesef o anlık slayt hazırlıyor onun kayıt seçeneği yok marketten bunun için uygulama indirebilirsiniz ama yinede sense kadar kaliteli olacağını sanmam

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Biri benim mesaja cevap versin . Bir kaç soruya toplu olarak cevap verelim .

1.Kameranın durumu nasıl eskiye nazaran kalite ne kadar artmış ?
    2.Tuş kilidinde kalma , Wifi ,Menü geçişleri ,Boş ram miktarı ,Led bildirimlerinde problem oluyordu bazen , Düz zemine telefonu koyduğunuzda dokunmatik işlememe bunlar giderilmiş mi ?

Cevaplara gelince şuan için sony nin sp için hazırladığı yazılım olabilir .Ancak daha onaylanan başka bir yazılım yok .Yani son yazılımdayız.

hocam güncelleme yapıyorum bende şimdi sonucu açıklarım size :D

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pixelist -- 14 Eylül 2013; 2:05:23 >

• quote:

2.Tuş kilidinde kalma , Wifi ,Menü geçişleri ,Boş ram miktarı ,Led bildirimlerinde problem oluyordu bazen , Düz zemine telefonu koyduğunuzda dokunmatik işlememe bunlar giderilmiş mi ?

Cevaplara gelince şuan için sony nin sp için hazırladığı yazılım olabilir .Ancak daha onaylanan başka bir yazılım yok .Yani son yazılımdayız.

hocam şunu syliyim ilk güncellediğim gibi söylediğiniz sorunlar için kurcaladım hiçbiriyle karşılaşmadım , kamera düzeltilmiş eskisine nazaran arada dağlar kadar fark görüyorum ben :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pixelist -- 14 Eylül 2013; 2:08:07 >
  • quote:

beyaz mı daha güzel duruyor siyah mı arkadaşlar. beyaz kir tutar mı kullanımı nasıl kullanan arkadaşlar bilgi verir mi

beyaz ını göremedim ancak teleservisten beyaz istedim inşallah beyaz gelecek.
    beyaz daha şık, daha bi artiz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan_22

quote:

nasıl değiştirdin hocacm açıklar mısın ben sadece arızalıyken bi kere değiştirmiştim cihazıda onun dışında olabiliyorsa çok iyi olur :D
  • quote:

quote:

hocam şunu syliyim ilk güncellediğim gibi söylediğiniz sorunlar için kurcaladım hiçbiriyle karşılaşmadım , kamera düzeltilmiş eskisine nazaran arada dağlar kadar fark görüyorum ben :D

cevap için teşekkürler hocam. değiştirme için sorduğum soruya cevap vereyim arıza ile değişimi mümkün olur mekanik parça değişimde bile vermezler. Hele birde teleservis ise

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: okan_22

quote:

nasıl değiştirdin hocacm açıklar mısın ben sadece arızalıyken bi kere değiştirmiştim cihazıda onun dışında olabiliyorsa çok iyi olur :D

üstad biliyorsun cihazı aldığım günün akşamında arızalı olduğunu gördüm ve ertesi akşam edirne vatan a verdim. dün teleservis ve vatan bilgisayarla görüşmem neticesinde yurtdışından cihazın geldiğini ve gönderilmek üzere bekletildiğini söylediler. beyaz cihaz talebinde bulundum ama gönderirlermi bilmiyorum.

• Benide gruba ekler misiniz,telefon yolda daha gelmedi inşallah sorunsuz bi cihaz gelir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: watcherr1967

Benide gruba ekler misiniz,telefon yolda daha gelmedi inşallah sorunsuz bi cihaz gelir :)

hoşgeldiniz :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: watcherr1967

Benide gruba ekler misiniz,telefon yolda daha gelmedi inşallah sorunsuz bi cihaz gelir :)

hoşgeldiniz :)

Çok teşekkürler :)
  • arkadaşlar xperia sp türkiye tabanlı ilk romumuzdur buyrun

http://forum.donanimhaber.com/m_81274747/f_//tm.htm#81275215
  • antonidas kullanıcısına yanıt
    sadece 1 numaralı soruna çözümüm var.
    Kamera>Ayarlar>Çözünürlük>5 MP 3104x1746(16:9)
    Böyle yapınca kalite düşüyor ama 16:9 isterseniz başka seçenek yok :/
  • önceden bir uygulamadan çıkıldığında, ana ekrandaki simgelerin yeniden görünür hale gelmesi zaman alıyordu. son güncellemeden sonra bu sorun ortadan kalkmış. bence son güncellemenin getirdiği en güzel yenilik bu olmuş. kamera önceden de iyiydi hala iyi. samsung ekranlarında gördüğünüz sahte renklerle kıyaslama yapmayın. samsung ekranında gerçekten fotoğraflar göze çok hoş görünebilir ancak bilgisayarda kıyaslama yapın derim. wifi sorunu diyorsunuz da modemle aramda 2 oda var, wifi tek çizgi çekiyor ancak gayet iyi performans veriyor. bu modemle ve başka koşullarla da alakalı olabilir bilemem.
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.