Şimdi Ara

|SONY Xperia™ SP|| K. KULÜBÜ ||1.7 GHZ 720P HD 8MP da 3264 x 2448 px TFT MHL HDMI DLNA NFC GPS|| (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.805
Cevap
73
Favori
297.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar son güncellemeyi yaptığım halde alt bar şeffaf olmuyor bilen var mı acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacktower01

Arkadaşlar son güncellemeyi yaptığım halde alt bar şeffaf olmuyor bilen var mı acaba.

hocam stamına modu açıktır ondan, stamına modunun başlangıç seviyesini kendine göre ayarla mesela bende pek şarj bitmediği için %80 e ayarladım hiç bi sorunda görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dancdevil

Herkese iyi akşamlar, temmuz ayından beri sp kullanıcısıyım. Ahizeden gelen sesin az olması ve kameranın biraz vasat olması dışında telefondan memnunum. İnternette çok aradım bulamadın sp'nin turkey romu var mı? Şuan rusya romundayım, orijinal roma dönüş yapmak istiyorum

hocam kulüpte bi arkadaş paylaşmıştı ihtiyacınız vardır diye size iletmek istedim paylaşan arkadaşa teşekkürler umarım işinize yarar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pixelist

quote:

Orijinalden alıntı: blacktower01

Arkadaşlar son güncellemeyi yaptığım halde alt bar şeffaf olmuyor bilen var mı acaba.

hocam stamına modu açıktır ondan, stamına modunun başlangıç seviyesini kendine göre ayarla mesela bende pek şarj bitmediği için %80 e ayarladım hiç bi sorunda görmedim

Hocam teşekkür ederim de onu sormadım, bu home tuşlarının olduğu yer şeffaf olmuyor hala eskisi gibi siyah onu nasıl düzeltebilirim diye sormuştum.
  • Arkadaşlar 2 seneye yakındır Xperia Mini Pro kullanıyorum, gayet güzel ve sevdiğim bir telefondur ama Xperia SPye geçmek istiyorum. Bir kaç sorum olacaktı cevaplayanlar olursa çok sevinirim.

1-)Günde maximum 20 dk telefon görüşmesi yaparım, mesaj pek kullanmam, çok yoğun bir whatsapp kullanımım da olmaz, mobil verim sürekli açık olur 1 saatte 10 dakika yani günde 1-2 saat internet-twitter kullanırım.böyle bir kullanımda tahmini şarj ömrü ne kadar olur?
    2-)Günde 5 veya daha çok saat müzik dinleyenleriniz oluyor mu yani kısacası müzik dinlerken şarj çok çabuk eriyor mu?
    3-)Güncellemelerden sonra led bildiriminde bir sorun olduğu söyleniyor bazı yerlerde, bu nasıl bi sorun? açıkcası led bildirim ışığı muhteşem bir orjinallik katıyor telefona.
    4-)bizdeuygun.com sitesinden alışveriş yapanınız, sorun yaşayanınız oldu mu?
    5-)Telefonun çekim gücü nasıl?

Teşekkür ederim.

• hocam beni de ekle kulübe
  • antonidas kullanıcısına yanıt
    biraz da onun için çalışırım artık
  • Selamun Aleyküm herkese ;
    Pixelist kardeş güzel ilgileniyorsun arkadaşlarla teşekkür ettim bende almayı düşünüyorum Bi kaç gün içinde,
    -Teknomania güvenli midir ?? (En fazla 950'ye başka bi sitede olabilir)
    -Bildirim ışığı sönmez demi gumcellemeyle
    -Kamera xperia Ray'den kötü müdür yada 4s'ten
    -Günlük 4-5 saat internet sadece kaç saat şarj gider ??
    (Cevaplarsaniz çok memnun olacağım)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.reyonburada.com/urun/ipg-sony-xperia-sp-tam-koruyucu-film-gorunmez.aspx?ttype=Details#pt arkadaşlar bu üründen kullanan var mı hem ön tarafı hem arka tarafı kapatıyor malum arka ledi kapatmayan kılıf pek bulunmuyor bunda o sorun yok siz ne düşünüyorsunuz ?
  • http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/LG-Optimus-G-Pro-vs-Sony-Xperia-SP

beyler burada kıyaslama yapılırken "(2G ile) Daha uzun ömürlü batarya %6 civarı ..." bir de "(2G ile) Çok daha fazla konuşma süresi 3 kat daha fazla konuşma" süresi

yazıyor bunun sebebini söyleyebilir misiniz?
  • muli24'ye:
    1- ortalama bir gününü çıkartacağını düşünüyorum.
    2- şarj müzik ile kolay kolay bitmiyor 5 saat müzik dinleyebilirsin ama kulaklıkla dinlediğini düşünerek söylüyorum. Dış sese harcanan enerji çok daha fazladır.
    3-Stamina modunu kapattığın zaman bildirim ışığın da olağan çalışıyor. bu yüzden bu seçim sana kalmış bir şey. Stamina mod dediğimiz şey, sen telefonu kapattıktan sonra normal telefon sinyali dışındaki bütün verileri, çalışan programları vs kapatıyor demektir.
    4- bilgi yok
    5- herhangi bir telefon gibi diyeibliriz. Evimde önceden de VODAFONE çekmiyordu HALA çekmiyor. (bu denenmiş 6. telefon)
    Kablosuz için sorduysan Ben hiç sıkıntı yaşamadım. Durum da şudur: Perde duvar olan odada perde duvardandan 10 santim uzaklıktaki modemim ile araya başka oda girecek şekilde salona geçiyorum tek diş ile bağlanıyorum.

03derbeder'e:
    -bilgi yok
    -Bildirim ışığı eğer stamina modun etkin ise güncelleme ile söner. Stamina modunu devre dışı bırakarak bundan kurtulabilirsin ama bu durumda da kablosuz veya mobil verilerini elinle kapatman gerekecektir.
    -4s'le karşılaştıracak olursam güncelleme gelmediği sürece aynı seviyededir. GÜncelleme ile öne geçmesi neredeyse hepimiz tarafından bekleniyor. (mesela bugün 4s'i kullanarak fotoğraf çektik)(arkadaşımın telefonu)
    -günde 4-5 saat'i eğer mobil veri ile bağlanacaksan şarjını bitirirsin(parlaklığın orta seviyeden biraz daha az olduğu durum için)
    Kablosuz ile bağlanacaksan öylece durmasını sağlacak kadar yani %20 kadar sana kalabilir. Burada internette hangi uygulamaları kullanarak dolaştığı, hangi erkan parlaklığını kullandığın çok büyük etkendir. o yüzden;
    Bu kullanıcı deneyimi ile verilen bilgiler değişkenlik gösterebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrth_srdr

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/LG-Optimus-G-Pro-vs-Sony-Xperia-SP

beyler burada kıyaslama yapılırken "(2G ile) Daha uzun ömürlü batarya %6 civarı ..." bir de "(2G ile) Çok daha fazla konuşma süresi 3 kat daha fazla konuşma" süresi

Arkadaşım bunlar tamamen teorik şeyler, gerçekleşimde bataryası büyük olan ile daha uzun süre konuşabilirsin :D Bu kadar düşün gerisini boşver. Bu arada ikisi arasında kaldıysan birisi 5.5 ekranlı birisi 4.6 ekranlı. Sırf bu yüzden bile sp'yi tercih ederdim. Ben büyük telefona bu sp ile bile daha alışamadım :D
    lg optimus pro fiyatına göre özellik açısından çok güzel gözüküyor . Kullanıcı yorumları da oldukça güzeldi. Yine de lg'ye güvenmedim ve sony'ye devam ettim (asılnedenim sp'nin darbelere karşı daha dayanıklı hissettirmesidir :D )

• quote:

Orijinalden alıntı: muli24

Arkadaşlar 2 seneye yakındır Xperia Mini Pro kullanıyorum, gayet güzel ve sevdiğim bir telefondur ama Xperia SPye geçmek istiyorum. Bir kaç sorum olacaktı cevaplayanlar olursa çok sevinirim.

1-)Günde maximum 20 dk telefon görüşmesi yaparım, mesaj pek kullanmam, çok yoğun bir whatsapp kullanımım da olmaz, mobil verim sürekli açık olur 1 saatte 10 dakika yani günde 1-2 saat internet-twitter kullanırım.böyle bir kullanımda tahmini şarj ömrü ne kadar olur?
    2-)Günde 5 veya daha çok saat müzik dinleyenleriniz oluyor mu yani kısacası müzik dinlerken şarj çok çabuk eriyor mu?
    3-)Güncellemelerden sonra led bildiriminde bir sorun olduğu söyleniyor bazı yerlerde, bu nasıl bi sorun? açıkcası led bildirim ışığı muhteşem bir orjinallik katıyor telefona.
    4-)bizdeuygun.com sitesinden alışveriş yapanınız, sorun yaşayanınız oldu mu?
    5-)Telefonun çekim gücü nasıl?

Teşekkür ederim.

hocam tek tek cevap veriyim

1) hocam böyle kullanırsanız 2 günü bile rahat çıkarır ben daha çok zorluyorum 1 günü çok rahat geçiriyor yani hiç düşük pil uyarısı almadım akşama şarja takyorum ben
    2) müzik etkilemez fazla 5 saat falan açık bırakırsan belki taş çatlasın %10 düşer
    3) o led sorunu stamına modu ile ilgili stamına modunun seviyesini düşürünce kalkıyor o sorun
    4) senin için araştırdım güvenilir deniyor için rahat olsun daha yüksek mevlalarda sipariş yapanlar var sorun yok
    5) wifi diyosan çekim gücü yaklaşık çapı 25 metre falan olması gerek , normal konuşma için diyorsan ise açıkçası şimdiye kadar hiç çekim sorunu yaşamadım

umarım yardımcı olmuşumdur

• quote:

Orijinalden alıntı: mrth_srdr

http://kiyas.la/tr/cep-telefonu/karsilastir/LG-Optimus-G-Pro-vs-Sony-Xperia-SP

hocam tahimince biri 2G modunda açık kalma süresi diğeri ise 2G modunda konuşma süresi

kulübe hoşgeldiniz..

• Cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Açıkcası performans/donanım ile ilgili sorularım pek yoktu, aklıma takılanları da sayenizde çözümledim. Yakın zamanda almayı istiyorum çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 03derbeder

Selamun Aleyküm herkese ;
    Pixelist kardeş güzel ilgileniyorsun arkadaşlarla teşekkür ettim bende almayı düşünüyorum Bi kaç gün içinde,
    -Teknomania güvenli midir ?? (En fazla 950'ye başka bi sitede olabilir)
    -Bildirim ışığı sönmez demi gumcellemeyle
    -Kamera xperia Ray'den kötü müdür yada 4s'ten
    -Günlük 4-5 saat internet sadece kaç saat şarj gider ??
    (Cevaplarsaniz çok memnun olacağım)

hocam öncelikle bu aralar yoğun olduğum için geç cevap verdim onun için özür dilerim,

1) technomania hakkında şikayet sitelerinde bi bölüm bulamadım siteye genel olarka baktım kuruluş yerlerine falan bana güvenilr geldi yinede içime sinmedi

http://www.buroteknik.com/Sony-Xperia-SP-Beyaz-Cep-Telefonu_105049.html?ref=akakce&v=1.99.5  

şu siteyi öneririm

2)bildirim ışığı stamına modu açıkken söner eğer internete takılan biri değilseniz gerek yok stamına moduna ama takılıyorsanız stamına başlangıç seviyesini %80 gibi bi civarda tutun sorun geçer

3) kamera konusuna gelirsek insanları çekmekte pek iyi sayılmaz beyaz dengesini falan ayarlamak sıkıcı bişey ama manzarayı dehşet çekiyor s4 veya ray dan iyi midir bilemem bu benim fikrim :D

4) 3G veya 2G ye göre değişiyor ama ben genelde interneti açıyorum ekran kapalı oluyor malum whatsapp gibi uygulamalar uyarı veriyor zaten yani 1 günü çok rahat çıkarıyorum

umarım yardımcı olmuşumdur aklınıza takılırsa sorabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: muli24

Cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Açıkcası performans/donanım ile ilgili sorularım pek yoktu, aklıma takılanları da sayenizde çözümledim. Yakın zamanda almayı istiyorum çok teşekkürler.

hocam her ihtimale karşı şunu söylemek istiyorum genel olarak güvenilir tavsiye edilen bir site yinede şikayet sayfalarında bi kaç tane şikayet gördüm bunca tavsiyeye karşı şikayeti görünce aklıma hepsiburada geldi oda tavsiye edilir ancak şikayetleride var :D yinede pek ummuyorum sorun çıksın xperia z alanlar varmış ondan söyledim size :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

quote:

Orijinalden alıntı: badwitch

çektiğim resimleri görüntülediğimde ekranın yarısı kadar bir görüntü oluyor. Tam ekran çekim nasıl yapabilirim.

telefonu yan döndürün

Telefonu dikte tutsam yanda tutsam, çekerken de dik yada yan çeksem resmin boyutunda biraz büyüme oluyor ama tam ekran olmuyor. Bir arkadaşın dediği gibi 5m kalitesinde çekince tam ekran oluyor ama kalite azalıyor. Bunun başka yolu yok mu? Kimseler rahatsız olmuyor mu bu konudan.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

quote:

çektiğim resimleri görüntülediğimde ekranın yarısı kadar bir görüntü oluyor. Tam ekran çekim nasıl yapabilirim.

telefonu yan döndürün

Telefonu dikte tutsam yanda tutsam, çekerken de dik yada yan çeksem resmin boyutunda biraz büyüme oluyor ama tam ekran olmuyor. Bir arkadaşın dediği gibi 5m kalitesinde çekince tam ekran oluyor ama kalite azalıyor. Bunun başka yolu yok mu? Kimseler rahatsız olmuyor mu bu konudan.

bende rahatsız oluyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• okan_22 kullanıcısına yanıt
    geldi mi hocam telefonun ?
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.