C

Teğmen
07 Şubat 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 5 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Öncelikle bileşenleri yazarak başlayayım. Asus Z87-a anakart. Intel i5 4670k işlemci. Asus GeForce GTX 760 ekran kartı. G-Skill Ripjaws 4x4 ram.

Bilgisayarı 2x4gb ram olarak aldım. Sorunsuz kullanılıyordu, aynı ramlerden 2x4 olarak bi daha aldım. 16 gb ram yapmak için. Anakart üstündeki 4 slot ta doldu. Bilgisayarı açma tuşuna bastığımda bazen sorunsuzca açılmasına rağmen genellikle 1-2 sn fanlar dönüyor ve bilgisayar res atıyor. Bu olay bir döngü halinde bi kaç dakika devam edip bilgisayar açılıyor. Genelde ben bu süreci beklemiyorum, açma kapatma tuşuna basılı tutup bilgisayarın tamamen durmasını bekliyorum, arkasından yeniden bilgisayarı açıp sorunsuzca kullanabiliyorum. Ram lerin slotlarını değiştirip açmayı denedim, ekran kartını çıkartıp açmayı denedim, hiç birisinden sonuç alamadım. Bios tan ram frekanslarını değiştirerek sorunun daha az yaşanmasını sağlayabildim sadece. OC la ilgili hiç bir bilgim yok, sadece yurt dışı forumlarda buna benzer sorunlarda yapılanları uygulayarak yaptım bunu. Benim anladığım kadarıyla bios tan bir kaç düzeltmeyle düzelecek ama nasıl yapılır bir fikrim yok. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Bilgisayarın kasasını, bütün parçaları sökerek temizledim. Sadece işlemci ve işlemci fanını çıkartmadım. Bütün parçaları yerleştirdikten sonra bilgisayarı açtım ve yaklaşık olarak 15-20 saniye sonra mavi ekran verdi, dumping phsical memory disc yazıp, 100 e kadar birşey yükledi ve yeniden başlattı. Her açılışında aynı hatayı verdi, kimisinde 15 sn kimisinde 2-3 dk kadar açık kaldı. Bugün format attım, başlangıçta herşey düzgün çalıştı, 2-3 bişe yükledikten sonra yeniden aynı hatayı vermeye başladı. Yardımcı olabilecek varsa çok iyi olur.
Herkese selamlar. Prodigy Cube ses kartı kullanıyorum ve kullandığım hoparlörler bu karta bağlı, ancak artık sesi tek bir vericiden almak yeterli gelmiyor. Benim istediğim şey, bu karta bluetooth özellik kazandırıp, telefondur, bilgisayardır, tablettir ne kadar bluetooth özellikli cihaz varsa sesi kart üzerinden hoparlörlere aktarabilmek. Biraz araştırma yaptım ancak yeterli sonuca ulaşamadım. Aklında bir fikir olup paylaşabilecek olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi anakartta dram led kırmızı yanıyor ve ekrana görüntü gelmiyor. ramleri çıkartıp tek tek denedim, yerlerini değiştirdim ne yaptıysam olmadı. Bugün sisteme işlemci soğutucu taktım, bunun üstüne böyle bir sorun gerçekleşti. Sorun sizce ne olabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Herkese iyi akşamlar, bir konuda yardıma ihtiyacım var. CoolerMaster rc k300 kasa kullanıyorum. Kasada 2 adet egzoz fan kullanıyorum. 1 tane önde hava çeken fan, iki adet ekran kartı fanı ve bir adette dandik işlemci fanı, toplam 6 fan yapıyor ve gürültüsü rahatsız etmeye başladı. Bugün biraz kurcaladım. CoolerMaster sicleflow 120mm fan ın çok gürültülü çalıştığını tespit ettim ve fanı kasadan çıkardım. Daha önceden de diğer sickleflow fan bozulduğu için yerine xilence 120mm fan koymuştum. aralarında ciddi sayılabilecek gürültü farkı var. Şu anki gürültü seviyesi hiç fena sayılmaz. Soruma gelecek olursak; işlemcim intel i5 4670K. Sizce kasa bu şekilde oyun oynarken yeterli soğutma sağlayabilir mi? Yoksa ucuzundan bir işlemci soğutucusu mu almalıyım? Yada yeniden bir xilence fan alıp 2 egzoz fanla mı devam etmeliyim? Fiyat ve gürültü faktörü oldukça önemli.
Merhaba. Turksat ın verdiği herkesin dilinde sakız olan kötü netmaster modemlerden 1 tanesine sahibim. Modeli cbw-383z4. Modem wi-fi üzerinde hızını 10-15mb kadar düşük veriyor. Bu sinyali wireless router ile arttırabilir miyim ve wireless router a kablo ile başka bir bilgisayar bağlayabilir miyim? Cevap evetse bu iş için en iyi seçeneğim ne olabilir? Başka bir önerisi olan olursa da olabilir. Yardımcı olabilecek olan var mıdır acaba?
Macbook pro da bir tane 2 gb 1600 mhz ram var, kendisinde gelen. 1 adette corsair vengeance c10 8gb 1600 mhz ram var. Bilgisayar 10gb 1333 mhz görüyor. Corsair sitesinden baktığımda 2 ve 3. Nesil intel işlemcilerle uyumludur diyor. 4. Nesil için 1.35v modellerimize bakın diyor. Ben bun yanına 1 adet daha vengeance c10 alsam 1600 mhz çalışır mı yoksa yine 1333 mhz olarak mı devam eder? 1333 mhz devam etmesinin ne gibi bir sakıncası olabilir? Ve performansa ne gibi bir etkisi olur? Bu arada işlemci 4. Nesil i5
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 130
İkinci El Bölümü Mesajları: 11
Konularının görüntülenme sayısı: 3.230 (Bu ay: 101)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 15 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.