Şimdi Ara

Sony Xperia Sola 789 TL - Hızlıal.com (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
6.874
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yavuz-neocu

quote:

Orijinalden alıntı: inexo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: adonise

ARC S mi bu telefon mu arc s 799 tl ye bir sitede galiba bu forumda paylaşıldı ama hangisi daha iyi sizce.

benim düşüncem arc s, iki telefonuda kullandım, arc s özellik olarak daha iyi ve daha karizmatik, sola daha kibar ve daha yeni. karar senin.karşılaştırma burada:
    http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Sony-Ericsson-Xperia-arc-S-vs-Sony-Xperia-sola

sola da fiziksel home tuşu yok. Bu pratiklik bakımından kötü değil mi. Sürekli kilit tuşuna basmak gerekiyor

haklısınız, bende fiziksel tuş begenenlerdenim. hem kamera için hem home tuşu için fisiksel tuş olması arc s i daha kolay kullanılır yapıyor. yalnız arc s te hem home tuş sırası hemde kamera tuşu çok alttta yerleştirilmiş durumda, kameranın kendiside en üstte elle ulaşmak için biraz çaba ve kamerayı kapatmamak için dikkat gerekiyor. bu konuda en iyi yerleşim xperia neo v dir. tüm tuşlar hem yatay hem dikey tutuşta ele tam oturuyor.

tabi fiziksel geri" tuşu da kapasitif olandan daha kötüdür :)
    Neom var sayısız şikayetlerim var hiç o konuya girmek istemiyorum. Ha bir daha sony ve android mi derseniz 2kere düşünürüm.
    Bence bu sola ve xpu giriş modelleriydi yeni serinin ilk ürünleri piyasa yokladilar ve 2ay içinde yüz tl ucuzladı sola. daha iyileri yolda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• xperia arc s daha iyi Sola gibi modellerin yakın zamanda 550-600 gibi fiyatlardan satılacagını düsünüyorum.

• quote:

Arc s öneren arkadaş haklı. linkten bakabilirsiniz.

http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Sony-Ericsson-Xperia-arc-S-vs-Sony-Xperia-sola

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4408&idPhone2=4134

Bazı özelliklerde çarpıtma var. Mesela ikisinin ekran çözünürlüğü, teknolojisi aynı ama sola'nın ekranı daha küçük olduğundan piksel yoğunluğu daha fazla, ama ters belirtilmiş, ekran teknolojisi farklı belirtilmiş, sırf ghz'e bakılıp, çift çekirdekli olduğu atlanıp işlemci daha güçlü gösterilmiş, batarya ömürleri ters yazılmış vs vs. Üstelik Sola'nın ARC S'ten daha güncel bir model olması sebebiyle anroid güncellemelerinin daha hızlı gelmesi veya daha üst güncellemeler çıkması da muhtemel.

Ama Sola yeni orta seviye, Arc S ise eski üst model. Dolayısı ile aradaki sınıf farkından dolayı bazı üstünlükleri (kamera veya stil) bulunması normal. Ancak verdiğiniz link (siz değil, sadece verdiğiniz link) biraz, hatta birazdan fazla yanıltıcı olmamış mı?

• Başka sitelere baktığınızda çok da fark yok sola 1 puanda olsa önde yeni herzaman yenidir

http://geekaphone.com/compare/Sony-Xperia-Sola-vs-Sony-Ericsson-Xperia-arc-S

Sony Xperia Sola 789 TL - Hızlıal.com

5.5

Sony Xperia Sola 789 TL - Hızlıal.com

5.4

• quote:

Orijinalden alıntı: AurorAbeam

Tamda arkadaşımıza xperia U almak arefesindeydik (xperia u'ya hafıza kartı takılmıyor. Evet takılmıyor; yol ılmuş 2012 hatta 2012 bitecek; 700+ liralık cihaza hafıza kartı slotu koymadan satışa sunacak kadar gerizekalı pazarlama departmanı var sony'nin. Ve ekran 3.5") iyi oldu bu.

Kesinlikle Xperia U almayın, hafızası asla yetmez,

Arc S ile karşılayanlar için söylüyom bu cihazın DC ilemcisi ve Mali-400 GPU'su almak için yeterli. + olarak dahili hafıza da fazla
  • sonunda iş döndü dolaştı kişinin zevkine kaldı sanırım. keyfinize bakın bence, ben arc s aldım memnunum ama benim mutlu oldugum özellikleri sizi mutlu etmeyebilir. ne alırsanız alın güle güle kullanın.
  • Sola nin ekranı daha net degil mı. Pp degeri baya iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

Sola nin ekranı daha net degil mı. Pp degeri baya iyi

Yaklaşık 1 aydır Sola kullanıyorum. Akrabam'daki S3 ile ekranın kalitesini karşılaştırdık. Kendi deneyimimle sadece şunu diyebilirim, Sola'nın ekranı daha kaliteli. Pili ve konuşma süresi biraz daha iyi olaydı dört dörtlük olacaktı. Kadı kızı durumları var. Memnun muyum? Evet memnunum!
  • Arc s cok daha iyi kral telefon oyun oynayip napacan telefonda cekirdek hic onemli degil fotografi sesi ve internet hizi iyi oldumu bence tamam bence n8 nokia 700 wawe 3(ozellikle bu cihaz cok iyi) son olarakda arc s sizin aradiginiz cihazlar.

• Arc S'in ekranı daha büyük. Büyük ekran olmazsa olmaz ise, Arc S alınabilir fakat onun dışında Sola'ya üstün gelebilecek herhangi bir tarafı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

arc s alıp da pişman olmaz merak etme
    çünkü arc s daha iyi

Cahil cahil konuşmayın işlemci GHZ sine bakıp ne zamandan beri Adreno 205 , Mali400MP den daha iyi ne zamandan beri tek çekirdek Cortex A8 işlemci çift çekirdek Cortex A9 dan iyi?

quote:

Orijinalden alıntı: himmet_dal

Arc s cok daha iyi kral telefon oyun oynayip napacan telefonda cekirdek hic onemli degil fotografi sesi ve internet hizi iyi oldumu bence tamam bence n8 nokia 700 wawe 3(ozellikle bu cihaz cok iyi) son olarakda arc s sizin aradiginiz cihazlar.

Üstteki yazdığıma ek olarak N8 Nokia 700 Wawe 3 alıp kafayı mı yesin adam Smartphone alıyor ateri değil. Android in sağladıklarını ne symbian ne bada sağlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selfroot -- 16 Ağustos 2012; 1:11:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HooMie

quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

arc s alıp da pişman olmaz merak etme
    çünkü arc s daha iyi

Cahil cahil konuşmayın işlemci GHZ sine bakıp ne zamandan beri Adreno 205 , Mali400MP den daha iyi ne zamandan beri tek çekirdek Cortex A8 işlemci çift çekirdek Cortex A9 dan iyi?

quote:

Orijinalden alıntı: himmet_dal

Arc s cok daha iyi kral telefon oyun oynayip napacan telefonda cekirdek hic onemli degil fotografi sesi ve internet hizi iyi oldumu bence tamam bence n8 nokia 700 wawe 3(ozellikle bu cihaz cok iyi) son olarakda arc s sizin aradiginiz cihazlar.

Üstteki yazdığıma ek olarak N8 Nokia 700 Wawe 3 alıp kafayı mı yesin adam Smartphone alıyor ateri değil. Android in sağladıklarını ne symbian ne bada sağlar.

cehalet sadece işlemciyle ölçmek oluyor burda kardeş,
    işlemci dışında her türlü gideri var arc s in
    şekli de cabası

• bu telefon bu fiyata gerçekten çok iyi kaçırılmaz diyorum hizlial yine yapacagını yaptı :)
  • Xperia sola paralel ithalatmı,yoksa Resmi Distribütör garantilimi ?
    ve bu telefonda kullanabileceğimiz hediye çeki nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi divane2 -- 16 Ağustos 2012; 13:36:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: divane2

Xperia sola paralel ithalatmı,yoksa Resmi Distribütör garantilimi ?

Sırf bunun için mail attım. Firmayı öğrenmek için

"Gelecek olan cihaz ya Netcell garantisinde ya da Kvk garantisi altında olacaktır" cevabı geldi.

Paralel ürün yollamaz diye düşünüyorum onlar.
  • Arc s 320 mb ön bellek ile sizi üzebilir. Telefon belleği yetersiz uyarısı alınca üzülmemeniz açısından söylüyorum.
    Tamam kamerası,dizaynı,şarjı 10 numara bir telefon ama bu problemi göz ardı etmeyin. Solaya gelince sola kullanıyorum şu anda iyi mi derseniz eksiklikleri var. 512 mb ram hakikaten yetersiz. Donma,kilitlenme gibi problemler yaşamazsınız belki ama gerek güncellemenin geç gelmesi gerek ram anlamında sony de ciddi sıkıntılar var.
  • Sola'nın bir önemli özelliği de Sony'Nin en iyi mp3 çalarlarında kullandığı Clear Bass ve Clear Stereo teknolojilerini de içermesi. Android telefonlar mp3 kalitesi konusunda biraz zayıf kalıyorlar ancak Sola bence bu fiyat aralığındaki en kaliteli mp3 çalara sahip android telefon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Sola'nın bir önemli özelliği de Sony'Nin en iyi mp3 çalarlarında kullandığı Clear Bass ve Clear Stereo teknolojilerini de içermesi. Android telefonlar mp3 kalitesi konusunda biraz zayıf kalıyorlar ancak Sola bence bu fiyat aralığındaki en kaliteli mp3 çalara sahip android telefon.

Bu güzel bir olay aslında.
    Sabit batarya sizce artı mı eksi bir özellik mi?
    Birde kullanan arkadaşlar ram miktarının kaç seviyelerinde gittiğini söyleyebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukyavuz

quote:

Orijinalden alıntı: divane2

Xperia sola paralel ithalatmı,yoksa Resmi Distribütör garantilimi ?

Sırf bunun için mail attım. Firmayı öğrenmek için

"Gelecek olan cihaz ya Netcell garantisinde ya da Kvk garantisi altında olacaktır" cevabı geldi.

Paralel ürün yollamaz diye düşünüyorum onlar.

O zaman netcell dir büyük ihtimal netcell in telefonlarına teleservice mi bakıyordu.
  • Sar değeri yüksek .Sony'nin telefonları cidden güzel de genelde sar değerleri yüksek oluyor nedense
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.