Şimdi Ara

[ Sony Xperia P { 1 GHz DC | 4' qHD BE LCD | 8MP - 1080p | 16GB | HDMI - NFC ] (781. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.224
Cevap
70
Favori
564.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim telefonun ölçüm sistemi öldü ya...

%1'di, şarja taktım. 5 dakika durdu baktım hala %1. Şarjdan çıkardım, telefonu kapatıp açtım. Telefon şu an açıldı ve %52 şarjı var. Dün %35'ti, cebime koydum. 3-4 dakika geçti, saate bakayım diye çıkardım %25'e düşmüş. Gözümün önünde çat diye %15'e düştü. Sonra tık tık tık sayıların düşüşünü saydım hızlıca. %40 altında çok kötü... Çok uzun süredir format atılmadı telefona, atsam belki faydası olur kalibrasyon yapmayı denerim ama fırsat bulamıyorum, garantiye yollasam pili değişirşler rahatlarım ama hangi fırsatta yollayayım..
  • @ctd44 Hocam inşallah zafer olur sonuç
    Joe.Joe Valla sadece ışık sorunu varsa ben sanmıyorum değişim yapacaklarını. Bendeki sorunlar bile yetersiz geliyor bana Günceleme yapmak da istemiyorum son güncelleme cidden çok kötü. Şarj sorunları, wifi ve sim kart sorunları gibi şeyler yazılabilir ama.
  • J.J.93 kullanıcısına yanıt
    Bana da öyle geliyor Bakayım hocam yazarım göndereceğim zaman

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gençler sanırım iphone a geçicem bu telefon insanın ömrünü kısaltıyor adeta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmeehhmet

Gençler sanırım iphone a geçicem bu telefon insanın ömrünü kısaltıyor adeta

Hiç sorma hocam yahu :) Olmuyor artık, Sony'ye bu kadar kısa destek, bu kadar kısa ömürlü telefon yakışmadı... Telefonun tasarımı gerçekten çok çok geçerli benim için ama artık malesef tasarımdan ziyade işlevi önemli hale geliyor...
  • Bana kızıyordu arkadaşlar :) Ama yazmadan edemiyeceğim. Bu telefonu aldım ve 5 ay zor kullandım. Tam bir Sony hayranıyım fakat xperia P'nin tek artısı tasarım kasa dizaynı ve ekranının berrak görüntü kalitesi.

Xperia M ye geçtiğimde (kendime P aldıktan sonra eşime M aldım, daha sonra P'yi satıp M aldım) adeta eşşek kullanıyormuşum onu anladım. İnternet hızı, GPS, ekran yansıtması herşeyiyle tam bir fiyat performans canavarı. 4.1.2'den 4.3 güncellemesi geldi. Güncellemeden sonra berbat oldu. Ama sorun değil 5 dakikada hemen 4.1.2 ye döndüm. Tekrar aşık oldum.

Zaman kaybetmeden satın elinizdeki P'yi... Gidin idareten 2. el bir M bari alın. Daha çok memnun kalırsınız.

Saygılar...
  • hero4262321 kullanıcısına yanıt
    Sony almam bir daha ki, yani güncelleme almadan ilk aldığın gibi kullanacaksan sony, yani zamanı durduracaksın, güncelleme işini beceremiyor Sony, tepki almamak için yarım yamalak güncelleme yapıyor, daha çok tepki alıyor. Android ise Nexus 5 veya çıkarsa Nexus 6, gerisi hikaye...

• Stainless.. kullanıcısına yanıt
    benimde şarj sorunum wardı phonix custom rom android 4.3 yükledim bataryası çok daha iyi gidiyor bütün özellikleri çalışır durumda ve bootloader unlock etmen gerekmiyor yani garanti dışı kalmıyor cihazın bence onu bi dene
  • flagbearer kullanıcısına yanıt
    Öneri için teşekkürler yalnız ben bir türlü cesaret edip ve zaman bulup şu işleri deneyemedim...
  • Stainless.. kullanıcısına yanıt
    ben yeni telefon almayı düşünüyordum bu güncellemeden sonra vaz geçtim orjinal gibi herşeyi z1 den yada z2 den uyarlanmış bi rom kamerası daha iyi çekiyor ses kalitesi arttı pil süresi daha çok gidiyo
    Hocam biraz daha detay alabileceğim link varsa atabilir misin acaba ? Ben de hiç denemedim böyle şeyleri bu zamana kadar
  • bu konuyu ayrı bi başklık oalrak açmak istiyorum ama baya bi destekçi lazım ön sırayada görüntülenmesi için bence hak ediyor by rom da neyse ben konuya geçeyim

1--- başlamadan önce telefonundaki rehber video resim ve fotolarını yedekle

2--- sony PC Companion yükle ve oradan en son sürümü 4.1.2 ye yükselt

3--- doomlord uygulaması ile telefonu root edeceğiz linki aşağıda bunun için ilk önce bilinmeyen kaynaklı uygulamarı açıp usb hata ayıklamayı aktif etmelisin

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/p-development/p-doomlord-easy-rooting-toolkit-v17-t2335992

4--- daha sonra Clock World Mod telefona yükleyeceğiz ve cwm yi çalıştırmak için telefon açılırken ses kısma tuşuna basmalısın sürekli ekran gelene kadar

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/p-development/cwm-cwm-recovery-6-0-1-2-locked-t2020895

5--- PhoeniX_v1 romu indiriyoruz ultime olanı değil o biraz buglı linki aşağıda ve bunu telefonun içine zipli şekilde kopyalıyoruz

http://forum.xda-developers.com/xperia-u/p-development/rom-jb-4-1-2phoenix-rise-ashes-t2842899

romun indirme adresi burada

http://www.mediafire.com/download/qy6ymmec53sdgxe/PhoeniX_v1_jitz975.zip

6--- en son olarak cwm yi açık data ve cash i temizledikten sonra install from ... dan indirdiğimiz rom u seçiyoruz ve o kendi yüklüyor ve açılıyor

ben z2 nin klavyesini pek beğenmedim isteyenler titanium backuptan klavyeyi silip sony xperia p nin orjinal klavyesini kurabilir linkini paylaşıyorum aşağıda

http://www.mediafire.com/download/wbqby7bp4enhy23/.sonyericsson.textinput.uxp-1.apk

dip not : başlamadan önce telefonun şarjını en az %60 olsun

romu yüklemeden önce cwm dan data ve keşleri temizleyin yoksa kasma yapabiliyor

başka romları bu şekilde yüklemeye çalışmayın telefonunuz çalışmaz hale gelebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flagbearer -- 19 Eylül 2014; 18:21:13 >
    Hocam çok sağolun gece gece uğraşmışsınız. Geri dönmek peki kolay mı bu romdan orjinaline ?
  • J.J.93 kullanıcısına yanıt
    çok kolay bilgisayara bağlayın telefonu sony PC Companion dan telefonu onar diyim eski orjinal halina döner
    Çok teşekkürler hocam
    Hocam her türlü destek olurum telefon artık Chrome'dan ev tuşuna basıp çıkınca ekrandakiler baştan yüklenmeye başladı kafayı yiyeceğim.. Bu anlatıma göre de yapılabilir sanırım ama her adımı iyice öğrenmeden başlamak istemiyorum yanlış bir şey yapmamak için

- Bir de cwm için verdiğiniz linkte ICS diyor, JB için de uyumlu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Joe.Joe -- 17 Eylül 2014; 21:24:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joe.Joe

Hocam her türlü destek olurum telefon artık Chrome'dan ev tuşuna basıp çıkınca ekrandakiler baştan yüklenmeye başladı kafayı yiyeceğim.. Bu anlatıma göre de yapılabilir sanırım ama her adımı iyice öğrenmeden başlamak istemiyorum yanlış bir şey yapmamak için

- Bir de cwm için verdiğiniz linkte ICS diyor, JB için de uyumlu mu?

Biraz cesaret yeterli

• ENG_civ E kullanıcısına yanıt
    Dene diyorsun yani

paylaşım için teşekkürler.
    yaklaşık 1.5 senedir xperia p kullanıyorum. stock rom. hiç format atmadım. hafıza 3gb boş kaldı. ama fazla oyun falan yüklü olmadığından bana fazlasıyla yetiyor.
    bu yüzden custom rom atmayı düşünmüyordum. (çünkü daha önce yapmadım, tecrübem yok)
    ama eğer batarya uzun gidecekse bunu deneyebilirim.
    teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler bu bootloader kilidini nasıl açıcaz denedim denedim olmuyor ses tuşuna basıyorum mavi ışık yanıyor sonra tekrardan şarj oluyormuş gibi kırmızıya dönüyor?
  • 
Sayfa: önceki 779780781782783
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.