Şimdi Ara

[ Sony Xperia P { 1 GHz DC | 4' qHD BE LCD | 8MP - 1080p | 16GB | HDMI - NFC ] (780. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.225
Cevap
70
Favori
564.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 778779780781782
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Joe.Joe

Kurdum deneyeceğim hocam. Arayüzü güzele benziyor.

build.prop hakkında bilginiz var mı acaba?

Yok maalesef. Ama cesaret edip cm11 yükleyin, bence gayet iyi. Özellikle arama ve rehber takılması yok. Diğer konularda günlük güncelleştirmeler oluyor, bazen bozuyorlar, 2-3 gün sonra düzeliyor, ama şu an gayet stabil. Günlük güncelleştirme istemiyorsanız aylık gibi çıkan m serileri var. Galiba m9 sonuncu. Ben günlükten memnunum, güncelleme sistemi de mükemmel çalışıyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Entropii

Merhaba bu rom olaylarını nasıl yapıyoruz herhangi bir link var mı bu olay için ? Telefonu şu an aldığım gibi kullanıyorum rom vs. yok ama kasmaya falan başladı 1.5 yıl oldu alalı.

Forumun geçmiş sayfalarında anlatımlar var, hatta çok detaylı olanlar vardı, ben de buradan ögrendi idim...

• quote:

Orijinalden alıntı: ENG_civ

quote:

Orijinalden alıntı: Joe.Joe

Kurdum deneyeceğim hocam. Arayüzü güzele benziyor.

build.prop hakkında bilginiz var mı acaba?

Yok maalesef. Ama cesaret edip cm11 yükleyin, bence gayet iyi. Özellikle arama ve rehber takılması yok. Diğer konularda günlük güncelleştirmeler oluyor, bazen bozuyorlar, 2-3 gün sonra düzeliyor, ama şu an gayet stabil. Günlük güncelleştirme istemiyorsanız aylık gibi çıkan m serileri var. Galiba m9 sonuncu. Ben günlükten memnunum, güncelleme sistemi de mükemmel çalışıyor...

Anlasam yapacağım ama maalesef anlamıyorum, bozma ihtimaline karşı da hiç bulaşmadım daha. Rehber için ben siyah olan bir tane bulmuştum onda takılma yok gibi, arama yaparken de görüşme kaydı alabiliyorum bir de o çıktı
  • cm 11 romunda hdmi kablosu çalışmıyo mu ? daha önce v ye bağladığım telefonu şimdi bağlayamıyorum. hdmi kablosunu takıyorum ama hiçbişey olmuyo. romla ilgisi olabilir mi acaba ? hdmi sadece orjinal romda mı çalışıyo ?
    bi de 2-3 günde bir yeni rom güncellemesi çıkıyo. onları yüklediğim zaman telefon komple sıfırlanır mı . uygulamalar fala silinirmi. fabrika ayarlarına mı dönmüş olunur ?
  • Hdmi orijinal romda çalışıyor. Güncellemeler verilere ve uygulamalara zarar vermiyor. Sadece xperia keyboard'u siliyor, güncelleme öncesi google keyboard'u default yani aktif hale getirin, sonra yeniden flashlayın...

• Joe.Joe kullanıcısına yanıt
    Hocam bana çok nazar değiyor ya walkman cortladı seninki gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stainless.. kullanıcısına yanıt
    Hadi ya geçmiş olsun hocam

• Bu telefonun ufak tefek sorunlari deli etmeye basladi dokunmatigi bi garip telefon cebimdeyken mesgule atiyomusum bide mesaj atiyomusum hazir mesajlardan rom olayi cozermi sıkıntımı telefon rootlu suanda

• ENG_civ E kullanıcısına yanıt
    Ben romun üstüne z2 Edition flaşlamıştım öyle kullanıyorum ve z2 Edition her romda çalışmıyor yanılmıyorsam. Yüklediğim yerde Cm 11 in nightly nin bilmem kaçıncısı ile çalışır yazıyordu Xda da. Şimdi cm 11 in son sürümünü güncellesem I z2 Edition silinir mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: azizsilin

Ben romun üstüne z2 Edition flaşlamıştım öyle kullanıyorum ve z2 Edition her romda çalışmıyor yanılmıyorsam. Yüklediğim yerde Cm 11 in nightly nin bilmem kaçıncısı ile çalışır yazıyordu Xda da. Şimdi cm 11 in son sürümünü güncellesem I z2 Edition silinir mi acaba?

Bence birşey olmaz ama risk tabi, sistemin tam yedeğini alın sonra güncelleyin bence, sorun olursa yedeği yükleyip eskiye dönersin.
  • ENG_civ E kullanıcısına yanıt
    Şimdiki romun tamamını nasıl yedek alabilirim

• quote:

Şimdiki romun tamamını nasıl yedek alabilirim

Twrp'den yedek alırsanız tüm datalarınız ile yedeklemiş olursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENG_civ -- 9 Eylül 2014; 22:23:14 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkese merhaba. Telefonumdaki ufak sorunlar yüzünden ve garantisinin son zamanları olmasından dolayı bu ara servise göndermek istiyorum. Telefonumdan şikayetçi olduğum sorunlar ;

- Arama ekranının aşırı derecede takılması
    - Ahize sesi çok kısık artık konuşamaz oldum
    - Usb giriş yerinde temassızlık
    - Sim kartı okumuyor bazen. 20 25 dk sonra anca düzeliyor telefon.
    - Kamera da hata vermeler
    - Bildirim sesi sorunu ( Vardır bir çok kişide çok can sıkıcı durum )

Şimdilik aklıma gelen sorunlar bunlar. Size 2 sorum olacak.

1) Telefonu Teknosa'dan almıştım. Telefonu servise vermek için direk oraya mı götürmem gerek ?
    2) Bana yeni telefon gönderme ihtimalleri nedir Onun için göndermek istiyorum değiştirsinler de kurtulayım tamamen şu telefondan yeni modelle Şimdiden teşekkürler cevaplar için
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.J.93

Arkadaşlar herkese merhaba. Telefonumdaki ufak sorunlar yüzünden ve garantisinin son zamanları olmasından dolayı bu ara servise göndermek istiyorum. Telefonumdan şikayetçi olduğum sorunlar ;

1) Telefonu Teknosa'dan almıştım. Telefonu servise vermek için direk oraya mı götürmem gerek ?
    2) Bana yeni telefon gönderme ihtimalleri nedir Onun için göndermek istiyorum değiştirsinler de kurtulayım tamamen şu telefondan yeni modelle Şimdiden teşekkürler cevaplar için

Arama ekranındaki takılmalar bende de oluyo
    Ben Cm 11 rom kullanıyorum. Telefonun kapatma tuşu ile beraber ses artırma tuşuna uzun basıp 3 kere titrer kapatıp aç düzelebilir arama ekranı.
    Usb giriş yerindeki temassızlık usb kablosundan da kaynaklanıyor olabilir. Usb kablosu içindeki teller kopmuş olabilir bende de oldu yeni kablo aldım düzeldi. Başka bi şarj makinesi ilede dene
    Diğer sorunlar için önce telefonu fabrika ayarlarına çevirirler ilk iş. O zamanda aynı sorunlar devam ederse ya tamir edilir yada yenisi gönderilir. Genelde fabrika ayarlarına dönünce, Son sürümü tekrar yüklenince ufak tefek hatalar gidiyo bi süreliğine
    Ama aklımda kalmasın şansımı deneyeyim dersen gönder gitsin servise. Teknosayla konuş onlar halletsinler olmazsa sen gönder kargoyla

• quote:

quote:

Arkadaşlar herkese merhaba. Telefonumdaki ufak sorunlar yüzünden ve garantisinin son zamanları olmasından dolayı bu ara servise göndermek istiyorum. Telefonumdan şikayetçi olduğum sorunlar ;

Arama ekranındaki takılmalar bende de oluyo
    Ben Cm 11 rom kullanıyorum. Telefonun kapatma tuşu ile beraber ses artırma tuşuna uzun basıp 3 kere titrer kapatıp aç düzelebilir arama ekranı.
    Usb giriş yerindeki temassızlık usb kablosundan da kaynaklanıyor olabilir. Usb kablosu içindeki teller kopmuş olabilir bende de oldu yeni kablo aldım düzeldi. Başka bi şarj makinesi ilede dene
    Diğer sorunlar için önce telefonu fabrika ayarlarına çevirirler ilk iş. O zamanda aynı sorunlar devam ederse ya tamir edilir yada yenisi gönderilir. Genelde fabrika ayarlarına dönünce, Son sürümü tekrar yüklenince ufak tefek hatalar gidiyo bi süreliğine
    Ama aklımda kalmasın şansımı deneyeyim dersen gönder gitsin servise. Teknosayla konuş onlar halletsinler olmazsa sen gönder kargoyla

Boşuna gönderme ihtimalim baya yüksek galiba Başka kabloyla da denedim girişte sıkıntı var yeni yapmaya başladı. Arama ekranı o işlem yapıldıktan sonra başlıyor bir süre sonra o kötü. Biraz daha bekleyeyim o zaman, teşekkürler cevap için
  • J.J.93 kullanıcısına yanıt
    Başka kabloda da aynı sorunu verdiyse sorun telefonda demektir. Bi gönder istersen garantisi bitmeden

• quote:

kardeşim ben geçen sene bimeksten almıştım, batarya şişti.. teledünya garantili idi benimkisi.. aslında direk bu servise de gönderme hakkım vardı ama ben bimeks teknik servise bıraktım onlar yolladı.. en azından muhatapım bimeks olmuş oldu. bu arada telefonum 20 işgününde gelmedi, ben de bimekse ihtarname yolladım.. yasal olarak ücretsiz değişim veya bedel iade hakkım olduğunu öğrendim. ben de bedel iade seçeneğini dilekçemde belirttim. bakalım 10 gün içinde dönmezlerse tüketici hakem heyetine başvurup bedel iadesi yapılıyormuş.. bu şekilde bir kurtuluş hikayesi var, inşallah sonu zafer olur
  • İlk fırsatta ben de göndereceğim garantiye. Çok bi sıkıntısı yok ama mesela geri tuşu hariç diğer iki tuşun ışığı yok denecek kadar azaldı. Tabi bunu sorundan sayarlarsa Sony Center'dan almıştım geçen yıl şubatta, önümüzdeki şubata garantisi bitiyor o yüzden bitmeden yollayıp şansımı denemek istiyorum. Sorun olarak bahsettiğim ışık sorununu yazacağım ama sanırım tek başına yeterli olmaz. Ara sıra takılmalar oluyor ama o da sürekli bi sorun değil. Ne yazabilirim sizce?
  • Benim telefonun ekranı kırıldı, garanti söz konusu olmaz diye servise yollamadım, telefoncuda değiştirttim, sonra o ekranda bozuldu, tekrar değiştirttim, artık garanti söz konusu olmaz diye kasayı gri renkten siyah renge çevirdim(tüm kasa 65'e geldi şans eseri). Bu arada pil öldü, yeni pil aldım, 3 ay sonra gitti, bir daha değiştirdim, şimdi pil iyi. Sonuç ; Bu telefonun düzgün kılıfı yok piyasada, ilk ekran kırılmasına sebep olan düşme esnasında kılıf olsaydı bu kadar sorun yaşamayacaktım, muhtemelen pili garantiden orijinal pili ile değiştireceklerdi. Ben 2012 Ocak ayında cihazı aldım, Sony Center'da hiçbir malzeme desteği yoktu, özellikle kılıf istemiştim, getirmiyoruz demişlerdi, garip, size 2013 şubatta bu cihazı Sony Center satıyor. Nasıl pişkin acayip bir firma bu Sony? Kılıfını getirip satmayız, ama cihazı satarız. Garip(aslında değil), söz konusu Sony ise her şey normal galiba. Yazılım desteği 12 ayı çıkaramadı, son güncelleme ise başlı başına defo.

Basitçe ışıkları azaldı ise doğrudan bunu bir sorun olarak yazın, ciddi bir donanım arızası. Tamir edemiyorlarsa garanti kapsamında bu sebepten değişim yapmak durumunda kalacaklardır. Yazılımsal yaşadıklarınızı da iletin tabi ki.

• Hepsiburadadan aldığım telefonu servise göndermiştim para iadesi yaptılar 2 ay beklemeden sonra lg g2 aldım. P yi son zamanlarına kadar severek kullanmıştım ama son zamanları çok kötüydü özellikle şarjı 3g açamıyordum açınça şarjı gözlerimin önünde eriyip gidiyordu % 50'nin altına düşüncede kapanırdı hey gidi günler...

• 
Sayfa: önceki 778779780781782
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.