Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (485. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.754
Cevap
96
Favori
365.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Pil durumunda wifi süresi bu şekilde.Wifi uyku modunda kapalı olmasına rağmen cok fazla şarz tüketimi yapıyor.Konu hakkında bilgisi olan varmı yada ne yapmam gerektiğine.Teşekkürler

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel
    ★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel
    (Sürüm 6.0)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmet_Acioglu -- 29 Temmuz 2016; 15:03:42 >

• fuatturkrap F kullanıcısına yanıt
    Fabrika ayarlarına dönmenize gerek yok hocam, uygulamalarda sistem uygulamalarınıda açıp telefon uygulamasındaki verileri temizlemeniz yeterli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeliim

Fotoyu bu linke yükledim.
    http://i.hizliresim.com/kvNYkm.jpg

Bu normal değil kamerayi bir silin

• Bu telefonu beğeniyorum gold rengi güzel fakat hiç bir yerde stok kalmamış ilginç
  • quote:

Orijinalden alıntı: arizaeren

quote:

Orijinalden alıntı: egeliim

Fotoyu bu linke yükledim.
    http://i.hizliresim.com/kvNYkm.jpg

Bu normal değil kamerayi bir silin

Aynı sorun bende de vardı. Mesela z'den w'ya kadar olan kadrajda z'yi netlemiyor s'yi netliyordu. Verdim gitti garantiye :)
  • An itibariyle Teleservice'ten aldığım sonuç 609 tl'lik bir fatura arkadaşlar. Yapmadığım bir şey için KOSKOCAMAN 609 TL. Tüketici haklarından başka şansım kalmadı ve o çatlak olayını nasıl kanıtlayacağımı hiç bilmiyorum. Kısacası: PARAMLA REZİL OLDUM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VYNO

Bu telefonu beğeniyorum gold rengi güzel fakat hiç bir yerde stok kalmamış ilginç

gold renk güzel ama çiziği çok belli ediyor hocam ben gold sahibi olmama rağmen tavsiye etmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayirdirevlat

An itibariyle Teleservice'ten aldığım sonuç 609 tl'lik bir fatura arkadaşlar. Yapmadığım bir şey için KOSKOCAMAN 609 TL. Tüketici haklarından başka şansım kalmadı ve o çatlak olayını nasıl kanıtlayacağımı hiç bilmiyorum. Kısacası: PARAMLA REZİL OLDUM.

evet hocam olayı hakem heyetine götürmekten başka çare kalmamış. geçmiş olsun...
  • Şu sim kart kapağının altına bir beyaz kısım var orası su aldığında renk mi değiştiriyor

• Bir yakin cekim★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel
  • Wifinin batarya sömürmesini çözebilen var mı? Sonye mail atacağım birazdan bu konu hakkında (marshmallowa geçiş yapınca oldu)

• spysoul S kullanıcısına yanıt
    Umarım buradan istediğim sonucu alırım. Yoksa çekilmez artık.
  • quote:

Umarım buradan istediğim sonucu alırım. Yoksa çekilmez artık.

kasımda ilk kez aldığım cihaz 4 gün sonra şarjdayken olmuştu.
    aralığa kadar 3 kez servise gönderdim (1 ini firma göndermişti)
    en son 650 tl ödeyip yaptırmak durumunda kaldım. Bu sefer de görüşmelerde karşı tarafın sesini hiç duyamıyordum neredeyse.
    tekrar bu ve diğer sorunları dile getirip elden istanbuldaki teleserviceye verdim öncesinde sony ile iletişime geçtim. Rev4 sıfır kutulu yeni bir cihazla değiştirdiler.. 15 gün felan sürmüştü.
    Hala o cihazı kullanıyorum şuana kadar ciddi bir soruna denk gelmedim.
    Hocam ben telefonu alalı daha 20 gün oldu ve bu 20 günün 6 günü telefonu kullanabildim. Ve yapmadığım bir şey için önceden de dediğim gibi 1 TL dahi olsa işlemez benden ve hakkımı aramak zorundayım. Ki bahsettiğim sorun, tek sorun değil. Cihazın ön panelde kameranın üstünde içeriden bir boşluk var. Deforme olmuş anladığım kadarıyla. Dışarıdan ulaşılmıyor ama içeriden görünüyor. Aynı şekilde arka kapakta da vardı bunlar. Bunu mağazaya söyledim, servise yönlendirdiler. Servise sordum, mağazaya yönlendirdiler. Sen piyasaya böyle telefonlar sunuyorsan ve benzeri modellerde de aynı sorun yaşanıyorsa yabana atılacak bir şey olmamalı bu durduk yere çatlama mevzusu. Servisler zaten para koparma arayışlarında. Umarım THH bunları dikkate alır ve beni haklı çıkartır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayirdirevlat -- 29 Temmuz 2016; 16:22:58 >
  • quote:

Hocam ben telefonu alalı daha 20 gün oldu ve bu 20 günün 6 günü telefonu kullanabildim. Ve yapmadığım bir şey için önceden de dediğim gibi 1 TL dahi olsa işlemez benden ve hakkımı aramak zorundayım. Sen piyasaya böyle telefonlar sunuyorsan ve benzeri modellerde de aynı sorun yaşanıyorsa yabana atılacak bir şey olmamalı bu durduk yere çatlama mevzusu. Servisler zaten para koparma arayışlarında. Umarım THH'de aradığım şeyi bulabilirim.

olay ilk 1 ay içinde olursa sanırım firma daha zor durumda kalıyormuş thh da görüştüğüm yetkili böyle söylemişti. Hatta iş ayıplı mala kadar gidiyor dedi..
    telefonunu thh ye vermeden evvel mutlaka son halini fotoğrafla hocam kutusu ve seri no su dahil.
    thh genelde elektronikçilerle çalışıyormuş ve bazen telefondaki arızanın ötesindeki bir hasarı kaynak gösterip firmayı haklı çıkarma yoluna da gidiyorlarmış bunu da söyleyeyim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spysoul -- 29 Temmuz 2016; 16:25:11 >

Ayıplı mal olayına kadar inşallah uzar da benim için daha iyi olur. Uyarıların için de sağ ol hocam. Hepsini dikkate alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayirdirevlat -- 29 Temmuz 2016; 16:30:04 >
  • quote:

Ayıplı mal olayına kadar inşallah uzar da benim için daha iyi olur. Uyarıların için de sağ ol hocam. Hepsini dikkate alacağım.

eğer cihaz ekranı içten çatlamışsa dış dediğimiz elle dokunabildiğimiz kısımda çatlak yoksa bu kullanıcı hatası değildir (bu benim değil bu işlerle ilgilenen bir elektronikçi ustanın yorumu).
    benim dıştan da çatlamıştı bu yüzden kabul görmedi..
    Ekran değil hocam, arka panel içten çatladı ve çatlak dışarıdan hissedilmiyor neredeyse. Tırnakla, onu da ancak hissediyorsun. Umarım aleyhime olmaz bu durum ki dediğim gibi başka sorunlar da mevcut cihazda.
  • Hayirdirevlat kullanıcısına yanıt
    Eğer bu olayı sana yıkmaya çalışırsalar cihazı geri iste aldığın firmadan bunun telefon satın alındığında böyle olduğunu ifade eden bir dip notla diğer servise göndert....

• MERHABALAR ARKADAŞLAR AYLARDIR YAŞADIĞIM CİDDİ SORUNDAN SİZLERE BAHSETMEK İSTİYORUM 5 AYLIK CİHAZ ANAKARTI VE SİM SLOTU DEĞİŞTİ BU PARÇALAR DEĞİŞİMİNDEN SONRA ÖYLE BİR SORUN ÇIKTI Kİ RESMEN TELEFONU FIRLATASI GELİYOR İNSANIN 5.1 GÜNCELLEMESİYLE BERABER BATARYA YÜZDESİ BAZI ARALIKLARDA 10'DAN 9'A İNER GİBİ SANİYELER İÇERİSİNDE İNİYOR KULLANIM BİLE OLMADAN 3 AYDIR DEVAM EDİYORDU DÜN OTA ÜZERİNDEN GÜNCELLEYEYİM DEDİM AMA NAFİLE İLK GÜN NORMAL GİTTİ FAKAT İKİNCİ GÜNÜ TEKRARDAN SAPITTI BEN BU MAKALEYİ YAZARKEN ŞARJIM %50'DEN %35'E İNDİ 5 DK İÇERİSİNDE NOLUR ARKADAŞLAR BANA BİR ÇIKIŞ KAPISI GÖSTERİN NAPMAM LAZIM ŞİMDİ ?

• 
Sayfa: önceki 483484485486487
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.