Şimdi Ara

★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel (486. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.754
Cevap
96
Favori
365.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hayirdirevlat

Ekran değil hocam, arka panel içten çatladı ve çatlak dışarıdan hissedilmiyor neredeyse. Tırnakla, onu da ancak hissediyorsun. Umarım aleyhime olmaz bu durum ki dediğim gibi başka sorunlar da mevcut cihazda.

hocam bir elektronikçi ile anlaş arızaları tespit edip bir kaşeli imzalı kağıt versin sana tüm hasarları belgelettir mahkemede bu da işine yarayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Creed.49

MERHABALAR ARKADAŞLAR AYLARDIR YAŞADIĞIM CİDDİ SORUNDAN SİZLERE BAHSETMEK İSTİYORUM 5 AYLIK CİHAZ ANAKARTI VE SİM SLOTU DEĞİŞTİ BU PARÇALAR DEĞİŞİMİNDEN SONRA ÖYLE BİR SORUN ÇIKTI Kİ RESMEN TELEFONU FIRLATASI GELİYOR İNSANIN 5.1 GÜNCELLEMESİYLE BERABER BATARYA YÜZDESİ BAZI ARALIKLARDA 10'DAN 9'A İNER GİBİ SANİYELER İÇERİSİNDE İNİYOR KULLANIM BİLE OLMADAN 3 AYDIR DEVAM EDİYORDU DÜN OTA ÜZERİNDEN GÜNCELLEYEYİM DEDİM AMA NAFİLE İLK GÜN NORMAL GİTTİ FAKAT İKİNCİ GÜNÜ TEKRARDAN SAPITTI BEN BU MAKALEYİ YAZARKEN ŞARJIM %50'DEN %35'E İNDİ 5 DK İÇERİSİNDE NOLUR ARKADAŞLAR BANA BİR ÇIKIŞ KAPISI GÖSTERİN NAPMAM LAZIM ŞİMDİ ?

pil sorunu olabilir hocam kalibre için şarjı sıfıra kadar bitirip tel kapalı şekilde şarja takın ve %100 olduktan sonra kabloyu sökün telefonu açın sonra tekrar telefonun şarj kablosunu takın
    telefonu kapatın tekrar şarj olmaya devam etsin.
    kalibre sorunu değilse muhtemelen batarya problemlidir. Elden garantiye teslim ederseniz birkaç günde pil değiştirip size verirler ve muhtemelen bu sorun çözülür..

• spysoul S kullanıcısına yanıt
    Elektronikçi falan derken nasıl yapabilirim onu? Bildiğimiz telefoncu falan mı?
  • maykey kullanıcısına yanıt
    Hiç firmayla muhatap olmadım. Direk servislere gönderdim zaten hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spysoul

quote:

Orijinalden alıntı: VYNO

Bu telefonu beğeniyorum gold rengi güzel fakat hiç bir yerde stok kalmamış ilginç

gold renk güzel ama çiziği çok belli ediyor hocam ben gold sahibi olmama rağmen tavsiye etmem.

Trabzon'da yaşıyorum bu telefonu almak istememin nedemi kaliteli video çekebilmesi ama burda hiç bir yer de yok büyük teknosa vatan bimeks gibi mağazalarda bile yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayirdirevlat

Elektronikçi falan derken nasıl yapabilirim onu? Bildiğimiz telefoncu falan mı?

tamir yapan elektronikçiler evet thh ile çalışmış veya çalışan varsa daha iyi olur sor mutlaka söylerler..
    Onu kaymakamlığa gittiğim zaman sorayım o zaman. Not edildi. :) Umarım telefon servisten hızlı döner. 30 gün dolmadan hemen açayım diyorum çünkü dosyayı daha lehime olması için.
  • quote:

quote:

quote:

Bu telefonu beğeniyorum gold rengi güzel fakat hiç bir yerde stok kalmamış ilginç

gold renk güzel ama çiziği çok belli ediyor hocam ben gold sahibi olmama rağmen tavsiye etmem.

Trabzon'da yaşıyorum bu telefonu almak istememin nedemi kaliteli video çekebilmesi ama burda hiç bir yer de yok büyük teknosa vatan bimeks gibi mağazalarda bile yok

sen renkten mi bahsediyorsun hocam yoksa gold computer firmasından mı? :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

sen renkten mi bahsediyorsun hocam yoksa gold computer firmasından mı? :)

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: spysoul

quote:

Orijinalden alinti: VYNO

quote:

quote:

Bu telefonu begeniyorum gold rengi güzel fakat hiç bir yerde stok kalmamis ilginç

gold renk güzel ama çizigi çok belli ediyor hocam ben gold sahibi olmama ragmen tavsiye etmem.

Trabzon'da yasiyorum bu telefonu almak istememin nedemi kaliteli video çekebilmesi ama burda hiç bir yer de yok büyük teknosa vatan bimeks gibi magazalarda bile yok

sen renkten mi bahsediyorsun hocam yoksa gold computer firmasindan mi? :)

Gold rengide yok bugun baktım diğer renkleride kalmamış telefonun stoklar bitmiş heryerde.

• arkadaşlar rev 4 cihazımı daha önce hiç garantiye göndermedim. 3G de kapanma sorunu yaşıyordum yine bu konuda paylaşılan bi kod yöntemiyle onu engelledim. aynı sorun 4.5 g ye geçtikten sonra devam ettiğini ve engelleyemediklerini söyleyen arkadaşlar gördüm o yüzden 4.5 ye geçiş yapmadım. bu gelen son güncelleme sonrası kapanma sorunu kökten çözüldü mü yoksa sorun devam etmekte mi. ayrıca güncellemeyi çok başarılı buldum özellikle kamerada güzel değişiklikler söz konusu
    Hocam o kalibre olayını shifdeletedi makaleyi okuyarak denedim fakat işe yaramadı facebook sayfalarında paylaştım sorun büyük ihtimalle bataryada dediler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bambamtusa

Arkadaşlar, güncelleme çıktığı gün bilgisayardan Sony Companion programıyla cihazıma yükledim. Yükleme yaklaşık yarım saat, kurulumu da 15 dakika sürdü. Cihazın aşırı ısınma sorunu çoğunlukla çözüldü. Kameradayken cihazın donması, kamerayı açtığınızda "kamerayı şu anda bir başka uygulama kullanıyor" hatası vermesi ve cihazın donup sadece şarja taktığınızda yanıt vermesi gibi hatalar düzeldi. Hafıza yönetimi daha esnek hale geldi. Artık birçok uygulamayı hafıza kartına taşıyıp cihaz hafızasını rahatlatabilirsiniz. Ayrıca yeni Android 6.0 Marshmallow menüleri oldukça akıcı ve seri bir şekilde kullanılıyor. Ekrana iki kez tıklayınca kilitlemek gibi güzel özellikler de gelmiş. Kısacası genel anlamda ben bu güncellemeyi oldukça sevdim, birçok sıkıntı düzelmiş, size de tavsiye ederim. Aşırı ısınma konusuna neden "çoğunlukla çözüldü" dedim, onu da açıklayayım. Ben telefondan oyun oynayan bir değilim, siz oyun oynayanlar bu kısmı daha doğru yorumlarsınız. Ben bol bol video izledim, ki bilirsiniz, video izlemek de cihazı oldukça yorar. Ancak hiç de öyle eskisi gibi bir ısınma olmadı.

Ben de size bir soru sorarak yazdıklarımı sonlandırayım. Cihazın revizyon numarasını (Rev3, Rev4 vb.) en hızlı nereden öğrenebiliriz?

Umarım yazdıklarım size biraz da olsa fikir vermiştir. İyi günler dileğimle...

arkadaşın dediği ekrana çift tıklayıp kilitleme olayı nasıl oluyor, yardımcı olabilir misiniz?

• Creed.49 C kullanıcısına yanıt
    aynı sorun bende de vardı sabırlı olun bi kaç kere daha yapın o şekilde ve kesinlikle orjinal şarj aletini kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukafk

Wifinin batarya sömürmesini çözebilen var mı? Sonye mail atacağım birazdan bu konu hakkında (marshmallowa geçiş yapınca oldu)

M4 konusunda bırı yazmıstı ben yaptım duzeldı.yedekle ve sıfırladan ag ayarlarını sıfırlıyorsunuz kapatıp acınxa düzeliyor lakın benım anladıgım su kı aslında wıfı o kadar tuketım yapmıyor.sadece yanlıs bır log atımı soz konusu. Yanı bu ıslemden sonra wıfı bır daha çıkmıyor ancak batarya suresı de aynı kalıyor

Edıt. Once konuma gırıyorsunuz. Sag usttekı ayar menusunden taramayı acın. Oradakı kablosuz taramıyı kaldırın.sonra yedekle ve sıfırladan ag ayarlarını sıfırlayın. Kapatıp acın tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arizaeren -- 29 Temmuz 2016; 18:10:26 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu telefonu begeniyorum gold rengi güzel fakat hiç bir yerde stok kalmamis ilginç

gold renk güzel ama çizigi çok belli ediyor hocam ben gold sahibi olmama ragmen tavsiye etmem.

Trabzon'da yasiyorum bu telefonu almak istememin nedemi kaliteli video çekebilmesi ama burda hiç bir yer de yok büyük teknosa vatan bimeks gibi magazalarda bile yok

sen renkten mi bahsediyorsun hocam yoksa gold computer firmasindan mi? :)

Gold rengide yok bugun baktım diğer renkleride kalmamış telefonun stoklar bitmiş heryerde.

netten temin edebilirsin veya o mağazalar talep üzerine diğer mağazalarından getirtebilir ama hani öyle çok taleplik bi tel değil bence hocam.
    z5 veya premium modellerine bakabilirsin..

• akrc A kullanıcısına yanıt
    Zamanım olsa yapacağım lakin zor olur orjinal şarj makinesi kullanıyorum zaten nedense tek bende saçma sapan bir sorun oldu

• akrc A kullanıcısına yanıt
    Seninkisi nasıl düzeldi hocam

• arizaeren A kullanıcısına yanıt
    Düzeldiğini nasıl anlıyoruz bir dahaki şarj doldurmada mı, bende hala gözüküyor dediklerini aynen yaptım :)

• Bir kaç kişide daha vardı ekran parlaklığı kendi kendine değişiyor çözüm bulduk mu acaba?

• Arkadaşlar fiyat talebini reddettiğim halde tamirlerde anakart değişimi şeklinde bir olay yazıyor. Bu ne demek oluyor? Bahsettiğim diğer sorunlar yüzünden mi böyle bir şey yaptılar?
    ★ Sony Xperia M5 ANA KONU ve KULLANICILAR KULÜBÜ★6.0 Güncel
  • 
Sayfa: önceki 484485486487488
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.