Şimdi Ara

Sony xa1 ultra vs Z5 Premium hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu iki cihaz arasinda kararsiz kaldik.Hangisi alinir ? Z5 premium un batarya mah daha yuksek olmasina ragmen sarji nedense daha az gidiyor galiba.

Birde z5 premium android oreo 8.0 guncellemesi alacak mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Z5p artık eskidi ve 8.0 almayacak, xa1ultra tavsiyemdir, hatta yeni telefon alacak olsam ve bütçem 1500-1700 olsa kesinlikle tercihim xa1 ultra olurdu, tek eksiği parmak izi olmaması bence, onun dışında harika bir telefon

• Sensei İtachi kullanıcısına yanıt
    Cihaz çıkalı kaç sene oldu nasıl oreo almıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 sene oldu sanırım ama nougata kadar veriyolar

• xa1 serisinde kronik sorunlar vardı gerçi z5p dede var ama 810 daha güçlü bi işlemci ısınıyor falan ama bendede z5c var hala günümüzdeki şeylerle kapışabilcek seviyede o yüzden z5p derim
  • Xa1 Ultra serisinde çekim sorunu varmış (aranınca ulaşılamama) büyük bir mağazada çalışan arkadaş dobra olarak söyledi.
    Fotoğraf çekmesi güzel fakat iki saniye bekletiyor tam çekmesi için.

• Kesinlikle z5 premium. 810 işlemci var 2 sene öncenin amiral işlemcisi. Xa1 ultrada mediatek vardı heralde beş para etmez. Sonuçta biri orta seviye(xa1 ultra) diğeri üst seviye(z5p) olarak üretildi.

Isınma konusuna gelirsek z5 kullanıyorum ben final güncelleme ile kaymak gibi oldu telefon. Oyunlarda ısınıyor diğer zamanlar her telde olduğu kadar.

• insanlara yanlış bilgiler verip yanıltmayalım.Teknik sorunlar XA serisinde vardı.XA1 serisinde bu sorunlar çözüldü.xa1 ultra ve plus ta kullanılan işlemci yeni nesil 16nm 4*2.3 mhz +4*1.6 mhz. S.D 810 işlemci ise 20 nm 4*2mhz +4*1.5 mhz.
    sizin için 4k önemli değilse XA1 plus Z5 premium u hem pil dayanıklılığı hem ısınma hemde performans açısından geçer.XA1 plus ta ultra da olmayan parmak izi okuma da var.
  • Lütfen Sony demeyin bana pire kapıp kaşınmış gibi oluyorum. Zamanında ben de bu Sony belasına bulaştım şimdi biraz toparladı Allah'tan kamera sorununu çözdüler eski modelleri 30 senelik fotoğraf makinelerinden bile beter çekiyordu. Zamanında aldım Sony i ilk suya dayanıklı telefon diye saf android diye. Anam aldım telefonu elime elektrikli ızgara gibi ısınıyor mübarek. Gerçi Sony o yıl Snapdragon 810 faciasına katıldı neyse. Aldıktan 5 ay sonra kulalık jakı bozuldu. Ondan sonra eski yazılıma dönerken sim kartı soketi bozuldu. Telefonun kutudan çıkan kulaklığı vardı onu yere düşürdüm içindeki yuvarlak ses veren kısmı koptu. Ve geçenlerde Z5 premium konusuna yazmış bir arkadaş Z5 Premium ile Note 5 arasında kalmış arkadaşa ısrarla Note 5 tavsiye ettim. Çok şükür bir kişiyi bu Sony belasından kurtardım . Sony i firmasını kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın. Sony in çok iyi televizyonları var zamanında Sony tüplü TV aldık 10 seneden fazla kullandık tık bile demedi sonra sıkılıp değiştirdik. Ama Sony telefon yapamıyor her marka her şeyi iyi yapamaz. Mesala Samsung iyi telefon ve tablet yapar ama diğer şeylerde elini yüzüne bulaştırır.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Dogru yumurtam hakli bizde samsung bulasik makinesi aldik full model indirime girmisti dijital ekranli 12 programli .... falan megerse fasonmus baska markalara yaptirip samsung basip satiyormus rezalet yikiyor ve ses yapiyor. Garantisi var ama degistirsek ne fayda eder deterjani degistir yok su yok bu altus,arcelik en ucuz dandik bulasik makinesi bundan iyi yikar.

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Sizin şansınıza kötü bir cihaz denk düşmüş ben 15 yıldan beri sony-ericsson ve sony telefon kullanıyorum şimdiki 4üncü sony telefonum hiçbirinde en ufak bir problem yaşamadım.Bu demek değilki sony nin bütün serileri problemsiz örneğin m5 ve xa serilerinde bazı problemler yaşandı.O yüzden telefon almadan önce kullanıcı yorumlarını iyi takip ederek telefon almak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Dogru yumurtam hakli bizde samsung bulasik makinesi aldik full model indirime girmisti dijital ekranli 12 programli .... falan megerse fasonmus baska markalara yaptirip samsung basip satiyormus rezalet yikiyor ve ses yapiyor. Garantisi var ama degistirsek ne fayda eder deterjani degistir yok su yok bu altus,arcelik en ucuz dandik bulasik makinesi bundan iyi yikar.

Olan olmuş artık yapacak bir şey yok. Şu fason üretimi çok karışık işler mesela A markası C markasına ürettirerek A markası adı altında satıyor sonra da bir de bakıyorsun ki C markasında aynı ürün daha ucuz buyur buradan yak.

Samsung kim bulaşık makinesi kim? Yıllarca televizyonları tabletleri telefonları ile tanındı bırak da beyaz eşyadan eksik kal dimi? Ama yok olmaz her alana el atacaklar. Zaten bu tür firmalar telefonum Samsung TV Samsung memnunum diğer herşeyimi de Samsung alayım diyenler için üretiyorlar işte .

• quote:

Orijinalden alıntı: tom wong

Sizin şansınıza kötü bir cihaz denk düşmüş ben 15 yıldan beri sony-ericsson ve sony telefon kullanıyorum şimdiki 4üncü sony telefonum hiçbirinde en ufak bir problem yaşamadım.Bu demek değilki sony nin bütün serileri problemsiz örneğin m5 ve xa serilerinde bazı problemler yaşandı.O yüzden telefon almadan önce kullanıcı yorumlarını iyi takip ederek telefon almak lazım.

Sony in daha önceki telefonları gayet iyiydi. Ama akıllı telefon piyasasına girince elini yüzüne bulaştırdı. Zamanında Samsung E-250 almıştım 3 sene sorunsuz kullandım ondan sonra hurdaya döndü telefon. O zamanlar Sony Samsung'dan kat kat iyiydi zaten.

• Hiçbiri alınmaz dostum NOKTA. İki cihazın da servis kalitesi kullanıcıyı süründürür. Mağduriyet yaşamaya gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 15 Aralık 2017; 22:40:41 >
  • O çekim sorunu dedikleri xa ultrada xa1 ultrada o sorunlar çözüldü, bu arada xa1 plus ta piyasaya sürüldü, parmak izi + daha büyük pil kapasitesi istersen bakabilirsin, ancak ekranı 5.5" önceden belirteyim

• BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    butceyi biraz daha arttirip 2.el 6s plus aldim sansima uygun fiyatli garantili buldum bu konuyu okumasam baliklama ziplayacaktim yardimci olanlara tesekkur ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.