Şimdi Ara

SONY 'W' serisimi 'T' serisimi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SONY W80 ile T20 arasında kaldım hangisini almalıyım sizce.Fiyatları aşağı yukarı aynı t serisi biraz daha pahalı yardım lütfen

• w serisi fotoğraf kalitesi anlamında biraz daha iyidir diye düşünüyorum. aslında çok fark yoktur w80 ile. ama w80 in objektifi 2.8 olmalı. bu da az ışıkta avantaj sağlayacaktır size.
  • tip olsrsk T , kalite olarak W serisi daha üstündür... (aynı fiyattakiler için diyorum tabi)
  • T makineler ultra-kompakt , W makineler ise normak kompakt.
    T serisi daha çık makineler ve biraz daha küçüktürler. Resim kalitesi olarak da W'lerin biraz daha iyi olduğunu biliyorum.
  • W serisi daha kaliteli..T serisinin tipi iyi
  • bir t-20 sahibi olarak sana kesinlikle bu makineyi tavsiye etmem,daha başka makineleri seçenekler arasına al bence
  • Ben de eski bir T7 sahibi olarak uzak dur T serisinden diyecektim ama belki diğer T'ler iyidir...

Sanki bana, T serisi; fotoğraftan anlamayan zengin kısım için üretilmiş gibi geliyor... (Kimse kusura bakmasın lütfen, ben de kullandım T serisini )

quote:

Orjinalden alıntı: johnny3254

bir t-20 sahibi olarak sana kesinlikle bu makineyi tavsiye etmem,daha başka makineleri seçenekler arasına al bence
  • T100 çok iyi bence,

w serisini kaliteli yapan ne merak ediyom

karşılaştırmalı olarak bakmak lazım
  • bence hiçbirisi al bi fuji f serisinden bi makina bak keyfine
  •  SONY 'W' serisimi 'T' serisimi?

SONY 'W' serisimi 'T' serisimi?

Bu iki makina arasında objektiflerdeki boyut farkına bakar mısınız? T serisi gibi çok küçük mercekler kullanıldığında resim kalitesi muhakkak düşer gibi geliyor bana... Ama şıklık zerafet derseniz ayrı tabi....

Çok da güzel olmasın pikniği gidince hatıra fotoğrafımız olsun gibi bi durumda tabi ki T serisi de rahatlıkla yeter. (Ama T7 bu durumda bile yetmiyordu)
    Zaten T7 kadar ince başka bi makina çıkmadı, demekki o kadar da inceltilemiyormuş (şimdilik)

Benden bu kadar... :)

• quote:

Orjinalden alıntı: spirit of nature

bence hiçbirisi al bi fuji f serisinden bi makina bak keyfine

Bence de...

Ama illa Sony ise T serisi harici... :)

• W serisi T serisinden daha kaliteli fotoğraf çekerdi çekmesine de artık eskisi kadar fark kaldığını sanmıyorum ben. Eğer bulabilirseniz W sersinin W5-15 W7-17 modellerini tercih etmenizi önerebilirim zira 1/1,8" sensörü ve 5-7 mp aralığında olan tek sony ürünleri bunlardır. Sonraki ürünlerin hepsi bu iki serdiden daha küçük sensöre sahiptir. Şu sıralar herhalde sahbinden.com'dan falan bulabilirsiniz.
  • aynı soruyu sormak için başlık açacaktımki saolsun açmışlar...

bence W serisi daha şık,

W mi T mi diye düşünürken yazdıklarınızdan gördümki sony tavsiye etmiyorsunuz...

Peki ne tavsiye edersiniz? Çok uzman biri değilim ve önceliklerim:

-Çok piksel olacağına ayrıntı kalitesi iyi olsun
    -küçük ve şık olsun
    -sualtı modu olsun-housingi olsun

iki ay sonra balayına maldivlere gideceğim, boş gitmemem lazım...
  • profosyonel resim çekmek istiyorsanız küçük mercekli compact makinelerden uzak durun derim...T100 kullanıcısı olarak söyleyeceğim şu:Açık havada çektiği resimler inanılmaz güzel.(Daha önce SLR kullanmış biri olarak yorumum bu)..Karanlıkta çektikleri ise hüsran.yüksek isoda ise resimlerde noise oluşturuyor..

Sonuç:Sony T serisinden uzak durun derim..
  • arkadaş bu iki seridede pozlama süresi ayarlanmıyor o sorun oluyor hep, T serisinin fotoğrafları iyi değil, W serisi iyi ama W55 ile W80 arasında hiç fark göremedim ben megapixelleri dışında ne değişiyor bilmiyorum. W50 kullanıyorum memnunum...
  • T serisi görüntü w serisi kaLitedir
  • Bence W serisi daha iyi
  • şu durumda w daha iyidir ama t50 dersen o zmn t dir
  • Valla ben en son W90 aldım ve çok memnunum eğer alabilrsen tavisye ederim
  • Önceliğin ''ESTETİK'' ise; ''T'' Serisi...

Önceliğin ''TEKNİK AÇIDAN ÜSTÜNLÜK'' İSE; ''W'' Serisi...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.