Şimdi Ara

Sony VS Toshiba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

iki notebook arasında kalan biri olarak sizlerden yardım talep ediyorum.

Sony------------------------------------------------------------- Toshiba

F24P1E/B-----------------------------------------------------P770-12Q

16.4-------------------------------------------------------------17.3
    1920X1080-----------------------------------------------------1600X900
    640gb 7200rpm------------------------------------------------1tb 5400rpm

işlemci ve ekran kartları aynı, bu iki notebook arasında kaldım yardım ederseniz çok makbule gececek.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KemaloS -- 18 Mayıs 2012; 10:53:49 >

• Fiyatları nasıldır ? ayrıca kullanım amacınız nedir ?
  • Aralarında çok fark yok 100 tl oynuyor.
    2500-2750 fiyat aralığında i7 ve ekran kartı iyi büYük ekran bir notebook bakıyorum. Amac çizim programı kullanmak ve film,oyun konusudada tatmin edici olması.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Full HD ve İ7 bakın bence önceliğiniz bu olsun.Sonra laptop'da oyun falan oynanabiliyor ama normal kasa gibi bir performans beklemeyiniz.Burda F24P1E biraz daha iyi gibi duruyor harddiskin hızıda 7200 rpm olması iyi aslında.Toshibaya göre daha performans alabileceğinizi düşünmekteyim.
  • Sony birkaç özellikte one çıkıyor ama fan sesi probleminden bahsedilmiş f serisinde birde
    kasa olarak Toshiba daha iyi dürüyor gibi. Çözünürlük konusunda kafam hala karışık sonuçta bahsedilen ekran 16.4 full hd olması bana ne kazandirir tam çözemedim yani küçük icinlar ve yazılardan başka faydası olurmu bilemiyorum. 7200rpm ile 5400rpm diskin kullanımda benim farkedebilecegim kadar bir fark yaratirmi, pek mümkün değil gibi. İsinma fan sesi ve servis önemli konular. Sony servisinden memnun kalmamıştım Toshiba kullanmadım hiç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KemaloS

Sony birkaç özellikte one çıkıyor ama fan sesi probleminden bahsedilmiş f serisinde birde
    kasa olarak Toshiba daha iyi dürüyor gibi. Çözünürlük konusunda kafam hala karışık sonuçta bahsedilen ekran 16.4 full hd olması bana ne kazandirir tam çözemedim yani küçük icinlar ve yazılardan başka faydası olurmu bilemiyorum. 7200rpm ile 5400rpm diskin kullanımda benim farkedebilecegim kadar bir fark yaratirmi, pek mümkün değil gibi. İsinma fan sesi ve servis önemli konular. Sony servisinden memnun kalmamıştım Toshiba kullanmadım hiç

İki markayıda kullanıyorum çizim,film,oyun vs.lerde sony'nin ekranı seni daha tatmin edecektir.

Bilgisayarların ağır çalışmalarını etkileyen en önemli cihazlar HDD'lerdir ve emin ol bu eşşek arabalarında 1800 rpm çok şey kazandırır size.

Benim görüşüm ise Sony'nin servisinin daha kurumsal olduğu ve sorunlarının arkasında daha çok durduğudur. Çingene toshiba servisi Garanti kapsamındaki cihazım için benden almadığı kalmamıştı.

Fan sesi ise benim kullanmadan kıyaslamam yanlış olur ama şöyle söyleyeyim iki yıllık vaio 4 yıllık toshibadan 3 kat daha sesli çalışıyor, nedenini ise hala çözebilmiş değilim

Yerinizde olsam iki cihazıda iyice inceler öyle kararımı verirdim ama öncelik benim içinde Vaio olurdu sanırım.

Saygılar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.