Şimdi Ara

Sony ve Ericsson'dan ortalık adına fedakarlık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Ericsson son kozunu oynuyor: Firma büyük ağabeylerinden resmi olarak yardım istedi...

Biz zamanlar cep telefonu piyasasının en güçlülerinden biri olan Sony Ericsson'un yüzü çok uzun zamandır gülmüyor. Sürekli zarar eden firma bu durumu değiştirmek için sürekli bir şeyler deniyor ama henüz istediği gibi bir sonuç elde edemedi. Durum böyle olunca da Sony ve Ericsson'un ortaklığının uzun sürmeyeceği söylentileri de ayyuka çıkmış durumda. Ericsson son olarak bu söylentiyi yalanladı ama açıklamalar pek de tatmin edici bulunmadı.

2009'un ilk çeyreğinde 387 milyon Euro (yaklaşık 811 milyon TL) zarar eden Sony Ericsson'un satışları da aynı dönemde %35 düştü. Firma ise bu krizden kurtulabilmek için daha fazla maddi kaynağa ihtiyaç duyduğunu söyledi ve "aile büyükleri" olan Sony ve Ericsson'dan 500 milyon Euro'luk yardım talep etti. Sony ve Ericsson'un bu yardımı yapacakları kesin gibi ama bunun borç mu yoksa karşılıksız mı olacağı ise henüz bilinmiyor.

http://www.chip.com.tr/konu/Sony-ve-Ericsson-dan-ortalik-adina-fedakarlik_12675.html

• paçayı kurtarırlar inşallah.
  • ben ağabeyleri olsam ne kadar çalışan varsa hepsini işten çıkarırdım.
  • 2 büyüğün sonu SE dan olmaz mı ne trajedi olur yaw.. Zaten sony de zor durumda
  • ne yiyecekler o insanlar???

quote:

Orjinalden alıntı: oktayakgoz

ben ağabeyleri olsam ne kadar çalışan varsa hepsini işten çıkarırdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aydinozsoy

ne yiyecekler o insanlar???

quote:

ne yiceklerini bilmiyomda bu gidişle sopa yicekler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: m35

quote:

quote:

sacma sapan konusma ya adamın ellerınde degıl demek kıe uretemıyorlar ki birseyler cıkartamıyorlar ortaya senın keyfın için milet açmı kalsın 2 telefon kullanıcan di milete soyledıgın lafa bak...biraz düşün de konus o calısanların aileleri yokmu colugu cocugu yokmu biraz kalıbınızın adamı olun...zor durumdakıler için dua etceginizze yerden yere wuruyosunuz...

• ya yapabilecekleri en basit şey ne biliyomusun ? her telefona gps ve wi-fi koycaklar, bu kadar. bizim icin ultra gereksiz olan bu özellikler yurt dışında en aranılan özelliklerden ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rakı buzu -- 14 Mayıs 2009; 2:33:22 >
  • modelleri ulaşılabilir olmalı pazarlarda bu bir çözümdür :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: *_SpLenDoR_*

quote:

quote:

quote:

sacma sapan konusma ya adamın ellerınde degıl demek kıe uretemıyorlar ki birseyler cıkartamıyorlar ortaya senın keyfın için milet açmı kalsın 2 telefon kullanıcan di milete soyledıgın lafa bak...biraz düşün de konus o calısanların aileleri yokmu colugu cocugu yokmu biraz kalıbınızın adamı olun...zor durumdakıler için dua etceginizze yerden yere wuruyosunuz...

kaç yıldır forumdayım ama bu kadar da saçma bir yorum görmedim.

• SonyEricsson; bence firmadaki sorun fabrikasında veya üretim aşamasında değil, sorun; fabrika dışında örneğin dağıtım ağı, yanlış satış-fiyat stratejileri yanlış model stratejileri, (örn: aynı modelden 2 farklı seçenek sunmak) Şu an motorola nın bir modelini kullanıyorum bundan önce ku990 bundan önce k850 baktığım zaman ciddi anlamda sonyericssonun her açıdan bariz farkları var ve bu farkların tamamı iyi yönde bu da demek oluyor ki bu SonyEricsson modellerini tasarlayanlar yapanlar gerçekten bu işi biliyor ama dediğim gibi sorun yukarıdaki kulvarlarında mevcut yoksa firmanın yeri kesinlikle En azından pazarda 2nciliktir...
  • quote:

quote:

quote:

bu arkadaşın sonyericsonla kişisel sorunsalı var galiba

• quote:

Orjinalden alıntı: *_SpLenDoR_*

quote:

quote:

sen kalıbının adamı ol...kalıbımı ölçmek sanamı kaldı...

adam gibi iş yapmayan adamı niye tutucan firmada yan gel yat yerimi orası...?
    koskoca teknoloji firmasıysan çalışıcaksın çabalicaksın lafıda çarpıtmanın yeri yok

quote:

Orjinalden alıntı: thompson

ayrıca sony ericssonla düşmalım falan yok yıllardır sony ericssonun üst düzey cihazlarını kullanırım... daha dün w960ımı satıp g900 aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezalet forum -- 14 Mayıs 2009; 21:28:12 >

• Kanka sen ne zaman w960 ı sattın ya ama G900 de kral alet

Bencede SonyEricssondaki bu aksaklıklara neden olan herkesin işine son verilmesi lazım, adamların daha doğru düzgün Türkiye ayağında distribütörleri yok, yeni modeller çıkıyor ama onlarda yok, bütün bunların olmamasının yegane sebebi işini düzgün yapmayanlar olduğu kesin
  • Modeller harika ondan yana sıkıntı yok.
    Sorun telefonların pazarlanmasında. Sony nin sitesinden giriyoruz modelleri beğeniyoruz ama alacak yer malisef yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: matrix22

Kanka sen ne zaman w960 ı sattın ya ama G900 de kral alet

Bencede SonyEricssondaki bu aksaklıklara neden olan herkesin işine son verilmesi lazım, adamların daha doğru düzgün Türkiye ayağında distribütörleri yok, yeni modeller çıkıyor ama onlarda yok, bütün bunların olmamasının yegane sebebi işini düzgün yapmayanlar olduğu kesin

dün barış abinin g900e göz koydum :D konustuk anlaştık takasladık onunla :D

ama hala türkceleştirmeye ugraşıyom sapıttırcak bu alet:P

ses kalitesini falan daha test etmedim ama gördüm kadarıyla bunuda biraz modlamam gerekicek :D

hoparlör kesinlikle modlanmalı...
    kamera gece çekimlerinde berbat ( benim w960 modlandıktan onra led flashı xenona çevirmişti)-xenon kadar olamaz tabiki ama tabir olarak...
    ekran kalitesi süper jog dial yerine navi tuşu süper :D
    kısacası dedin gibi kral cihaz:D

• @ oktayakgoz

senin kac senelık forum uyesi oldugunu bılmıyorum ama bunca sene bende senın gıbı düşüncesiz bi İNSAN görmedim!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Vaveyla- -- 15 Mayıs 2009; 0:14:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: thompson

quote:

quote:

quote:

sony ile degilde kendisi ile sorunları oldugu bi o kadar kesin!!
    @m35 adamın ellerınden gelmıyoru demekkıe allah allah ya onlarda cok ıstıyolar dı uretmesek te bızı ısten cıkarsınlar diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Vaveyla- -- 15 Mayıs 2009; 0:19:12 >

• yav bi git muhatap bile almıyorum seni:)
  • quote:

yav bi git muhatap bile almıyorum seni:)

ZzzZzZzZzzzzzzzZZZ!!!!!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.