Şimdi Ara

Sony Vaio VGN-NS21Z

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşımın lise sonda satın aldığı Sony Vaio VGN-NS21Z laptopı var. Laptopta şöyle bir sorun mevcut;

Açma tuşuna basıldıktan sonra virgül (,) tuşuna basıldığında ekran geliyor. VAIO yazısı geçip windows logosu çıkarken yüklenme simgesi takılıyor, tekrar virgüle basınca önyükleme devam ediyor. Bilgisayarda Vista yüklüydü, sıfırdan temiz kurulum 8.1 yaptım düzelmedi, sonra temiz kurulum 10 yaptım yine düzelmedi. Enter tuşuna basıldığında bilgisayar herhangi bir yanıt vermiyor. KeyTweak yükleyerek Enter tuşunu devredışı bırakıp End tuşunu Enter olarak atayıp bu sorundan kurtuldum ama şu virgül olayını halen çözemedim. BIOS güncel, tüm sürücüler güncel. Bu nasıl bir sorun? İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Bilgisayarda kullanma esnasında herhangi başka bir takılma etme durumu yok ve zamanına göre gerçekten çok iyi performanslı bir laptop. Desteğinizi rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler. :)

• Klavye sorunu gibi görünüyor, sıvı felan döküldü mü?. KLavyeyi köpük ve diş fırcası ile bir temizleyin, tuşları söküp altını temizleyin, denemeniz lazım.
  • umitbrn kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgisayar açıkken herhangi bir sorun yok. Klavye ile ilgili bir durum olsaydı açıkken de sorun olmaz mıydı? Virgülden başka bir tuşa basıldığında devam etmiyor Windows önyüklemesi. Tam olarak nasıl bir klavye sorunu olabilir sizce?
  • Tuş mu takılı kalıyor acaba diye düşündüm, temizleyip denemek iyi olur. virgülü söküp bir kontrol edin en azından.
  • umitbrn kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Enter ve virgül tuşlarını söküp temizleyip geri taktım ama düzelmedi.
  • tahminim klavye de sıvı temas oldu, devreleri bozulduysa başka klavye takmak gerekiyor, başka klavye ile denenmesi gerekiyor.
  • Harici bir klavye takın aynı durum ondada yapıyor mu ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.