Şimdi Ara

Sony Vaio Duo 11 Kullanıcılar Kulübü ::::::::::::::::::::::::::: (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
480
Cevap
14
Favori
54.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Khaos bense en azından 6 gb a yükseltmek istiyorum ram ı verdiğin linkteki Samsung hoş :)

Seri no için :http://www.sony.com.tr/support/tr/topics/solutions/42410

Bu arada Macbook air ileTucano 13.3 workout çanta kullnıyorum bu modelin bazılarının içinde bir nevi hamak gibi bir sleeve var yani çanta içine laptop askıda.Gayet hoş bir çanta büyük değil tavsiye ederim.
    Bizim cihaz boyut olarak 12.3 gibi dolayısı ile 11 lerin ve netbook ların çantaları olmuyor.Eğer ince zarf biçiminde ama azda koruma sağlayan güzel bir sleeve bulursam ondan da alıcağım.

Thule nin şu moeli hoşuma gitti ama çizilme dışında hiç bir koruma sağlamıyor :http://www.amazon.com/Thule-Gauntlet-TMAS-113-MacBook-Display/dp/B006SRYI9S/ref=pd_sim_pc_4
    DR da var indirime girmişti.

Sanırım hem koruma hem de fazla hacim almadan en iyisi bu olucak :http://www.amazon.com/Thule-Gauntlet-TAS-113-MacBook-Display/dp/B004N6ZC8W/ref=sr_1_40?ie=UTF8&qid=1354240263&sr=8-40&keywords=13.3+sleeve

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 30 Kasım 2012; 3:53:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Khaos bense en azından 6 gb a yükseltmek istiyorum ram ı verdiğin linkteki Samsung hoş :)

Seri no için :http://www.sony.com.tr/support/tr/topics/solutions/42410

Bu arada Macbook air ileTucano 13.3 workout çanta kullnıyorum bu modelin bazılarının içinde bir nevi hamak gibi bir sleeve var yani çanta içine laptop askıda.Gayet hoş bir çanta büyük değil tavsiye ederim.
    Bizim cihaz boyut olarak 12.3 gibi dolayısı ile 11 lerin ve netbook ların çantaları olmuyor.Eğer ince zarf biçiminde ama azda koruma sağlayan güzel bir sleeve bulursam ondan da alıcağım.

Thule nin şu moeli hoşuma gitti ama çizilme dışında hiç bir koruma sağlamıyor :http://www.amazon.com/Thule-Gauntlet-TMAS-113-MacBook-Display/dp/B006SRYI9S/ref=pd_sim_pc_4
    DR da var indirime girmişti.

Sanırım hem koruma hem de fazla hacim almadan en iyisi bu olucak :http://www.amazon.com/Thule-Gauntlet-TAS-113-MacBook-Display/dp/B004N6ZC8W/ref=sr_1_40?ie=UTF8&qid=1354240263&sr=8-40&keywords=13.3+sleeve

Hocam benim şu anda en canımı sıkan şey yukarıda sc verdiğim açılış ve arka planda çalışan programlar yüzünde ram'i nerdeyse sürekli en az %35-40 ta kullanmak (nerdeyse hiç bir program kurmadan/açmadan bile) buna çözüm için neleri kapatabileceğimi bir bulabilsem şu an için başka bir sıkıntım kalmaz!

• ben de klavye sorunu nedeni ile ativ'i geri vereceğim...duo 11 siparişini verdim :)
  • arkadaşlar kullananlardan ricam acaba malzeme kalitesinden bahsedebilir mi? hareketli aksam sağlam mı? bir incelemede kabloların gözüktüğüne dair bir yazı okudum da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockyy

arkadaşlar kullananlardan ricam acaba malzeme kalitesinden bahsedebilir mi? hareketli aksam sağlam mı? bir incelemede kabloların gözüktüğüne dair bir yazı okudum da.

@ khaos Mcafee komple kaldırdım... RAM tüketimi bir nebze azaldı. Uygulamaların bellek sızdırma problemi olabilir. Yani uygulamadan çıkıldıktan sonra uygulama RAM de gizlice kalabilir. Yani görev yöneticisinde bile gözükmeyebilir. Tabi toplam tüketilen RAM de sızma belli olmaktadır. Bİr uygulama kapatıldığında RAM de düşme olmuyorsa o uygulama optimize edilmemiştir.. Yani Sony harici bir mesele olabilir ...

@ rockyy2 adet ekran arkası ile klavye arasında sağında ve solunda 1 er tane var. Pratikte bu kablolar ile temas olmuyor.

Kasa metal malzemeye sahip. Sağlam durmakta. Klavye tuşların arasında boşluklar geniş olası iri parmaklıların bile rahat kullanmasını sağlamakta. Arka aydınlatmalı olması da çok iyi. İstendiğinde manuel kapatılabilir veya sensörü ile otomatik duruma göre kapanıp açılmaktadır.

Ekranında ortam aydınlatmasına göre kararması veya parlaklığın artırılması en önemli bir özellik.

2 adet usb 3.0 var biri cihaz kapalı iken şarj etmeye yaramakta öne önemlisi usb ler arası dar değil.
    Entegre Ethernet girişi için alttaki yükseltmeye sağlayan ayaklar çok iyi düşünülmüş.

Alt tabanı sağlam sert plastikten yapılmış. Çizilme filan imkansız...

Samsun gibi cihazlar hafif olsun diye parlak kolay çizilebilen plastik kullanılmamıştır.

Samsung Ativ Pro ekranı IPS değil PLS panel hatta Super PLS bile değil : Yakından baktığımda Ativ Pro da yeşilimsi tonlar var. Piksel dizilimi pentile misali olabilir.

• Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: rockyy

arkadaşlar kullananlardan ricam acaba malzeme kalitesinden bahsedebilir mi? hareketli aksam sağlam mı? bir incelemede kabloların gözüktüğüne dair bir yazı okudum da.

@ khaos Mcafee komple kaldırdım... RAM tüketimi bir nebze azaldı. Uygulamaların bellek sızdırma problemi olabilir. Yani uygulamadan çıkıldıktan sonra uygulama RAM de gizlice kalabilir. Yani görev yöneticisinde bile gözükmeyebilir. Tabi toplam tüketilen RAM de sızma belli olmaktadır. Bİr uygulama kapatıldığında RAM de düşme olmuyorsa o uygulama optimize edilmemiştir.. Yani Sony harici bir mesele olabilir ...

@ rockyy2 adet ekran arkası ile klavye arasında sağında ve solunda 1 er tane var. Pratikte bu kablolar ile temas olmuyor.

Kasa metal malzemeye sahip. Sağlam durmakta. Klavye tuşların arasında boşluklar geniş olası iri parmaklıların bile rahat kullanmasını sağlamakta. Arka aydınlatmalı olması da çok iyi. İstendiğinde manuel kapatılabilir veya sensörü ile otomatik duruma göre kapanıp açılmaktadır.

Ekranında ortam aydınlatmasına göre kararması veya parlaklığın artırılması en önemli bir özellik.

2 adet usb 3.0 var biri cihaz kapalı iken şarj etmeye yaramakta öne önemlisi usb ler arası dar değil.
    Entegre Ethernet girişi için alttaki yükseltmeye sağlayan ayaklar çok iyi düşünülmüş.

Alt tabanı sağlam sert plastikten yapılmış. Çizilme filan imkansız...

Samsun gibi cihazlar hafif olsun diye parlak kolay çizilebilen plastik kullanılmamıştır.

Samsung Ativ Pro ekranı IPS değil PLS panel hatta Super PLS bile değil : Yakından baktığımda Ativ Pro da yeşilimsi tonlar var. Piksel dizilimi pentile misali olabilir.

Antivirus olarak ne kullanıyorsunuz? Açıkçası yukarıda linkini verdiğim ram upgrade'i yapan 1 kişi bulsam ikincisi ben olacağım o derece sıkkınım bu ram işinden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Windows 8 kendi antivirüsü kafi denilmekte. Gerçi windows 8 de 3 . parti yani harici antivirüsler yüklendiğinde windwos 8 deki tümleşik antivirüs kapanmakta... Mcafee özellikle parental control ( ebeveyn denetimi ) fazla RAM harcadığı yabancı forumlarda Vaio Duo 11 kullanıcıları dile getirmektedir ama uygulamayı kaldırdığınızda internete bağlanamama sorun çıkmakta... Bende de oldu ve komple Mcafee yi komple kaldırdım. Zaten deneme sürümü idi ...

Windows 8 Lite sürümlerine bakılabilir... 32 bitlik CD lik 700 MB lık windwos 8 var ama bazı sorunlar çıkartıyormuş. ŞAhsen deneyeceğim ama zamanın olursa ... windwos 8 Lite TR sürümünde SSD de yer kaplama sorunu da ciddi azalmakta...

64 bitlik güncellemeler entegre edilmiş halde lite sürümlüsüne bakılmalı. Bu işi yapanlar var...

Windows 8 hatta 7 de ta RAM ne kadar varsa o kadar çok RAMde uygulama hizmet kendini rezerve etmektedir.

• quote:

Windows 8 kendi antivirüsü kafi denilmekte. Gerçi windows 8 de 3 . parti yani harici antivirüsler yüklendiğinde windwos 8 deki tümleşik antivirüs kapanmakta... Mcafee özellikle parental control ( ebeveyn denetimi ) fazla RAM harcadığı yabancı forumlarda Vaio Duo 11 kullanıcıları dile getirmektedir ama uygulamayı kaldırdığınızda internete bağlanamama sorun çıkmakta... Bende de oldu ve komple Mcafee yi komple kaldırdım. Zaten deneme sürümü idi ...

Windows 8 Lite sürümlerine bakılabilir... 32 bitlik CD lik 700 MB lık windwos 8 var ama bazı sorunlar çıkartıyormuş. ŞAhsen deneyeceğim ama zamanın olursa ... windwos 8 Lite TR sürümünde SSD de yer kaplama sorunu da ciddi azalmakta...

64 bitlik güncellemeler entegre edilmiş halde lite sürümlüsüne bakılmalı. Bu işi yapanlar var...

Windows 8 hatta 7 de ta RAM ne kadar varsa o kadar çok RAMde uygulama hizmet kendini rezerve etmektedir.

Hocam mcafee kaldırdığımda internete bağlanamama sorunu çıkyor demişsiniz sonrada tamamen kaldırdım demişsiniz acaba nete bağlanamama sorununu nasıl hallettiniz? her iki kaldırma durumu arasındaki fark ne?

• arkadaşlar bu ürünün faturasız garantisiz hiç kullanılmamış türkiyeden alınmış hiç açılmamış ederi nedir. ürünümü satacağım ama piyasada o kadar saçma fiyat var ki çözemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: martinist

arkadaşlar bu ürünün faturasız garantisiz hiç kullanılmamış türkiyeden alınmış hiç açılmamış ederi nedir. ürünümü satacağım ama piyasada o kadar saçma fiyat var ki çözemiyorum

Nasil becerdin faturasiz garantisiz Turkiyeden almayi Suan 2800 den satiliyor en ucuzu garantisiz 2400'e felan cekmen lazim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaos

quote:

Windows 8 kendi antivirüsü kafi denilmekte. Gerçi windows 8 de 3 . parti yani harici antivirüsler yüklendiğinde windwos 8 deki tümleşik antivirüs kapanmakta... Mcafee özellikle parental control ( ebeveyn denetimi ) fazla RAM harcadığı yabancı forumlarda Vaio Duo 11 kullanıcıları dile getirmektedir ama uygulamayı kaldırdığınızda internete bağlanamama sorun çıkmakta... Bende de oldu ve komple Mcafee yi komple kaldırdım. Zaten deneme sürümü idi ...

Hocam mcafee kaldırdığımda internete bağlanamama sorunu çıkyor demişsiniz sonrada tamamen kaldırdım demişsiniz acaba nete bağlanamama sorununu nasıl hallettiniz? her iki kaldırma durumu arasındaki fark ne?

Ram canavarı suçlu uygulama " McAfee Parental Controls" ilk önce onu kaldırdım internete bağlanamadım yani wifi bağlı internet bağlantısı yoktu. Sanırım kısıtlama getirmiş. Ben de anti virusü de kaldırdım internet bağlantısı çalıştı..

http://internet-filter-review.toptenreviews.com/mcafeeparentalcontrols-review.html

• McAfee yi bende kaldıracağım norton şu sıralar hepsiburada.com da ciddi ucuz bir tane sipariş edeyim haftaya.

Photoshop cs6 kurdum çok güzel oldu kurmak istiyen olursa zahmetsiz yolu anlatırım zira 3-4 saat uğraştırdı boşuna uğraşmayın.

khaos : Vaio care programını çalıştırınca About your Vaio yazan yerdede seri no vb yazıyormuş şimdi dikkat ettim.

Windows 8 in metro arayüzlü mail uygulaması hiç güven verici değil mailleri göndermede zaman zaman sorun yaşadım (gmail dahil) Thunderbird krdum şu için sorunsuz.

Firefox un metro arayüzlü versiyonu hazırlanıyormuş alpha gibi bir sürümü var yüklemedim Normal firefox kullanıyorum (metro altındaki ie den fazlası lazım olunca)

Office içinde Kingsoft office kurdum ( %100 bedava ve open officeden daha çok beğendim)http://download.cnet.com/Kingsoft-Office-2012/3000-18483_4-75563178.html
    http://www.kingsoftstore.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vipracing -- 1 Aralık 2012; 19:57:22 >

• slm arkadaşlar ii forumlar herekse cihaz alanlara hayırlı olsun bu cihazda need for speed serilerini call of the duty gibi oyunları oynayan varmı bide oyun performanslarınıa bakarmısınız mümkünse bende alıcam zira ps vita alıcam bunlan beraber
  • çok zor bir sorumu sordum
  • McAfee yi bende kaldırdım antivirüs kurmayacağım windows defender yeterli
    Vipracing seri numarasını buldum teşekkürler bu arada office programı benimkide yüklü? Ayrıca internet explorer dışında kurduğum google earth'tan tutun firefox,chrome vs e kadar hiç biri dokunmatiğe pek uygun değil (zoom yapma vs)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedo2023

slm arkadaşlar ii forumlar herekse cihaz alanlara hayırlı olsun bu cihazda need for speed serilerini call of the duty gibi oyunları oynayan varmı bide oyun performanslarınıa bakarmısınız mümkünse bende alıcam zira ps vita alıcam bunlan beraber

Dediğiniz oyunları kurmadım/oynamadım ama bildiğim kadarıyla intel 3.nesil işlemcilerin hd4000 serisi grafik işlemcileri dediğiniz oyunları düşük-orta seviyelerde oynatabiliyor bu birazda çözünürlüklede ilgili malum 1920*1080 çözünürlükte oynatmaktan bahsediyoruz (oyunların hangisi olduğunada bağlı black ops'u full hd ve high yada ultrada oynayamazsınız)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 1 Aralık 2012; 20:44:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dedo2023

çok zor bir sorumu sordum

Kolay soru ...

Sony Vaio Duo 11 oyun odaklı ürün değildir.

Ürün resmi sitesine model hakkında teknik özellikler hakkında bir bilgi alırsın sonra da sorabiliyorsan sorarsın...

Harici ekran kartı olmayanlarda ciddi oyun performansı beklenmemeli.

Fakat 6,4 windows puanı ile ortalama ayarlarda birçok oyun rahatlıkla oynanır.

Oyun öncelikli şart isteyen biri harici ekran kartı var mı önce ona bakar sonra da varsa o kartın performansı nedir araştırır ...
  • smart1978, Vipracing aşağıdaki linki inceleyebilirmisiniz?
    http://forum.tabletpcreview.com/sony/53421-vaio-duo-11-user-upgradeable.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: eric13

quote:

Orijinalden alıntı: martinist

arkadaşlar bu ürünün faturasız garantisiz hiç kullanılmamış türkiyeden alınmış hiç açılmamış ederi nedir. ürünümü satacağım ama piyasada o kadar saçma fiyat var ki çözemiyorum

Nasil becerdin faturasiz garantisiz Turkiyeden almayi Suan 2800 den satiliyor en ucuzu garantisiz 2400'e felan cekmen lazim

2250 tl yaptım
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.