Şimdi Ara

Sony Türkiyeye Soruldu,Ne Olacak Bu Fiyatlar ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
0
Favori
6.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yeteneksiz ve iş bilmez adam olduğu sürece Türkiye pazarı bir arpa boy yol alamaz. PS4'ün 2013 Aralık'ta ilk satış rezaletini daha unutmadık!

Bu herif gidene kadar hiçbir şey almam!
  • DiyarDilimPırasa kullanıcısına yanıt
    Kendisi öyle biri ki, kanalına işine gelmeyen yorumlar olduğu zaman o kişiyi engeller. Küfür vs yok eleştiri yapıyorsun ama engelliyor yorum yapmanı.

Sözüm ona ejderha, yersen!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucius

Kendisi öyle biri ki, kanalına işine gelmeyen yorumlar olduğu zaman o kişiyi engeller. Küfür vs yok eleştiri yapıyorsun ama engelliyor yorum yapmanı.

Nedense hic bizim basimiza gelmiyor boyle seyler keyifli keyifli izliyoruz yillardir programlarini.Karsiliginda ucret odemedigin bir icerik tuketiyorsun , birakin da insanlarin hata yapma luksleri olsun , bir hata bulsam da gomsem derdinde cogu kisi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu dijital satışlardan aral zalimine para gidiyor mu? bu fiyatları aral belirliyor gibi sanki .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • patapon_00 kullanıcısına yanıt
    yok hocam gitmiyo aral a para.ama artık aral ın kan emiciliği misyonuna ps türkiye de eşlik ediyor.fiyatlar onlarla aynı oldu
  • patapon_00 kullanıcısına yanıt
    Dijitalde arala giden birşey yok ama kutulu konusunda karşılıklı emişiyorlar.

• Arkadaşlar 43 yaşında bir oyunsever olarak.Bir iki kelam etmek isterim.Şubat 2018 öncesi Vbox One sahibiydim.Oynadıgım oyunlar oldukça kısıtlıydı.PS4 pro almaya karar verdim ve aldım.Kayıt işleminden sonra store a girdiğimde xbox store ile oyun çeşitliliği ve oyun fiyatları anlamında ciddi derecede avantaj gördüm.Üstelikte bircok oyun türkçeydi.Şu anda bile her 15 günde bir indirimli oyunlar bulmak mümkün.Ben genelde oyun hemen çıktıgında alan bir kişi degilim çünkü evet pahalı oluyor bir süre sonra aldıgımda gercek fiyatından almış oluyorum.Tepkilere baktıgımda oyun fiyatlarının fahişliğinden bahsediliyor.Evet ülkemizde bir kur gerçeği var ve her geçen gün bu sıkıntı büyüyor.Ben yinede Sony Türkiye nin başındaki arkadaşa bu kadar acımasızca yüklenilmesine karşıyım.En nihayetinde bu arkadaşta elde ettiği başarı ve satış karşılığında prim alıyor kazanç sağlıyor başarıya göre kıdem alıyor.Oda bizler kadar işlerin iyi gitmesini ister.Yıllardır yöneticilik yapmakta olan bir insan olarak vede başarının pamuk ipliğine bağlı bişey oldugunu bilen bir kişi olarak bunları yazdım.Eleştiriye evet ama yapıcı eleştiri en iyi eleştiridir.Herkese iyi oyunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: wither

quote:

Nedense hic bizim basimiza gelmiyor boyle seyler keyifli keyifli izliyoruz yillardir programlarini.Karsiliginda ucret odemedigin bir icerik tuketiyorsun , birakin da insanlarin hata yapma luksleri olsun , bir hata bulsam da gomsem derdinde cogu kisi.

Alıntıları Göster
    Mesele hata aramak değil sen çok yanlış bakmışsın. Ben izlemiyoruz veya yayınları kötü dedim mi?

Eleştiri kaldıramayıp engeli basarsan insanlar da neden diye sorar?

Bak kaç tane insan neden doğru soruları soramadın demiş?

Haklılar

Neden?

Zaten yanında sürekli yayın yaptığı adam bir yayında aynen noktasına dokunmadan yazıyorum şu ifadeyi kullandı kendisini eleştiren bir abonesine

'Git Suriye'de savaş o zaman burası Suriye'mi?' Oyun üzerinden eleştiri yapan kişiye bu cevabı verdi. İsmi Onur sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucius -- 5 Mayıs 2018; 2:13:57 >

• GOD of War 4 dijital deluxe sürüm 209 liraydı. Bu rakam bile dijital bir oyun için gözüme pahalı geldi.

Buradaki haber üzerine, biraz önce ps'yi açıp fiyatına tekrar baktım 299 olmuş.

Açık ve net söylüyorum alanı sevsinler. Çılkını çıkarttılar işin.

• quote:

Orijinalden alıntı: dark dragon

Yalnız o saydıkların hep abonelik sistemi tarzı şeyler. Oyun ise tek defa satılan bir ürün. Başka ürün var mı buna gösterebileceğin örnek olarak?
    iTunes'ta satılan albümler de daha ucuz diye hatırlıyorum.
  • Her bahanede döviz kuru değil ya arkadaş, sen bir ülkenin pazarında, özellikle dijital bir ürün satıyorsan o ülkenin alım gücüne bakarsın,
    Spotify 10$ Netflix 10$ bunlar da vergisini ödüyor bu ülkeye, kur hesabını yaparsanız 3$ gibi fiyata geliyor,
    Steam Türkiye gibi bir şey yok, burası hamburg a bağlı onlar da vergi ödüyor üstelik vergiyi son kullancıya yansıtmadı adamlar. Bunlarda kur sabit dersin tamam, ama kazanmasa bu adamlar kapatır gider,
    Dijital satış her türlü daha ucuza gelmesi lazım, aynı şekilde e-kitap olayına hiç girmiyorum, baskılı kitap daha ucuz neredeyse.
    İTunes te bir albüm fiyatına bakın, kur hesaplarsanız abd deki adamdan daha ucuza satıldığını görürsünüz,
    Geçin bu işleri, konsol oyunculuğu Türkiye gibi yerde bu yüzden emekleyerek ilerler, daha beter olsunla,
    Kur bahanesi şudur, Euro 5 lirayken orta halli sistem toplayamadığımız için konsola yöneldim , ki çoğu kişi böylelikle almıştır konsolu

• Dante kullanıcısına yanıt
    Standart sürüm oyunlar 59 eurodur 69 değil .Ayrıca PS Türkiye yerelleşmemiş bir kurumdur kısmen distribütördür. Röportajda tüketiciyi yanıltıcı beyanlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: kilinchaci

Her bahanede döviz kuru değil ya arkadaş, sen bir ülkenin pazarında, özellikle dijital bir ürün satıyorsan o ülkenin alım gücüne bakarsın,
    Spotify 10$ Netflix 10$ bunlar da vergisini ödüyor bu ülkeye, kur hesabını yaparsanız 3$ gibi fiyata geliyor,
    Steam Türkiye gibi bir şey yok, burası hamburg a bağlı onlar da vergi ödüyor üstelik vergiyi son kullancıya yansıtmadı adamlar. Bunlarda kur sabit dersin tamam, ama kazanmasa bu adamlar kapatır gider,
    Dijital satış her türlü daha ucuza gelmesi lazım, aynı şekilde e-kitap olayına hiç girmiyorum, baskılı kitap daha ucuz neredeyse.
    İTunes te bir albüm fiyatına bakın, kur hesaplarsanız abd deki adamdan daha ucuza satıldığını görürsünüz,
    Geçin bu işleri, konsol oyunculuğu Türkiye gibi yerde bu yüzden emekleyerek ilerler, daha beter olsunla,
    Kur bahanesi şudur, Euro 5 lirayken orta halli sistem toplayamadığımız için konsola yöneldim , ki çoğu kişi böylelikle almıştır konsolu
    Ekran kartı piyasası bir türlü normale dönmedi. çogu insan gibi ben de konsola yoneldim böylece. Lakin bu fiyatlarla elimdekini oynarım, vermem 300tl. Suan düzelecek gibi bir söylenti dolanıyor. eger olursa herkesi davet ederim pc cephesine. Nasıl olsa bu fiyata Ex oynayamayacak alan adam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• gamerr kullanıcısına yanıt
    Ooo müdür ps4 çıkalı 5 sene olmuş oyun çeşitliliği artmış fiyatlar düşmüş şimdi konuşuuırsun. O 29 tl ye vs.. Psn de gördüğün oyunları ilk çıktığında kaç liraydı o zaman görseydin bu şekilde savunmazdın bak biz bedava verilecek plus üyelerine denilen drive club ın standart sürümünü 170tl ye almış adamız mgs 5 gz denen 10 dk lık oyunu 120 tl ye almış adamız iş bitmiş kondolun son demleri gelmiş adamları savunuyorsun. Biz yıllarca gran turismo bekledik ps4 e daha yeni çıktı.

• Hala Sony yalanıyor bu kaçıncı konu?
    Ben de konsol mu pc mi diyene konsol diyorum, çünkü orta seviye bir sistem 4binleri geçiyor.
    Kur fiyatları yüzünden oyunlar artıyor diye şikayet etmek bana çok saçma geliyor.
    Kutuluda Aral gibi kan emici bir tekelin elinde olduğu için anlarım ama dijitalin daha çok cezbetmesi lazım fiyatı ile, üstelik kota gibi bir bela varken 1 oyun=1 aylık kotayı geçiyor, e ucuz olsun ki interneti feda ettiğime değsin,
    Psn de witcher 3, 39,99$ , Türkiye’de 89 lira
    God of war deluxe 69,99$, Türkiye’de 299 lira
    Bu durumda kendisiyle çelişiyor, özel oyunlarda yaptığı çakallıkları biliyoruz, kur 3,30 seviyelerindeyken de 59$ oyunu bize 219 liraya satıyorlardı
    Az önce baktım iTunes İngiltere’de bir albüm 10,99£, aynı albüm Türkiye’de 13,99 lira
    Aynı şekilde spotify fiyatlarını da böyle olduğunu biliyoruz.
    Aynı vergiyi bu firmalar da veriyor, steam konusunu hiç açmayayım bu adamlar vergileri tüketiciye yansıtmadılar, steam Türkiye gibi birşey olmamasına rağmen.
    1 dolar = 74 peni , 59$ olan bir oyun İngiltere’de 49£ Ama kimse bu oyun bende 66$ diye şikayet etmiyordur, önemli olan insanların alım gücüdür.
    Sağda solda bir de bu oyun 300 lirayı hakeder geyikleri dolaşıyor ya ona ayar oluyorum ben de. Çok güzel olabilir hepimiz bekledik ama düşecek fiyatı.
    PlayStation macerasını bıraktım artık, ve oyun satın almıyorum, çareyi Xbox gamepass te bulduk şimdilik güzel gibi,

• quote:

Her bahanede döviz kuru değil ya arkadaş, sen bir ülkenin pazarında, özellikle dijital bir ürün satıyorsan o ülkenin alım gücüne bakarsın,
    Alım gücüne değil kutulu ürünün ne kadara satıldığına bakıyorlar. Ön sipariş 200TL sonra 300TL. Talebi gördüler fiyat yükseldi kurun yansımadığı falan söylendi inanmıyorum. Kur yansımadı o zaman sony zarar mı etmiş oldu. Bundan sonra ön sipariş fiyatını yüksek tutarlar.

• quote:

Mesele hata aramak değil sen çok yanlış bakmışsın. Ben izlemiyoruz veya yayınları kötü dedim mi?

Eleştiri kaldıramayıp engeli basarsan insanlar da neden diye sorar?

Bak kaç tane insan neden doğru soruları soramadın demiş?

Haklılar

Neden?

Zaten yanında sürekli yayın yaptığı adam bir yayında aynen noktasına dokunmadan yazıyorum şu ifadeyi kullandı kendisini eleştiren bir abonesine

'Git Suriye'de savaş o zaman burası Suriye'mi?' Oyun üzerinden eleştiri yapan kişiye bu cevabı verdi. İsmi Onur sanırım.

O "dogru sorulari soramamis" diyen insanlar gibileri yuzunden ulke bu halde zaten.At gozlugu takmis , olaylara sadece kendi penceresinden bakan , empatinin e sinden haberi olmayan insanlar.Hayatinda is dunyasina adim atmamis , oturdugu yerden ahkam kesen insanlar.

İstiyorlar ki Murat otursun adamin karsisina Ugur Dundar'in isletme basip firma sahiplerini fircalamasi gibi adami köşeye slklstirsin , terletsin hatta azarlasin.Misafir olarak gitmis oraya , bugune kadar kimsenin sormadigi bir cok soruyu da sormus daha neyi soracak.Rusya gibi ulkelerin ozel fiyatlandirmasini sormus e yapiyoruz zaten cevabi almis.Cevap tatmin etti mi etmedi , napsin adamla tartissin mi.Sony tr adamlara ara ara reklam veriyor, sponsoruyla kavga mi etsin bos yere.Millet , iceriklere para vermeden izleyelim , kimseden sponsorluk parasi almasinlar , herkese de atar yapsinlar , masraflarini da cebinden karsilasinlar kafasinda.Genclik oyle bir noktaya geldi ki , hicbirseyi begenmez , hic bir seyden tatmin olmaz ama bir seyleri degistirmek icin kicini 2 cm yerden kaldirmaz , klavye basinda ona buna atar yapar durumda.

Elestiri kaldiramama konusunda ara ara hatalari olabilir.Ama hakaret icermeyen her elestiri de anlayisla karsilanmali diye bir sey de yok.Bazen o kadar sacma sapan elestiriler yapiliyor ki karsi taraf da sakinligini kaybediyor ister istemez.Kamu hizmeti yapmiyorlar , youtube a adresini yazinca karsiniza cikiyor videolar , begenmeyen zaten izlemiyor.
    Hayatta bir kere gormedigim , konusmadigim adamlari bana bu kadar savundurdunuz ne diyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wither -- 5 Mayıs 2018; 13:31:03 >

• quote:

Ben de konsol mu pc mi diyene konsol diyorum, çünkü orta seviye bir sistem 4binleri geçiyor.
    Kur fiyatları yüzünden oyunlar artıyor diye şikayet etmek bana çok saçma geliyor.
    Kutuluda Aral gibi kan emici bir tekelin elinde olduğu için anlarım ama dijitalin daha çok cezbetmesi lazım fiyatı ile, üstelik kota gibi bir bela varken 1 oyun=1 aylık kotayı geçiyor, e ucuz olsun ki interneti feda ettiğime değsin,
    Psn de witcher 3, 39,99$ , Türkiye’de 89 lira
    God of war deluxe 69,99$, Türkiye’de 299 lira
    Bu durumda kendisiyle çelişiyor, özel oyunlarda yaptığı çakallıkları biliyoruz, kur 3,30 seviyelerindeyken de 59$ oyunu bize 219 liraya satıyorlardı
    Az önce baktım iTunes İngiltere’de bir albüm 10,99£, aynı albüm Türkiye’de 13,99 lira
    Aynı şekilde spotify fiyatlarını da böyle olduğunu biliyoruz.
    Aynı vergiyi bu firmalar da veriyor, steam konusunu hiç açmayayım bu adamlar vergileri tüketiciye yansıtmadılar, steam Türkiye gibi birşey olmamasına rağmen.
    1 dolar = 74 peni , 59$ olan bir oyun İngiltere’de 49£ Ama kimse bu oyun bende 66$ diye şikayet etmiyordur, önemli olan insanların alım gücüdür.
    Sağda solda bir de bu oyun 300 lirayı hakeder geyikleri dolaşıyor ya ona ayar oluyorum ben de. Çok güzel olabilir hepimiz bekledik ama düşecek fiyatı.
    PlayStation macerasını bıraktım artık, ve oyun satın almıyorum, çareyi Xbox gamepass te bulduk şimdilik güzel gibi,
    Ben fiyatı savunanları ya da başka bir degiş ile dövizi.. vs bahane olarak öne sürenleri iyi niyetli görmüyorum. Oyuncu bir insan önce kendi çıkarını savunmalı. Neredeyse adam fazla para veriyorum diyerek göbek atacak. Akıl dışı bu. Yazdık, madem samimiler döviz hususunda, neden god of war normal sürümü kapattılar? Dedik, madem mali yıldı fiyat duzenlediler, niçin dark souls, yakuza 6, tomb raider da düzenlenmedi?

Bu arada Gamepass suan ben de deniyorum 1 aylık. Normalde satın alırım ama bakalım, pek alışık degilim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

bu İnsanlar başta şunu anlayamıyor, mesela Almanya’da etin kilosu atıyorum 10 € deyince kafa direkt TL ye gidiyor, e tamam bizde pahalı dediğiniz fiyata yakınmış diyor. adam onu birim olarak düşünmüyor,

Sen 1600 birim maaş ile oyuna 299 birim veriyorsun
    O adam 1500 maaş ile oyun 59 birim veriyor,
    Bunu iTunes netflix Steam vs de bildiği için özel fiyatlandırma yapıyorlar ülkelerde, kur dikkate almadan.
    Ayrıca oyunlara özel fiyat var burada, çok satanları özellikle pahalı yapıyorlar

Destiny 2 ilk çıktığında psn de standart sürüm dijital fiyatı, bizim mahalledeki konsol&oyun dükkanındaki sıfır kutuludan daha pahalıydı, şaşırdım sordum, adam kutularda büyük oyunlar aşağı yukarı sabit olur dijitalde satışlara ön siparişlere göre belirlerler fiyatı dedi,
    Amazon’dan kutulu oyun alsak döviz kurları bu kadar fırlamış olmasına rağmen çoğu daha ucuza gelir, Bu durumda PlayStation Türkiye neden var, Plus fiyatlarını 5 lira daha ucuza veriyoruz demek için galiba.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.