Şimdi Ara

Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
1.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cihaz Müşterimden geldiğinde sesi soluğı çıkmıyordu , daha önce bir tamirciye gitmiş , müşteriye teslim edilmiş ,çok kısa süre sonra arıza yapmış.
    benim ameliyathaneye teslim edildi .
    cihazı söktüğümde cihaz orijinal olmayan devre elemanları direnç yanmasından kaynaklı plakette yanma durumları ve transistörler replika olduğunu ilk tespitte şahit oldum .
    söktükçe hayretler içinde kaldım .
    bias akımını ayarlayan sv04 varistor diyot yerine 1N4007 konmuş , 3.3 zener yerine 6.1 v zener konmuştu ,
    herşeyi söktüm
    yurtdışından kaliteli direnç ve kondansatör ayrıca transistörleri getirdim .
    emiter dirençler Ommite marka düşük gürültülü olanını seçtim diğer dirençler Takman marka Karbon olanını seçtim , bu iki dirençte sesinin eski haline gelmesinde rol alacak önemli elamanlardı .
    kötü bir lehim ile yapılmış bağlantıları temizledim , kondansatörlerin şase bakırına tel lehimlemiş onıuda söktüm ,doğru olan işlem olan direk lehim ile montajını yaptım bu amplide 4 tane 22000 uf filitre kondansatör var power katını besleyen , driver katında 6 tane dev 4700 uf 80 v filitre kondansatör mevcut .
    konsandatörler idare eder. bazı ufak tefek kondansatörlerin tolerans ve kaçak akımları yükselmişti Elna silmic ıı ile değiştirdim .
    tüm bu işllemlerden sonra stabil çalışan sağlıklı bir amplifikatör oldu .
    8 ohm yükte stereo 200 watt verebilen bu canavar 1 ohm yükte mono 600 watt gibi inanılmaz güçe sahip .
    2-3 gün testlerden sonra sahibine tSony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri eslim ettim ,güle güle kullansınlar .

Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri Sony TA-N80 ES Power amplifikatör tamiri

• Omaj gösteren hoparlör röleleride bu arada değişti , yazmayı unutmuşum :)
  • Abi pre amfisi sende mi bu cihazın ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stakanar S kullanıcısına yanıt
    Preyi göndermedi , ben istemedim , benim sansui ile denedim .
  • Buaralar pre kaşıntısı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eve geçeyim ilk senin vacuum deneyeceğim vallahi söz
  • Eline sağlık abi bizim projeden önce ESprit bir cihazın nasıl bakım yapıldığını bu şekliyle görmek güzel bilgi verdi.

Bizim iş sıfırdan amfi yapmaya gidecek gibi biliyorsun

Genellikle Sony ES serisinde (Elevated Standart) en popüler power amfi TA-N77 dir. Ancak ses olarak TA-N80 daha iyidir. Dinlemişliğim tecrübe etmişliğim kadarıyla biraz VU metrelerine takılır hastası gözü pek sesi görmez keza dönemin rakibi Referans Power amfisi Pioneer M90'ın görselliği de bambaşkadır. Pioneer VU konusunda klasik gitmemiş Hatta Yamaha dahi o konuda Pioneer gibi davranmış bir modelinde..

Bu arada bizde Elna mı kullanırız Silmic II en iyi bu galiba şu an yapabileceğimiz TAF-707 için? İç elektrik kablolamasını power cord (furutech FP-314Ag-II) yapma fuzuli maliyet dedin ama vardır bir bildiğin

Şunları gördükten sonra normal Esprit'ler oyuncak geliyor bilen bilir bunları yıl 92.. Sony TA-ER1 Powerlı Pre Pre + Power değil

Selamlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delerıum -- 7 Ekim 2017; 1:20:6 >

• Bu cihaz Afyonkarahisardan geldi , kargoda başına bir hal olur diye preyi istemedim özellikle .
    Bendeki canavar Sansu 8080 nin pre çıkışıyla denedim .
    Güzel çalıyor ,dinamik . yorucu değil , tane tane dökülüyor . ucuz bulunursa alınabilecek bir amplifikatör .
    Ben kolay beğenmem biliyor Stakanar
    Bana iyi geldi , ama yinede benim 8080 nin sesine yaklaşamaz

Biliyorum Stakanar ALi F6 ne oldu diye soracak , o bambaşka bir Class A . yeri bambaşka . vaktim olursa bitireceğim başımıza büyük ihale aldık , emeklimiyim ,çalışmaya devammı ediyorum bende ikilemde kaldım

• Sansui'yi Akai'nin rakibi görmüşümdür abi karıştırma onu şimdi.

Ama çok beğendiğim bir tane Sansui cihaz var tabi şu,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Delerıum -- 7 Ekim 2017; 1:6:56 >
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Sony Nichicon muse cudur . fazla kurcalamamak lazım . ses rengi değişebilir !!!.
    Benim değiştirdiğim bias akımı bölgesindeydi , sese fazla etkisi olmayan alanda ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektürükçü -- 7 Ekim 2017; 1:9:38 >
  • Zaten Esprit; Sony'nin ses alanında 70 sonlarında daha iyi ve özel cihazlar yapmak istemesi ve Luxman'a benzeme çabasından doğmuş.

Amacım en azından Luxman gibi ya da ona yakın çaldırmaya çalışmak.. Zaten böyle bir amfi kasası istesekde sıfırdan yapamayız. Süper bir mimari bulmuş adamlar Gibraltar şasi Sony icadı güzel şeylerden.
  • Delerıum kullanıcısına yanıt
    Daha iyi çalmaz ,Luxman da benzemez , Aston Martin başkadır , Ferrari başkadır . yapacağınız büyük masrafı düşünün ya istediğiniz Luxman ı alın veya elinizdekinden büyü beklemeyin . Mühendisliği değiştiremezsiniz .
    Recap veya restore ettiğim dostlarıma söylerim ,belki size çok iyi gelebilir ama aslında fabrika ayarlarına dönmüştür . Yoksa kablo değiştirmekle konnektör değiştirmekle recap yapmakla cihazınız nirvanaya ulaşmış olmuyor .
    hatta yapılan yanlış seçimler kulağa hoş gelmeyen tınılara bile sebep olabilir . sadık kalmak gerekir elemanların seçimlerinde .
  • Zaten var elimde 550AX modeli tabiki olmaz biliyorum stok halinden olabildiğince en uç imkanlarla en iyiyi hedefleme çabasını örneklemeye çalıştım. Yapı/karakter farkını gözeterek ilk günkü halini vermeyi amaçlıyorum karşılıklı yüzyüze konuşamadık tam anlatamadım derdimi

Konnektörleri wbt seçmemin sebebi stok olandan daha iyi olacağı için oksidasyonu vb. uğraşmak istemediğimden.. Kalan Recap işlemleri zaten mecburi mevcuttaki kapasitör ve diot lar değişirse daha sağlıklı olacağını düşündüğümden yani. Luxman sesini sevdiğimden onu örnek gösterdim yani
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.