Şimdi Ara

SONY STR-DN 1080 7.2 ATMOS DTS-X ..KULLANANLAR VE PAYLAŞIM BAŞLIĞI (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
867
Cevap
33
Favori
52.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canmurat35

Televizyondan ayarlar-tv izleme-Bilgi başlığını kapatınız.
    Sorun ortadan kalkıyor.
    İyi akşamlar dilerim.

üstat aynı sorun bende de vardı hallettim sağolasın

• str dh 790 pc ye bağlı şekilde netflixden yayın atmos alamama sorunumu çözdüm. sıkıntı pcde yüklü olan windowsun atmos uygulamasının devreye girmemesiymiş. akşam saatlerce ugraştım bi türlü aktif edemedim. sıkılık kapattım. sabah açtığımda uygulama kendiliğinden etkin hale gelmişti. netflix için direct modunda dd+ d.sur. olarak görüyor. diğer amf moduydu sanırım ondada d.atmos olarak görüyor ve avr ekranında atmos yazıyor.
    bu bitek netflix için böyle diğer d.true hd atmos indirilen filimlerde. atmos uygulaması etkin değilken bile atmos ses alınıyor.
  • Merhabalar, daha önce sorulduysa kusura bakmayın lütfen. dn1080 ile birlikte 5.1.2 bir sistemim var. Sormak istedeğim konu ise atmos dışında 5.1 veya 7.1 bir içerik izlediğimiz zaman atmos hoparlörleri hiç kullanılmıyor mu? Kullanılıyorsa nasıl bir ayar yapmak gereklidir? Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ghostile G kullanıcısına yanıt
    selam bende str dh 790 var onda su şekilde, 5.1.2 kurulum da kumandadaki movie den d.sur. yada nural x seçtiğimde 5.1 yada 7.1 dolby yayında bazı sesleri yazılımsal olarak üst hop. yönlendiriyor.
  • sony nin ss cs atmos hoparlörlerini top middle olarak kullanan varmı? performansı nasıl?
    birde şu hoparlörler için resimlerde atmos uyumlu diyor kullanan yada bilgisi olan varmı acaba
    https://www.amazon.com.tr/Magnat-B00180RKU4-Interior-IC-62/dp/B00180RKU4
    SONY STR-DN 1080 7.2 ATMOS DTS-X ..KULLANANLAR VE PAYLAŞIM BAŞLIĞI

• srknzr S kullanıcısına yanıt

İki hoparlörü çok düşünmüştüm. İstediğim magnattı ama 2 tane alınca pahalıya geliyordu. Sony için yabancı forumlarda olumlu olumsuz yazılar vardı güvenemedim. En sonunda JBl control x aldım. Atmos u begenmezsem en azından 7.1 e dönerim diye. Ama böyle çok iyi oldu.

• sphinxstn kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim jbl leride seçenekler arasına aldım. sony içinde yetersiz diyenler var bende güvenemedim . magnat daha sıcak geldi.biraz daha araştırmak gerekecek gibi
    Ben de diğer arkadaşın yaptığı gibi gömme ile uğraşmadım ve JBL’in muadili olan Canton Plus GX3 modelinin beyazından çifti 50 €’ya satılırken 2 çift aldım ve alçıpana tutturup atmos olarak kullanıyorum

https://www.amazon.de/-/tr/gp/aw/d/B004IOGBBG/ref=psdcmw_3121661_t1_B004IOD092?th=1&psc=1

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    şu an 94€ diyor. teki sanırım. nasıl peki memnunmusunuz
    Yok bu çift fiyatı. Çünkü bu hoparlör bir kutu içinde iki tane olarak satılıyor.

Bu arada ben iki çift aldım ve hem önde hem de arkada atmos hoparlörü var yani sistem 5.1.4 şeklinde. Özellikle arka üste takılan atmos gayet iyi bir etki katıyor. Gayet de memnunum.

Sahibinden’deki ilanlara bakıp uygun fiyata benzer hoparlörler bulabilirseniz, onları da değerlendirebilirsiniz.
    Forumdan bir arkadaş 300 TL’ye benim bu cantonların bir eski versiyonunu almıştı.
  • turuncu55 kullanıcısına yanıt
    ok. teşekkür ederim acelem yok iyice araştırıp ikinci el de olabilir kaliteli bi ürünübi kere alayım diyorum
  • Bende dün itibariyle dn1080 liler arasına katıldım. İlk izlenimlerim herkezde olduğu gibi fiyatına göre çok iyi iş çıkarttığı yönünde. Gayet güçlü ve detaylı çalıyor. Daha üzeri performans için muhtemelen 3/4 katı bir meblağ gidecektir. Projeksiyonumu da 4k yaparsam (at6000 den benq w2700 e geçmeyi düşünüyorum) tavana da 2 atmos hoparlörü ilavesi ile işlem tamamdır.
    En iyi sesi aldığınızı düşündüğünüz ayarları merak ediyorum paylaşmak isteyen olursa bende denemek isterim. Herkeze keyifli ve sağlıklı günler dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dousk -- 15 Mart 2021; 0:58:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

Bende dün itibariyle dn1080 liler arasına katıldım. İlk izlenimlerim herkezde olduğu gibi fiyatına göre çok iyi iş çıkarttığı yönünde. Gayet güçlü ve detaylı çalıyor. Daha üzeri performans için muhtemelen 3/4 katı bir meblağ gidecektir. Projeksiyonumu da 4k yaparsam (at6000 den benq w2700 e geçmeyi düşünüyorum) tavana da 2 atmos hoparlörü ilavesi ile işlem tamamdır.
    En iyi sesi aldığınızı düşündüğünüz ayarları merak ediyorum paylaşmak isteyen olursa bende denemek isterim. Herkeze keyifli ve sağlıklı günler dilerim..

Hayırlı olsun Necat..Hoşgeldin ve güle güle kullan..

Calibirasyon ayarlarını yap önce,oda akustiği , yani tepkisine göre ayarlar değişiyor, avr oda ses dönüşüne güzel cevap veriyor, birazda pişmesini bekle.

detayları daha sonra konuşuruz..

• erdote kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum abi. Cihazı ikinci el aldım 1 yaşında ama pek kullanılmamış. Pişme evresini atlatmıştır muhtemelen. Hafta sonu kendimce ayarları baya kurcaladım şuanki performansı güzel cihazın. Bilmediğim gözden kaçan bir detay varmı onu merak etmiştim aslında :)

• Dousk kullanıcısına yanıt

At6000 den w2700 e geçtiğinize değmeyebilir. 2700 gerçek 4k değil. Piksel kaydırma teknolojisi kullanıyor. At6000 den geçtiğinize değecek bir cihaz arıyor sanız eğer epson tw9400 öneririm. Bu arada bende at6000 kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, ses sistemi için araştırmalar yapıyorum kendimce. İyi birsey olsun istiyorum. En son aldığım Sony avr ve ses sistemi 14 yıllık galiba, hala kullanıyorum 5+1 olarak. Avr olarak Dn-1080 mantıklı geliyor, atmos vs son ses teknolojilerini desteklediği icin. Bununla birlikte kullanabileceğim hoparlör sistemi secmemde yardımcı olur musunuz? Bütçe avr ile beraber 16000 civarına kadar çıkabilirim sanki, yani hoparlorlere 10000 civarı kalacak. Salon yaklaşık 30 M2 ve apartman dairesi. Geceleri de kısık seste hem film hem müzik keyifli olabilirse harika olur tabi.

• VEGETTO kullanıcısına yanıt
    Haklısınız w2700 gerçek 4k değil bunu biliyorum ama lens shift ile 4k ya upscale edilmiş görüntü ile native 4k görüntü arasındaki farkı ayırt etmenin çok zor olduğu yazılıyor. Ayrıca w2700 ü demo ettim hiç te fena sayılmayacak bi performansı vardı. Özellikle hdr konusunda gayet başarılı bir cihaz. Tw9400 tabiki daha başarılı ama 2 katından fazla fiyat farkı var ve bu benim şuan için ödemeyi düşündüğüm bir fark değil. Öneriniz için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dousk

Haklısınız w2700 gerçek 4k değil bunu biliyorum ama lens shift ile 4k ya upscale edilmiş görüntü ile native 4k görüntü arasındaki farkı ayırt etmenin çok zor olduğu yazılıyor. Ayrıca w2700 ü demo ettim hiç te fena sayılmayacak bi performansı vardı. Özellikle hdr konusunda gayet başarılı bir cihaz. Tw9400 tabiki daha başarılı ama 2 katından fazla fiyat farkı var ve bu benim şuan için ödemeyi düşündüğüm bir fark değil. Öneriniz için teşekkür ederim.

epson tw 7000 7100 modellerinide değerlendirin derim. Bu arada at6000 ile w2700 arasında görüntü kalitesi farkı vesaire izlenimleriniz nedir.. Özellikle derinlik, renk kalitesi ve hareketli görüntülerdeki karşılaştırmaları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VEGETTO -- 18 Mart 2021; 17:57:2 >
  • Yardım edecek yok mudur?
    Magnat monitör supreme 5.1 set alsam verimli olur mu sizce tavsiye eder misiniz? 30 M2 için fazla mi olur? Ya da Heco victa mi almam iyi olur? Sonrasında atmos hoparlörleri ayrıca eklemem gerekecek tabi.
    Daha uyguna alabileceğim güvenilir yer önerisi var mı?

https://www.pelinltd.com.tr/magnat-monitor-supreme-51

• quote:

Orijinalden alıntı: Pedimento

Yardım edecek yok mudur?
    Magnat monitör supreme 5.1 set alsam verimli olur mu sizce tavsiye eder misiniz? 30 M2 için fazla mi olur? Ya da Heco victa mi almam iyi olur? Sonrasında atmos hoparlörleri ayrıca eklemem gerekecek tabi.
    Daha uyguna alabileceğim güvenilir yer önerisi var mı?

https://www.pelinltd.com.tr/magnat-monitor-supreme-51

Hocam magnat lar uyumlu olacaktır,güzel serilerdir,apartman dairesin de hakkını veremez bu tarz hoparlörler belki, güç ister hali ile, ama yine de tatmin edici ses alırsınız,ben olsam apartmanda rahatsız olacaklar ise çok büyük serilere çıkmazdım, heco lar da uyumlu olur diye biliyorum.

Ben 1080 avr mi Ankara da gsa elektronik den aldım orada resul bey yardımcı oldu, fiyatta indirim de yapmıştı saolsun,güzel esnaf dır.

onun ile temasa geçin hoparlörde satışı var,yerinizi nerede kulanacağınızı ,odanın büyüklüğünü söyleyen size uygun bir set önerecektir.

0533 3482200 telefon numarası bu,adım erdoğan hatırlarmı bilmem 2019 ocak ayında almıştım istanbula ertesi gün gelmişti..

donanımhaber derseniz sanırım indirimde uygular..

çiçeksepetinde 5800 tl..gsa elektronikte 6400 tl,bundan bahsedin ve sizin daha uygun fiyat vereceğinizi söylediler dersiniz..takım alacağınız için indirim yapılır,..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdote -- 19 Mart 2021; 0:15:44 >

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.