Şimdi Ara

SONY STR-DN 1080 7.2 ATMOS DTS-X ..KULLANANLAR VE PAYLAŞIM BAŞLIĞI (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
867
Cevap
33
Favori
52.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Üstad selam. Bu hobiye girişi str dh520 ile yaptım. Bir teknoloji marketten avr + 5.0 bir paket almıştım. Kullandım da bir süre, başlangıç için iş görüyordu taa ki daha üst seri avr'leri dinleyene kadar :) velhasıl bir süre sonra elime da5200es geçti. O güne kadar kullandığım en kallavi avr :)) dh520 ilk cihazım olduğundan ve olaya tam hakim olmadığımdan hafızamda pek yer etmemiş. Da5200es için natüreldi diyebilirim. Özellikle stereo performansı beni etkilemişti. Sinemada ise güçlü, tok ve detaylı ama surround etkisi biraz zayıf bir avr idi, arkalara +5 falan vermem gerekiyordu. Satarken alıcı abi de bu cihazı stereo amaçlı kullanım için almıştı...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi dilekleriniz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Burda iki olumsuz yorum aldım evet. Fakat yabancı formlarda ve arkadaş arasinda olumlu yorumlar oldu. Ürünü dinleyip Fiyat/performans olarak yeterli bulunca aldım. Ne kadar vasat deseniz de sonuçta LG TV den çıkan ses ve elimdeki sistemden kat kat güzel olduğu için ben memnunum. Yoksa lüksün sınırı yok ki. 5k değerinde cihaz da alsam 6k değerindeki daha güzel olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlgilenen olursa AVR'mi satıyorum.Sıfır üründen farkı yoktur. İlanıma bakabilirsiniz, PM'den irtibata geçebilirsiniz. Satıldı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagdas8385 -- 28 Kasım 2020; 3:50:16 >
  • Silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glastron -- 22 Eylül 2020; 17:12:43 >
  • Merhaba elimde sony dh790 avr var. Bu üniteyle lg na9640p sistemin hoparlörünü kullanmak istiyorum. Fakat lg deki subwoofer pasif olduğu için sony dh790 nın sub çıkışını kullanamıyorum. Dh790 da surround terminallerin birini subwoofer cıkışı olarak ayar yapma şansımız varmı. Yada bundan farklı nasıl bir yol çizebiliriz.

• Oncelikle kullandiginiz hoparlorun emoedanslarinin avrniz ile uyumlu olmama ihtimali cok yuksek. Muhtemelen 3ohm hoparlor kullaniyorsunuz. Subwoofer varsa speaker b cikisindan yoksa frontlardan paralel line olarak baglanabilir ama yine empedans uyumu olmayacaktir. Cihaziniza zarar verebilir durumdasiniz bu hoparlor setiyle.

Saygilarimla.

• Merhaba dostlar...

aranızda windows 10 üzerinden dolby atmos uygulaması kullanan var mı?

ben 2 yıl kadar önce bu uygulama ile tüm sesleri ekranda dolby atmos yazarak alıyordum ama şimdi ocm ya da ses kodek nasılsa o yazıyor. bu app olmasa da zaten dolby atmos içeriği vls player yardımı ile amfi ye dolby atmos gönderebiliyorum...

bende mi bu sorun var yoksa kullanan arkadaşlarda da durum bu mu?

teşekkürler.

• selamlar,

Yakın zamanda str-dh790 aldım ve laptop, uydu alıcısı (next 64) ve projektör bağladım sisteme. Uydudan görüntü alamıyorum, uydu alıcısını tek başına projektöre bağladığımda ise bir problem yok, aynı şekilde laptoptaki görüntüyü de aktarabiliyorum. Sebebi ne olabilir?

• Selam arkadaşlar.
    Ben bu tip cihazların cahili olarak çekinerek soruyorum,
    Elimdeki logitech z906 ü direk bu cihaza bağlaya bilirmiyim?
  • dvoca kullanıcısına yanıt

Hoparlorleri mi direk baglamak istiyorsunuz?

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Z906 direk bağlamak istiyorum. (Evet devrik bi anlatım olmuş)

Anfilerde pre-out yani baska bir anfiye cikis verme olayi olabiliyor. Bu daha cok avr'leri tamamlayacak stereo anfiler ile baglanti icin kullaniliyor. Bazen de kanal cikis sayisini arttirmak icin, yani 7.1 yerine 9.1 cikisa imkan vermek icin. Ancak bu avr'yi pre out ile logitech'e baglamak size ektra girisler haric gic birsey katmayacagi gibi avrnin gucunu kaldiramayacaktir.

Eger hoparlorleri avr'ye baglayayim derseniz bu sefer de empedans ve cikis gucu uymayacaktir. Empedans uymadiginda isinma ve kilitlenme sorunlari olur. Avr'nin guclu cikislari da hoparlorlere zarar verecektir.

• eiskent E kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.

Diğer arkadaş konuyu biraz farklı anlamış. O yüzden olmaz demiş ama teknik olarak gayet mümkün.

Bu tarz sistemlerde 2 ana parça var diyebiliriz.

1.kısım sesin çözümünü yapan pre kısmı, misal Logitech'de o masa üstüne konulan konsol bu görevi yapar.

2.kısım ise power kısmıdır. Bu bölüm sesin güçlendirilip hoparlörlere iletilmesini sağlayan kısmıdır. Logitech'te bu kısım sub'ının içindedir.

Ama Sony 1080 gibi yada herhangi bir AVR'de bu iki kısım amfi olarak bildiğimiz cihazın içindedir.

Eğer z906 ve bir AVR'yi birlikte kullanmak isterseniz yapmanız gereken şu olacaktır.

z906'nın uydu hoparlörlerini doğrudan AVR'nin arkasındaki hoparlör çıkışlarına bağlamalısınız. z906'nın uydu hoparlörü 6 ohm empedansa sahip olduğu için bir sorun olmayacaktır.

Sonrasında AVR'nin subwoofer için olan pre çıkışından (rca soketli) altta linkini verdiğim rca-3,5mm kablo ile Logitech'in arka üst kısmındaki analog 5.1 bağlantılarından sub woofer için olana bağlamanız gerekli.

https://www.hepsiburada.com/s-link-sl-872-s-link-3-metre-3-5mm-2-rca-2-rca-ses-kablosu-f-m-p-BSORHSL872

Sonrasında gerekli kalibrasyon ve ayarlamaları AVR (amfi) üzerinden yapıp devam edebilirsiniz.

Fakat 906'nın hoparlörleri kalite anlamında vasat hoparlörler olduğu için pek başarılı bir ses alamazsınız ama daha iyi bir hoparlöre geçene kadar idare edebilirler. Bu sayede hem AVR teknolojilerini hem de bağlantı seçenek fazlalığını kullanabilmiş olursunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 27 Kasım 2020; 10:17:49 >

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle böyle bir sisteme geçtik mi z906 uyduları yetersiz kalacağını öğrendim.
    Teşekkürler.
  • Arkadaşlar selam
    Sony str dn 1080 siparişi verdim Bugün elimde jamo marka eskiden aldıgım 5.1 hop seti var resimleri ekde
    S402 surraund
    S40 center
    S406 front kuleler bide sunwoofer var s200

Sizce bu hoplar ile bu avr den güzel sesler alırmıyım
    İlerde dolby atmos hop da alıcam

SONY STR-DN 1080 7.2 ATMOS DTS-X ..KULLANANLAR VE PAYLAŞIM BAŞLIĞI

• bariscapt B kullanıcısına yanıt
    Tamamen beklentiniz bağlı. Avr alın takın kullanın yeterli derseniz boşa para harcamayın, beğenmezseniz paranız da varsa yeni alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alzena

Tamamen beklentiniz bağlı. Avr alın takın kullanın yeterli derseniz boşa para harcamayın, beğenmezseniz paranız da varsa yeni alırsınız.
    Bemde önceden YAMAHA RX-V361 vardı eski bir model o zaman onunla beraber almıstım bu seti bakalm nasıl fark olcak o amfide Hdmi nile yoktu optikten bağlanıyordum
  • Selamalr
    Bazı sitelerde 1080 in arka panelinde 9 hoparlör terminali görünüyor bazılarında 7 hangisi doğru acaba bu farklılık niye model içinde faklı bir detay mı var
  • bariscapt B kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    RX-V683 var
    Subwoofer bağlantısı ok ama ses alamıyorum.
    Manueli okudum. Set drğerlerini virdim ama ses alamıyorum
    Konu hakkında bilhiniz varmıdır?
    Nerede yanlış yaptım
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.