Şimdi Ara

Sony STR-DA1200ES RECEIVER (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
378
Cevap
0
Favori
64.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Her bilgi ve yardım talebiniz, ben veya forumdaki diğer kullanıcılar tarafından karşılık görüyor. Bu anlamda yardım alamadığınız veya yardımcı olmadığım gibi bir kanaat doğru olmaz.

Bu forumda kesinlikle düzgün bilgi alışverişi vardır. Kimse bilmediği konularda yanlış bilgiler verip, iddalı cümleler kurarak birbirini yanıltmaz. Sizdende bu yönde davranış beklenmesi sizde kırgınlık yaratmamalı.

Çeşitli başlıklar altında verdiğiniz yanlış bilgileri ben bir kaç kez düzelttim. Hifi işinde yeni olduğunuzu, öğrenme aşamasında olduğunuzu siz kendiniz belirttiniz. Bundan sonrada iddalı ve yanlış yorumlarada devam ediyorsanız uyarılmak konusunda kırgınlık yaşamamalısınız.

Aşağıdakiler sizin poslarınızdan alıntılar

quote:

bu "hi-fi" işini sadece benim bildiğim lambalı amfiler yapabiliyo ve kaynak olarakta sadece kaset yada plak kullanılıyo avr lerde olmuyo nedenide içinde transistör olduğu için;yanlışım varsa düzeltin

quote:

ohhhh ya valla kerdeş çok saolasın ilk defa kesin bir cvp geldi testlerden iyi sonuç çıkmasına çok sevindim dünde ben media ya gittim etlik forumdakine! çeşit kalmamış göremedim orda zaten benim istediğim sinemada şöyle deteylı,kaliteli bir ses stereo dada ne dinlersem dinleyim"lambalı amfiler"kadar olması zaten imkansızda hani iyi ses veresin ses bozulmasın memnun kalayım istiyom araştıtırmaya devam ilk gördüğüm yerde bende test edip almayı düşünüyorum
    cvp için teşekkürler...

Şu postu okuyan biri, stereo da kaliteli ve iyi ses bir tek lambalı amfiden alınabilir diye düşünecek. Sizin insanları bu şekilde yanıltmaya hakkınız yok. Kaldıki, hangi lambalı amfileri, hangi sistemlerle dinlediğinizi ve ne topolojide lambalı amfiler dinlediğinizi ve bu kanaate vardığınızı merak ediyorum. Yok eğer dinlemedinizse bu kanaate nerden vardınız?

Birde yanlışım varsa düzeltin diyorsunuz, düzeltincede alınıyorsunuz ?? Ne yapmak lazım...Ya yazdığınızda samimi değilsiniz(düzeltme konusu) , yada kırılganlığınızda...

Beni kınadığınız kırmızı çorap meselesine gelince.....

Giyeceğiniz çorap rengi sizin zevkinize kalmış bir konu. Alacağınız amfide sizin zevkinize kalmış bir konu. Benim size giyeceğiniz çorap rengini söylememin bir anlamı yok çünkü ben kendi zevkimle yeşil giyerim siz mor giyersiniz. Amfi seçimide aynen bu şekilde bir zevk meselesidir. Benim vurgulamak istediğim ve açıkçada ifade ettiğim şey buydu. Bundan nasıl bir anlam çıkarttığınızı ve beni kınadığınızıda anlayamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altanpsx -- 24 Şubat 2009; 10:46:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: AKREPmt.

sayın bowers wilkins, yanlış anlamayın
    5400 ün kalitesini onaylamak için yüksek ses testi biraz basit olmadı mı
    cihaz zaten üst sınıf
    keşke daha karmaşık ve ağır olan testler yapsaydınız (mesela görüntü iyileştirme) onların sonuçlarını yazsaydınız

görüntü testi yapmadım cihaz tv ye bağlı değildi o konuda bir yorumum yok ama seste en ufak bir şüpheniz olmasın öle dip gürültü vs de yok ses şiddeti son derece yüksekti ve ses kalitesi süperdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bowers wilkins -- 24 Şubat 2009; 11:29:52 >
  • mağaza ortamında 5400es yerine 1200es dinleseydiniz onda da dip gürültü duyamazsınız
    şöyle bir örnek vereyim
    multi in 5.1 olarak bilgisayarın x-fi ses kartına bağlı
    sesi açtığımda ince keskin bir ses geliyor kolonlardan
    ve sesi daha da açtığımda o seste yükseliyor
    o haldeyken coax bağlantıları çıkardığımda ses kesiliyor
    coaxlarda sorun yok çünkü biri digitürke diğeri pcye bağlı
    herhangi birini çıkardığımda ses yarı yarıya azalıyor ikisini çıkardığımda ses tamamen gidiyor geriye dip gürültü kalıyor ona da razıyım zaten

fakat şu da var; multi in girişlerini boş bırakıp sesini açtığımda ise o ses yok
    böyle de garip bir durum
    kullandığım kablolar kaliteli

bu olay normal değil, çözmem lazım diğer amfilerde bu sorun hiç olmadı

ve bu gelen ince tiz ses öyle az felan değil aşırı yüksek bir ses

quote:

Orjinalden alıntı: bowers wilkins

görüntü testi yapmadım cihaz tv ye bağlı değildi o konuda bir yorumum yok ama seste en ufak bir şüpheniz olmasın öle dip gürültü vs de yok ses şiddeti son derece yüksekti ve ses kalitesi süperdi

• quote:

mağaza ortamında 5400es yerine 1200es dinleseydiniz onda da dip gürültü duyamazsınız
    şöyle bir örnek vereyim
    multi in 5.1 olarak bilgisayarın x-fi ses kartına bağlı
    sesi açtığımda ince keskin bir ses geliyor kolonlardan
    ve sesi daha da açtığımda o seste yükseliyor
    o haldeyken coax bağlantıları çıkardığımda ses kesiliyor
    coaxlarda sorun yok çünkü biri digitürke diğeri pcye bağlı
    herhangi birini çıkardığımda ses yarı yarıya azalıyor ikisini çıkardığımda ses tamamen gidiyor geriye dip gürültü kalıyor ona da razıyım zaten

fakat şu da var; multi in girişlerini boş bırakıp sesini açtığımda ise o ses yok
    böyle de garip bir durum
    kullandığım kablolar kaliteli

bu olay normal değil, çözmem lazım diğer amfilerde bu sorun hiç olmadı

ve bu gelen ince tiz ses öyle az felan değil aşırı yüksek bir ses

quote:

Orjinalden alıntı: bowers wilkins

bu dediğiniz olay 1200es te oluyo diye tüm es serilerinde olucak diye bir şey yok 1200 es alt model olduğu için bu gibi sorunlar belki oluyodur 5400 dinlediğim mağazada çok sessiz bir bölümündeydi amfi full ses açıktı kolonlarla aramda 10 cm vardı baya bi baktım yani bir problem yoktu dip gürültü felan ama çoklu birden fazla cihazlara bağlanırsa nolur bilemiyorum

• sony ürünlerine lafım yok, fiyatına göre kaliteli ürünler
    en çok tercih ettiğim markadır diyebilirim
    güç bakımından da oldukça memnunum

benimki sadece merak
    2400es ve üzeri kullanan varsa ve yorum yazarsa öğrenebiliriz
    belki benim amfide sorun vardır, o da olası bir ihtimal
  • quote:

sony ürünlerine lafım yok, fiyatına göre kaliteli ürünler
    en çok tercih ettiğim markadır diyebilirim
    güç bakımından da oldukça memnunum

benimki sadece merak
    2400es ve üzeri kullanan varsa ve yorum yazarsa öğrenebiliriz
    belki benim amfide sorun vardır, o da olası bir ihtimal

+98999
  • sn;altanpsx
    ilk önce herzaman ve her fırsatta dile getirdiğim birşey var"verdiğiniz cvp lar için teşekkür ederim" ben bir fikir bir öneri de bulunup eğer yanlış ise bunda kesinlikle insanları kasıtlı olarak yanlış yönlendirme gibi bir niyetim olamaz evet bir kaç kez sizin ve diğer arkadaşlar tarafından düzeltmeler oldu bu çok güzel bir olay çünkü hem yanlış bir bilgi ortadan kalkıyor hem ben doğru bilgiye ulaşmış oluyorum böylesine düşüncesini her fırsatta beyeyan eden birisi nsl olurda eleştirilere yada siteminde samimi olmaz? tekrar söylüyorum ben bu siteden eksik yada yanlış bilgilerden kurtulup doğru bilgileri almak ve kendi bildiğim doğrularıda aktarmak
    gelelim şu hi-fi meselesine orda şöle bir açıklamam olmuş"bu "hi-fi" işini sadece benim bildiğim lambalı amfiler yapabiliyo ve kaynak olarakta sadece kaset yada plak kullanılıyo avr lerde olmuyo nedenide içinde transistör olduğu için;yanlışım varsa düzeltin" gelen ilk cvp"romeoclarks Yuxeses, dogru soyluyorsun. Ben ev sinema sistemini Hi-Fi ye kattim halbuki farkli bir statude. Lambali amfi mukemmeldir heralde ve tabikide avr nin verebilecegi stereo ile kiyas kabul etmez. Sadece bazi avr ler diger avr lere gore stereo da daha iyi sonuc verirler okadar"bunu okuyan x bir kişi benim açıklamamın doğru olduğuna inanmazmı? ve verilen cvp tada öyle olmuş! ve "kırmızı çorap" meselesi evet size bundan neden alındığım manasız gelebilir ancak hayatta herşey nsl göreceliyse alınma sebeblerimizde göreceli olabiliyo! ancak ben bunda bir art niyet görmediğim gibi sadece talihizsiz bir tanışma olarak görüyorum eminim zaman geçtikçe birbirimizi tanıyıp çok daha güzel yazışmalarımız olcak ama sizin kanaatiniz ne yönde olur bilemem tabii "hi-fi" nerde dinleyip fikrimin nsl oluştuğunu merek etmişsiniz hemen söyleyim yaklaşık 2,5 yıl önce izmirde arkadaşımın evinde dinlemiştim ve amacım direk olarak lambalıyı dinlemek deyildi! ve zamanımda kısıtlıydı ve bu sebepten dolayı markası kolonların markası aklımda deyil tek aklımda olan sesin tınısı ve bana vermiş olduğu o kısabilgi ve daha sonra okuduğum lambalı hakındaki makaleler ve görüşler, ileride daha bilgi içerikli yazışmalar dileğiyle
    saygılar,sevgiler...

• Sn. yuxeses,

Cevabınızda yer alan bir 3. kişiye söz hakkı doğabileceğinden, bu kişi ile ilgili ve yorumu ile ilgili bir şey söylemeyeceğim. Aktarabileceğim tek şey, yorumuna daha çok itimat edeceğim kullanıcılar var.

Tartışmayı uzatmak niyetinde değilim. Zira ben aynı şeyleri söylüyorum, sizde aynı şeyleri.

Hifi kağıt üzerinden öğrenilecek, yada başkalarından duyduğu ile fikir edinilebilecek bir şey değil. Dinlediğiniz, gördüğünüz, dokunduğunuz şeylerle ilgili aktarılan tecrübelerin değerli olduğu bir hobi. Ben dinlemediğim componentlerle ilgili yorumlar yapmaktan özellikle kaçınırım.

Sizdende aynı özeni göstermenizi rica etmek ve insanların yanılabileceği yorumlar yapılmamasını istemek dışında bir talebim yok.

Kırmızı çorap meselesine halen neden alınmış olduğunuzu anlamıyorum. Beni sizden özür diletecek bir açıklama yapmanızı bekliyorum.(son derecede samimiyim)

Mutlaka güzel sohbetlerimizde olacaktır. Size karşı bir tutumum yok, bilakis düzeltme ihtiyacında olduğuma göre sizin yanınızda bir tutumum olduğunu düşünüyorum.

• sn "altanpsx"
    öncelikle ikimizinde amaçları fikirleri gayet ortada ben de aynen size katılarak bu konuyu burda bitirmek ve uzatmak istemiyorum zira bu site teknik açıdan kurulmuş bir site diğer üyelerin böylesine teknik konudan uzak ikili yazışmalırı okumak zorunda olmadıklarını düşünüyorum!
    sizden hiçbir zaman "özür"diletmek gibi bir amacım olmadı şayet olsaydı onuda açıkça beyan ederdim!
    ben sadece alındığımı ve bununda tamamen göreceli olduğunu söyledim! burası albette tartışmaların olacağı fikirlerin ortaya konululacağı bir yer mühüm olan doğru bilgiler ve tavsiyelerin ortaya çıkması...

daha teknik,mekanik,full elektironik sohbetler dileğiyle

sevgiler,saygılar...
  • arkadaşlar slm ya bi sorunum var bende sony da 1200es var wherfedale 9.6 aldım centerde wherfedale aldım .ya filim izlediğimde çok tatmin verici deil sesler çok karışık gelıo tane tane duyamıyorum niyedir.bağlantılarda doğru auto ayarda yaptım mikrofonundan sizce niyedir.
  • quote:

bir eksi özelliği daha yazayım
    amfi boşta iken parazit sesleri yapıyor
    mouse oynatınca cızırtı çıkıyor
    ayrıca coaxiel girişlere bir cihaz takılı olduğu sürece ince keskin bir ses çıkıyor sürekli
    bağlı olan aletlerin cızırtılarını çıkarıyor
    ben bu amfiyi hiç sevmedim
    eski amfilerle aynı bağlantıları kullanıyordum en ufak bir parazit duymamıştım
    fakat bunda malesef aşırı sesler var
    bu şase sesleri böyleyse eğer çekeceğimiz var demektir

valla bende ölebi sorun yok arkadaşım.bence senin amfinde sorun var yada topraklama sorunun var
  • evet bir sorun var ama çözemedim
    sistemi söküp farklı şekilde denemek saatlerimi alıyor
    boş bir zamanımda bakacağım ne olduğuna

bundan önce de sony amfi kullanıyordum
    onda öyle sorun yoktu
  • bu sonylerde "vınıltı" olayı bir kaç modelinde malesef var benim eski setim ondada vardı "ht-ddw670" 2 defa servise verdim yapamadan yolladılar... ondan sonra ht-ddwg800 aldım bundada wooferden geliyo amfiyi açınca azalıyo zaten değiştireceğim için fazla takmıyorum...yanlız değiştirmeden önce ufak bir deney yapmak istiyorum bu setin hopları mid ten oluştuğu için tizler istediğim gibi deyil... bende oto tweeteri olan "jameson js-26 yı eklemek istiyorum acaba sete zararı olurmu? sesi bozarmı? tweeterler yanarmı? + ları ne olur? - leri ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuxeses -- 2 Mart 2009; 20:10:02 >
  • birkaç yıldan beri av sistemi almayı planlıyorum, bu yüzden sonynin ev sinema kiti diye adlandırdığı dvd oynatıcısı, radyosu, hoparlörleri falanı filanı içinde olan sistemi bile almadım bahsedilen 1200es cihazını dün sony yetkili satıcısında gördüm 649 tl yazmışlar 7.1 kanal olduğu hdmi giriş ve çıkışları olduğundan bahsedildi, birkaç sene önce 5.1 alacak durumda iken 7.1 çıktı onların daha iyi olacağını düşünerek bekledim şimdi 7.1 649 tl bu seferde hd ses kalitesi sunan av ler çıktı
    burada yazılanların birçoğunu okudum, herkes farklı fikirlerde, kimi hiç evime sokmam yazmış kimi üstüne tanımam, kimi tok sesi var kimide müzik performansı başarısız, deneyipte fikir belirten arkadaşlar tabiki daha tecrübelildirler ama şunu sormak isterim, ben böyle çeşit cihazları alınca en az 5 yıl kullanmak isteyen insalardanım ve film olsun müzik olsun bu cihazı gün içinde 2-3 saat ancak kullanacağımı düşünürsek benim beklentilerimi karşılayacak bir cihaz gibi gözüküyor, şuda varki önceki yazılanlarda görmüştüm dvd kullanımı vcd kullanımı nerdeyse bitirdiyse birkaç sene sonra bd veya hddvd de bu gün çoğunlukla kullandığımız dvd kullanımı bitirecektir, ozaman bu cihaz tamamen işe yaramazmı olacak yoksa yine 7.1 olarak dinleyebilirmiyiz
    teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ncinar -- 3 Mart 2009; 12:32:18 >

• ya arkadaşlar niye tek tek duyamıorum.surrontlar çok iyi ama ön kolonlar sanki hepsi aynı sesi verıo.center hariç yani tatmin edici gelmio sesler niyedir.
  • amfiyi resetleyin
    tekrar otomatik kurulum yapın bir de öyle deneyin

kullandığınız kaynak nedir
    belki izlediğiniz dvd veya cd kalitesizdir
  • ya doby dijital izlıorum filimleri bütün dvd filimlerini denedim.kaliteli filimler hepsi.dediğin gibi yapıyım bi inşallah düzelir.yoksa amfiyi satıcam yamaha alıcam.teşekkür ederim
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuxeses

bu sonylerde "vınıltı" olayı bir kaç modelinde malesef var benim eski setim ondada vardı "ht-ddw670" 2 defa servise verdim yapamadan yolladılar... ondan sonra ht-ddwg800 aldım bundada wooferden geliyo amfiyi açınca azalıyo zaten değiştireceğim için fazla takmıyorum...yanlız değiştirmeden önce ufak bir deney yapmak istiyorum bu setin hopları mid ten oluştuğu için tizler istediğim gibi deyil... bende oto tweeteri olan "jameson js-26 yı eklemek istiyorum acaba sete zararı olurmu? sesi bozarmı? tweeterler yanarmı? + ları ne olur? - leri ne olur?

Merhaba;
    Sayın yuxeses bende sizin kulandığınız HT-DDWG800 avr kullanıyorum.Ancak benim wooferda istenmeyen vınlama gibi ses yok.Benim tavsiyem cihazı kullandığınız yerin elektrik sistemini ve özellikle wooferın fişini taktığınız prizin topraklamasını bir elektrikçiye kontrol ettirmeniz olacaktır.
    Bu set woofer olmadan kullanılınca çok yavan kalıyor.
    Tweeter konusunda ise bende sizin gibi özellikle müzik dinlerken daha iyisi nasıl olabiliri araştırıyorum.Bu yüzden denemek için 2 adet oto müzik sistemlerinde kullanılan ucuz Çin malı tweeter aldım ve frontlara bağladım.Durum beklediğimden iyi oldu.Ancak, bu seferde beni, üzerinde hiçbir ses değeri ve normu yazmayan bu tweeterların avr ın çıkışlarını yakarsa korkusu sardı.Bende bir elektronikçiden 4.7 mikrofarad değerinde tüp kondansatör aldım (elektronikçi o tweeterların kutusu içinde zaten kondansatör var demesine rağmen) ve tweeter lara bağladım.Sonuç çok daha iyi.Çünkü tweeterlar direkt bağlı iken tiz ses oldukça yüksekti ve bazen insan seslerinde beni rahatsız eden ssssss sesi duyuyordum.Şimdiyse duymak istediğim tiz sesleri daha ölçülü duyuyorum ve avr yi yakma korkumda kalmadı.
    Tabiiki merak ve daha iyisi olsun duyguları insanı sürekli araştırmaya teşvik ediyor.Bağladığım tweeterların doğru tweeterlar olduğundan yana şüphelerim var.Çünkü otomobil için tasarlanan bu tweeterlar büyük ihtimalle 4 ohm olmalı, eee bizim frontlar 6 ohm.Olmaz.Doğru tweeter için araştırmaya devam etmeliyim.Sizde tweeter la ilgili yaptıklarınızı ve sonuçlarını buraya yazarsanız sevinirim.Hoşçakalın.

• sayın alikemal frontların twiterler düşükse oto twiterleri takman bence yalnış.çunkü frontun ohm derecesini düşürüosun.bence doğubankta veya başka biyerde frontlar için satılan tweterler var.kaliteli markada onları frontunuza taksanız daha iyi verim alrsınız.benim görüşüm
  • işde bende takmadan önce tam birebir uysun istiyorum belki farkedemiyeceğimiz uzun yada kısa vadede sisteme zararı olursa diye endişe ediyorum...
    bana en çok tavsiye edilen (jameson js-26) oldu daha denemedim "sn aalikemal" daha vasat bir tweeter kullanmış sonuç iyi yönde olmuş bu sevindirici bir haber çünkü (js 26) daha iyi bir tweeter üstelik crossoveri de var...artık ya alıp deneyip görücem yada birazdaha bekleyip en uyanı bulmak olcak

ama sonuç itabeiryle bariz iyi yönde fark olmasına sevindim; acaba iyi sonuçlar alırsam 5 hop da mı taksam ne abartmış mı olurum
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.