Şimdi Ara

Sony STR-DA1200ES RECEIVER (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
378
Cevap
0
Favori
64.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: AKREPmt.

130 watt

quote:

Orjinalden alıntı: bowers wilkins

1200es 8 ohmda kaç watt rms ses çıkışı veriyo arkadaşlar 8 ohm hoparlör bağlamak istersek

ilk sayfada 7x100 w 4 ohmda diyo 100 w 4 ohmda veren cihaz 8 ohmda nasıl 130 w versin ohm arttımı watt düşer
  • girişlere göre çıkışlar değişebiliyor
    kullanma kılavuzundan bakabilirsiniz
    4ohm da 100 watt için 20hz - 20khz thd 0.15% değerleri var
    8ohm da 100 watt için 20hz - 20khz thd 0.09%

130watt stereo modda verebiliyormuş

veya digital bağlantıda 1khz thd 10% 8ohm 130watt 7 kanalda verebiliyormuş

ama bu değerler doğru mu onu bilemem
    kullanma kılavuzunda yazanı bende buraya yazıyorum
  • arkadaşlar yamaha 363 alacakken son anda kararım değişti neredeyse fyatları aynı ve 1200es daha sağlam ve kullanışlı geldi, en azından 7.1 ve giriş çıkışları daha çok ve sony sevdasına sahip olmam da beni kendine çekti. alıp kullanan arkadaşlar resimlerini ve müzik performansının nasıl olduğunu paylaşabilir mi acaba ?birde bu fiyatı vereceğine biraz daha artır şunu al dermisiniz ?
  • aldınız mı 1200es i

quote:

Orjinalden alıntı: mtelektro

arkadaşlar yamaha 363 alacakken son anda kararım değişti neredeyse fyatları aynı ve 1200es daha sağlam ve kullanışlı geldi, en azından 7.1 ve giriş çıkışları daha çok ve sony sevdasına sahip olmam da beni kendine çekti. alıp kullanan arkadaşlar resimlerini ve müzik performansının nasıl olduğunu paylaşabilir mi acaba ?birde bu fiyatı vereceğine biraz daha artır şunu al dermisiniz ?
  • geçen hafta arkadaşıma aldık 1200es cevahir avm sony den peşim 640ytl ile aldık gerçekten çok ucuzlamış ama hdmi harici bağlanan cihazlardan upscale yapmaması çok kötü birde hdmi üzerinden sesi akıtmıyor bu 2 özellik yüzünden 1200es benim için sadece ses almada kullanılır. ben kendi evimde 2400es kullanıyorum ve gerçekten çok çok iyi hem fullhd olması hdmi 1.3v olması ve gelişmiş HD ses formatlarını çözümlemesi ile benim işimi fazlasıyla gördü. tek eksiği sadece component üzerinden upscale yapması s-video ve compozit'ten upscale yapmıyor ama onlarıda yapsın istersenşiz 5400es iyi tercih ama fiyatı 3400TL. ben 2400es'ti 1200LT ye aldım aradaki fark için asla eğmez uçmaya.
  • ciddimisiniz 640 ytl
    bende 740+kdv ucuza buldum diye seviniyordum
    eğer öyleyse baya bir kazıklanacakmışım

quote:

Orjinalden alıntı: eXpErT_

geçen hafta arkadaşıma aldık 1200es cevahir avm sony den peşim 640ytl ile aldık gerçekten çok ucuzlamış ama hdmi harici bağlanan cihazlardan upscale yapmaması çok kötü birde hdmi üzerinden sesi akıtmıyor bu 2 özellik yüzünden 1200es benim için sadece ses almada kullanılır. ben kendi evimde 2400es kullanıyorum ve gerçekten çok çok iyi hem fullhd olması hdmi 1.3v olması ve gelişmiş HD ses formatlarını çözümlemesi ile benim işimi fazlasıyla gördü. tek eksiği sadece component üzerinden upscale yapması s-video ve compozit'ten upscale yapmıyor ama onlarıda yapsın istersenşiz 5400es iyi tercih ama fiyatı 3400TL. ben 2400es'ti 1200LT ye aldım aradaki fark için asla eğmez uçmaya.

• quote:

aldınız mı 1200es i

quote:

Orjinalden alıntı: mtelektro

arkadaşlar yamaha 363 alacakken son anda kararım değişti neredeyse fyatları aynı ve 1200es daha sağlam ve kullanışlı geldi, en azından 7.1 ve giriş çıkışları daha çok ve sony sevdasına sahip olmam da beni kendine çekti. alıp kullanan arkadaşlar resimlerini ve müzik performansının nasıl olduğunu paylaşabilir mi acaba ?birde bu fiyatı vereceğine biraz daha artır şunu al dermisiniz ?

hayır alamadım daha araştırıyorum. diğer arkadaşın 640 liraya aldığı teşhir olması lazım yoksa yarı fiyatı neredeyse o kadar ucuza olmaz gibi geliyor.. belki de artık son cihazlar.. bayağı eski bir model çünkü. benim için up-scale yapması pek önemli değil ama hdmi versiyonu düşük olunca o biraz düşündüüyor. 2400ES daha mantıklı gibi 250 lira daha koyup onu almam gerekicek galiba

• quote:

geçen hafta arkadaşıma aldık 1200es cevahir avm sony den peşim 640ytl ile aldık gerçekten çok ucuzlamış ama hdmi harici bağlanan cihazlardan upscale yapmaması çok kötü birde hdmi üzerinden sesi akıtmıyor bu 2 özellik yüzünden 1200es benim için sadece ses almada kullanılır. ben kendi evimde 2400es kullanıyorum ve gerçekten çok çok iyi hem fullhd olması hdmi 1.3v olması ve gelişmiş HD ses formatlarını çözümlemesi ile benim işimi fazlasıyla gördü. tek eksiği sadece component üzerinden upscale yapması s-video ve compozit'ten upscale yapmıyor ama onlarıda yapsın istersenşiz 5400es iyi tercih ama fiyatı 3400TL. ben 2400es'ti 1200LT ye aldım aradaki fark için asla eğmez uçmaya.

ne diyorsunuz

1000 ytl den aşağı bulamamıştım

dün cevahir sony deydim.keşke bir göz atsaydım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rap_üstad -- 4 Şubat 2009; 16:15:19 >

• elektroword de 1000 liranın altında idi
    yanlış hatırlamıyorsam 970 civarı olması gerek
    10 gün felan önce
  • Merhaba;
    Bakırköy Capacity alışveriş merkezinde alt katta bulunan Sony mağazasında 700 TL. gibi bir fiyatla satılıyordu.
  • valla inanmayanlar gidip bakailir çok zor değil 640TL peşin yada tek çekim taksitle 6 ay 720TL satıyor teşhir felanda değil stoğu bitiriyorlar sahibini tanıyorum yalan yanlış birisi değil, ellerinde sadece siyah renk var yalnız bilginiz olsun.
  • cihazı almayı düşünen arkadaşlara tekrar hatırlatma yapayım. cevahirdeki 1200es ler kullanılmamış ürün. teşhit değil ben aldım arkadaşımla beraber sıfır kutulu al getirdiler depodan sahibi kemal bey çok anlayışlı biridir.ben alırken sadece siyah vardı gümüş yoktu ben gümüşçüyüm valla. 2400es forever biraz daha para koyun bunu alır dedim aklınızda bulunsun ben 2400es kendimde kullanıyorum
  • dün akşam capacity gittim ve fiyatları baktım
    elektroworld de sony 1200es 969 tl
    bir üst katta sony mağazasında 649tl (teşhir ürünü değil sıfır) aynı ürün ve farkı 320tl, kısıtlı bir kampanya olduğunu söylediler
    gitmişken 2400es sordum ona da 1450 tl civarı bir fiyat söylediler
    sony 1200es kaçırılmayacak bir fırsatta satılıyor
  • quote:

cihazı almayı düşünen arkadaşlara tekrar hatırlatma yapayım. cevahirdeki 1200es ler kullanılmamış ürün. teşhit değil ben aldım arkadaşımla beraber sıfır kutulu al getirdiler depodan sahibi kemal bey çok anlayışlı biridir.ben alırken sadece siyah vardı gümüş yoktu ben gümüşçüyüm valla. 2400es forever biraz daha para koyun bunu alır dedim aklınızda bulunsun ben 2400es kendimde kullanıyorum

Hayirli olsun ARKADASLAR kullandiginiz sony amfilerin resimlerini koyarsaniz topic renklenir.selamlar
  • Bu konu başlığı altında cevap olarak yazmak zorunda kaldığım gereksiz mesajlarımı silen forum yöneticisi arkadaşa çok teşekkkür ederim. Kolay gelsin.
  • bence derede geçip çayda boğulmak saçma 1200 alana kadar o yolu takip edin karşınıza 5300es ile 5400es çıkar bunları alıpta bi eksiklik duyabilecek kişi sanmıyorum
  • arada fiyat farki var ama para problem olmazsa elbette.Yakinda sony'nin receiverlari hakkinda resimler aktarmayi dusunuyorum topic'e.
  • bence fp olarak 1200es çok iyi bir recevier ve çoğu özelliğide bulunuyor üst modellere çok olmazsa olmaz özellikleri isteyenler geçebilir onun haricinde çoğu kişiyi 1200 es tatmin eder diye düşünüyorum ben
  • bu akşam gidip aldım 1200 es
    hiç memnun kalmadım açıkçası
    tabi bu 1200es ten kaynaklanmıyor, 2400 de alsam belki yine beğenmeyecektim (çok üst modeller hariç olabilir)
    aşırı fazla dip gürültüsü var
    önceden kullandığım de598 veya daha önceki onkyo ve pioneer da çok fazla değildi
    hele ki stereo olan ta-n220 de sıfır dip gürültüsü vardı
    ama 1200es i boşta ses açınca çok fazla bir ses var

stereo sesi tahmin ettiğim gibi vasat
    burada yazılanlara göre daha iyi bekliyordum ama umduğum gibi çıkmadı
    film izlemedim belki onda sesi bir nebze iyidir

quote:

bence fp olarak 1200es çok iyi bir recevier ve çoğu özelliğide bulunuyor üst modellere çok olmazsa olmaz özellikleri isteyenler geçebilir onun haricinde çoğu kişiyi 1200 es tatmin eder diye düşünüyorum ben

• quote:

bu akşam gidip aldım 1200 es
    hiç memnun kalmadım açıkçası
    tabi bu 1200es ten kaynaklanmıyor, 2400 de alsam belki yine beğenmeyecektim (çok üst modeller hariç olabilir)
    aşırı fazla dip gürültüsü var
    önceden kullandığım de598 veya daha önceki onkyo ve pioneer da çok fazla değildi
    hele ki stereo olan ta-n220 de sıfır dip gürültüsü vardı
    ama 1200es i boşta ses açınca çok fazla bir ses var

stereo sesi tahmin ettiğim gibi vasat
    burada yazılanlara göre daha iyi bekliyordum ama umduğum gibi çıkmadı
    film izlemedim belki onda sesi bir nebze iyidir

quote:

bence fp olarak 1200es çok iyi bir recevier ve çoğu özelliğide bulunuyor üst modellere çok olmazsa olmaz özellikleri isteyenler geçebilir onun haricinde çoğu kişiyi 1200 es tatmin eder diye düşünüyorum ben

sade sorun dip gürültümü?

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.