Şimdi Ara

SONY, PS3 ÇIKIŞ TARİHİNİ AÇIKLADI (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
0
Favori
4.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konami den bir yetkili adını hatırlamıyorum ama çok isterseniz bulurum MGS4 ü de "başka platformlara" aktarabileceklerini söylemiş...

Bu arada Resident Evik 5 X360 da çıkacak
  • OHHHHHH walla şu çip olayı sadece bu takıldı kafama şimdi Xbox 360 da Kopya dvd oyunları Chip olmadan çalıştıramazmıyız o zaman chip çıkıncaya kdar bekleyecem sonra alacam ama eğer Direk kopya dvd leri çalıştırırsa hemen alırım hemde ps2 yi satıp.!
  • bugün almanyada 10 adet xbox çalınmış bunlardan biri smartxx gurubunun eline geçmiş makine çıkmadan çip çıkma ihtimali var cihaza zaten çoğu hack siteside xbox 360 için hazır bekler konumda excuter takımı excuter 3 çipini geliştirdiklerini duyurmuştu benim tahminim çıkışından en fazla 6 ay sonra çipi hazır
  • öncelikle xbox holiganları dadanmıyor.Dogru düzgün tarih verilse kimse birşey yazmaz
    Ama "PS3 çıktıktan sonra xbox360 ın durumu vahim" tarzda söylemler olunca cevap yazılır...
    Dogmamış çocuga don biçiyorsunuz..
    50 tane kriter yazıyoruz somut lakin karşıda sadece "olur, olacaktır, sony bu, yapar" vs gibi hayal, tahmin, umut başka birşey yok..

Online diyoruz, XNA diyoruz, erken çıkma diyoruz, Xenos GPU nun avantajlarını yazıyoruz, çıkacak oyunları gösteriyoruz daha ne yapalım..

PS3 ün tek bir tane oyununu gördünüzmü oynanabilen ? Videodan başka ne gördünüz ? Kolu nerde bu aletin yahu ? Sizden çok merak ediyorum...Ama keşke görebilsek, lakin o kadar şov geçti ortada tek bir şey yok..

Bu arada buyrun

WINNING ELEVEN XBOX360
    http://xbox360.ign.com/articles/656/656194p1.html

11 kişiye 11 kişi yani 22 kişi online oynama imkanı vermeyi bile planlıyorlar.PS3 de oynayabilecekmisiniz acaba online ? Gerçi 7 kol portu vardı dimi, tak oyna 7 kişi ve 7 kol bulup
    Biz 22 kişi oynayalım

RESIDENT EVIL 5
    http://xbox360.ign.com/objects/760/760880.html

1-1.5 sene beklemeye ne gerek

• quote:

Orjinalden alıntı: Vinsanity86

OHHHHHH walla şu çip olayı sadece bu takıldı kafama şimdi Xbox 360 da Kopya dvd oyunları Chip olmadan çalıştıramazmıyız o zaman chip çıkıncaya kdar bekleyecem sonra alacam ama eğer Direk kopya dvd leri çalıştırırsa hemen alırım hemde ps2 yi satıp.!

Evet kopya DVD ler için illa çip olacak.. Ya 1-2 orijinal oyun alırız. İyi düşünüp alırız ki online a yatkın olurlar. Korsanları zaten online oynayamayacağın için ilk aylarda aldığın oyunların multiplayer ından yararlanırsın. Hiç olmazsa paran boşa gitmiş hissetmezsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saluki -- 10 Ekim 2005, 21:48:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: korayg

öncelikle xbox holiganları dadanmıyor.Dogru düzgün tarih verilse kimse birşey yazmaz
    Ama "PS3 çıktıktan sonra xbox360 ın durumu vahim" tarzda söylemler olunca cevap yazılır...
    Dogmamış çocuga don biçiyorsunuz..
    50 tane kriter yazıyoruz somut lakin karşıda sadece "olur, olacaktır, sony bu, yapar" vs gibi hayal, tahmin, umut başka birşey yok..

Online diyoruz, XNA diyoruz, erken çıkma diyoruz, Xenos GPU nun avantajlarını yazıyoruz, çıkacak oyunları gösteriyoruz daha ne yapalım..

PS3 ün tek bir tane oyununu gördünüzmü oynanabilen ? Videodan başka ne gördünüz ? Kolu nerde bu aletin yahu ? Sizden çok merak ediyorum...Ama keşke görebilsek, lakin o kadar şov geçti ortada tek bir şey yok..

Bu arada buyrun

WINNING ELEVEN XBOX360
    http://xbox360.ign.com/articles/656/656194p1.html

11 kişiye 11 kişi yani 22 kişi online oynama imkanı vermeyi bile planlıyorlar.PS3 de oynayabilecekmisiniz acaba online ? Gerçi 7 kol portu vardı dimi, tak oyna 7 kişi ve 7 kol bulup
    Biz 22 kişi oynayalım

RESIDENT EVIL 5
    http://xbox360.ign.com/objects/760/760880.html

1-1.5 sene beklemeye ne gerek

resident evil 5 için neden 1.5 sene bekleyelim ki zaten 2007 de çıkıyor oyun ps3 çoktan çıkmış olacak

• quote:

Orjinalden alıntı: kenkutaragi

bugün almanyada 10 adet xbox çalınmış bunlardan biri smartxx gurubunun eline geçmiş makine çıkmadan çip çıkma ihtimali var cihaza zaten çoğu hack siteside xbox 360 için hazır bekler konumda excuter takımı excuter 3 çipini geliştirdiklerini duyurmuştu benim tahminim çıkışından en fazla 6 ay sonra çipi hazır

Dostum anlatırken öyle bi umutlandımki ta ki 6 ay diyinceye kadar Dumur ettin beni.!
  • quote:

quote:

bugün almanyada 10 adet xbox çalınmış bunlardan biri smartxx gurubunun eline geçmiş makine çıkmadan çip çıkma ihtimali var cihaza zaten çoğu hack siteside xbox 360 için hazır bekler konumda excuter takımı excuter 3 çipini geliştirdiklerini duyurmuştu benim tahminim çıkışından en fazla 6 ay sonra çipi hazır

Dostum anlatırken öyle bi umutlandımki ta ki 6 ay diyinceye kadar Dumur ettin beni.!

siteyi bulamadım bulsam linkini vericem ama ... dikkat edersen en geç 6 ay dedim bu arada yurt dışından getrtitme şansın yoksa bence çipe falanda ümitlenme 400 dolarlık paketi bide çipin olacağını düşünürsek 700 dolardan aşağı satmazlar burası türkiye

• Haklısın Walla Fazla ümitlenmeyelim Oluruna bırakalım.!
  • beyler x-box pc&konsol u bir arada bulunduruyor internetten download yapılıyor içinde kendisine ait istediğim zaman büyütebieceğimiz harddisk i var.....
    her konuda x-box 360 önde bir de microsoft eklenince işe ps3 çook geride kalır...
    valla bende alıcam x-box 360
  • quote:

quote:

quote:

siteyi bulamadım bulsam linkini vericem ama ... dikkat edersen en geç 6 ay dedim bu arada yurt dışından getrtitme şansın yoksa bence çipe falanda ümitlenme 400 dolarlık paketi bide çipin olacağını düşünürsek 700 dolardan aşağı satmazlar burası türkiye

Ben linki vereyim

http://www.onthexbox.com/?view=article&article=374&PHPSESSID=f8806717507fc41e377a6beb90ea94f6
    Ama burada Smartxx grubu ile ilgili birşey yazmıyor..

Ankara da xbox satan biri bana en geç 2 ayda çipi elimde olur dedi. İstanbulun benim bildiğim kadarı ile en ünlü konsol satıcısı ise en geç 3 aya uzak doğudan direk çipli X360 ları getirteceğini söyledi. Tabi bunlar sadece öngörü..

• İnşallah doğrudur.! Dostum Bi topic aalım XBOX 360 ALACAKLAR KİMLER diye nasıl olur.!
  • quote:

İnşallah doğrudur.! Dostum Bi topic aalım XBOX 360 ALACAKLAR KİMLER diye nasıl olur.!

Valla o değilde aramızda haberleşip bir yerden 15-20 tane alsak bana baya ucuza kapatırız gibi geliyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: 17egemen

quote:

Orjinalden alıntı: tugay17

quote:

Orjinalden alıntı: 17egemen

quote:

Orjinalden alıntı: devilmycry

ya kardeşim adam ps3 ün çıkış tarihini vermiş hemen xbox akbabaları dadanmış topiğe topici amacından saptırmayın ps3 vs xbox 360 başlığı altında tartışın nedir bu ya nerde ps3 ile ilgili bi haber olsa xbox 360 holiganları gelip abuk subuk yazılar yazıyor yeter kardeşim sanki bill gates besliyor sizi

Kimin holigan olduğu belli. Xbox'ın artılarını çekemiyen kişiler. HOLİGANLIK yapan kişiler nasılda kendini belli ediyor. Şurda tatlı tatlı tartışıyoruz. Burda yorum yaparkan sana mı sorcaz.

resmen marka taraftarlığ işte.xbox360 ın ps3 ten düşük olduğunu bile bile bu yorumlar

bi kere mantıken düşünün xbox360 tan 6-7 ay sonra çıkacak bir konsolun nasıl ondan düşük olmasını bekliyorsunuz.ps3 ün xbox 360 ı ezip geçeceği ortada tartışmanın anlamı bile yok.

ps3 ün oyun avantajını söylemiyorum bile

Ne marka takıntısı ya. Sen nerden biliyorsun bu arada ps3'ün daha güçlü olacağını. Ayrıca erken çıkma çok büyük bir artı değil mi. Öyle 6-7 ay da değil, 1,5 sene. Burda ben xboxu savunmuyorum gerçekleri söylüyorum. Sen bana marka takıntısı diyosun ama kendin "ps3 ün xbox 360 ı ezip geçeceği ortada tartışmanın anlamı bile yok" diyosun. Ben ise hangisinin daha iyi olduğunu bekleyip göreceğimizi söylüyorum. Lütfen mantıklı olun. Sinirlenmeden saygı sınırını aşmadan yorum yapın.

ben marka takıntısı yapmıyorum mantıklı yaklaşın diyorum.xbox tan çok daha sonra çıkacak olan konsol tabiikide ondan güçlü olacak bu marka takıntısı değildir bu her zaman böyle olmuştur.mesela örnek geforce 7800gt x800xt pe den çok daha sonra çıktı peki x800xt mi eziyor 7800gt yi yoksa tam tersimi

teknolojide aralarında 2 ay fark olan ürünler dahi 2 ay gerisindeki ürüne fark koyuyor ki düşün yani ps3 ün xbox tan sonra çıkacağı zaman kaç tane 2 ay yapıyor.

geçiceği kesin yani ben marka takıntısı yapmıyorum.xbox ps3 ten 6-7 ay sonra çıksa xbox ezer geçer derdim.çünkü o 6-7 ay ara zevkten konulmuyor.adamlar hala yapımını sürdürüyorlar ps3 ün.

yani xboxta gördüğümüz grafikler böyleyse ps3 te daha kalitelileri gelecek hazır olun

• @tugay17

dediğin herşeye katılıyorum ancak avrupa da çıkmasına daha bir sene olan konsolun şimdiden nesine hazırlanalım? Bir orayı anlamadım ben... 1 sene sonra çıkacak yeni teknoloji için şimdi bilgisayar almaktan vazgeçilmez ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saluki -- 11 Ekim 2005, 0:00:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: bmadran

@tugay17

dediğin herşeye katılıyorum ancak avrupa da çıkmasına daha bir sene olan konsolun şimdiden nesine hazırlanalım? Bir orayı anlamadım ben... 1 sene sonra çıkacak (mesela) ekran kartı için şimdi bilgisayar almaktan vazgeçilmez ki..

hayır yani xbox ın şu anki grafikleri bu kadar sağlamsa ps3 te daha sağlam olacak diyorum (daha sonra çıkacağı için )

ama şu an next gen oyunlar için ps3 ü beklemek istemeyecek çoğu kişi ve xbox alacak

• kutaragi ben bu tarih olayına takıldım...
    Biliyorsun PS2 dede şu tarihte çıkacak denip bir 6 ay ertlenmişti..80 milyon poligon işleyecek denip, 8 milyonda kalmıştır.3 aşşa 5 yukarı de

Yine Sony, PSP ler için 333MHz olacak deyip, 222MHz den sürmüştür.

Simdide diyorlarki 2006 baharı japonya, 2007 başı Amerika vs...

Tarih tekerrürden ibaret olduğu gibi eldeki verilere görede bir fikir sürelim....
    Yaklaşık 5 ay sonra çıkacağı söylenen bir cihazdan bahsediyoruz..

Peki bu cihazın kendisi nerede ? İçindeki son parçalar nedir, özellikler nedir, kolu nedir, nasıl birşeydir ?
    RSX neyin nesidir, bu GPU , Cell ile birarada çalıştımı, test edildimi, ortaya çıkan sorunlar giderildimi ?

Cell ve SPU ların gerçek uygulamalardaki tutumu ,performansı nasıl ? Biliyoruzki Cell fizik, AI gibi işlerde ve dallanan kodları işlemede oldukça zayıf...Floating pointlerde iyi yani renderind, 3D filan...

Bunlara göre, gerçek çalışan bir uygulama halen yokmudur ? AI içeren bir oyun demosu mesela ?
    Online olayı ne olacak ? HDD si nasıl olacak ne içerecek ?
    Arayüz ? Hala bir arayüz göremedim..Menüsü ıvır zıvırı nasıl olacak..Xbox360 arayüzüyle yarışamayacak o kesin ama nasıl olacak ? BluRay medyalar yaygınlaştımı ?

Çıkış oyunları neler olabilir exclusive olarak ? MGS; Tekken, GT, DMC olmayacak buda kesin, peki neler olacak ?

Şimdi bunların hiçbiri belli degilken ve bu iş çocuk oyuncagı degilken, 5 ay gibi kısa bir sürede hepsi belli olup, konsol sürülecekmi yani piyasaya ?

Hiç sanmam....Xbox360 da çok şey belliydi 5 ay önceden..Bunlarıda bi düşünelim bence

Japonyada 2007 başına sarkar, 2007 baharıda US de cıkar gibi geliyor bana

• quote:

Orjinalden alıntı: korayg

kutaragi ben bu tarih olayına takıldım...
    Biliyorsun PS2 dede şu tarihte çıkacak denip bir 6 ay ertlenmişti..80 milyon poligon işleyecek denip, 8 milyonda kalmıştır.3 aşşa 5 yukarı de

Yine Sony, PSP ler için 333MHz olacak deyip, 222MHz den sürmüştür.

Simdide diyorlarki 2006 baharı japonya, 2007 başı Amerika vs...

Tarih tekerrürden ibaret olduğu gibi eldeki verilere görede bir fikir sürelim....
    Yaklaşık 5 ay sonra çıkacağı söylenen bir cihazdan bahsediyoruz..

Peki bu cihazın kendisi nerede ? İçindeki son parçalar nedir, özellikler nedir, kolu nedir, nasıl birşeydir ?
    RSX neyin nesidir, bu GPU , Cell ile birarada çalıştımı, test edildimi, ortaya çıkan sorunlar giderildimi ?

Cell ve SPU ların gerçek uygulamalardaki tutumu ,performansı nasıl ? Biliyoruzki Cell fizik, AI gibi işlerde ve dallanan kodları işlemede oldukça zayıf...Floating pointlerde iyi yani renderind, 3D filan...

Bunlara göre, gerçek çalışan bir uygulama halen yokmudur ? AI içeren bir oyun demosu mesela ?
    Online olayı ne olacak ? HDD si nasıl olacak ne içerecek ?
    Arayüz ? Hala bir arayüz göremedim..Menüsü ıvır zıvırı nasıl olacak..Xbox360 arayüzüyle yarışamayacak o kesin ama nasıl olacak ? BluRay medyalar yaygınlaştımı ?

Çıkış oyunları neler olabilir exclusive olarak ? MGS; Tekken, GT, DMC olmayacak buda kesin, peki neler olacak ?

Şimdi bunların hiçbiri belli degilken ve bu iş çocuk oyuncagı degilken, 5 ay gibi kısa bir sürede hepsi belli olup, konsol sürülecekmi yani piyasaya ?

Hiç sanmam....Xbox360 da çok şey belliydi 5 ay önceden..Bunlarıda bi düşünelim bence

Japonyada 2007 başına sarkar, 2007 baharıda US de cıkar gibi geliyor bana

evet sony ps2 nin aksine ps3 de çok sessiz durmayı tercih ediyor ama bunu da araştırdım japon oyun firmalarından sony e makinesini geç çıkartması için inanılmaz bi baskı var sebebide hala popüleritesini yitirmemiş olan - oyun yapımı daha basit ve 100 nilyon kullanıcıya dayanan ps2 nin olması

bende bi oyun üreticisi olsam hali hazırda bu kadar çok kullanıcısı olan makineye oyun yapmak isterim

xbox 360 da zaten şurda 3 aylık bi zamanda incik boncuk edildi ve kendiside böyle olmasını istedi microsotf inanılmaz reklamlar yapıyor ve yapmak zorunda çünkü xbox da hedefledikleri 40 milyonluk rakamın ancak yarısına ulaştılar .... xbox 360 da tüm kozlarını oynuyor ama ps3 büyük bi sesizlik içinde daha oynanabilir bi ps3 görmedik 22 kasımda japonyada yine bi fuar olacak galiba orada da oynanabilir mi olacak orası meçhul

hal böyleyken bide sony çıkıp 2006 mayısını tarih veriyor ve daha ilginci ise amerika ve avrupa çıkışınıda 6 ay sonraya atıyor yani xbox 360 dan 1 sene sonra amrikada çıkacak ps3 buda sony nin sanki xbox 360 ın çıkışını pek önemsemiyormuş gibi gösteriyor....

valla rsx iiçin herkes atinin kartından 2 katından daha fazla güce sahip olduğunu söylüyor ati de şu ana kadar bunun aksini idda eden bi açıklama yapmadı sony işin orasına karışmıyor çünkü son 5 yılını harcadığı cell var rsx i sürükleyen bu çip ile ps3 neler neler yapabilir gördük..

killzone için demo dendi ve evet killzone demo çıktı zaten guerilla da oyunu böyle yapmaya çalışıyoruz dedi ardından bendeniz kenkutaragi ps3 ün % 70 lik haliyle bunları yapabiliyoruz dedi..

bence sony xbox 360 ın çıkışını bekliyor aralıkta beklenen açıklamalar oynanabilir oyunlar ve ps3 ün tüketiciyle bulaşacak halini görebiliriz

cell ve ps3 ile ilgili yazımı copy paste yapıp herkese iyi oyunlar dilerim

e tamam işte bende aynı şeyi söylüyorum örnek vereyim xbox sın işlemcisi 733 mh bu rakam günümüz pc lerinin oyun gereksinimlerinin yanına bile yaklaşmıyor yani bugün pentium 733 işlemciyle 32 bitlik psone oyunlarını bile zor çalıştırırsın ama bu işlemciyle xbox doom 3 - ninja gaiden - splinter cell chaos theory ki doom 3 versiyonu bizim milyar harcadığımız bi pc ile 6800 Ultra ile xbox versiyonu neredeyse aynı

hatta ps2 nin 6 sene önce yaptığı emoiton engine ye bakın şu gt4 - god of war - tekken 5 gibi harikalar yaratıyor ....

konsolların yongası çok farklıdır bu defa ps3 de işlemciye çok ihtiyaç duyalacak ps3 ün tanıtıldığı e3 konferansını bi izleyin 1 saatten fazla cell in neler yapabildiğini gösterdiler nvida sitem bile etti

ıbm gibi bir dev cell bizim için dönüm noktasıdır diyor sony ile format savaşına giren toshiba bile ps3 cell ile neler yapabilir aklımızı erdiremiyoruz diyor

mgs nin yaratıcısı oyun dünyasının devisimlerinden biri hideo kojima bile sony nin beklentileri çok yüksek eğer onların istediği gibi bir oyun yapmaya kalksak bu 2 seneden fazla sürer diyor

çoğu analizist ps3 den tam randımanı almak için önümüzde 3 senelik bir zaman var diyor

şimdi bunların hepsini bi kenara itip xbox 360 ps3 den donanım olarak daha iyi konsoldur demek abesle iştigal etmekle aynıdır

ps3 oyunlarda asıl ihtiyaç duyulan floating point hesaplamalarında xbox 360 dan çok çok daha iyi

tamam tartışalım burda ama birazda objektif olalım nasıl xbox ps2 den daha güçlü konsolsa ps3 de xbox 360 dan daha güçlü bi konsol

yahu onu bunu herşeyi bırak çözünürlük bakımından bile ps3 daha üstün yapmayın lütfen birazcık objektif olun

• PS2 ye oyun yapalım ,cıkarmayın PS3 ü diye bir baskı olabilirmi ? Sen buna inanıyormusun cidden ?
    PS2 su haliyle bile çok eski kaldı..Xbox360 çıktıktan sonra kaç kişi PS2 oynayacak sence ? Şu anda bile millet multiplatform oyunları Xbox da oynuyor.Torrent sitelerine bak...Xbox sürümü 800 kere inmişse, PS2 sürümü 150 lerde geziyor...
    Bu tamamen masal.Oyle baskı vs olmaz bunlar bahaneler, başka birşey degil...

Sony xbox360 ı önemsemiyor degil..Tam tersi öyle önemsiyorki, Ken Kutaragi başta olmak üzere, çıkıp çıkıp saçma sapan konuşmalar saldırılar yaptılar.Tam tersi MS önemsemiyor.İşlerine bakıyorlar.J. Allard daha kalkıp tek bir saldırganlık göstermedi.Adamların ürünü hazır çünkü..Sony panik içinde, bu kadar erken çıkartması demek paniklediğini gösterir..Ve yine defolu ,sorunlu pek çok PS3 modeli sürülecek demek.Her zaman olduğu gibi...

RSX ,ATI GPU dan degil 6800 ün 2 katından güçlü deniyor.Dikkatini çekerim.Henüz aklı başında bir adam çıkıp RSX, Xenos dan daha güçlü olacak diye bir yorum yapmadı, yapamazlarda.Çünkü emin değiller...Xenos un özellikleri ortada.RSX bırak bunun iki katı olmayı aynı ayarda performans gösterirse amenna...

Cell floating pointlerde iyi zaten.Bunlar ise sadece grafik tabanlı işlerdir.Yani süper grafikli ama son derece aptal yaratıkların oldugu PS3 oyunları görmemiz doğal karşılanmalı.Zira Cell ve SPU lar integer işlemlerde ve branched kodlarda son derece zayıf performanslı...

Cell işlemci gerçekten geleceğe yönelik bir işlemci olabilir. Tabiiki serverlarda kullanılacağı söylenenler için geçerli bu.PS3 deki için degil.Zira PS3 deki Cell işlemci son derece basit yapıya sahip.Bir OS çalıştıracak yeteneğe dahi sahip degil. Xbox360 ın PowerCPU ları bildiğin üzere MacOS gibi komplike bir sistemi çalıştırabilen CPU lar..PS3 deki Cell sadece grafik tabanlı işlerde uzman.Diger işlerde ne yapacak henüz bilinmiyor..

Bu arada Cell öyle herşeyi yakıp yıkıpta geçemez.Karşılarında Intel, AMD gibi firmalar var.Bu kadar kolay olmasa gerek öyle degilmi

• beklenmez o kadar yaw
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.