Şimdi Ara

Sony'nin akıllı telefon lenslerini inceledik 'Telefonunuzu, kameraya dönüştürün'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
3.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony'nin akıllı G-Lensleri QX10 ve QX100'ü sizler için denedik. Akıllı telefonunuzu kompakt fotoğraf makinesine dönüştüren bu akıllı lensler ile taşınabilirlik ve yüksek fotoğraf kalitesi bir arada sunuluyor.

• karşılaştırmalı bir iki foto güzel olurdu

• Rx100 bundan daha küçük gibi.

• Vayy Sony bu tebrik etmek lazim sizleride tebrik ediyoruz elinizden geleni yapiyorsunuz Mesut bey ve Erdi bey sony ayakta alkisliyorum hem diger telefonlari dusunmus hemde bencilik etmemis gercekten japon kulturu bu olsa gerek

• Sırf reklam var diye izlemedim

• Fotoğraf makinası ve uyumlu lensler almak yerine telefon ile bu işi halletmek ne kadar ekonomik ve mantıklı, bilen bir arkadaş yorum yapabilir mi?

• ürün yaratıcılık anlamında harika fakat fiyat konusunda 450-500 dolar çok fazla. daha agresif fiyat politikası beklerdim sony'den.

• benim 3310a oluyorsa alacam bi tane bundan :D

• Sony Ericson degilde Sony Olunca böyle oluyor,su an olmasa bile yakında küllerinden dogacak Sony...

• Ürün güzel olmasına rağmen türkiyedeki 250$ etiketi 700 tl den daha düşük olmayacaktır..
    Bu fiyata 2.el DSLR kamera alınabilir...

Ayrıca benim 1 yıl önce oturup böyle birşey yapılsa güzel olur diye düşündüğüm ürünlerin daha yeni yeni yapılıyor olması beni üzüyor :(

• çok güzelmiş gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: goko953

ürün yaratıcılık anlamında harika fakat fiyat konusunda 450-500 dolar çok fazla. daha agresif fiyat politikası beklerdim sonyden.

Eğer baz alındığı rx 100 ile aynı teknik detaylara sahipse bu fiyat normal, o fotoğraf makinesi 750$ görünüyor.

• Sony Z1 ile qx10 beraber kullanmak mantıklı mı ?
    Z1 ( optik zuum ) haricinde ne kadar kalite katacak ? qx100 demiyorum,çünkü 1' büyüklük var, o belli,
    Bilgili bir arkadaş cevaplarsa çok sevinirim

• Bu Lensleri Almak Mı Yoksa Gidip Fotoğraf Makinesi Almak Mı Mantıklı Sizce

• qx10 10x optik zoom yaparken qx100 neden 3.6
  • QX10 modelini çok başarılı buluyorum.Benim kullanma tarzıma uygun.Gerçekten çok iyi bir iş çıkarmış Sony.

• Bu Lensleri Almak Mı Yoksa Gidip Fotoğraf Makinesi Almak Mı Mantıklı Sizce Fiyat Olarak Eleştirmeyin Kullanış Ve Performans Açısından Eleştirin

• Arkadaşlar Merhaba,

Videonun hemen altına QX10 ve QX100 ile çekilmiş fotoğraf örnekleri eklendi.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • Bekliyordum bu incelemeyi .

Şu an belki çok üst düzey değil ama ilerde çıkabilecek lenslere giriş olarak olarak güzel bir adım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Golden Gate -- 6 Eylül 2013; 13:53:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps4

Vayy Sony bu tebrik etmek lazim sizleride tebrik ediyoruz elinizden geleni yapiyorsunuz Mesut bey ve Erdi bey sony ayakta alkisliyorum hem diger telefonlari dusunmus hemde bencilik etmemis gercekten japon kulturu bu olsa gerek

Kendi kendinize şirketlere etiketler takıyorsunuz. Kültürle ne ilgisi var? Adamlar sony telefonlara özel yapsa kaç tane satabilecek?

Evet 250/500 dolar uygunmuş diyen arkadaşlar nerelerde? Ben telefonla iyi fotoğraf isteyen Lumşia alsın derken kalitenin bu akdar kötü olacağını tahmin etmemiştim. Sony nin bu yaptığı kendi telefonlarını kötülemekten başka bir şey değil. Bu kadaar iyi ışıklandırılmış bir ortamda bile fotoğraflar herhangi bir üst düzey telefondan farklı değil. Farklı diyende kör olmalı.

Ayrıca aparatların boyutları hiçte küçük değil. Neredeyse compact digital makineler kadar boyutları var. Videoda da görüldüğü gibi fotoğraf çekerken titreşime fazla duyarlı, yani net fotoğraf çekmek zor. Bu aparatı alıp ayrı bir kılıfta taşımak gerektiğini de unutmamak lazım. Pratiklik denen şey sıfır. Şimdi soruyorum iyi bir compact makine almak varken bu neden alınır?

"-" veren arkadaşlar mantıklı cevaplarla gelirse sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataykoroglu -- 6 Eylül 2013; 14:01:55 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.