Şimdi Ara

<< SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >> (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.802
Cevap
75
Favori
556.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vipracing

quote:

Orijinalden alıntı: _ceby_

zoom objektif almayı düşünüyorum bu yeni çıkan sel55-210 mu alırdınız sel18-200 mü ... 18-200 ün fiyatı 1500 lira 55-210 olan ise ortalama 750-800 liraya piyasaya girer sanırım . . sizce 55-210 u bekleyim mi 18-200 ü alayım mı bu lenslerden kullanan varsa fikirlerini de paylaşabilir mi acaba

Merhaba,

İsikinide kullanmadım ama elinizde 18-55 mevcut ise 55-210 daha mantıklı gibi duruyor.Sony 18-200 daha çok video çekimleri öncelikli yapılmış bir lens fotoğraf konusunda ise otomatik odaklamasının yavaşlığından söz ediliyor/dem vuruluyor sürekli olarak (Pahalı ve büyük olmasıda - yönlerinden diyebilirim)55-210 nun örrnek fotolarını (Ellenilmemiş tam çözünürlük) ve kullanıcı izlenimlerini gördükçe başarılı bir lens olduğuna olan inancım arttı.

Benim kendi istediğim : 50mm hızlı bir prime .Şöyle hoş bir pancake de fena olmaz aslında (En az F1.8) 50mm civarı.Ek olarak 16-70mm civarı F2.8 kaliteli bir zoom.

18-200 tak çıkar ile uğraşmamak için aklımı çeliyodu ama sanırım 55-210 u beklemek mantıklı olan :) fikrinizi paylaştığınız için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

coxackie : Güzel fotolar ,devamı varsa görmek isterim zira ülkemize özgü mekan/yöresel kıyafetler ile insanlarımızı gitgide daha az görmeye başlar olduk.

Teşekkür ederim, devamı gelecek inşallah.
  • nex-5n kit lens antalya

<< SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >>

• scroll2 : Çok güzel fotolar

NEX kullanıcıları standartı yükseltiyor (Lafım yanlış anlaşılmasın gerçekten beğendiğim için yazıyorum zira çok güzel paylaşımlar olduğunu düşünüyorum )
  • @scroll2 :
    fotoğraflar gerçekten çok güzel, eline nex'ine sağlık,
    "Vipracing"inde dediği gibi Nex kullanıcıları baya bi artışta ve süper kareler ortaya koyuyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bytlhkrnl

arkadaşlar bugün 2. el nex 5 buldum hayyamda. pazarlık yapmadım hiç ama 1135 lira dediler. 8 ay garantisi kalmış. pazarlık yapsam 1100 e alaırım gibi. ama menü dili ingilizce, türkçe çeviremezmiyim ?

Menü tahminen yeni firmvare ile Türkçe olur diye düşünüyorum ancak işlemcileri arasında bayağı fark var ben 12 taksitle 1600 TL ye Nex-5N almıştım bu fiyat daha makul bence aradaki farklar için,ama gine de siz bilirsiniz,ama söylediğiniz koşullardaki bir makineyi sahibinden bulur alırsanız tahminim en fazla 1000 TL ye alabilirsiniz,geçenlerde bir kişi fotokritikte sattı,kolay gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: derin07

quote:

arkadaşlar bugün 2. el nex 5 buldum hayyamda. pazarlık yapmadım hiç ama 1135 lira dediler. 8 ay garantisi kalmış. pazarlık yapsam 1100 e alaırım gibi. ama menü dili ingilizce, türkçe çeviremezmiyim ?

Menü tahminen yeni firmvare ile Türkçe olur diye düşünüyorum ancak işlemcileri arasında bayağı fark var ben 12 taksitle 1600 TL ye Nex-5N almıştım bu fiyat daha makul bence aradaki farklar için,ama gine de siz bilirsiniz,ama söylediğiniz koşullardaki bir makineyi sahibinden bulur alırsanız tahminim en fazla 1000 TL ye alabilirsiniz,geçenlerde bir kişi fotokritikte sattı,kolay gelsin..

Ben olsam nex-5 hiç düşünmem. 5N in çıkacagını duydugum andan itibaren bekleyip 5N i aldım. Bence fiyat farkına deger.

• quote:

Orijinalden alıntı: scroll2

quote:

quote:

Ben olsam nex-5 hiç düşünmem. 5N in çıkacagını duydugum andan itibaren bekleyip 5N i aldım. Bence fiyat farkına deger.

bütçem en fazla 1000 lira ve biraz üstüne izin veriyo. aslında sıfır makine olsun diye nex 3 e yönelmiştim, 1100 liraya nex 5 bulunca dili değişirmi diye inceleme altına aldım. nex 5n diyosunuz ama 2. el makine zor bulunuyo nex serilerinden.. hayyamda bile bitane buldum. doğubankta da sıfır makineler var

• quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

Hayırlı olsun coxackie , güzel fotoğraf ,güzel makina.. m43ler ,canavar gibi nexler varken dslr alıp kit lensle kullananları anlamakta güçlük çekiyorum açıkcası.. Lens çeşitliliği artınca ,ufak ,kaliteli lensler çıkınca nex7 alma gibi fantazilerim var ilerisi için Hak ettiği ilgiliyi malesef görmüyor bence bu makinalar...

• Klik sesi nedeniyle makinayı iade edip yeni seriyi bekleyebilirmiyiz( Bir ay içinde). Servisten degişim raporu aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mboyaci

quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

Hayırlı olsun coxackie , güzel fotoğraf ,güzel makina.. m43ler ,canavar gibi nexler varken dslr alıp kit lensle kullananları anlamakta güçlük çekiyorum açıkcası.. Lens çeşitliliği artınca ,ufak ,kaliteli lensler çıkınca nex7 alma gibi fantazilerim var ilerisi için Hak ettiği ilgiliyi malesef görmüyor bence bu makinalar...

Teşekkür ederim, çok haklısın Mahmut...

• quote:

Klik sesi nedeniyle makinayı iade edip yeni seriyi bekleyebilirmiyiz( Bir ay içinde). Servisten degişim raporu aldım.

Benim makinede dünden beri serviste parça geldi diye aradılar götürüp bıraktım bakalım ne olacak,yaklaşık bir ay önce servis değişim kararı vererek bana yeni makine vermişti önlerinde teslim alırken denedim aynı sorun vardı,değişim bu nedenle yapılmadı parça ısmarlandı ve cumartesi geldi beni aradılar ancak dün bırakabildim bakalım çözülecekmi?.Makineden genel olarak oldukça memnun olmam nedeni ile yasal hakkımı kullanarak iade etmek seçimlik hakkımı kullanmadım,tamir sonrasında çözüm bulunamazsa veya bir müddet sonra ortaya çıkarak devam ederse garanti süresi içinde fark ödeyerek Nex 7 ile değişim isterim ama o büyük sensörle Nex 5N kadar başarılı olmadığı kesin bakalım ne yapacağız,inşallah kökten çözülür gelen parçayla..

• takip.
  • Pazar günü Vidalı Super Takamur 50mm f/1.4 aldım fikir vermesi açısından birkaç örnek :

Açık diyafram

Bokeh

Birtanede Jupiter 135 mm örneği :

gövde nex 5n

• Elinize sağlık, portredeki bokeh etkisine ve akşam ışığının tonuna bayıldım,iki tüylüde bir harika olmuş,yukarılarda yazdığım gibi SMC Takumarlar temizi bulunduğunda kaçırılmadan alınacak objektifler,güle güle kullanınız..
  • Hafta sonu yeni aldigim nex 5n i deneme sansim oldu :-)

Suan deneme fotosu ekleme sansim yok :-( ayni zamanda NIKON D7000 kullanicisi olarak gordugum ilk ve tek falso vizor olmamasi, pahali bir upgrade ile bundan kurtulmak mumkun tabiiki... :-(

Fakat cihaz tam anlamiyla bir dijital oyuncak, acayip mutlu oldum, internetden 2.el 16mm pancake lensde buldum ;-) ancak 18-55 ile arasindaki farki henuz daha hissedemedim, uygun bir test icin biraz gezmek lazim....

Nikon 50mm lens icin basit bir adaptorde denedim, sonuc bana gore mukemmel, manuel netleme super, inanin bana ben nikonda bu kadar duzgun otomatik veya elle netleme yapmayi beceremiyorum... Benden kaynakli olabilir ;-)

Video konusuna bakmadim henuz, pek merakim olmadigi icin....
  • quote:

quote:

Klik sesi nedeniyle makinayı iade edip yeni seriyi bekleyebilirmiyiz( Bir ay içinde). Servisten degişim raporu aldım.

Benim makinede dünden beri serviste parça geldi diye aradılar götürüp bıraktım bakalım ne olacak,yaklaşık bir ay önce servis değişim kararı vererek bana yeni makine vermişti önlerinde teslim alırken denedim aynı sorun vardı,değişim bu nedenle yapılmadı parça ısmarlandı ve cumartesi geldi beni aradılar ancak dün bırakabildim bakalım çözülecekmi?.Makineden genel olarak oldukça memnun olmam nedeni ile yasal hakkımı kullanarak iade etmek seçimlik hakkımı kullanmadım,tamir sonrasında çözüm bulunamazsa veya bir müddet sonra ortaya çıkarak devam ederse garanti süresi içinde fark ödeyerek Nex 7 ile değişim isterim ama o büyük sensörle Nex 5N kadar başarılı olmadığı kesin bakalım ne yapacağız,inşallah kökten çözülür gelen parçayla..

Tamirin sıkıntısını ekselansgs çekmiş sağolsun sayesinde bende ses problemi için tamire verdim 4 gün içinde halledip verdiler. Şu an hiç sıkıntı yok çokta memnunum. Açıldığı bile belli değil.
    Tamir için http://mekel.com.tr/ ye baş vurmanızı tavsiye ederim. Çok hızlı ve güler yüzlüler..

• quote:

Elinize sağlık, portredeki bokeh etkisine ve akşam ışığının tonuna bayıldım,iki tüylüde bir harika olmuş,yukarılarda yazdığım gibi SMC Takumarlar temizi bulunduğunda kaçırılmadan alınacak objektifler,güle güle kullanınız..

SMC Takumar objejtifi nex-5n e takmak icin acaba hangi adoptoru almamiz gerekiyor?

• güzel makina
  • quote:

Orijinalden alıntı: king58

quote:

Elinize sağlık, portredeki bokeh etkisine ve akşam ışığının tonuna bayıldım,iki tüylüde bir harika olmuş,yukarılarda yazdığım gibi SMC Takumarlar temizi bulunduğunda kaçırılmadan alınacak objektifler,güle güle kullanınız..

SMC Takumar objejtifi nex-5n e takmak icin acaba hangi adoptoru almamiz gerekiyor?

toryum kaplama çok kaliteli sonuçları olan bir lenstir
    m42 bayonettir,
    m42 to nex adaptör almanız gerekicek kullanmak için
    takumarın pk modelleride var ama onlar smc değil.
    almayı düşündüğünüz modeli tam olarak yazında bir hata olmasın

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.