Şimdi Ara

<< SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >> (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.802
Cevap
75
Favori
556.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • king58 : Çok çok güzel fotoğraflar emeğinize sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: _ceby_

zoom objektif almayı düşünüyorum bu yeni çıkan sel55-210 mu alırdınız sel18-200 mü ... 18-200 ün fiyatı 1500 lira 55-210 olan ise ortalama 750-800 liraya piyasaya girer sanırım . . sizce 55-210 u bekleyim mi 18-200 ü alayım mı bu lenslerden kullanan varsa fikirlerini de paylaşabilir mi acaba

Merhaba,

İsikinide kullanmadım ama elinizde 18-55 mevcut ise 55-210 daha mantıklı gibi duruyor.Sony 18-200 daha çok video çekimleri öncelikli yapılmış bir lens fotoğraf konusunda ise otomatik odaklamasının yavaşlığından söz ediliyor/dem vuruluyor sürekli olarak (Pahalı ve büyük olmasıda - yönlerinden diyebilirim)55-210 nun örrnek fotolarını (Ellenilmemiş tam çözünürlük) ve kullanıcı izlenimlerini gördükçe başarılı bir lens olduğuna olan inancım arttı.

Benim kendi istediğim : 50mm hızlı bir prime .Şöyle hoş bir pancake de fena olmaz aslında (En az F1.8) 50mm civarı.Ek olarak 16-70mm civarı F2.8 kaliteli bir zoom.

• resimleri begendiginize sevindim.
    benim kameradada klik problemi var bu hafta sonu sevise verecegim. Nex-5n kullananlara sormak istedigim bir soru var, panorama cekimlerimlerinde bazen insanlarin yuzlerinde tuhafliklar olusuyor, tahminime gore ard arda cekilen resimleri birlestirirken tam olarak birlestiremiyor, bu problemi yasayan oldumu acaba.
    bir kac resim daha ekliyorum

<< SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >>

• son iki resim

• king58: Gerçekten çok hoş fotolar tebrik ederim (Ek olarak klişeleşmiş mekanlardan farklı olmasıda cabası).Sorunuzun cevabı (Panaroma+yüz) : Evet arada bir bende de olabiliyor gerçi bunu problem olarak görmüyorum zira el ile çekip Photoshopta birleştirsem dahi sorun çıkabiliyorken bu kadar çabuk vb cihazda birleştirmesini arada böyle şeyler olmasını hoş karşılıyabiliyor&anlayabiliyorum.
  • @ king58 diyecek hiç birşey bulamıyorum.
    ellerine sağlık mükemmel fotoğraflar çekmişsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bytlhkrnl

o zaman nex 3'ü de önermezsiniz.. ama maddiyatım nex 3'e yeticek gibi, video kaliteleri açısından nex 3 ve nex 5'in farkı çok mu büyük? Nex 5 AVCHD kayıt kaparken, Nex 3 MPEG keyıt yapıyo. Video benim için olmazsa olmaz değil, ama aldımmı hepsi biraz iyi olsun istiyorum :)

nex 3 'ü önerir miyiz ?
    o biraz da senin beklentilerinle alakalı; fotoğraf senin için sadece hobiyse ve bu hobiyi en karlı ve en iyi şekilde yapmak istiyorsan nex 3 senlik bir cihaz.
    ama fotoğraf çekeyim bunun yanında video da çekeyim hatta video 'ya daha da ağırlık vereyim diyorsan tabi ki nex serisinin diğer modelleri senin için daha ideal olacaktır.
    Ben hobi olarak kendimi sıf mutlu hissetmek adına fotoğraf çekerim video ise çok ender durumlarda kullanırım.
    Nex3 kompakt bir fotoğraf makinasından sonraki ilk cihazım ve beni mutlu ediyor çünkü beklentilerime karşılık veriyor.( tabi gönül isterdi ki nex 7'im olsun :(:( )
    Bence önce kafanızda beklentilerinizi oluşturmalı ve ona göre kararınızı vermelisiniz.
    şimdiden hayırlı olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: king58

resimleri begendiginize sevindim.
    benim kameradada klik problemi var bu hafta sonu sevise verecegim. Nex-5n kullananlara sormak istedigim bir soru var, panorama cekimlerimlerinde bazen insanlarin yuzlerinde tuhafliklar olusuyor, tahminime gore ard arda cekilen resimleri birlestirirken tam olarak birlestiremiyor, bu problemi yasayan oldumu acaba.
    bir kac resim daha ekliyorum

@king58
    Hocam sen daha fotoğraf çekmezsin bunların üstüne herhalde Makinenin hakkını vermişsin daha ötesi yok yani Gerçekten çok harika kareler
    Klik problemi halloluyor, ben verdim yaptı gönderdiler (1 ay süre dahilinde olsada) ;)
    Panorama çekimlerinde 1-2 sefer bende de dediğin olay oldu. Ama elde çekildiği için bunlarla karşılaşmak normal bence ;) Tripodla denemedim ama...

• quote:

arkadaşlar nex 5 ile nex 5N modeli arasındaki farklar tam olarak neler? benim gördüğüm bitek ekranın dokunmatik olması var ama araştırdım başka bişey bulamadım :/

Burada farklari aciklamaya calismistim:http://halkboyleistiyor.blogspot.com/2011/10/sony-nex-5n-incelemesi-sayfa-1.html
  • Arkadaşlar nex-5n de manuel modda Pozlama telafisi (+\- EV) yokmu benmi bulamıyorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okemin

Arkadaşlar nex-5n de manuel modda Pozlama telafisi (+\- EV) yokmu benmi bulamıyorum?

Manuel pozlamada poz telafisinin gereği yok ki zaten. Enstantaneyi ve diyaframı tamamen kendin belirliyorsun çünkü. 1/60 sn ve +1 EV yerine 1/40 yaparsın mesela. Diğer makinalarda da olduğunu sanmıyorum.
  • Teşekkürler önceki kullandığım canonda vardı sanki yada ben yanlış hatırlıyorum
  •  << SONY NEX SERİSİ ANA BAŞLIK >>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coxackie -- 19 Aralık 2011; 17:55:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okyns

quote:

o zaman nex 3'ü de önermezsiniz.. ama maddiyatım nex 3'e yeticek gibi, video kaliteleri açısından nex 3 ve nex 5'in farkı çok mu büyük? Nex 5 AVCHD kayıt kaparken, Nex 3 MPEG keyıt yapıyo. Video benim için olmazsa olmaz değil, ama aldımmı hepsi biraz iyi olsun istiyorum :)

nex 3 'ü önerir miyiz ?
    o biraz da senin beklentilerinle alakalı; fotoğraf senin için sadece hobiyse ve bu hobiyi en karlı ve en iyi şekilde yapmak istiyorsan nex 3 senlik bir cihaz.
    ama fotoğraf çekeyim bunun yanında video da çekeyim hatta video 'ya daha da ağırlık vereyim diyorsan tabi ki nex serisinin diğer modelleri senin için daha ideal olacaktır.
    Ben hobi olarak kendimi sıf mutlu hissetmek adına fotoğraf çekerim video ise çok ender durumlarda kullanırım.
    Nex3 kompakt bir fotoğraf makinasından sonraki ilk cihazım ve beni mutlu ediyor çünkü beklentilerime karşılık veriyor.( tabi gönül isterdi ki nex 7'im olsun :(:( )
    Bence önce kafanızda beklentilerinizi oluşturmalı ve ona göre kararınızı vermelisiniz.
    şimdiden hayırlı olsun :)

fotoğraf makinesi alıyorum ve önemli olan tabiyki fotoğraf kalitesi :) ama yeri geliyo, 3 yaşındaki kuzeninizin videosunu çekmeniz icab ediyo, yada stadyumdayken atmosferi paylaşmak adına video moduna geçiyosunuz. aslen ihtiyaç değil, ama iyi olursa iyi olur :) sanırım maddiyatımı fazla zorlamadan nex 3 almalıyım. teşekkür ederim yorumunuz için :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bytlhkrnl -- 19 Aralık 2011; 19:00:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

arkadaşlar nex 5 ile nex 5N modeli arasındaki farklar tam olarak neler? benim gördüğüm bitek ekranın dokunmatik olması var ama araştırdım başka bişey bulamadım :/

Burada farklari aciklamaya calismistim:http://halkboyleistiyor.blogspot.com/2011/10/sony-nex-5n-incelemesi-sayfa-1.html

ilk sayfanızı okumamıştım, iyi oldu teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

@coxackie
    fotoğraflar gayet güzel Özellikle amcayı çok beğendim, walla fotoğrafın kalitesinden çok amcanın yüzündeki nur ön planda
    Mekan neresi, nerden yani bu fotolar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ekselansgs

quote:

Orijinalden alıntı: coxackie

@coxackie
    fotoğraflar gayet güzel Özellikle amcayı çok beğendim, walla fotoğrafın kalitesinden çok amcanın yüzündeki nur ön planda
    Mekan neresi, nerden yani bu fotolar ?

Teşekkür ederim, mekan Şanlıurfa.

• coxackie : Güzel fotolar ,devamı varsa görmek isterim zira ülkemize özgü mekan/yöresel kıyafetler ile insanlarımızı gitgide daha az görmeye başlar olduk.
  • arkadaşlar bugün 2. el nex 5 buldum hayyamda. pazarlık yapmadım hiç ama 1135 lira dediler. 8 ay garantisi kalmış. pazarlık yapsam 1100 e alaırım gibi. ama menü dili ingilizce, türkçe çeviremezmiyim ?
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.