Şimdi Ara

Sony MDR-V55 **Extra BASS & DJ Style Headphone ** inceleme #Ritmi sokağa taşıyın#

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
5
Favori
31.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ritmi müzik setinden sokağa taşıyın

Sony MDR-V55 **Extra BASS & DJ Style Headphone ** inceleme #Ritmi sokağa taşıyın#

40 mm sürücüyü, neodimyum mıknatıslı, 1,2 m kablolu katlanır kulaklık

Katlanır tasarımıyla her yere yanınızda götürün
    Neodimyum sürücü sayesinde net, dinamik ses
    Kapalı kulaklık yapısıyla minimum arka plan gürültüsü

Özellikler MDR-V55

DJ'lik yaparken tarzınızı yansıtın - Dört renk seçeneğiyle sunulan bu şık, eğimli kulaklık, DJ setinize tarzınızı yansıtan bir katkı yapacak
    Taşıması ve saklaması kolay - Katlanır tasarımı sayesinde kolayca saklayabilirsiniz; müzik dinlemediğiniz zamanlarda tek yapmanız gereken katlayıp çantanıza koymak
    Hiçbir ritmi kaçırmayın - Ters çevrilebilir kulaklık başlığı ve tek taraflı 1,2 m kablo, DJ'lik yaparken tek kulaklıktan müzik dinlemenize olanak sağlar
    Tüm dikkatleri ritme çevirin - Gürültü yalıtımlı, kapalı kulaklık sayesinde şarkılara hassas ayar ve miksleme yapabilirsiniz
    Bası açarken, tiz seslerin gücünü duyun - 40 mm neodimyum sürücüyle zengin basların ve 25.000 Hz'e kadar frekans aralığıyla güçlü tizlerin keyfini yaşayın
    Müziği en ince detayına kadar duyun - Ses düzeyi ne olursa olsun, 1000 mW'a kadar yüksek güç girişi ve hassas 105 db/mW ses gücüyle, kalabalık kulüplerde müziği en ince detayına kadar duyun
    Müzik dinleme konforu - Müzik setinin başında veya yolda, geniş kafa bandı ve yastıklı kulaklık başlıklarıyla müziği konforlu bir şekilde dinleyin

Fotoğraflar:

İnceleme:

Kulaklığı bugün Sony Center Cevahir mağazasından 179 TL'ye satın aldım. Kulaklığın kırmızı ve beyaz kablolu modelleri de var. Ben almadan önce epey bir araştırma yaptım ama TR sitelerinde kayda değer bir inceleme yoktu maalesef ve yurtdışı sitelerine güvenerek ürünü aldım. Bazı konularda arkadaşların bu kulaklığı sorduğunu görüyordum, istedikleri zaman mesajdan ulaşablirler. Almadan önce merak edilenleri cevaplarım elimden geldiğince ve çok pahalı olmasa da beklentilere uymama durumunu inceleriz.

Öncelikle bundan önce kullandığım kulaklık ATH-CKS90 idi, kendisi bugüne kadar en sağlan basları aldığım ve hiç duymadığım enstrümanları duyduğum bir kulaklık oldu. Bu kulaklıktan o yüzden çok beklentim yoktu ama, şarkıları yeniden keşfedeceğim hiç aklıma gelmemişti. Ses çok berrak ve net, arkadaki sesler muhteşem basa rağmen boğulmuyor. Bas ise düşük ses de daha tok çıkıyor, içten içten bası hissediyorsunuz. CKS90 kıyasla bas-tiz-mid olarak kesinlikle önde bir kulaklık. David Guetta 320 kpbs müzikleri beats amfili telefonumdan dinlerken gerçekten dünyadan koptum. Teknosa da bundan önceki telefonumla Beats SOlo HD yi denemiştim ve o zaman ki kulaklığım cx300'ün yanında bana hayal kırıklığı yaşatmıştı. En kısa zamanda tekrar teknosa'ya gidip, iki kulaklığı da farklı müziklerde ve farklı tonlarda dinleyip test edeceğim. Onlar da ayriyeten burada olacaklar.

Neden kulakiçi kulaklık ile bunu karşılıştırıyosun diye düşünenler olacaktır, bundan önce bu kalitede bir kulaküstü kulaklık kullanmadım sennheiser cx300, cks90 vs gibi hep kulakiçi kulaklıklar kullandım.

Alırken tereddüt ettiğim noktalardan biri sesi dışarıya vermesiydi, telefonumdan dinlerken ses 18/30 u geçmeye başladıkça dışarı vermeye başlıyor ama rahatsız edici şekilde değil ama 25/30 dan sonra ise hoparlör görevi görüyor

Sony çok şık bir ürün yapmış hakkını vermek lazım, kablonun tek taraftan çıkıyor olması ve düz kablo olması, kablo ile aynı renkte bir parçanın kulaklığı çervelemesi ile oluşan ikonik bir tasarım ve kullanılan renkler gerçekten şık bir ürünü ortaya çıkarmış. Yastıkları ise oldukça rahat ve baya yumuşaklar.

Üyelerin isteklerine göre fotoğraf video veya başka incelemelerde yapabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi generix_1990 -- 13 Ocak 2013; 22:47:50 >

• Ellerine Sağlık kardeşim umarım Müzik Ruhuna işler... aldığın ürünü iyi kullanırsın merak ettiğim küçük bir husus;
    Malzeme kalitesi nasıldır
    Tizleri nasıldır (yapay doğal)
    Baslar DERİN midir (buvvvvvvvff) diye uzatmalı mıdır:? (subwoofer etkisi)

Teşekkürler Saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc_technosoft

Ellerine Sağlık kardeşim umarım Müzik Ruhuna işler... aldığın ürünü iyi kullanırsın merak ettiğim küçük bir husus;
    Malzeme kalitesi nasıldır
    Tizleri nasıldır (yapay doğal)
    Baslar DERİN midir (buvvvvvvvff) diye uzatmalı mıdır:? (subwoofer etkisi)

Teşekkürler Saygılar..

Malzeme kalitesi: Kablosu sağlam ve yumuşak bir dokusu var, altın uçlu. Kafa bandı bölgesinde ise silikonumsu bir kaplama var altında metal var. Metal plastik ile birleşiyor ve kulaklara iniyor. Burada DJ kulaklığı olmasının verdiği sağa sola dönme vs olayları var ve bütün bu eklem yerleri plastik. Üstüne oturma ihtimalini düşünemiyorum, belki SONY test etmiştir bunları ve plastik esiyordur vs. ama yurtdışı sitelerinde de eleştirilen tek nokta burası denebilir. Ama fiyatını da düşününce fiyat/performans olarak zirve diyorum ben buna.

Tiz-Bas mevzusu: Baslar aynen dediğiniz gibi, siz demeden onu farketmemiştim. Kulakiçi kulaklığımdan farklı ve bence daha doyurucu bir bas var. Tizleri boğmuyor, ama en beğendiğim ara sesler, enstrümanlar, daha önce defalarca dinlediğim şarkılarda duyduğum sesin farklı olarak duyulması ve duyulmayan seslerin duyulması ilk defa çok hoşuma gidiyor. Yapay-Doğal dan ne kastettiğinizi anlamadım ama açarsanız dener söylerim. Kusura bakmayım teknik bilgim pek yok bu konularda, genelde bu tarz incelemelerdeki öneriler ile kulaklık alıyordum

• Bu soruları diğer kulaklık alacak arkadaşlara rehber olması maksadıyla soruyorum :) sorularıma gerekli yanıtları aldım yapaylık konusuna takılmayın gereksiz birşey:)
    Teşekkür ederim
  • Mrb. Bende bu aralar bu kulaklık la ilgileniyorum ama dün hepsiburada da Aerial7 Tank isimli kulaklık dikkatimi çekti 120$ lik etiketi var hepsi burada % 50 ye yakın indirim var 130tl şuan ne yapsam bilmiyorum siz bu markayı duymusmuydunuz yada bu kulaklığa sahip olan varmı acaba sonynin tasarımı gerçekten çokiyi ama bu dediğim kulaklıktan iyimi acaba 2si arasındayim link
    http://www.hepsiburada.com/liste/aerial7-tank-eclipse-kulaklik/productDetails.aspx?productId=telkulariel26&categoryId=16117

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onikhee -- 14 Ocak 2013; 19:03:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Onikhee

Mrb. Bende bu aralar bu kulaklık la ilgileniyorum ama dün hepsiburada da Aerial7 Tank isimli kulaklık dikkatimi çekti 120$ lik etiketi var hepsi burada % 50 ye yakın indirim var 130tl şuan ne yapsam bilmiyorum siz bu markayı duymusmuydunuz yada bu kulaklığa sahip olan varmı acaba sonynin tasarımı gerçekten çokiyi ama bu dediğim kulaklıktan iyimi acaba 2si arasındayim link
    http://www.hepsiburada.com/liste/aerial7-tank-eclipse-kulaklik/productDetails.aspx?productId=telkulariel26&categoryId=16117

Yurtdışı ve sanırım bu forumda da incelemesi vardı ve en büyük sorunu kulağı rahatsız etmesi. Plastiği kulağınızda hissediyormuşsunuz bir süre sonra, sony'de kesinlikle bu yok yastıkları rahat ve ergonomik bir kulaklık.

Tarz olarak bakarsak ikisi de stil sahibi iddialı kulaklıklar.

• selamlar öncelikle kulaklıgın hayırlı olsun zevkle kullan doyasıya sony nin sıradan modelerinden farklı olduguna eminim ama bende o aldıgın yerde dinleme imkanı varsa en kısa zamanda dinlicem gerçi bende senin betsin solosunu dinledıgın markanın yani studyo modeli var 2 yıldır çok iyı anfisı de var içınde basslar müthiş yani soloyla hatta daha üst model olanıyla da kıyaslanmaz bile onların içınde en müthişi studyo modeli tabiki orjınalınden bahsedıyorum kulaklıga gelırsek sony çok da şık dışarda da kulanılacak model yapmış şahsen ben üstunde buyuk yazıyıda seviyorum ayni sekilde pioneer dj lerde 500 ve 1000 hatta 2000 modelide şahane ses ve dizayn olarak ki hdj1000 en şik olanı gümüş sıyah rengi ki gecenlerde dj bir arkadsımda dinledım ki loptoda basları tizlerı gayet iyıydi üstelık 8 -30 hz aralıgında ve 32 ohm ayrıca son sesde benım studyo bets sesi bozarken onda hiç bozulma yoktu senide imkanın varsa son sesde dene ses de bariz bir bozulma oluyormu gerçi benım bets studyonun sesıde onunkının 2 katı gibıydi oda var ama denemek lazım son sesde bozulma varmı yokmu birde sen daha önce o büyüklükde kafa üstu kullanmadıgından detay ve bass tabiki çok farklı ve iyı gelmiş olur oda yanılta bilir bizı benımde mutlak dinlem lazım bu durumda bir arkadasda sony sepetım sitesınnı vermış linkını orda 150 lira 12 ay taksıtlıde 159 gelıyor NOT bu arada yukarda yazdıgım pioneer ler 1000 olanı 700 .800 2000 olanıda hec ithalatcısında 1200 lira cıvarı en uygun bana 900 bıraktılar tünelde ama ironiye bak ki amarkıkada amazonda 250 dolar en üst modelı hatta cantasız 200 dolar hadi 500 lira olsun yahu farka bak birde bu hec de dagıtıcısı türkıye onda fıat listesi avro üzerinden amerikan malına avro fiat listesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYHAN YILDIRIM5352 -- 8 Şubat 2013; 1:28:02 >

• Bugün; 22:43:40
    Seçtiğiniz mesajın linkini aşağıdaki kutudan kopyalayabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=71402225

--------------------------------------------------------------------------------

quote:

Orijinalden alıntı: Batgyro

quote:

Orijinalden alıntı: Mair

Aralarında Marshall Major en iyisidir.

bir şey sorabilir miyim?şimdi başka bir konuda sony mdr v55 i övmüşsünüz buradaysa marshall major.şimdi ben de major sahibiyim amacım içimi rahatlatmak biraz da hangisi daha kalitelidir?

Öyle bir ikilemin nedeni şu ki, o zaman henüz V55 ile tanışmamış sadece kısaca dinlemiştim. Sonra yabancılardaki övgülerden hareketle ben de alayım bakalım dedim ve işte bu! oldum
    BURDADA KULAKLIK FORUMUNDA DA BİRYORUM KOYDUM konu yonetıcısının bu dur oldum dedıgı kulaklık senınki yani

• http://www.sonysepetim.com/?urun-2438-Sony-MDR---V55-L-Kulaklik.html bahsedigim link elektroworde de varmış ama acıkmı dinlemek içın onu bilmıyorum bılen varsa paylaşırsa sevinırım
  • açıkcası kötü yorum bulamadım . Yabancı sitelerde 1000 2000tllik kulaklıklarla karşılaştırıp kötü diyen işgüzarlar yok değil tabi ki . Bende bugün siparişimi verdim bekliyorum bakalım gelince yorumumu bu sayfa altında yapacağım
  • nokia N8 ile uyumlumudur acaba? güzel kulaklık ve inceleme teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: burcumlop2

açıkcası kötü yorum bulamadım . Yabancı sitelerde 1000 2000tllik kulaklıklarla karşılaştırıp kötü diyen işgüzarlar yok değil tabi ki . Bende bugün siparişimi verdim bekliyorum bakalım gelince yorumumu bu sayfa altında yapacağım

hangi siteden sipariş verdin.Benim sipariş verdiğim yerden biraz sıkıntı çıktı.Başka bi yerden sipariş vermem gerekebilir bilgilendirirsen sevinirim
  • bende sony mdr-zx600 modeli var cok memnunum, bunu alıcaktım da olmadı, kesinlikle tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: xzicdR

quote:

açıkcası kötü yorum bulamadım . Yabancı sitelerde 1000 2000tllik kulaklıklarla karşılaştırıp kötü diyen işgüzarlar yok değil tabi ki . Bende bugün siparişimi verdim bekliyorum bakalım gelince yorumumu bu sayfa altında yapacağım

hangi siteden sipariş verdin.Benim sipariş verdiğim yerden biraz sıkıntı çıktı.Başka bi yerden sipariş vermem gerekebilir bilgilendirirsen sevinirim

hepsisony.com direk kargoladılar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xzicdR

quote:

hepsisony.com direk kargoladılar

tamam teşekkürler ben sony mağazasından almak istedim ellerinde yokmuş bölge müdürlüğünden filan isticeklermiş biraz karıştı iş keşke internetten sipariş verseydim hem daha ucuz olurdu

• hepsisony'den bende bugun sipariş verdim f/p acısından iyi gibi gorunuyor.
  • Arkadaşlar almayı düşünüyorum da. Mavisi sizce göz zevki olarak kötü olur mu bir de ben baharın kullanacağım çok kötü durur mu milletin gözünde ?
  • bugun elime kirmizi olani gayet begendim. benim curuk t20 telefonumda bile gayet basarili ipodla birlikte ucar diye tahmin ediyorum. almayi dusunenlere tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar öncelikle hepinize hayirli olsun.
    ben yakin zamanda çok değer verdiğim birisi için güzel bir sony kulaklık aldım, önce onun dandik mp3 ü sonra samsung telefonu sonra acer ( dolby ses kartlı ) laptopu ve en şahanesi de benim walkman'im de denedim. Şimdi; Aldığım kulaklık dr310dpv idi ve sesin boyutuna kalitesine inanamadım. Dışarı ses v.s de kacırmıyordu. Tam istediğimdi anlayacağınız. Ancak biraz, benim tarzım dışında :) Ben bildiğiniz eşşek kadar büyük kulaklıkları severim. Laf gelişi sennheiser kapsüllüleri falan.

Ancak bu kulaklığı hazır param da yetiyorken almaya çok niyetliyim. Tabi ki 200 tl ye yakın bir fiyatı gözüm kapalı veremiyorum. Bu yüzden kısa ve net size birkaç sorum olacaktır.

Ürün sony olduğu için sesi nasıl demek saçma geliyor. Benim sorunum şu; Kulağı rahatsız ediyor mu? Boynunuzda tanışabilecek kadar portatif mi ? Her hangi bir katlanıp elde taşınma gibi özelliğe sahip mi ? Malzeme kalitesi olarak yastıktaki deriler ne alemde. Çok kalitesiz gözüküyor ve bu beni azıcık tereddüt ediyor. Ürün kulağı komple içerisine alıyor mu yoksa yarım mı ?

umarım cevabımı alırım, teşekkürler şimdiden, hayırlı günlerde kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wi5rty

Selam arkadaşlar öncelikle hepinize hayirli olsun.
    ben yakin zamanda çok değer verdiğim birisi için güzel bir sony kulaklık aldım, önce onun dandik mp3 ü sonra samsung telefonu sonra acer ( dolby ses kartlı ) laptopu ve en şahanesi de benim walkman'im de denedim. Şimdi; Aldığım kulaklık dr310dpv idi ve sesin boyutuna kalitesine inanamadım. Dışarı ses v.s de kacırmıyordu. Tam istediğimdi anlayacağınız. Ancak biraz, benim tarzım dışında :) Ben bildiğiniz eşşek kadar büyük kulaklıkları severim. Laf gelişi sennheiser kapsüllüleri falan.

Ancak bu kulaklığı hazır param da yetiyorken almaya çok niyetliyim. Tabi ki 200 tl ye yakın bir fiyatı gözüm kapalı veremiyorum. Bu yüzden kısa ve net size birkaç sorum olacaktır.

Ürün sony olduğu için sesi nasıl demek saçma geliyor. Benim sorunum şu; Kulağı rahatsız ediyor mu? Boynunuzda tanışabilecek kadar portatif mi ? Her hangi bir katlanıp elde taşınma gibi özelliğe sahip mi ? Malzeme kalitesi olarak yastıktaki deriler ne alemde. Çok kalitesiz gözüküyor ve bu beni azıcık tereddüt ediyor. Ürün kulağı komple içerisine alıyor mu yoksa yarım mı ?

umarım cevabımı alırım, teşekkürler şimdiden, hayırlı günlerde kullanın.

uzun süreli dinlemede tabiki rahatsızlık veriyor kulağa.boyunda taşıması çok sorun değil başlıkları her tarafa doğru oynuyor.içe katlanıp minicik birşey oluyor taşıması kolay.derileri tabiki üst kalitede değil ama genede fena değil.tam olmasada kapatıyor kulağı.bi on-the-ear dan çok kapatıyor kesinlikle

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.