Şimdi Ara

sony lbt-d905 müzik setini nasıl bilirsiniz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
16.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce 705 kullandım.. daha yeni905 e geçtim. Kesinlikle 905 çok üstün bir cihaz. Temiz bulabilirseniz kaçırmayın derim. Harika sesi var. Açıkçası ben çok memnunum.
     sony lbt-d905 müzik setini nasıl bilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seko.tr -- 9 Mart 2017; 23:10:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

ben şahsen 5600'e hayatta para vermem.
    hani sony lbt-d905 söz konusu olsa amenna. yinede bu eski setlere asla para vermeyi düşünmüyorum. gerek yok arkadaşlar.
    yani Sony bayilerde hayran hayran saatlerce dikilip incelerdim. o zevki, onu alsam bunu alsam zevkini, hırsının farkındayım. ama ben şahsen akıl vermek gibi olmasın ama bunlara para vermenizi hele deli para vermenizi hiç istemem. önermiyorum.

Hi-Fi uzmanısın bu setlere para vermem diyorsun :)) şu an 2.el piyasasında LBT D505,605,905 serilerinin temizleri bazen nette denk geliyor heleki orjinal oynanmamış kabinli olanları dahi bulunabiliyor 1200 e d905 dahi bulmak mümkün..1200 tl ye alacağın mp3lü kıvırlı zıvırlı yok wifili bluetooth lu yeni teknoloji ile donatılmış oyuncak gibi ses sistemleri bu setlerin ses kalitesini veremiyor verebilen sistem kurman için ise iyi bir av receiver + kaliteli kabin seti alman gerekir ki böyle bir sistemi de 1200 e bulamazsın en az 2500-3000 civarı meblahı gözden çıkartman gerekir...Kaldıki Sony nin eski FH ve MHC serileri dahi Stk çıkış katına ve gümbür gümbür japon kabinlere sahipler ve 2.el 100-150 tl lere satılıyorlar...uyduruk 5+1 ses sistemine 300-400 vereceğime 2.0 gümbür gümbür sistemde hifi müzik dinlerim..Evimde halen eski model pioneer Sa940 pikap tuner deck ekolayzer ve transistörlü amfi den oluşan deck müzikseti ve orijinal gümbür gümbür kolonlarından dinlediğim ses kalitesini şu ana kadar arkadaş eş dost veya çevremdeki kişilerin yeni nesil set ve 5+1 ses sistemlerinin hiç birisinde yakalayamadım...İleride elime para geçecek olursa D905 in full eksiksiz deck li orijinal yıpranmamış kolonlu ve temizini bulursam kesinlikle alacağım..

• quote:

Orijinalden alıntı: seko.tr

Daha önce 705 kullandım.. daha yeni905 e geçtim. Kesinlikle 905 çok üstün bir cihaz. Temiz bulabilirseniz kaçırmayın derim. Harika sesi var. Açıkçası ben çok memnunum.
     sony lbt-d905 müzik setini nasıl bilirsiniz

hocam alet çok temiz görünüyor vallah bulabilirsem bende böyle temizini kesin alacağım

• Warrior_Knight kullanıcısına yanıt
    Bende bu işlerden pek anlamam fakat, günümüz teknolojisi , 5.1 video,, dijital ses çıkışı, dijital ses çıkışının DTS olması, DTS olmaz ise dinlenen müziğin veya filmin sesinin amfiden gelmemesi,,, dijital ortamda bile bu sorunlar varken,,, ben şimdi gidip Stereo analog girişli cihaza para vermem.. Kolonlarını alırım, baş ucuma koyarım orası ayrı

• quote:

Orijinalden alıntı: Warrior_Knight

quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

ben şahsen 5600'e hayatta para vermem.
    hani sony lbt-d905 söz konusu olsa amenna. yinede bu eski setlere asla para vermeyi düşünmüyorum. gerek yok arkadaşlar.
    yani Sony bayilerde hayran hayran saatlerce dikilip incelerdim. o zevki, onu alsam bunu alsam zevkini, hırsının farkındayım. ama ben şahsen akıl vermek gibi olmasın ama bunlara para vermenizi hele deli para vermenizi hiç istemem. önermiyorum.

Hi-Fi uzmanısın bu setlere para vermem diyorsun :)) şu an 2.el piyasasında LBT D505,605,905 serilerinin temizleri bazen nette denk geliyor heleki orjinal oynanmamış kabinli olanları dahi bulunabiliyor 1200 e d905 dahi bulmak mümkün..1200 tl ye alacağın mp3lü kıvırlı zıvırlı yok wifili bluetooth lu yeni teknoloji ile donatılmış oyuncak gibi ses sistemleri bu setlerin ses kalitesini veremiyor verebilen sistem kurman için ise iyi bir av receiver + kaliteli kabin seti alman gerekir ki böyle bir sistemi de 1200 e bulamazsın en az 2500-3000 civarı meblahı gözden çıkartman gerekir...Kaldıki Sony nin eski FH ve MHC serileri dahi Stk çıkış katına ve gümbür gümbür japon kabinlere sahipler ve 2.el 100-150 tl lere satılıyorlar...uyduruk 5+1 ses sistemine 300-400 vereceğime 2.0 gümbür gümbür sistemde hifi müzik dinlerim..Evimde halen eski model pioneer Sa940 pikap tuner deck ekolayzer ve transistörlü amfi den oluşan deck müzikseti ve orijinal gümbür gümbür kolonlarından dinlediğim ses kalitesini şu ana kadar arkadaş eş dost veya çevremdeki kişilerin yeni nesil set ve 5+1 ses sistemlerinin hiç birisinde yakalayamadım...İleride elime para geçecek olursa D905 in full eksiksiz deck li orijinal yıpranmamış kolonlu ve temizini bulursam kesinlikle alacağım..

tövbe estağfirullah!

ne diyeyim haklısın.

evet para vermem.

• Warrior_Knight kullanıcısına yanıt
    Üstad ; cihaz çok temiz gerçekten iyi denk geldi kaçırmadım. Ve gayette memnunum. Sesle ilgili her cihazı bağlayabiliyorum. Pc telefon vs.

BaZı sıkıntıları oldu; kasetçalar cd ve tuner arıza verdi ama bu işlerden anlayan bir ustaya tamir ettirdim şimdi maşallahı var. Kolonlar bir alt model olan 705 e ait olmasına rağmen bu setle mükemmel uyum sağladı. Değiştirme ihtiyacı duymadım. Kesinlikle takdire değecek bir set.;) teşekkürler.

• quote:

Üstad ; cihaz çok temiz gerçekten iyi denk geldi kaçırmadım. Ve gayette memnunum. Sesle ilgili her cihazı bağlayabiliyorum. Pc telefon vs.

BaZı sıkıntıları oldu; kasetçalar cd ve tuner arıza verdi ama bu işlerden anlayan bir ustaya tamir ettirdim şimdi maşallahı var. Kolonlar bir alt model olan 705 e ait olmasına rağmen bu setle mükemmel uyum sağladı. Değiştirme ihtiyacı duymadım. Kesinlikle takdire değecek bir set.;) teşekkürler.

Merhaba dostum. Üzerinden çok geçmiş ama merak ettiğim bir şey var.

Ben bu setin sadece power amp kısmını alsam sorunsuz bir şekilde whardefale hoparlör, fisher pikap ve sony nin tae 20f pre amfisini bağlayarak kullanabilir miyim?

İnternette biraz araştırdım ama hiçbir yanıt bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Bende bu işlerden pek anlamam fakat, günümüz teknolojisi , 5.1 video,, dijital ses çıkışı, dijital ses çıkışının DTS olması, DTS olmaz ise dinlenen müziğin veya filmin sesinin amfiden gelmemesi,,, dijital ortamda bile bu sorunlar varken,,, ben şimdi gidip Stereo analog girişli cihaza para vermem.. Kolonlarını alırım, baş ucuma koyarım orası ayrı

müzik analog stereo sistemlerde dinlenir hocam.işten anlamadığın belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mj_pelit -- 11 Ekim 2017; 6:3:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mj_pelit

quote:

müzik anolog stereo sistemlerde dinlenir hocam.işten anlamadığın belli.

Arkadaş yanlış. Ama siz de yanlışsınız.

Şu an pek çok Stereo Amplifier Class D Digital amplifikatör olarak üretiliyor. Buna Stereo'nun ağa babaları olan markalar da dahil eşlik etmeye başladı.

Kaldı ki artık pikap haricinde tüm kaynaklar Digital. Digital'in analog'un yerini alması kaçınılmaz bir son. Tıpkı Digital fotoğraf makinelerinin sektöre ilk girdiğinde aldığı tepkilerin şimdi tam tersine dönmesi gibi.

• quote:

Bende 905'i vardı. Uzum süre kullandım. Döneminde gerçekten çok çekici ve gelişmiş bir aletti. O kadar ki gece bile uykudan kalkıp seyrediyorum. Ciddiyim! Ama sesi üst seviye değildir. Bilginize!

• quote:

Orijinalden alıntı: teknika

quote:

Orijinalden alıntı: mj_pelit

quote:

müzik anolog stereo sistemlerde dinlenir hocam.işten anlamadığın belli.

Arkadaş yanlış. Ama siz de yanlışsınız.

Şu an pek çok Stereo Amplifier Class D Digital amplifikatör olarak üretiliyor. Buna Stereo'nun ağa babaları olan markalar da dahil eşlik etmeye başladı.

Kaldı ki artık pikap haricinde tüm kaynaklar Digital. Digital'in analog'un yerini alması kaçınılmaz bir son. Tıpkı Digital fotoğraf makinelerinin sektöre ilk girdiğinde aldığı tepkilerin şimdi tam tersine dönmesi gibi.

ortada yanlış versa sizin anladığınız yanlış.analogdan kastım analog bağlantı idi dostum.arkadaş dijital bağlantıdan, dts den falan bahsetmiş ya, o bakımdan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mj_pelit -- 11 Ekim 2017; 6:32:53 >

• 3 adet aldım.. kaset deckinin beltlerini değiştirdim, lazerini osilaskopla ayarladım. Başka set dinlemem.
  • Elinde D905 kullanma klavuzu olan varmıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: islam0326

Bu mesaj silindi.
    selamlar , set güzel tabi de ben tv ünitenizi beğendim , özel yapım mı yoksa bilindik bir yerden mi aldınız ikea , koçtaş v.s. gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustyblack

selamlar , set güzel tabi de ben tv ünitenizi beğendim , özel yapım mı yoksa bilindik bir yerden mi aldınız ikea , koçtaş v.s. gibi

Alıntıları Göster
    adore mobilyanın tv sehpası :)
  •  sony lbt-d905 müzik setini nasıl bilirsiniz

22 Ağustosta geliyor madem bu sete haklı olarak ilgi var detaylı olarak resim inceleme ve video eklemesi yapacağım...
  • merakla bekliyoruz incelemenizi
    teşekkürler
  • davlf1 kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen de başka set dinlememiisiniz zaten. Çünkü özellik ve estetik anlamda etkileyici olan ama ses anlamında da bir o kadar kötü çalan bir alet. Ben iki defa aynı seti aldım İlkinde 0 alarak ikincisinde çok temiz ikinci el olarak ve 20 yıl arayla. Kesinlikle LBT 795 bundan çok daha iyi ses veriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Warrior_Knight

22 Ağustosta geliyor madem bu sete haklı olarak ilgi var detaylı olarak resim inceleme ve video eklemesi yapacağım...
    hayırlı olsun hocam güle güle kullanın suankı guncel cihazlardan cok daha hisli ve güzel calan.30 yasında olmasına ragmen hakkını veren bir cihaz kendisi.audiophile degilseniz çaldıgınız kaynak sarkılar kayıtları güzelse.harici bagladıgınız cihazlar iyise sizi mutlu edecektir.ha bu işte sınır yok ne kadar para o kadar köfte .bu cihazı evimde dinleyip suana kadar kötüymüş diyeni görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi islam0326 -- 21 Ağustos 2019; 19:20:26 >

• teknika kullanıcısına yanıt
    O kadar komiksiniz ki bu konudan bir şey anladınız mı bilemiyorum. Alışmamı? elde kumanda mı durmuyor acaba..?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.