Şimdi Ara

Sony ICS güncellemesi hakkında kurulum,root etme(TR rom çıktı), kullanıcı yorumları,SS,Görüşler (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
2
Favori
16.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NuKe_MaNia

quote:

Orijinalden alıntı: XperiaTM

uygulamaları dondurmayı uygulama menüsünden seçtilen app da seçenek oluyormuş

böyle birşey var mı

Evet uygulamaları devre dışı bırakma özelliği eklenmiş. Uygulama listesinin en altına atıyor isterseniz devreye alabiliyorsunuz.
    Tabi devre dışı kalında menüden de yok oluyor o uygulama.
    Ben lets golf ü devre dışı bırakıp test ettim.
    Ama faydası nedir bilemiyorum şu anda
  • quote:

Orijinalden alıntı: playmaker10

Ana ekran ve menü yan dönüyor mu ?

Hayır ana ekran ve menü yine yan dönmüyor maalesef.
  • quote:

http://www.wotanserver.com/en/sony-ericsson/se/xperia-neo-v-mt11/4-1-a-0-562/language-download

wotana ics romu düştü ama tabi paralı yaptılar çakallar yaa parayı kıracaklar şimdi

Hocam sana bir şey sormak istiyorum. Benim telefonu pc companion şimdi nordic ürünü olarak görüyor doğal olarak.
    Güncellemeleri oradan alacağım yani ben.
    Türkiyeye ics verildiğinde tekrar türkiyeye verilen 2.4.3 .62 olan versiyona nasıl döneceğim ?
    Sonuçta paralı yaptılar güncellemelerin tamamını

• quote:

Orijinalden alıntı: XperiaTM

quote:

http://www.wotanserver.com/en/sony-ericsson/se/xperia-neo-v-mt11/4-1-a-0-562/language-download

wotana ics romu düştü ama tabi paralı yaptılar çakallar yaa parayı kıracaklar şimdi

Hocam sana bir şey sormak istiyorum. Benim telefonu pc companion şimdi nordic ürünü olarak görüyor doğal olarak.
    Güncellemeleri oradan alacağım yani ben.
    Türkiyeye ics verildiğinde tekrar türkiyeye verilen 2.4.3 .62 olan versiyona nasıl döneceğim ?
    Sonuçta paralı yaptılar güncellemelerin tamamını

birinden türkiye ics romunun yedeğini istersin flashtoolla atarsın

yada root edip build.prop tan türkiye rom numarasını girersin(telin kutusunda SI number diye yazar) tele sony programı ile onar deyip tr romunu atarsın

düzeltme yolu var

Birde ilk mesaja rom yükleme ve root rehberi eklendi

• Bir şey daha dikkatimi çekti. Artık Dial pad'daki titreşimi kapatabiliyoruz.
  • Wi-fi sıkıntısı herkeste varmış. Kernel atınca düzeliyormuş ama onu da yapmak istemiyorum.

Şu fotoğrafı da yeni çektim.

Sony ICS güncellemesi hakkında kurulum,root etme(TR rom çıktı), kullanıcı yorumları,SS,Görüşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Blacktree -- 17 Nisan 2012; 17:44:17 >
  • quote:

Xperia™ Arc S, Xperia™ Ray ve Xperia™ Neo V için güncelleme başladı
    şimdilik iskandinav ülkeleri için çıktı ericsson malum isveç firması olunca ilk onlar alıyor haliyle

yakında türkiye romu çıkar

kaynak :http://talk.sonymobile.com/thread/35144?tstart=0

EDIT2: Wotan server firmware flashı ücretli hale getirdi ne yazık ki ücretsiz olarak sadece flashtoolla yükleme yapılabilir şuan

quote:

Flashtoolla Yükleme Rehberi
    Bu rehberden kaynaklı telefonda oluşabilecek herhangi bir sorun anti virüs kaynaklı, usb kablo yada tel kaynaklı ne olursa olsun yapacağınız bütün işlemlerde mesuliyeti size aittir
    güvenemiyorsanız kendinize boşverin türkiye romunu bekleyin şuanki rom bile iyi yani

ics romda wireless sıkıntısı olabiliyormuş bağlanmama yada sık sık kopma dert istemiyorsanız boşver aksiyon istiyorsanız tam yerindesiniz.

bu romu atanlar aşağıdaki işlemleri yapmadıkları sürece iskandiv romu güncellemeleri alabilir tr romuna dönmek için aşağıda belirtilen şekilde düzenlemeleri gerekir.
    birinden türkiye ics romunun yedeğini isteyin flashtoolla atarsını
    kendiniz SEUS programı ile şuanki romu onar deyerek program files dan yedekleyebilirsiniz.

yada root edip build.prop tan türkiye rom numarasını girin(telin kutusunda SI number diye yazar) tele sony programı ile onar deyip tr romu yüklensinz

flashtool programı ile ics romu yüklemek isteyenler

flashtool :http://androxyde.github.com/Flashtool/
    flash 0.7.0.0 update :https://github.com/downloads/Androxyde/Flashtool/update.zip

neo v için :http://www.mediafire.com/?o4v5ttaqsjhv3aq

arc s için :http://jumbofiles.com/0n63z0luvp9o

ray için :http://uloz.to/xV43oXq/st18i-4-1-a-0-562-1252-5332-rar

Sony Ericsson Update Service :http://www-support-downloads.sonymobile.com/Software%20Downloads/Update_Service_Setup-2.11.12.5.exe

Cihazınızın Ayarlar/Uygulamalar menüsünden Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini, Ayarlar/Uygulamalar/Geliştirme menüsünden ise USB Hata Ayıklama Modunu aktif edin.

flashtoolu yükleyin

İndirdiğiniz ROM dosyasının .ftf uzantılı olduğundan emin olup C:/Flashtool/firmwares dizine yollayın.

update.zip içindekileri flashtool klasörüne kopyalayın sürüm numarası resimdeki gibi olsun

Flashtool.exe dosyasını çalıştırın. Eğer 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız Flashtool64.exe çalıştırın.

Sony ICS güncellemesi hakkında kurulum,root etme(TR rom çıktı), kullanıcı yorumları,SS,Görüşler

şimşek simgesine tıklayın flashmodu seçin

menüden klasörü gösterip firmware yi seçip indirdiğiniz romu gösterin resimdeki gibi seçenekler seçili olsun

flashtool size resimle teli nasıl bağlıyacağınızı gösterecek teli kapatın ekranda çıkan resme göre tuşa basılı tutarak teli usb ile bağlayın

flash finished yazdığında bitmiş olacak teli pc den çıkartın ilk açılış bayağı uzun sürebilir bekleyin acele etmeyin

xda forumunda bazı kişiler Sony Ericsson Update Service programı ile tekrar yükleme yaptıklrında takılmalardan kurtulduklarını söylediler bi nevi onarma yapıyor yapmanız faydalı olur

kaynak :http://www.xperiablog.net/2012/04/15/install-official-android-4-0-ics-update-to-your-xperia-arc-guide/

quote:

ICS romu yükledikten sonra root etme bootloader kilidi açık/kapalı fark etmez hepsinde çalışır

gerekenler pc compation yüklü olmalı(driverlar için) ama hiçbir telefon yazılımı flashtool dahil açık olmayacak

dosyayı burdan çekinhttp://bit.ly/ert_xperia_2011_ics_1

telefonda şu ayarlar açık olmalı yoksa başarılı olmaz
    enable "USB DEBUGGING" - (Menu\Settings\Developer Options\Development)
    enable "UNKNOWN SOURCES" - (Menu\Settings\Security)

teli usb den pc ye bağlayın

sonra indirdiğiniz zipi çıkartın içindeki runme.bat dosyasını çalıştırın telefon birkaç kere restart atacaktır
    program ALL DONE demeden birşey yapmayın
    tel rootlanmış olacaktır

yada root edip build.prop tan türkiye rom numarasını girin

Türkiye rom numarasını build prop ta nereye gireceğiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Orijinalden alıntı: carpediem77

yada root edip build.prop tan türkiye rom numarasını girin

Türkiye rom numarasını build prop ta nereye gireceğiz

es file explorer gibi program ile yada herhangi bir text editörle

teldeki dosya sisteminde /system/build.prop dosyasını açıp

es file explorer gibi program ile yada herhangi bir text editörle

telin arkasında yazan SI number ne yazık ki olmuyor tr romlu birinden build.prop isteyip ona göre yazın

teldeki dosya sisteminde /system/build.prop dosyasını açıp aşağıdaki satırları düzenleyin

örnek neo_v için generic rom için türkiye kodu aşağıdaki gibidir.

ro.product.name=MT11i_1255-2312
    ro.semc.version.cust=1255-2312
    ro.semc.version.cust_revision=R3D

• Ya bu Nightelf kernelini nasıl kurarız? Wifi bi türlü düzelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Blacktree

Ya bu Nightelf kernelini nasıl kurarız? Wifi bi türlü düzelmedi.

bootloaderı açmadan kernel atılmıyor loaderı açarsanız fastboot la felan kolay yüklenebilir

wifi olayı xda kilerden bazıları modemden kanal ayarını yada şifreleme türünü değiştirerek düzeltebilmişler

bir de sizin modem ne marka/model
  • quote:

quote:

bootloaderı açmadan kernel atılmıyor loaderı açarsanız fastboot la felan kolay yüklenebilir

wifi olayı xda kilerden bazıları modemden kanal ayarını yada şifreleme türünü değiştirerek düzeltebilmişler

INCA modelini bilmiyorum. Kaynağı 11 yaptım şifreleme wpa2.
  • quote:

quote:

quote:

şifrelemede wpa2 den başka aes yada tkip seçenekleri olması gerekiyor onlarla oynayın

kanalı olarak 1 6 11 13 bunları deneyin

• quote:

quote:

quote:

quote:

şifrelemede wpa2 den başka aes yada tkip seçenekleri olması gerekiyor onlarla oynayın

şifrelemeyi 11 yaptım wpa/wpa2 modunu seçtim. Şu an bir sıkıntı yok. Teşekkürler dostum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

şifrelemeyi 11 yaptım wpa/wpa2 modunu seçtim. Şu an bir sıkıntı yok. Teşekkürler dostum.

gece vakti aklımdan çıkmış wpa/wpa2 uyumluluk modu oluyordu modemlerde iyi onu yapmışsınız geçmiş olsun

• 4.0.2.A.0.42 Derleme numarası olarak görünüyor. Güncelleme olarakta 4.0.2.A.0.62 görünmekte. Şimdi ics den önce 62 ye geçeyim mi geçmeme gerek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemirKipi

Bu root'tan bu kadar korkmayın arkadaşlar. Bişey yok gerçekten. Garantinin gittiği falan da yok.

garanti gitmiyosa iyiymiş. peki root lu telefon orjinal update alabiliyor mu veya orjinale dönebiliyor mu tekrar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: roxite

quote:

Bu root'tan bu kadar korkmayın arkadaşlar. Bişey yok gerçekten. Garantinin gittiği falan da yok.

garanti gitmiyosa iyiymiş. peki root lu telefon orjinal update alabiliyor mu veya orjinale dönebiliyor mu tekrar?

Root yapılınca garanti gidiyor, ama eğer servise göndermeden önce unroot yaparsanız ve serviste önceden root yaptığınız fark edilmezse garantiye bişey olmuyor

• quote:

quote:

quote:

Root yapılınca garanti gidiyor, ama eğer servise göndermeden önce unroot yaparsanız ve serviste önceden root yaptığınız fark edilmezse garantiye bişey olmuyor

Root olayının garantı dısı olma olayı nedense muallak. Telefonunu root lu bi sekılde garantıye gonderıp bu cıhaz garantı dısıdır dıye cevap alan var mı acaba. Ornegini de hic gormedım. Ama gecen bırı forumda rootlu hatta bootloader unlock olan cıhazı garantinın kabul ettıgını soyledi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bozkurtlu85

quote:

quote:

quote:

Root olayının garantı dısı olma olayı nedense muallak. Telefonunu root lu bi sekılde garantıye gonderıp bu cıhaz garantı dısıdır dıye cevap alan var mı acaba. Ornegini de hic gormedım. Ama gecen bırı forumda rootlu hatta bootloader unlock olan cıhazı garantinın kabul ettıgını soyledi.

Hangi şikayetle gönderildiğiyle ilgili olabilir. Yazılımsal bir şey değilse örneğin, hiç kontrol edilmemiş olabilir. Ama bu risk olmadığı anlamına da gelmez

• başka ülkenin roomunu yuklediğin için telefon kendini yabancı hissediyor..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.