Şimdi Ara

sony hx20v

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, Sony hx20v düşünüyorum. Netten satış yapan Store-K diye bir firmada buldum Sony DSC-HX20V/B Fot.Mak SF8N4 + Çanta Hediyeli! fiyat 842.50 TL. Bulabildiğim en düşük fiyatlardan biri. Sizce daha uygun fiyata bulabilir miyim? Bu firma ne kadar güvenilir bilginiz var mı? Şimdiden teşekkürler.

• Neden bu makinayı düşünüyorsunuz peki ? Haklı gerekçeleriniz nelerdir !? Lütfen kamuoyuna açıklayın... :)
    -
    Mesela şöyle * T I K L A Y I N * bakın, sizce hangisi ?
    -
    Bu karşılaştırmadaki Olympus pen e-pm1 şu an kampanyalı fiyatı ile HX20V'den de ucuz !..http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=7446

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 11 Mart 2013; 17:29:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Neden bu makinayı düşünüyorsunuz peki ? Haklı gerekçeleriniz nelerdir !? Lütfen kamuoyuna açıklayın... :)
    -
    Mesela şöyle * T I K L A Y I N * bakın, sizce hangisi ?
    -
    Bu karşılaştırmadaki Olympus pen e-pm1 şu an kampanyalı fiyatı ile HX20V'den de ucuz !..http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=7446

emp1-sony hx9-hx5-nikon d5100-sony a35 -nex5n-nexf3-panasonic fz150-tz30-canon 600d kullanmış biri olarak

hx20 almak için haklı nedenler
    -1980p 50p video kayıt emp1 den 10 gömlek daha üstün
    -20x 40x net zoom
    -daha iyi boyut
    düşük ışık ev içi çekimleri için emp1 -gündüz hertürlü çekim video için hx20 alınabilir

• Hızlı cevabınız için teşekkür ederim. Amacım iki çocuğumun hem fotolarını hem de videolarını yakalamak. Aynı zamanda da gereğinde cebime koyup taşıyabileceğim bir makina baktığım için tz30, sx260 ve hx20v nin arasında hx20v de karar kıldım. Forumlardan öğrendiğim kadarıyla hx20v nin videosu diğer ikisinden daha iyi iken fotoda birbirlerine yakınlar. Sizin bu makinelere benzer tavsiyeleriniz veya yorumlarınız varsa şimdiden teşekkür ederim. Selamlar
  • Tam ben yazarken "şubat" cevap yazmış. İlgileriniz için teşekkür ediyorum. Firma hakkında bilginiz varmı? Selamlar
  • firma hakkında fikrim yok hepsisony istanbul bilişimdede uygun
    tz30 de ev içi çekiminde çok noise var direk eleyebilirsin sx260 ın fotosu hx20den bir nebze daha iyi gibi fakat hx20 nin ezici video performansı var hx20 tavsiye ediyorum yakın zamanda bende alabilirim:)
  • hocam aldınız mı bilmiyorum. aldıysanız hayırlı olsun.

tam 1 seneye yakın sx240ın fiyatının düşmesini bekledim. en uygun gittigidiyorda 630 civarına buldum. ancak panoromik çekimleri birleştiremesi ve geniş ekranda kenarlarındaki bozulmalarla ilgili yazılar ne kadar canon olsa da almama neden olmadı. 1 yılda sadece 800den 600 e düştü.

hx20v yi 2 aydır takip ediyorum. 2 ay önce 1300tlden aşağı hiçbir yerde yoktu. şu an itibari ile 795tlye var. mayıs ayı gibi ben de almayı düşünüyorum. daha fazla düşeceğini de sanmıyorum.

kullanan kişiler varsa hx20v nin geniş açı çekimlerindeki kenarlarda bozulmalar oluyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

hocam aldınız mı bilmiyorum. aldıysanız hayırlı olsun.

tam 1 seneye yakın sx240ın fiyatının düşmesini bekledim. en uygun gittigidiyorda 630 civarına buldum. ancak panoromik çekimleri birleştiremesi ve geniş ekranda kenarlarındaki bozulmalarla ilgili yazılar ne kadar canon olsa da almama neden olmadı. 1 yılda sadece 800den 600 e düştü.

hx20v yi 2 aydır takip ediyorum. 2 ay önce 1300tlden aşağı hiçbir yerde yoktu. şu an itibari ile 795tlye var. mayıs ayı gibi ben de almayı düşünüyorum. daha fazla düşeceğini de sanmıyorum.

kullanan kişiler varsa hx20v nin geniş açı çekimlerindeki kenarlarda bozulmalar oluyor mu?

Böyle geniş açılarda o bozulmaların olmaması imkansızdır. O yüzden siz ya bu kadar geniş açılı makina almayacaksınız yada bu bozulmaya razı olacaksınız. Gerçi makinalar jpeg çıktısı oluştururken bünyelerindeki yazılım ile bu sorunu düzeltirler ama öyle hepten de kurtaramazlar. Yapılacak bir şey de, gerekmedikçe 24-25 mm. geniş açıda çekmemek. Biraz zumlarsanız o köşelerdeki bozulma da azalabilir. Geniş açılı ve geniş açıda köşelerde bozulma yapmayan makina aramayın boşuna.
    -
    Şurada kullanan bir arkadaş köşelerdeki bozulmayı dile getirmiş. En alttaki yorumda.
    http://www.bascek.com/13278/sony-cyber-shot-dsc-hx20v-incelemesi/

Diyor ki :
    quote:

Orijinalden alıntı: furkan
    21 Aralık 2012, Cuma - 22:10

ben yurtdışından aldım. mükemmel bir çekimi var. burada anlatılmayan o kadar çok özelliği var ki. ancak makinem arıza verdi. ve garantisi yok.

eksi yönü ise geniş açılı görüntü çekimi yaparken (25 mm) fotoğrafların sağında ve solunda kalan bölgeleri yada kişileri yayvanlaştıryor. böyle bir performanstan beklemezdim ama onun dışında mükemmel bir makina.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 29 Mart 2013; 0:45:48 >

• 25 mm yi sadece manzarada kullanırsak sorun olmaz. ancak dediğiniz gibi bu kadar geniş açılı makinalarda bu oluyormuş. çoğu zaman hafif zumla 28mm gibi çekmeyi düşünüyorum.
  • Arkadaşlar, HX20V şu anda darty de 749.50 tl bugün gördüm ve şaşırdım. Problem yoktur herhalde diye düşündüm. İmkanım olduğu anda almayı düşünüyorum. Alacak arkadaşlara haber vereyim dedim. Selamlar.
  • Arkadaşlar, hafıza kartı olarak ne tavsiye edersiniz ? Selamlar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: nani1

Arkadaşlar, HX20V şu anda darty de 749.50 tl bugün gördüm ve şaşırdım. Problem yoktur herhalde diye düşündüm. İmkanım olduğu anda almayı düşünüyorum. Alacak arkadaşlara haber vereyim dedim. Selamlar.

acaba bu hangi mağazada gördünüz?
  • Bunu alıp kullanan(lar) birkaç fotoğraf paylaşsalar da yeni almayı düşünenler için faideli bir eser ve kaynak oluştursalar keşke şuralarda bir yerlerde, biliyorum bir gün gelecek dönence !.. Uzaklarda bir yerlerde güneşler doğuyor !..
  • Ankara Kentpark darty de gördüm. İnternet mağazasında tükenmiştir diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nani1

Ankara Kentpark darty de gördüm. İnternet mağazasında tükenmiştir diyor.

müşteri hizmetlerine sordum. yok diyor. bugün gördünüz mü. teşekkürler.
  • Dün öğlen kentpark mağazasında vardı. Sonra uğrar alırım diye düşünmüştüm ama birkaç gün fırsatım olmayacak. İnşaallah kalır. Selamlar
  • Yaklaşık 6 aydır HX20V kullanıyorum. İç mekan çekimlerinde biraz noise oluyor fakat manzara çekimlerinde gayet iyi ayrıca 20x optik zoom ve 40x digital zoom var.akıllı otomatik modda 204x e kadar zoom yapabilirsn.Video kalitesini zaten arkadaşlar da söylemişler.Çoğu profesyonel makinadan daha iyi video kalitesine sahip.özet olarak
    Video kalitesi:10
    Fotograf kalitesi:8
    Kullanılabilirlik ve malzeme:9 diyebilirm.
    TZ30 bakmanı önermem.HX20V ile Canon sx260 kıyaslayabilirsiniz.sx260 foto kalitesi olarak biraz öndedir.
    http://www.digitalversus.com/digital-camera/face-off/12945-12889-versus-table.html buradan kıyaslayabilirsn

• darty ' den ürünü aldım. 752 tl. inşallah sorunsuz gelir.

sx240 ile arasında idim. ancak kullanım kolaylığı panorama ve otomatik titreşiminden dolayı sony tercih ettim. tabi ki canon 1 yıldır ucuzlamamışken sony nin 1300lerden buraya gelmesinin de etkisi var.

saygılar...
  • Merhabalar,
    Elimde bu makineden var, ancak anakart arızalı. Fiyat 100 tl. başka çalışmayan yer yok seny servise götürdüm.
    konu hortlamış gibi dursada makine alındıysa anca şimdi sorun çıkacağından mantıklı...
    iletişim 505 528 55 93
  • Arkadaşlar,
    dscHx20 ile hx20v arasındaki farklılarlar nedir?
    bimekste min perde hızı hx20 için 8 saniye diye yazıyor.Başka sitelerde hx20v için 30 sn yazıyor.İkisininde 30m sn olma ihtimali var mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.