Şimdi Ara

*/*/*SONY GT300 'ü OLANLAR KULÜBÜ *\*\* (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
524
Cevap
0
Favori
48.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: roverci

ARKADAŞLAR TEŞEKKÜR EDİYORUM...
    FİYAT: 22,42 * 12 = 269 YTL (WORD CARD)...
    ASLINDA 18 TAKSİTLİ KAMPANYA VARDI. 2 GÜN ÖNCE BİTMİŞ...

JACKDANİELDS,
    TEYBİNİ BEN TAKMIŞ OLSAYDIM SES YAPMAZDI. ŞAKA BİR YANA, BİLEZİK DENİLEN PARÇA (ÇD ÇALARIN TAKILIP SABİTLENDİĞİ SAC) SIKI OLARAK TAKILMAMIŞ OLABİLİR. AYRICA TİTREŞİMİ ENGELLEMEK İÇİN, TEYBİN ARKASINA TAKILAN VİDALI PLASTİK TAKOZ VAR. O DA TAKILMAMIŞ OLABİLİR...

valla olabilir

takozu bilemiyom

zaten getzin teyp yeri cins biraz

teypde tam oturmadı altını kağıtla besledim
  • TEŞEKKÜR EDİYORUM...
    EVET AYNEN ÖYLE TAKOZ TEYBİ TAM OLARAK SABİTLİYOR....
    TAKOZUN TAM KARŞISINDA TAM TAKOZA GÖRE BİR YUVA VAR. TEYP YERİNE İTİLİNCE TAKOZ DA TAM O YUVAYA GİREREK TEYBİ SABİTLİYOR... ASLINDA BU BÜTÜN TEPLER İÇİN VAR, ANCAK BÜTÜN OTOLARDA KARŞILIĞI VAR MI BİLMİYORUM... BENİM ARAÇTA MALUM TEKNOLOJİ JAPON (HONDA), SONY DE JAPON... CUK DİYE OTURDU...
    TEYBİN SES KALİTESİ OLDUKÇA İYİ OLMASINA RAĞMEN, BEN IŞIKLANDIRMASINI BEĞENMEDİM (BİRAZ ÖNCE KONTROL ETTİM)... BİLGİ EKRANI ÇOK GÜZEL (YAZILAR TAM BEYAZ) AMA, DÜĞMELERİN RENGİ ÇOK KIRMIZI. RENK, BİRAZ DAHA YUMUŞAK TONLARDA OLABİLİRDİ...
    SES DÜĞMESİ 34 E KADAR NUMARALANDIRILMIŞ... HOPARLÖRLERİM YETERSİZ OLDUĞU İÇİN, 28 DEN SONRA SESTE BOZULMA OLUYOR... ZATEN NORMAL KULLANIMDA 28 E KADAR BİLE ÇOK FAZLA...
    BU ARADA TEYBİN ETİKETİNDE "MADE İN CHİNA" YAZIYOR... YANİ ÇİNDE ÜRETİLİYOR. ANCAK, SONY KALİTESİ HER ŞEKİLDE BELLİ OLUYOR...

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

roverci hayırlı olsun Sende sony ekibine katıldın Bi topic açalaım sonyciler diye .

Neyse, alet çok şık durmuş arabada, güle güle kullan kardeş Birde o takozu bende takmadım yani sony servis tekmadı o takozu takınca ne oluyo onu anlamadım. Teyibi bi yere mi sabitliyo.

• İşte ben de geldim aranıza. Bugün GT 500 aldım. Honda Civic'e. 575 YTL 15 taksitle malum döviz uçtu.Teybin sesi hakkaten çok iyi. Ama arabanın orjinal hoparlörleriyle dinlemek zorundayım çünkü arkası biraz dandik. 16cm hoparlör var sanırım. Gene de orjinal teyple kıyaslanamayacak kadar ses mükemmelleşti. Anormal canlı ve kaliteli bir ses var. Sony servisi çok zor taktı teybi. Eski teybi çıkartmak için göğsün bir bölümü söküldü. Habire küfür etti adam Japonlara. Birde orjinal teybe giren kablolar GT 500 ün arka girişleriyle uymadı birbirine ek bir iki kabloyla hallettiler.
    Bu teybi seçme nedenim,
    1-DRIVE S HX olması. DRIVE S' in biraz daha geliştirilmiş hali.
    2-BBE MP 24 Bit analog dijital dönüştürücü. Ses kalite olarak coşuyor bu düğmeye basınca.
    3- Evimdeki pek çok elektronik cihazımın Sony olması.
    Sonuç olarak arkadaşlar, ses konusunda çok iyi. Teybin kafasını takıp çıkartmak son derece kolay. CD girişinin kafanın arkasında olması hiç problem değil. Önden girişlilerde toz koruyucu olsa da, bu çok daha temiz ve güvenli. Hız hissi olayını çözemedim. Peugeot 407 orjinal teybinde vardı gaza basınca volume de paralel olarak yükseliyordu. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar, yorumlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: tonk

İşte ben de geldim aranıza. Bugün GT 500 aldım. Honda Civic'e. 575 YTL 15 taksitle malum döviz uçtu.Teybin sesi hakkaten çok iyi. Ama arabanın orjinal hoparlörleriyle dinlemek zorundayım çünkü arkası biraz dandik. 16cm hoparlör var sanırım. Gene de orjinal teyple kıyaslanamayacak kadar ses mükemmelleşti. Anormal canlı ve kaliteli bir ses var. Sony servisi çok zor taktı teybi. Eski teybi çıkartmak için göğsün bir bölümü söküldü. Habire küfür etti adam Japonlara. Birde orjinal teybe giren kablolar GT 500 ün arka girişleriyle uymadı birbirine ek bir iki kabloyla hallettiler.
    Bu teybi seçme nedenim,
    1-DRIVE S HX olması. DRIVE S' in biraz daha geliştirilmiş hali.
    2-BBE MP 24 Bit analog dijital dönüştürücü. Ses kalite olarak coşuyor bu düğmeye basınca.
    3- Evimdeki pek çok elektronik cihazımın Sony olması.
    Sonuç olarak arkadaşlar, ses konusunda çok iyi. Teybin kafasını takıp çıkartmak son derece kolay. CD girişinin kafanın arkasında olması hiç problem değil. Önden girişlilerde toz koruyucu olsa da, bu çok daha temiz ve güvenli. Hız hissi olayını çözemedim. Peugeot 407 orjinal teybinde vardı gaza basınca volume de paralel olarak yükseliyordu. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar, yorumlarınızı bekliyorum.

BBE özelliği müthiş yaaa ona bi basıyorum bi anda sesin kaliteis değişiyo vallaha

• arkadaşlar bende de gt 300 var alalı baya oldu. ses kalitesi ve deli gibi sarsıntıya rağmen cd de atlama yapmaması teybe iyice bağladı beni,
    fakat daha sonradan bağladığım pioneer 6895 200w lık hoplarlan bas alamıyorum. aracın orjinal kapı hoparlörleri daha sağlam ses veriyor. diğer pioneer hop kullanan arkadaşlar memnunuz gayet iyi hatta ikisi çok iyi çalışıyo gibi yorumlar yapmış neden ben bas alamıyorum :( sizde basların durumu nedir ona göre hop. ları değiştircem alpine almayı düşünüyorum ne dersiniz ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: winston-tuborg

arkadaşlar bende de gt 300 var alalı baya oldu. ses kalitesi ve deli gibi sarsıntıya rağmen cd de atlama yapmaması teybe iyice bağladı beni,
    fakat daha sonradan bağladığım pioneer 6895 200w lık hoplarlan bas alamıyorum. aracın orjinal kapı hoparlörleri daha sağlam ses veriyor. diğer pioneer hop kullanan arkadaşlar memnunuz gayet iyi hatta ikisi çok iyi çalışıyo gibi yorumlar yapmış neden ben bas alamıyorum :( sizde basların durumu nedir ona göre hop. ları değiştircem alpine almayı düşünüyorum ne dersiniz ?

bemce sony hoparlor dene. birde benim eski orjinal teyp varken arkalar deli gibi bas vururdu yani sesi biraz arkaya alırdım ben fakat bunu bağarken adam + - bağlantıları ters mi ne yaptı adam gibi bas vurmuyo arkalar benim cdçalar takılırken kablo keseilip bağlandı bide o yüzden adam takerken ters bağladı sanırım.

Bağlantıları kontrol et, olmazsa birde kaliteli bir sony hoparlor ile dene şansını gene olmazsa ses sistemi ile uğraşan bi yere git danış

• Jack Daniels hft sonu bende gt300 ü aldım hakikaten getze montajı zormuş

ama sesi duyunca değdi orjinal kolonlarla bile mükemmel çalıyor gece görünümü süper bir tek takma çıkarma problem sanırım senin dediğin gibi orjinal kolonlar yeterli olacak!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: leylakmavi

Jack Daniels hft sonu bende gt300 ü aldım hakikaten getze montajı zormuş

ama sesi duyunca değdi orjinal kolonlarla bile mükemmel çalıyor gece görünümü süper bir tek takma çıkarma problem sanırım senin dediğin gibi orjinal kolonlar yeterli olacak!!!

hayırlı olsun

dediğim gibi hoparlörlere gerek yok

eğer çok istersen arkalara 2 tweeter taktır cillop gibi olur

çok sağlam oturtamadı benim teypçi sallanıyo yerinde altına kağıt sıkıştırdım ama olmadı yinede şıkır şıkır cd sesi gibi ses geliyo hala teypten içi boş olsa bile
  • PİONEER 6895 ÇOK İYİDİR... HATTA EN İYİSİDİR....
    SENİN PROBLEMİN, KABLOLARI YANLIŞ BAĞLAMAN...
    BEN GT 200 Ü KENDİM BAĞLADIM... ARACIN ORJİNAL HOPARLÖRLERİNİ DEĞİŞTİRMEDİM. BAS VE TİZ MÜKEMMEL...

ÖN HOPARLÖRLERDE PROBLEM YOK DİYORSUN. TEYBİN ÇIKIŞINDA ÇİZGİLİ OLAN KABLOLAR (-), ÇİZGİSİZ OLANLAR (+) DIR... AYNI ŞEKİLDE HOPARLÖRÜ BAĞLARKEN ÇİZGİLİ KABLOYU, HOPARLÖRÜN (-) UCUNA, ÇİZGİSİZ KABLOYU DA HOPARLÖRÜN (+) UCUNA BAĞLAYACAKSIN... ARKA İKİ HOPARLÖRÜ BAĞLAYINCA, SESİ SADECE ARKAYA VEREREK, BAS KONTROLÜ YAP. BAS İYİYSE SESİ 4 HOPARLÖRE VEREREK DAHA GÜÇLÜ BAS SES ALMALISIN... EĞER BAS, SADECE ARKADA İYİ İSE VE 4 HOPARLÖRDE KÖTÜYSE, ARKA HOPARLÖRLERİN (+) (-) YERLERİNİ DEĞİŞTİR... BÖYLECE MÜKEMMEL OLACAKTIR....

quote:

arkadaşlar bende de gt 300 var alalı baya oldu. ses kalitesi ve deli gibi sarsıntıya rağmen cd de atlama yapmaması teybe iyice bağladı beni,

• quote:

PİONEER 6895 ÇOK İYİDİR... HATTA EN İYİSİDİR....
    BEN GT 200 Ü KENDİM BAĞLADIM... ARACIN ORJİNAL HOPARLÖRLERİNİ DEĞİŞTİRMEDİM. BAS VE TİZ MÜKEMMEL...

ÖN HOPARLÖRLERDE PROBLEM YOK DİYORSUN. TEYBİN ÇIKIŞINDA ÇİZGİLİ OLAN KABLOLAR (-), ÇİZGİSİZ OLANLAR (+) DIR... AYNI ŞEKİLDE HOPARLÖRÜ BAĞLARKEN ÇİZGİLİ KABLOYU, HOPARLÖRÜN (-) UCUNA, ÇİZGİSİZ KABLOYU DA HOPARLÖRÜN (+) UCUNA BAĞLAYACAKSIN... ARKA İKİ HOPARLÖRÜ BAĞLAYINCA, SESİ SADECE ARKAYA VEREREK, BAS KONTROLÜ YAP. BAS İYİYSE SESİ 4 HOPARLÖRE VEREREK DAHA GÜÇLÜ BAS SES ALMALISIN... EĞER BAS, SADECE ARKADA İYİ İSE VE 4 HOPARLÖRDE KÖTÜYSE, ARKA HOPARLÖRLERİN (+) (-) YERLERİNİ DEĞİŞTİR... BÖYLECE MÜKEMMEL OLACAKTIR....

quote:

hocam anlattıkların her arabada standartmıdır bende eski orjinal teyp varken arkadalrdan çok güzel bass alırıdm orjinal kolonlarla gene orjinal kolnlara taktım bide adamla denedik bumu daha iyi bu mu daha iyi diye bağladık ama önlerden kuvvetli bass geliyor sesi arkaya alıyorum tamamen açıyorum sesi hiç adam gibi bass vurmuyo ama biri arakda otursun önde oturandan daha kalitei bass alıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

PİONEER 6895 ÇOK İYİDİR... HATTA EN İYİSİDİR....

quote:

hocam anlattıkların her arabada standartmıdır bende eski orjinal teyp varken arkadalrdan çok güzel bass alırıdm orjinal kolonlarla gene orjinal kolnlara taktım bide adamla denedik bumu daha iyi bu mu daha iyi diye bağladık ama önlerden kuvvetli bass geliyor sesi arkaya alıyorum tamamen açıyorum sesi hiç adam gibi bass vurmuyo ama biri arakda otursun önde oturandan daha kalitei bass alıyor

evet ya bendekide aynı sorun orjinal fabrika çıkışı teyp varken 2*20 olan deli gibi ses geliyodu sonradan gt300 alınca ön arkayı teypciye gidip ayırttım ama arkadan tık bas gelmedi bende üstüne düşmedim heralde arkalar kalitesiz diye sonradan 6895 taktım arka kapı hoparlörlerini iptal edip şimdide bas yok. + - yi sadece hoparlörün çıkışından değiştirerek denedim sonuç aynı birde teybin arkasından bakayım sorun budur inşallah bi sürü uğraşıp mdf yaptık boşa gitmesin. birde şunu sorucam ön hopörlöre giden kabloları uzatıp 6895 lere bağlasam olurmu denemk için herhangi bir zararı olmaz dimi

• Aynı sorun bende de var. Kısık seste dinlerken özellikle. Sanki teybin basını özellikle kısmışım gibi. Ama sesi yükseltince o zaman bas ortaya çıkıyor. Daha bir zevkle dinleniyor. Eğer sesi yükseltince tok bas sesi değil de tın tın bas geliyorsa bağlantı yanlışlığı olabilir.
  • ben devre şemaları araştırıyorum kendime anfi yapacam yapabilirsem tabi

elim yatkındır bir sende elektronik okudum ama uzun zaman geçti biraz unutmuşum araştırıyorum şu anda ne ne kadar kaç para hangi parçalar lazım

yazın hem bi uğraş olur hobi için yapacam inşallah güzel çalışır tabi inşallah yaparım
  • GÖRDÜĞÜM KADARIYLA BİRÇOK ARKADAŞTA, KALİTELİ BAS ALAMAMA PROBLEMİ VAR....

TONK,
    KISIK SESTE DE BAS ALINABİLİR. ANCAK BU TEYBİN ÖZELLİĞİYLE İLGİLİDİR... BUNA RAĞMEN, HER TEYP DOĞRU BAĞLANTI YAPILMASI ŞARTIYLA BAS SES VERİR...
    quote:

Aynı sorun bende de var. Kısık seste dinlerken özellikle. Sanki teybin basını özellikle kısmışım gibi. Ama sesi yükseltince o zaman bas ortaya çıkıyor. Daha bir zevkle dinleniyor. Eğer sesi yükseltince tok bas sesi değil de tın tın bas geliyorsa bağlantı yanlışlığı olabilir.

WİNSTON-TUBORG,
    BİR KERE ÖN HOPARLÖR ÇIKIŞLARINI ARKAYA UZATMAK YANLIŞ OLUR...
    4 ÇIKIŞLI TEYBİNİN 2 ÇIKIŞINI BOŞA ÇIKARMIŞ OLURSUN VE KULLANDIĞIN 2 ÇIKIŞA AŞIRI YÜK BİNDİRİRSİN.
    EĞER, BU İŞLERDEN BİRAZ ANLIYORSAN BAS OLAYINI ÇÖZERSİN...
    MDF DEN BAHSETMİŞSİN. BU NASIL BİR MDF. HOPARLÖRLERİN ARKASINDA YETERLİ BOŞLUK VAR MI? EĞER YOKSA BAS ALMAM MÜMKÜN DEĞİLDİR... EĞER YETERLİ BOŞLUK VARSA, ŞUNU DENEYEBİLİRSİN...
    EĞER, SESİ SADECE ÖNE VERDİĞİNDE VE SESİ AÇTIĞINDA ÖNDEN BAS ALIYORSAN;
    1. TEYBİNİ HİÇ SÖKME,
    2. ÖN HOPARLÖRLERE HİÇ DOKUNMA,
    3. ARKA HOPARLÖR KABLO BAĞLANTILARINI TAMAMEN SÖK, (TEYPTEN GELEN KABLO UÇLARININ BİRBİRİNE DEĞMEMESİNE DİKKAT ETMELİSİN)
    4. SESİ (KISIK OLARAK) ARKA HOPARLÖRLERE VER VE BAĞLANTILARI (+) (-) YE DİKKAT ETMEDEN YAP...
    5. BAS AYARINI YÜKSELTEREK SADECE ARKADAKİ HOPARLÖRLERİN KONTROLÜNÜ YAP, BAS YOKSA, SADECE SOL ARKA YA DA SAĞ ARKA HOPARLÖRDEN BİRİSİNİN (+) (-) YERİNİ DEĞİŞTİR.
    6. EĞER BAS ELDE ETTİYSEN, ÖN VE ARKA 4 HOPARLÖRE SES VEREREK BAS DURUMUNA BAK... YETERLİ İSE İŞLEM TAMAMDIR...
    EĞER 4 HOPARLÖRDEKİ BAS, ARKA 2 HOPARLÖRDEKİNDEN DAHA AZ ÇIKARSA, ARKADAKİ İKİ HOPARLÖRÜN İKİSİNİN DE TEKRAR (+) (-) KABLO YERLERİNİ DEĞİŞTİR...

YAZILIMCI,
    ANFİ OLAYINA GİRMEDEN, STANDART 4 ÇIKIŞLI HER TEYP İÇİN BU YAZDIKLARIM AYNIDIR. TEYP VE KOLONLAR NE KADAR GÜÇLÜ OLURSA, O KADAR YÜKSEK BAS ALINABİLİR...
    KALİTELİ BAS ALABİLMEK İÇİN, HOPARLÖRLERİN ARKASINDA MUTLAKA YETERLİ BOŞLUK OLMALIDIR... MESELA, BENCE BAGAJ BOŞLUĞU BU İŞ İÇİN YETERLİDİR...
    HOPARLÖR KONUSUNDA YİNE BENCE ORJİNAL OLMASI ŞARTIYLA, PIONEER 6895 EN İYİSİDİR...
    ÇÜNKÜ BİZZAT DENEDİM. 4*35 W. PIONEER TEYPLE SADECE ARKAYA 2 TANE ORJ PIONEER KOLONLA SÜPER SES ALMIŞTIK. (KARDEŞİMİN ARABASINDA)... SADECE 2 HOPARLÖR BİLE ARABAYI RESMEN TİTRETİYORDU....
    BENİM ŞU ANDA ARABADAKİ ORJ KOLONLAR FENA SES VERMİYOR. SESİ 25-26 YA KADAR AÇTIĞIMDA PROBLEM YOK. ANCAK SONRASINDA SESTE BOZULMA OLUYOR... TAMAMEN HOPARLÖRLERİN YETERSİZ OLUŞUNDAN...

• quote:

GÖRDÜĞÜM KADARIYLA BİRÇOK ARKADAŞTA, KALİTELİ BAS ALAMAMA PROBLEMİ VAR....

TONK,
    KISIK SESTE DE BAS ALINABİLİR. ANCAK BU TEYBİN ÖZELLİĞİYLE İLGİLİDİR... BUNA RAĞMEN, HER TEYP DOĞRU BAĞLANTI YAPILMASI ŞARTIYLA BAS SES VERİR...
    quote:

Aynı sorun bende de var. Kısık seste dinlerken özellikle. Sanki teybin basını özellikle kısmışım gibi. Ama sesi yükseltince o zaman bas ortaya çıkıyor. Daha bir zevkle dinleniyor. Eğer sesi yükseltince tok bas sesi değil de tın tın bas geliyorsa bağlantı yanlışlığı olabilir.

WİNSTON-TUBORG,
    BİR KERE ÖN HOPARLÖR ÇIKIŞLARINI ARKAYA UZATMAK YANLIŞ OLUR...
    4 ÇIKIŞLI TEYBİNİN 2 ÇIKIŞINI BOŞA ÇIKARMIŞ OLURSUN VE KULLANDIĞIN 2 ÇIKIŞA AŞIRI YÜK BİNDİRİRSİN.
    EĞER, BU İŞLERDEN BİRAZ ANLIYORSAN BAS OLAYINI ÇÖZERSİN...
    MDF DEN BAHSETMİŞSİN. BU NASIL BİR MDF. HOPARLÖRLERİN ARKASINDA YETERLİ BOŞLUK VAR MI? EĞER YOKSA BAS ALMAM MÜMKÜN DEĞİLDİR... EĞER YETERLİ BOŞLUK VARSA, ŞUNU DENEYEBİLİRSİN...
    EĞER, SESİ SADECE ÖNE VERDİĞİNDE VE SESİ AÇTIĞINDA ÖNDEN BAS ALIYORSAN;
    1. TEYBİNİ HİÇ SÖKME,
    2. ÖN HOPARLÖRLERE HİÇ DOKUNMA,
    3. ARKA HOPARLÖR KABLO BAĞLANTILARINI TAMAMEN SÖK, (TEYPTEN GELEN KABLO UÇLARININ BİRBİRİNE DEĞMEMESİNE DİKKAT ETMELİSİN)
    4. SESİ (KISIK OLARAK) ARKA HOPARLÖRLERE VER VE BAĞLANTILARI (+) (-) YE DİKKAT ETMEDEN YAP...
    5. BAS AYARINI YÜKSELTEREK SADECE ARKADAKİ HOPARLÖRLERİN KONTROLÜNÜ YAP, BAS YOKSA, SADECE SOL ARKA YA DA SAĞ ARKA HOPARLÖRDEN BİRİSİNİN (+) (-) YERİNİ DEĞİŞTİR.
    6. EĞER BAS ELDE ETTİYSEN, ÖN VE ARKA 4 HOPARLÖRE SES VEREREK BAS DURUMUNA BAK... YETERLİ İSE İŞLEM TAMAMDIR...
    EĞER 4 HOPARLÖRDEKİ BAS, ARKA 2 HOPARLÖRDEKİNDEN DAHA AZ ÇIKARSA, ARKADAKİ İKİ HOPARLÖRÜN İKİSİNİN DE TEKRAR (+) (-) KABLO YERLERİNİ DEĞİŞTİR...

YAZILIMCI,
    ANFİ OLAYINA GİRMEDEN, STANDART 4 ÇIKIŞLI HER TEYP İÇİN BU YAZDIKLARIM AYNIDIR. TEYP VE KOLONLAR NE KADAR GÜÇLÜ OLURSA, O KADAR YÜKSEK BAS ALINABİLİR...
    KALİTELİ BAS ALABİLMEK İÇİN, HOPARLÖRLERİN ARKASINDA MUTLAKA YETERLİ BOŞLUK OLMALIDIR... MESELA, BENCE BAGAJ BOŞLUĞU BU İŞ İÇİN YETERLİDİR...
    HOPARLÖR KONUSUNDA YİNE BENCE ORJİNAL OLMASI ŞARTIYLA, PIONEER 6895 EN İYİSİDİR...
    ÇÜNKÜ BİZZAT DENEDİM. 4*35 W. PIONEER TEYPLE SADECE ARKAYA 2 TANE ORJ PIONEER KOLONLA SÜPER SES ALMIŞTIK. (KARDEŞİMİN ARABASINDA)... SADECE 2 HOPARLÖR BİLE ARABAYI RESMEN TİTRETİYORDU....
    BENİM ŞU ANDA ARABADAKİ ORJ KOLONLAR FENA SES VERMİYOR. SESİ 25-26 YA KADAR AÇTIĞIMDA PROBLEM YOK. ANCAK SONRASINDA SESTE BOZULMA OLUYOR... TAMAMEN HOPARLÖRLERİN YETERSİZ OLUŞUNDAN...

evet arka hoparlorler benim arka metal kısım yuvarlak dlinmiş ve bagaj boşluğununu bir kabin olarak kullanıyor.

DEdiğin o olayı deneyeceğim kaboloarı değiştirmeyi yani. ama hoparlore giren yerler benim soket şeklinde onlardan çıkarabilirmiyim ki kabloları

birde şu olayı biraz daha anlatırmısın, şimdi adam benim bir sürü kabloyu bağladı cd çaları tarken onları sökmek istemiyorum çok zahmetli bi iş çünkü. arka hoparlorlerin kablolarını sökmek daha mantıklı geldi bana.

ayrıca anfi için bir site buldum
    http://www.eproje.com/modules.php?name=News&new_topic=5

bu arada benim arkaya hoparlor takayım dedim ama metal kısım yuvarlak kesilmiş oval hoparlor takılmıyo biraz zor yani.

birde aşırı sıcakta hoparlor diyaframı diyafram mı deniyo bilmiyorum siyah esnek kısım işte orasının tutturulduğu tahta gevşiyo ve en ufak bir çap değişiminde bass vururken burt burt burt diye ses çıkıyo hoparlorü söktüm falan çok uğraştım ama yok tamir edemedim. çok değişik bi hoparlor yaw

• Roverci,
    Sana bir şey sormak istiyorum. GT 500 almıştım. Arabanın orjinal hoparlörleri pek iyi değil. Tahminimce ön ve arkalar ya 10 ya da 13cm çapında. Ben sadece arka hoparlörleri aynı çapta kaliteli hoparlörlerle yenilesem, mesela JBL, Alpine gibi vereceğim paraya değecek oranda ses kalitesi artar mı? Max. 200 YTL ye. Önleride yenilemek gerekir mi? Eğer farketmezse hiç mi bu işe girip masraf etmeyeyim.
  • ARABANIN HOPARLÖRLERİNDEKİ PROBLEM NEDİR? SAĞLAM OLMASI VE DOĞRU BAĞLANTI ŞARTIYLA HER KOLONDAN GÜZEL SES ALINABİLİR. ANCAK BU GÜZEL SES HOPARLÖR GÜCÜ İLE SINIRLIDIR. DÜŞÜK WATTLI HOPARLÖRLER YÜKSES SES İSTEĞİNİ SESTE BOZULMA OLMADAN KARŞILAYAMAZLAR....
    İŞTE TAM BU NOKTADA, ARKA TARAFA 200 W LIK OVAL, ÖNE 100 W LIK YUVARLAK PIONEER HOPARLÖRLER DERDİNİN İLACI OLABİLİR...
    BAŞKA KALİTELİ MARKALAR DA VAR. ANCAK SES KALİTESİNİ BİLDİĞİM İÇİN BENİM GÖZÜM KAPALI ÖNERECEĞİM PIONEER OLACAKTIR...

GT500 ÜN ÇIKIŞI YANILMIYORSAM 4*52 W. MUHTEŞEM SES ALIRSIN...

*/*/*SONY GT300 'ü OLANLAR KULÜBÜ *\*\*

quote:

Roverci,
    Sana bir şey sormak istiyorum. GT 500 almıştım. Arabanın orjinal hoparlörleri pek iyi değil. Tahminimce ön ve arkalar ya 10 ya da 13cm çapında. Ben sadece arka hoparlörleri aynı çapta kaliteli hoparlörlerle yenilesem, mesela JBL, Alpine gibi vereceğim paraya değecek oranda ses kalitesi artar mı? Max. 200 YTL ye. Önleride yenilemek gerekir mi? Eğer farketmezse hiç mi bu işe girip masraf etmeyeyim.

• quote:

ARABANIN HOPARLÖRLERİNDEKİ PROBLEM NEDİR? SAĞLAM OLMASI VE DOĞRU BAĞLANTI ŞARTIYLA HER KOLONDAN GÜZEL SES ALINABİLİR. ANCAK BU GÜZEL SES HOPARLÖR GÜCÜ İLE SINIRLIDIR. DÜŞÜK WATTLI HOPARLÖRLER YÜKSES SES İSTEĞİNİ SESTE BOZULMA OLMADAN KARŞILAYAMAZLAR....
    İŞTE TAM BU NOKTADA, ARKA TARAFA 200 W LIK OVAL, ÖNE 100 W LIK YUVARLAK PIONEER HOPARLÖRLER DERDİNİN İLACI OLABİLİR...
    BAŞKA KALİTELİ MARKALAR DA VAR. ANCAK SES KALİTESİNİ BİLDİĞİM İÇİN BENİM GÖZÜM KAPALI ÖNERECEĞİM PIONEER OLACAKTIR...

GT500 ÜN ÇIKIŞI YANILMIYORSAM 4*52 W. MUHTEŞEM SES ALIRSIN...

quote:

Roverci,

Teşekkür ederim.
    Araba eski kasa 2006 Civic. Orjinal hoparlörleri sesi çabuk dağıtıyor. Çapı da küçük. Tam bakamadım ama ya 10 ya da 13 cm çapında. Benim alacağım hoparlörler de bu çapta olmalı. Arabanın arka tarafındaki orijinal yerine takacağım. Tavsiye ettiğin 200 W lık oval hoparlör oraya maalesef büyük gelir. Asıl sorunum şu. Diyelim ki orjinali 13 cm. Ben de bu çapta alacağım. Arabanın arkasına başka türlü uymuyor. Bu çaptaki hoparlörler benimkine nazaran bas ve tizde çok fark yaratır mı? 200 YTL harcamaya değer mi yani.

• BEN ESKİ BİR ARABA FALAN ZANNETTİM... HOPARLÖRLER DE ESKİMİŞTİR DİYE DÜŞÜNDÜM...
    BANA SENİN DE TEYP DEĞİŞİMİNDE YANLIŞ KABLO BAĞLANTISI YAPILMIŞ GİBİ GELİYOR...
    ORJİNAL TEYBİNE NE OLDU DA SONY GT 500 ALDIN... ÖNCESİNDE DE SESTE DAĞILMA VAR MIYDI?
    BENCE ÖNCELİKLE, HOPARLÖR BAĞLANTILARINI (+) (-) KONTROL ETMELİSİN YA DA ETTİRMELİSİN...
    ŞU ANKİ HALİYLE SESTE BOZULMA OLMADAN KAÇA KADAR AÇABİLİYORSUN?
    EĞER HOPARLÖRLERDE PATLAKLIK VS. GİBİ BİR SORUN YOKSA KALİTELİ SES ALMALISIN... Kİ ARACIN 2006 MODEL... HOPARLÖRLER DE DAHA YENİDİR...

quote:

Teşekkür ederim.
    Araba eski kasa 2006 Civic. Orjinal hoparlörleri sesi çabuk dağıtıyor. Çapı da küçük. Tam bakamadım ama ya 10 ya da 13 cm çapında. Benim alacağım hoparlörler de bu çapta olmalı. Arabanın arka tarafındaki orijinal yerine takacağım. Tavsiye ettiğin 200 W lık oval hoparlör oraya maalesef büyük gelir. Asıl sorunum şu. Diyelim ki orjinali 13 cm. Ben de bu çapta alacağım. Arabanın arkasına başka türlü uymuyor. Bu çaptaki hoparlörler benimkine nazaran bas ve tizde çok fark yaratır mı? 200 YTL harcamaya değer mi yani.

• Orjinalde CD çalar yoktu. Bir de sesi çok hoşuma gitmiyordu. Üzerinde Honda yazıyor ama asıl markası ne bilmiyorum. GT 500 sesi eskiye göre çok çok daha güzelleştirdi. Fakat hoparlörlerin çapı çok küçük. Beklentilerimi karşılamıyor. Muhtemelen W da düşüktür. Çap küçük, W düşük = 1/3 açınca ses dağılmaya başlıyor. Aslında sesin dağılma sınırı pek çok kişiye yeterli gelebilir. Ben daha yüksek seslerde dağılmasın istiyorum. Teybin sesi gerçekten çok iyi. Kaliteli ses alıyorum zaten. Ama hoparlörler teybin hakkını veremiyor. GT 500 de sesler numaralandırılmamış. Açtıkça ses çubuğu uzayıp gidiyor. Bağlantı yanlışlığı olduğunu zannetmiyorum. Bağlayan Sony’ci çok profosyoneldi.
    Sorun şu ki, hoparlör alırsam gene çapı küçük olacak. Orjinalini çıkarıp aynı yere takacağım. 10 ya da 13 cm. Galiba bu çapta hangi hoparlörü alırsam alıyım pek de fazla ses fark ettirmeyecek. Çok güzel ama fazla açılamayan sesle idare edeceğiz.

quote:

BEN ESKİ BİR ARABA FALAN ZANNETTİM... HOPARLÖRLER DE ESKİMİŞTİR DİYE DÜŞÜNDÜM...
    BANA SENİN DE TEYP DEĞİŞİMİNDE YANLIŞ KABLO BAĞLANTISI YAPILMIŞ GİBİ GELİYOR...
    ORJİNAL TEYBİNE NE OLDU DA SONY GT 500 ALDIN... ÖNCESİNDE DE SESTE DAĞILMA VAR MIYDI?
    BENCE ÖNCELİKLE, HOPARLÖR BAĞLANTILARINI (+) (-) KONTROL ETMELİSİN YA DA ETTİRMELİSİN...
    ŞU ANKİ HALİYLE SESTE BOZULMA OLMADAN KAÇA KADAR AÇABİLİYORSUN?
    EĞER HOPARLÖRLERDE PATLAKLIK VS. GİBİ BİR SORUN YOKSA KALİTELİ SES ALMALISIN... Kİ ARACIN 2006 MODEL... HOPARLÖRLER DE DAHA YENİDİR...

quote:

Teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.