Şimdi Ara

Sony Ericsson Vivaz (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
321
Cevap
0
Favori
38.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    türkcell kullanıyorum, 3g olsun diğer internet olayları olsun çok güzel..

tek kötü yanı arka kameradan görüntülü görüşme yapılması.
    bu da zaten son çıkan tüm se cihazları aynı
  • Temel Özellikleri itibarı ile bir X10 - VIVAZ karşılaştırması:

SE X10
    Ekran Çözünürlüğü: 480 x 800 Piksel 4.0 inç
    Dokunmatik Türü: Sığasal (Kapasitif)
    Pil Gücü: 1500 mAh
    İşlemci Hızı: 1 GB storage, 384 MB RAM - Qualcomm QSD8250 Snapdragon 1 GHz
    Boyutlar: 119 x 63 x 13 mm
    Ağırlık: 135 gram
    İşletim Dizgesi: Android
    En ucuz ederi: 1.050 TL.

SE VIVAZ
    Ekran Çözünürlüğü: 360 x 640 piksel , 3.2 inç
    Dokunmatik Türü: Dirençsel (Resistif)
    Pil Gücü: 1200 mAh
    İşlemci Hızı: 720 MHZ ARM Cortex A8 RAM: 256 MB ROM: 512 MB
    Boyutları: 107 x 51,7 x 12,5 mm
    Ağırlık: 97 gram
    İşletim Dizgesi: Symbian
    En ucuz ederi: 750 TL.

http://www.alalimbakalim.com/urun/en-ucuz-sony-ericsson-u5i-vivaz-full-aksesuar-+-8-gb-hafiza-karti-hediyeli-%28ayni-gun-stoktan-teslim%29.aspx?ref=akakce&v=1.59.7

http://www.alalimbakalim.com/urun/sony-ericsson-xperia-1080-x10-cep-telefonu-.aspx?ref=akakce&v=1.19.3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurtar72 -- 15 Ağustos 2010; 1:45:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kurtar72

Temel Özellikleri itibarı ile bir X10 - VIVAZ karşılaştırması:

SE X10
    Ekran Çözünürlüğü: 480 x 800 Piksel 4.0 inç
    Dokunmatik Türü: Sığasal (Kapasitif)
    Pil Gücü: 1500 mAh
    İşlemci Hızı: 1 GB storage, 384 MB RAM - Qualcomm QSD8250 Snapdragon 1 GHz
    Boyutlar: 119 x 63 x 13 mm
    Ağırlık: 135 gram
    İşletim Dizgesi: Android
    En ucuz ederi: 1.050 TL.

SE VIVAZ
    Ekran Çözünürlüğü: 360 x 640 piksel , 3.2 inç
    Dokunmatik Türü: Dirençsel (Resistif)
    Pil Gücü: 1200 mAh
    İşlemci Hızı: 720 MHZ ARM Cortex A8 RAM: 256 MB ROM: 512 MB
    Boyutları: 107 x 51,7 x 12,5 mm
    Ağırlık: 97 gram
    İşletim Dizgesi: Symbian
    En ucuz ederi: 750 TL.

http://www.alalimbakalim.com/urun/en-ucuz-sony-ericsson-u5i-vivaz-full-aksesuar-+-8-gb-hafiza-karti-hediyeli-%28ayni-gun-stoktan-teslim%29.aspx?ref=akakce&v=1.59.7

http://www.alalimbakalim.com/urun/sony-ericsson-xperia-1080-x10-cep-telefonu-.aspx?ref=akakce&v=1.19.3

Vivzın ekranı 16 M renk X10'un 65 bin olması lazım yanlış hatırlamıyorusam. Bende bu sebeple vivaz'ı tercih etmiştim.

• Telefonun flaşı nasıl. Yabancı forumlarda yetersiz olduğu söyleniyor. Örnek resimlerde pek tatmin edici durmadı. Sanki hafif puslu gibi çıkıyor.

Şarj süresi, malzeme kalitesi nasıl? Eksi yanları? Birde bu telefonu Ankara'da nerede bulup inceleyebiliriz acaba?
  • arkadaşlar ben bu telefona max 750-800 verebilirim zaten oluruda min 750 yazıyor, satılan yerlerde hep gri ve siyahı var, ama ben mavisine bittim, mavisini garantili ve kayıtlı net dışında alabileceğim biyer bilen var mı acaba 750-800 liraya??? bestelektronik, hakan iletişim falan aradım mavisi yok, o renginin satıldığı yeri bilen yada gözüne çarpan varsa yazarsa çok sevinicem :((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobiq -- 16 Ağustos 2010; 17:25:33 >

• akadircivas
    Vivazın ekranı 16 M renk X10'un 65 bin olması lazım yanlış hatırlamıyorusam. Bende bu sebeple vivaz'ı tercih etmiştim.

Yanılmıyorsam X10'un şu andaki Android sürümü 1,6 olduğu için 256000 renk biliyorum. Ancak Eylül ya da Ekim ayında Anroid 2.1 güncellemesi ile 16Milyon renk olacak o konuya takıldıysan hata etmişsin önemsiz bir ayrıntı o. Beni işin açıkçası belirttiğim X10'un üstünlükleri ve iki model arasındaki 300-350TL.'lik fark ilgilendiriyor. Dikkatinizi çekerim aradaki para farkıyla bile eli yüzü düzgün, 3G'li bir telefon çok rahat alınır hem de SE marka. Ben X10'un paralel ithalat'ta 750-800TL.'ye inmesini bekleyerek 200TL.'ye de 32GB'lik bir bellek kartı alarak en çok 950-1000TL.'ye maletmek istiyorum. Bu dediğim yıl sonundan önce olmaz. E benim de acelem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurtar72 -- 16 Ağustos 2010; 19:18:32 >
  • arkadaşlar netten 780 tl ye iki sene türkiye distrbtör garantili ve kayıtlı bi vivaz buldum, doğubanktaymış :s doğubank malum adı çıkmış, sizce doğru mudur yoksa atıyolar mıdır güvenilip alınabilir mi, orda kaçak mal dışında satılıyormu, var mı son zamanlarda oradan alan yardımcı olursa sevinirim ben hiç bilmiyorum orayı :s :S
  • ARKADAŞLAR YARDIM LÜTFEN

YURTDIŞINDAN GELEN VİVAZI PASAPORTA KAYDETTİRDİM BİR HAFTA OLDU

İMEİ SİTESİNDEN BAKINCA 'YOLCU İLE GELEN CİHAZ ' DİYOR

FAKAT HALA ARAMA YAPAMIYORUM 'SADECE ACİL ARAMA' UYARSI VERİYOR. NEDENDİR ACABA?
  • Tasarımı çok güzel fakat biraz kalın gibi duruyor.

Bir de türkiye ye ne zaman gelecekmiş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tobiq

arkadaşlar netten 780 tl ye iki sene türkiye distrbtör garantili ve kayıtlı bi vivaz buldum, doğubanktaymış :s doğubank malum adı çıkmış, sizce doğru mudur yoksa atıyolar mıdır güvenilip alınabilir mi, orda kaçak mal dışında satılıyormu, var mı son zamanlarda oradan alan yardımcı olursa sevinirim ben hiç bilmiyorum orayı :s :S

inanma,vivaz dist gelmedi hala tr ye.

paralel ithalattır..

bendeki de paralel ithalat.cihaz aynı cihaz,servisi farklı sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenus42

Tasarımı çok güzel fakat biraz kalın gibi duruyor.

Bir de türkiye ye ne zaman gelecekmiş?

hocam yapma ya ne kabası.çok ince ve hoş bir yapısı var.samsung star gibi düşün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MunOG -- 17 Ağustos 2010; 23:26:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SİBGATULLAH

ARKADAŞLAR YARDIM LÜTFEN

YURTDIŞINDAN GELEN VİVAZI PASAPORTA KAYDETTİRDİM BİR HAFTA OLDU

İMEİ SİTESİNDEN BAKINCA 'YOLCU İLE GELEN CİHAZ ' DİYOR

FAKAT HALA ARAMA YAPAMIYORUM 'SADECE ACİL ARAMA' UYARSI VERİYOR. NEDENDİR ACABA?

sanırım cihaz kapandıktan sonra kayıt ettrimişsin cihazı?

sorgusunda yolcu beraberi gelen cihaz uyarası çıkıyorsa bir kaç gün içinde açılır..
    sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: minur

quote:

Orijinalden alıntı: tobiq

arkadaşlar netten 780 tl ye iki sene türkiye distrbtör garantili ve kayıtlı bi vivaz buldum, doğubanktaymış :s doğubank malum adı çıkmış, sizce doğru mudur yoksa atıyolar mıdır güvenilip alınabilir mi, orda kaçak mal dışında satılıyormu, var mı son zamanlarda oradan alan yardımcı olursa sevinirim ben hiç bilmiyorum orayı :s :S

inanma,vivaz dist gelmedi hala tr ye.

paralel ithalattır..

bendeki de paralel ithalat.cihaz aynı cihaz,servisi farklı sadece

paralel ithalat ne demek?? yani cihaz çin malı taklit falan mı demek oluyor :s servis farklı derken ne gibi bi değişiklik var?? bide almamı diyorsunuz yani sorun falan mı çıkartır cihaz yada sorun çıkarsa ortada mı kalırım :s :s acil cvp yazarsanız sevinirim bugün gün içinde gidip almayı planlıyorumda doğubanktan :S

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobiq -- 18 Ağustos 2010; 1:08:15 >

• Arkadaşım paralel ithalat demek resmi dağıtıcı ürünü olmayan ürün demek. Şöyle ki: Üretici işletme her ülke için belirli sayılarda ürün yapar örneğin Fransa için 850.000 adet vivaz modeli üretir. Bazı önemsenmeyen pazarlara ya az ürün gönderir ya da geciktirir Türkiye gibi. Bizdeki ithalatçılar da bu açığı değerlendirerek bu ülkelerden mal çekerler. Ucuz olmasının nedeni dağıtıcı payı ve bayi payının olmamasından kaynaklanır. Telefonu açtığında telefonun dili Fransızca, İtalyanca ya da Almanca çıkarsa şaşırma ithalatçı malı o ülkeden çekmiştir. Dil menüsüne girip ayarlarsın olur biter. Çakma çin malı falan değil halis muhlis özgün üründür zaten imei'ni sorgulayıp bakarsın yalnız güvenmediğin siteden alma. Örneğin benim arkadaşın abisi büro teknikten 750TL.'ye wave aldı mağazalarda bilirsiniz 1000TL.'den ucuza satana rastlamadım en ufak bir sorun çıkmadı imei sorgusunda da bir pürüz çıkmadı zaten eline alınca anlarsın malzeme kalitesi belli eder. Forumdan başka arkadaşlarda alalımbakalım.com'dan değişik modellerde tel.ler aldılar bir sorun çıkmadı tümü de özgün ürünlerdi öyle çakma falan değil. Sorun çıkmayıp, özgün olduktan sonra mağaza sahiplerini kalkındırmaya gerek yok. Doğubankla da uğraşma bence herhangi bir sorun olduğunda muhatap bulamazsın o eskidendi internet yok iken rağbet görüyorlardı şimdi o kadar değil. Aşağıdaki bağlantı adresine tıklayıp bir incele istersen SE Vivaz'ı 750TL.'ye satıyorlar.

http://www.alalimbakalim.com/urun/en-ucuz-sony-ericsson-u5i-vivaz-full-aksesuar-+-8-gb-hafiza-karti-hediyeli-%28ayni-gun-stoktan-teslim%29.aspx?ref=akakce&v=1.76

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kurtar72 -- 20 Ağustos 2010; 3:35:54 >

• Ses çıkışı çok mu zayıf acaba GSMArena'da düşük not vermiş. 6500s vardı ona 78 vermiş. Vivaz'a 69 vermiş. Birde ekran kalitesi ve dokunmatik tepkisi nasıl acaba?
  • kurtar 72; arkadaşımız durumu anlattı zaten..
  • Almanyadan getirsek arkadaşlar türkiyede garantisi geçermi birde fiyat farkı nekdar oluyor getirmeye değermi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DumanOğlu

Almanyadan getirsek arkadaşlar türkiyede garantisi geçermi birde fiyat farkı nekdar oluyor getirmeye değermi.

türkiye ab birliginde olmadıgı icin garanti gecersiz fiyat konusunda bilgim yok.
  • arkadaşlar ben x6,vivaz ve wave arasında kaldım hangisini önerirsin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrt20 -- 25 Ağustos 2010; 13:13:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_kuss

arkadaşlar ben x6,vivaz ve wave arasında kaldım hangisini önerirsin?

Nokia X6 dışında belittiğin iki model de güzel. Vivaz'ı görmedim ama Wave'i Teknosada biraz kurcaladım ekranı gerçekten muhteşemdi tepki süresi de çok hızlıydı benim de kafamın bir köşesinde saklı duruyor. Ancak sırf "BADA"dan ötürü onu erteledim. Şu an grey'de 750TL. civarı Vivaz ile aynı. Bence bu üç modelden birini alacaksan ya vivaz ya da işletim dizgesi benim için çok önemli değil diyorsan Wave al.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.