Şimdi Ara

Sony DAV-DZ330 5+1 Ev Sinema Sistemi Ses Sistemi Hakkındaki Düşünceleriniz (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
3
Favori
22.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Cmon boby

xboxim var birde.
    ''Iyide sistemin dvd si amfisi değil mi blue ray 300 w destek verdikten sonra ne yapacaksın bu sistemi'' burda tam olarak ne demek istedin anlamadım dostum.
    blue ray 300 wattan fazlasını desteklemiyor mu ?

Hayır o değişir makinaya göre ben sadece hoparlörler güçlü eğer sen küçük bir blueray a bağlarsan yeterli performası alamazsın onu demeye çalışıyorum
    makina kaç watt destek veriyorsa ona göre sistem al boş yere 1000 w lık bir sisteme para verme
  • samsung bd c5500 var bende bunun ne kadar desteklediğini bulamadım bilen biri var mı. dvd yi devreden cıkarıp onun yerine blue rayimi takıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyinacici -- 6 Ağustos 2011; 10:01:05 >
  • bu ses sistemlerini ucuza nerden alabilirim istanbul bilişimde ucuz fiyata koymuslar ama yorumlara bakılırsa pek tavsiye edilmeyen bir yer.
    (istanbul içi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyinacici -- 6 Ağustos 2011; 10:00:14 >
  • Arkadaşlar siz bu ayarlardaki +db leri kaç kaç yapıyorsunuz
  • Arkadaşlar bu ürünün yeni çıkan DZ340 modelini almaya karar verdim.

Ürünü optik girişten PS3'e bağlayacağım. Blue Ray film ve oyunlarda kullanacağım. Ancak kafama takılan bazı sorunlar var:

PS3 oyunların çoğu Dolby Digital destekliyor, yeni çıkanlar ise DTS, şu an için sorun yok. Ancak Blue Ray filmler artık ucuzladı ve çoğu DTS-HD Master veya Dolby True HD ses formatlarını kullanıyor? Yukarıdaki bağlantıyla bu sesleri alınabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Italoman -- 3 Ekim 2011; 0:13:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acsev2003

Arkadaşlar bu ürünün yeni çıkan DZ340 modelini almaya karar verdim.

Ürünü optik girişten PS3'e bağlayacağım. Blue Ray film ve oyunlarda kullanacağım. Ancak kafama takılan bazı sorunlar var:

PS3 oyunların çoğu Dolby Digital destekliyor, yeni çıkanlar ise DTS, şu an için sorun yok. Ancak Blue Ray filmler artık ucuzladı ve çoğu DTS-HD Master veya Dolby True HD ses formatlarını kullanıyor? Yukarıdaki bağlantıyla bu sesleri alınabilir mi?

dts sesleri alırsın ama hd sesleri alamazsın çünkü optik kablo hd sesleri taşıyamıyor. hd sesleri taşımak için muhakkak 1.4 hdmi kablo kullanmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necrobutcher

quote:

Ses efektlerinden prologic II yi seçtiğimde arka hoparlörlere bir ses gidiyor ancak bu ses sanki divx filmlerin codeğinde bozulma olduğunda çıkan garip dijital bir ses olur ya , onunla normal bir sesin karışımı gibi ve çok düşük , diğer ses efeklerinin de tamamını denememe rağmen en fazla alabildiğim ses anlattığım gibi bozuk ses( bozulma sadece arka hoparlörlerde) Sistemde mi bir bozukluk var yoksa bende bir hata mı ? ( acaba tv nin kendi içindeki ayarlardan kaynaklı bir durumda olabilir mi?)

Teşekkür ederim.

Bu konuda bir çözüm alabilmiş değilim fikri olan paylaşabilirse sevinirim.

bu normal bir durum ve herkeste var, boşuna çözüm aramayın.

• Arkadaşlar bende yaklaşık olarak 2 hafta önce Sony DAV-DZ940K aldım ama bu ürün ile her hangi bir bilgiye ulaşamadım ve ayrıca sony sitesindede ürünün kendisi yok acaba ben çokmu eski bir model aldım ve ayrıca benim bu DAV-DZ940K,nin otomatik ses kalibrasyonu varmı ? cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cssbaycelebi

dts sesleri alırsın ama hd sesleri alamazsın çünkü optik kablo hd sesleri taşıyamıyor. hd sesleri taşımak için muhakkak 1.4 hdmi kablo kullanmak lazım.

cssbaycelebi, bilgin için sağol...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Italoman -- 11 Ekim 2011; 0:08:35 >
  • Arkadaşlar DZ 340 aldım. Bağlantıları şöyle yaptım. Yorumunuz nedir?

-PS3 HDMI ile TV'ye bağlı. Uydunet (Pozitek) de HDMI ile TV'ye bağlı.

-DZ340'ı optik ile PS3'e bağladım. Bu durumda DVD player açıkta kalıyor. PS3'ün TV'ye bağlı olan hdmi kablosunu dönüşümlü kullanırım herhalde.

-Scart ile de sistemi uydunete bağladım. Fikriniz nedir?
  • merhabalar. Dav-dz330 modelini bilgisayara bağlamak mümkün mü?
  • Merhaba arkadaşlar... DZ 330 modelinde karar kıldım. Bİr kaç sorum olacak...

1- TV yayınlarında da (atv,show, kanal d gibi) 5+1 ses alabiliyormuyuz?

2- DZ 330'a HDD veya usb flash gibi çevre birimi bağlayabiliyor muyuz?
  • Arkadaslar bende dzv 330 cıhaz var usb den fılm ızlemeye calıstıgımda 20-25 sn ye sonra usb donuyor fılm formatları avi ve divx formatında olmasına ragmen, aynı olayı dvd taktıgımda da yapıyor. usb donması konusunda cozumunuz nedır. tesekkur eder gecmıs kurban bayramınızı kutlarım saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: quasi522

quote:

Orijinalden alıntı: muratua58

quote:

Orijinalden alıntı: cesar_

bende bu sistemi aldım egreat m34a ya optikten bağladım çok kaliteli bir sesi var bass larıda güzel ama sesi az geldi bana bir ayarı falan var mı acaba menu den ben bulamadım...

Hocam var özelden anlattım. Tüm arkadaşlara belki yararı olur buraya da yazayım. Ön hoparlörleri 0 db, arka hoparlörleri +5db center +6db subwoofer ise +3db yaptığınızda harika bir ses alırsınız. Bunu yapmak için de makineyi açın içinde dvd olmasın dvd/cd tuşuna basın daha sonra displaye bastığınızda ayarlar gelecek orada en
    son bölüm hoparlör ayarları.

Bende de dz 730 var. Bu cihazın aynısı. Şimdi bu ayarlar sesin hangi yönünü iyileştiriyor? yani bass ları artırıyor, tizlerimi, yoksa genel sesi mi?

Bu gerçekten güzel oldu teşekkürler.

• Arkadaşlar ben bu cihazı egreat r6b de kullanıyordum optikten bağlı olarak sesinden memnun değildim pc de denedim çok fark etti daha yüksek ses alıyorum ama anakartın optik çıkışına bağladım ayarlardan dts on yapıyorum ama dts yazısı çıkmıyor cihazda ve r6b nin çıkışımı yetersiz neden az ses alıyorum başa bir media player a bağlasam daha yüksek ses alırmıyım..yardımlarınız bekliyorum...şimdiden teşekkürler...
  • HERKESE İYİ GÜNLER... bir konuda yardım istiyorum arkadaşlar... Sony DAV-DZ330 almak istiyorum... yalnız bazı şüphelerim var. hdmı girişine taktığım zaman ses alamama bi korkum var...bazı yorumlara baktım genelde bu tarz şeyler söleniyor.DTs çözmüyor diolar bende onların yalancısıyım:) harci hardiskten film izlediğim zaman ses alabilirmiyim... lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cssbaycelebi

quote:

quote:

Ses efektlerinden prologic II yi seçtiğimde arka hoparlörlere bir ses gidiyor ancak bu ses sanki divx filmlerin codeğinde bozulma olduğunda çıkan garip dijital bir ses olur ya , onunla normal bir sesin karışımı gibi ve çok düşük , diğer ses efeklerinin de tamamını denememe rağmen en fazla alabildiğim ses anlattığım gibi bozuk ses( bozulma sadece arka hoparlörlerde) Sistemde mi bir bozukluk var yoksa bende bir hata mı ? ( acaba tv nin kendi içindeki ayarlardan kaynaklı bir durumda olabilir mi?)

Teşekkür ederim.

Bu konuda bir çözüm alabilmiş değilim fikri olan paylaşabilirse sevinirim.

bu normal bir durum ve herkeste var, boşuna çözüm aramayın.

Arkadaşlar laptop üzerinden kodlu filmi (PL II DTS gibi) izlerken laptop üzerinde kullandığınız programın sesi nasıl gönderdiğide önemli ben de 1 ay öncesine kadar sadece 2 + 1 izliyordum fakat power dvd kurduktan sonra ses çıkışının nasıl olmasını istediğimizi ayarlayabildiğimizi gördüm tabi video dosyasında codeclerin olması şartıyla... program üzerinden ayar yaptığınız zaman ses sistemin o anda tepki verdiğini ve gelen sinyalin DTS mi yoksa farklı bir codec mi olduğunu gösterip ses düzenini değiştiriyor. sistem direkt HDMI + optik kablo ile televizyon ile bağlantılı laptopu 2. bir kablo ile televizyona bağlayıp ayarlarımı yapıp izlemeye başlıyorum surround hoparlörlerden ve diğerlerinden gayet güzel ses geliyor anlamsız sesler gelmiyor.

Saygılar

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.