Şimdi Ara

Sony DAV-DZ330 5+1 Ev Sinema Sistemi Ses Sistemi Hakkındaki Düşünceleriniz (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
3
Favori
22.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sistemi alan arkadaşlara hayırlı olsun.Bende Z-5500 muammasından sonra bu sistemi alamya karar verdim.Vatandaki kampanyayı kacırdık ama olsun.Ben özellikle pc bağlayıp kullanmak istiyorum ses kartı olarak CREATIVE X-FI TITANIUM HD SES KARTI düşünüyorum pcde optik bağlantılı kullanan varsa yorum yazabilirlermi.Önceliğim Film ve oyunlar.Teşşekürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Necrobutcher

Ses efektlerinden prologic II yi seçtiğimde arka hoparlörlere bir ses gidiyor ancak bu ses sanki divx filmlerin codeğinde bozulma olduğunda çıkan garip dijital bir ses olur ya , onunla normal bir sesin karışımı gibi ve çok düşük , diğer ses efeklerinin de tamamını denememe rağmen en fazla alabildiğim ses anlattığım gibi bozuk ses( bozulma sadece arka hoparlörlerde) Sistemde mi bir bozukluk var yoksa bende bir hata mı ? ( acaba tv nin kendi içindeki ayarlardan kaynaklı bir durumda olabilir mi?)

Teşekkür ederim.

Bu konuda bir çözüm alabilmiş değilim fikri olan paylaşabilirse sevinirim.
  • quote:

quote:

Ses efektlerinden prologic II yi seçtiğimde arka hoparlörlere bir ses gidiyor ancak bu ses sanki divx filmlerin codeğinde bozulma olduğunda çıkan garip dijital bir ses olur ya , onunla normal bir sesin karışımı gibi ve çok düşük , diğer ses efeklerinin de tamamını denememe rağmen en fazla alabildiğim ses anlattığım gibi bozuk ses( bozulma sadece arka hoparlörlerde) Sistemde mi bir bozukluk var yoksa bende bir hata mı ? ( acaba tv nin kendi içindeki ayarlardan kaynaklı bir durumda olabilir mi?)

Teşekkür ederim.

Bu konuda bir çözüm alabilmiş değilim fikri olan paylaşabilirse sevinirim.

hocam yukarıda da dediğimiz gibi zaten stereo seslerin prologic II kulanılarak dağıltılması çok da sağlıklı bir ses performansı vermiyor vermez de. ses hem kısıkolur hem de çok net çıkmaz. sonuçta doğal olmayan cihazın kendi ayarlayıp yaptığı bir özellik. bu da kaynağın ses kalitesine göre değişiklik gösterebilir. sorununuzun sadece arka hoparlörlerde olması da bu dediğimizi destekliyor aslında.

normal dvd lerde her türlü efekti alıyosanız, her hoparlör olması gerektiği gibi çalışıyosa bence kafanıza fazla takmayın.

yine de başka bir cihaza bağlama imkanın varsa bir de orda deneyip durumu kontrol edebilirsin.
  • Arkadaslar laptop'u Hdmi ile bağlayıp dolb dijital veya DTS ses alabilen varsa nasil yaptığını izah edebilirlermi?

USB bellekten film izlemek istesek filmleri hangi formata ve hangi çözünürlüğe konvert (çevirmemiz) gerekiyor?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mierdogan -- 11 Temmuz 2011; 14:36:05 >
  • sony nin sitesinde optik çıkış var diyor

bu da benim kullandığım ses kartı
    yani bu sistemi bilgisayar' a optik kablo kullanarak bağlayabilirim
    merak ettiğim nasıl bir ses kalitesi alacağım daha önce kullanmış olan arkadaşlar varsa yorumda bulunabilirlerse çok memnun olacağım

• burada yazanlar çok işime yaradı
  • Ben 10 gündür kullanıyorum apartman dairesinde oturuyorum kurduğum oda 12 metrekare indirdiğim mkv filmleri dvd ye çevirip 5+1 izliyorum veya orjinal dvd ile izliyorum... bilgisayarımı HDMI ile bağlıyorum ama henüz dolby dijital ses alamadım yani sistemin ayarlarında dolb dijitali açıyordun ama yapay bir ses oluyor sistem kendisi tespit ettiği zaman daha güzel oluyor...

Benimde bilgisayarımda optik çıkış olsa bağlarım ama laptoplarda malesef öyle bir zımbırtı yok :D

ben memnunum...
  • alıcam almasına kampanya bitmeden ama nasıl bir netlikte ses alacağımı bilmediğim için pek cesaret edip para ayırmayı istemiyorum şu aralar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

alıcam almasına kampanya bitmeden ama nasıl bir netlikte ses alacağımı bilmediğim için pek cesaret edip para ayırmayı istemiyorum şu aralar

hocam hiç pişman olmazsın, ben 30 metrekarelik salonda kullanıyorum gerek dts olsun gerek dd olsun gayet net ve kaliteli ses alabiliyosun. yanlız kurulumdan sonra birkaç ayar yapmak gerekiyor, yoksa kısık ses yada yüksek bass gibi durumlarla karşılaşılabiliyor.

ben dvd, mkv ve bluraylerde istediğim kaliteyi aldım. zaten kaynağın ses kalitesi iyi olunca sistem kendini gösteriyor.

ama şunu da söyliyim, ben vatan ın kampanyasından 399 tl ye almıştım, cihazında ederi iç aşağı beş yukarı bu zaten. sakın gidipte 500-550 tl falan vermeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trulli

quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

alıcam almasına kampanya bitmeden ama nasıl bir netlikte ses alacağımı bilmediğim için pek cesaret edip para ayırmayı istemiyorum şu aralar

hocam hiç pişman olmazsın, ben 30 metrekarelik salonda kullanıyorum gerek dts olsun gerek dd olsun gayet net ve kaliteli ses alabiliyosun. yanlız kurulumdan sonra birkaç ayar yapmak gerekiyor, yoksa kısık ses yada yüksek bass gibi durumlarla karşılaşılabiliyor.

ben dvd, mkv ve bluraylerde istediğim kaliteyi aldım. zaten kaynağın ses kalitesi iyi olunca sistem kendini gösteriyor.

ama şunu da söyliyim, ben vatan ın kampanyasından 399 tl ye almıştım, cihazında ederi iç aşağı beş yukarı bu zaten. sakın gidipte 500-550 tl falan vermeyin.

teşekürler hocam o zaman ne alırsan %25 kapanyasını beklicez o zaman
    yorumda bulunduğun için teşekür ederim
  • peki fiber optik kablo kullanırken iki adet kablo kullanılmıyor değil mi 1 tane yetiyor; arkadaşlar kardeşimin ev sinema sistemini alcam yakın zamanda o yüzden nasıl bağlantı kurulacağı hakkında fikrim yok yardımlarınızı eğer zaman bulursanız fotoğraflı bir şekilde bekliyorum
  • Arkadaşlar flash bellek alacağımda sistem kaç gb kadar destek veriyor
  • Yeni başlık açmıştım ama hiç ilgilenen olmadı.

Bu sistem ile ilgili birkaç sorum olacak:

*Evimdeki Teledünya HD box hdmi ile Samsung led tv ye bağlı. Tv sesi optical kablo ile Sony'ye bağlı. A.F.D Mutli'yi seçtiğim zaman ses sadece ön sag ve sol kolonlardan geliyor. Radyo dinlerken yada cd dinlerken A.F.D Multi seçildiğinde ses hem ön sağ sol ve hemde arka sağ sol kolonlardan geliyor. Bağlantıda bir sorun olabilir düşüncesiyle teledünya kutusunun optik ses çıkışını direk Sony'ye bağladım ama sonuç gene aynı. Kısaca bu sistemin optical girişi A.F.D multi yi desteklemiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Aynı sistemden olan arkadaşlar bir test edebilirler mi?

* Arkadaşında sorduğu gibi, USB bağlantısı en fazla ne büyüklükte hafızayı okuyabiliyor (usb ve hard disk)

Teşekkürler.
  • meraba ben bu ürünü almayı düsünüyorum. elimde blue ray player var. Kendi dvd playerini cıkarıp blue ray playerimi bağlasam aynı işi görür mü. evimde birde xbox var ayrıca onada bağlıycam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyinacici -- 5 Ağustos 2011; 15:32:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cmon boby

meraba ben bu ürünü almayı düsünüyorum. elimde blue ray player. Kendi dvd playerini cıkarıp blue ray playerimi bağlasam aynı işi görür mü. evimde birde xbox var ayrıca onada bağlıycam.

olma ihtimli var tabi ama sony nin hoparlör bağlantıları soket tipinde yani ne jack lı ne de direk kablo uçlarının girdiği bir tür. bağlayacağınız bluray player ın arka hoporlör girişleri soket tipinde değilse problem yaratabilir. ya her bir hoparlör için kablo alacaksınız ya da uçları uygun hale getireceksiniz.

bunun dışında teknik olarak başka bir sorun gözükmüyo.
  • quote:

quote:

meraba ben bu ürünü almayı düsünüyorum. elimde blue ray player. Kendi dvd playerini cıkarıp blue ray playerimi bağlasam aynı işi görür mü. evimde birde xbox var ayrıca onada bağlıycam.

olma ihtimli var tabi ama sony nin hoparlör bağlantıları soket tipinde yani ne jack lı ne de direk kablo uçlarının girdiği bir tür. bağlayacağınız bluray player ın arka hoporlör girişleri soket tipinde değilse problem yaratabilir. ya her bir hoparlör için kablo alacaksınız ya da uçları uygun hale getireceksiniz.

Iyide sistemin dvd si amfisi değil mi blue ray 300 w destek verdikten sonra ne yapacaksın bu sistemi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xboxim var birde.
    ''Iyide sistemin dvd si amfisi değil mi blue ray 300 w destek verdikten sonra ne yapacaksın bu sistemi'' burda tam olarak ne demek istedin anlamadım dostum.
    blue ray 300 wattan fazlasını desteklemiyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: poison of darkness

quote:

quote:

Iyide sistemin dvd si amfisi değil mi blue ray 300 w destek verdikten sonra ne yapacaksın bu sistemi

bluray in desteklediği watt kadar çıkış gücü alacak, sonuçta bu kullanmasına engel olacak bir durum değil. ses miktarındaki azalmaya dert etmezse kullanabilir diye düşünüyorum. tercih kendisinin tabi.
  • hoparlorlerin bağlantılarının resmini koyabilcek biri var mı ona göre karar vericem.
  • arka hoparlörlerin kablolarının boyları ne kadar net bilen var mı? salonda ortalıkta kablo gözükmesin diye biraz mesafe kat edecekler... içinden çıkan kablo mesafesi kurtarır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 5 Ağustos 2011; 16:45:09 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.