Şimdi Ara

Sony - Canon Sizce Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2 - 3 ay içerisinde işimi görebilecek bir makina almayı planlıyorum.

Ancak fotoğraf çekmenin yanı sıra video ilede uğraşacağım ve uzun süre tekrar makine alamam o yüzden alacağım arasında en iyisi olsun istiyorum.

Sizce Sony A58 mi -- Canon 650D'mi? Hangisini tercih ederdiniz?

Daha önce hiç bir yüksek dereceli fotoğraf makinası tecrübem yok. Ama yakında yurt dışına çıkma planlarım olduğu için almam gerek, ayrıca kısa filmlerde çektiğim için video işide bana gerek.. Özet şeklim bu şekilde yardımlarınızı bekliyorum.

• Sony A58 derim fakat satmayı düşünürsen ne yapıcaksın diye sorabilirim?
    Ben olsam 650d alırdım.
    Yüksek tecrübem yok demişsin yine 650d öneririm çünkü çok basittir.
    650d ekipman çeşitliliği boldur.
    Benim fikrim 650d.
  • Ben A58 Derim. Videoda iyidir. Fotograftafa kotu degildir. Fakat sık sık ekipman alir satarim dersen Canon al.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @CeRMeDoN - Dostum satacağımı sanmıyorum alırsam uzun ömürlü rahat 5 yıl kullanırım heralde sonra artık yeni makine alırım bu işleri seversem.. O yüzden satma sıkıntım olmaz. Evet hiç tecrübem yok o halde 650d daha mı uygundur? Yoksa sizde mi ikisi arasında kaldınız..

@Vendetta0 - Hocam, fotoğrafta çekmek istiyorum yani en azından bir tarzım var onu yansıtıp flickr açmayıda düşünüyorum fotoğraftada iyi kalite alabilirmiyim? Biraz baktım gerçekten sony a58 için video konusunda öneren çok.. Hocam yanlız şu kelimeyi anlamadım "Fakat sık sık ekipman alir satarim dersen Canon al" bunu açabilirmisiniz?

İkinizede çok teşekkür ederim.
  • A58 in sensorude gayet iyi fotografdada kalite alirsiniz
    Hemen acayim,
    Mesela canonu aldiniz, yanina 55_250 lens aldiniz, tele cekmekten vazgectiniz 3 ay sonra satip 50mm almayu dusunuyirsunuz, Canonda daha hizli satilir. Arabada binevi Toyota yani :D Alir kullanir diyorsaniz benim gibi
    Sony SLT alin. A58 de olur
    A37 + lens de olur. veya 2. elde A55 de olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vendetta0

A58 in sensorude gayet iyi fotografdada kalite alirsiniz
    Hemen acayim,
    Mesela canonu aldiniz, yanina 55_250 lens aldiniz, tele cekmekten vazgectiniz 3 ay sonra satip 50mm almayu dusunuyirsunuz, Canonda daha hizli satilir. Arabada binevi Toyota yani :D Alir kullanir diyorsaniz benim gibi
    Sony SLT alin. A58 de olur
    A37 + lens de olur. veya 2. elde A55 de olur.

Hocam anladım o halde kalite iyi ama kullanım az, elden çıkartmak zor cinsinden bir durum. Elden çıkartmam ikinci el almayıda, satmayıda pek sevmiyorum kullanırım ömrü bitince ben postalarım ancak o konuda sıkıntım olmaz. Aklım bayağı yattı A58'e ilk kullanımda bakalım neler yaşayacağım. Çok teşekkür ederim hocam.
  • Sony A58 alacaktım ama Vendetta0'ın da bahsettiği gibi ikinci elde rağbet görmediğinden canon 600d aldım. Ben pek tutarlı değildim fotoğraf olayında, ne çekeceğimi bilmiyordum yani Canon aldım. Ekipmanlar çok çabuk alınıyor, satılıyor, bulunuyor. Ama Sony A58'de makinedir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Canon herzaman en iyidir

• @ozeceze satma konusu yaşarmıyım bilmiyorum pek alırsam bende kalır öyle biri olduğum için pek o konuda bana sorun çıkacağını düşünmüyorum hala 2 aylık bir zamanım var düşünme aşamasındayım bazıları A58de çekim kalitesinin kötü olduğunu söylüyor ancak ikisi arasındaki istatistiklerde Sony A58 diyor.. >-<

quote:

Orijinalden alıntı: ONE ONLY MUSIC

Canon herzaman en iyidir

@ONE ONLY MUSIC bu şekilde fanboyluk yaparak değilde neden iyi neden tercihimiz ona iyice düzgün yazarak yorum atsak keşke, yorum atmak için yorum atmasak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kavun11 -- 2 Şubat 2014; 15:10:33 >

• Canon makinenin önüne L serisi lenslerden bir tanesini takarsan mükemmel çekimler yaparsın

• quote:

Orijinalden alıntı: Celestia Ludenberg

@ozeceze satma konusu yaşarmıyım bilmiyorum pek alırsam bende kalır öyle biri olduğum için pek o konuda bana sorun çıkacağını düşünmüyorum hala 2 aylık bir zamanım var düşünme aşamasındayım bazıları A58de çekim kalitesinin kötü olduğunu söylüyor ancak ikisi arasındaki istatistiklerde Sony A58 diyor.. >-<

quote:

Orijinalden alıntı: ONE ONLY MUSIC

Canon herzaman en iyidir

@ONE ONLY MUSIC bu şekilde fanboyluk yaparak değilde neden iyi neden tercihimiz ona iyice düzgün yazarak yorum atsak keşke, yorum atmak için yorum atmasak.

Çünkü 2 sene canon kullandım 3 aylığına arkadaşımın nikonuyla takas ettim ama canonu daha çok beğendim. Fikrimi söyledim sadece fanboyluk falan yaptığım yok

• @ozeceze Hocam peki benim gönlüm hep Sonye kayıyor onun hakkında düşünceleriniz var mı? Çünkü biliyorum ki kamerayı aldıktan 5-6 boyunca birşey alamam daha ancak ondan sonra alabilirim..

@ONE ONLY MUSIC Peki dostum.
  • Bende sony e göre ayarlamıştım kendimi ama Canon aldım. L serisi bir lens almak hedefim şuan. 24-105 . Her canon da çalışacak mükemmel bir lens

• quote:

Orijinalden alıntı: ozeceze

Bende sony e göre ayarlamıştım kendimi ama Canon aldım. L serisi bir lens almak hedefim şuan. 24-105 . Her canon da çalışacak mükemmel bir lens

Hocam peki pek bilgim yok lensler tüm canonlar arasında kullanılabiliyor değil mi ne model alırsam alayım? O lenslerin ücretleri nedir?
  • Canon'un DSLR makineleri (Croplar ve Tam sensörler) EF ve EF-S montajlaı lensleri kullanılır. EF montajlı lensler tam sensör uyumludur, EF-S ise sadece croplara takılır. EF montajlı (Kırmızı nokta vardır üzerinde) lensler tüm Canon makinelerde çalışır.

• ozeceze kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim ben tam detaylı araştırma işine giriyorum 2 aylık bir mağarama çekilme dönemi. Doğru kararı verip alırım umarım.
  • Hocam bu işi ciddi ciddi yapacak mısınız ? Yoksa bir heves mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ozeceze

Hocam bu işi ciddi ciddi yapacak mısınız ? Yoksa bir heves mi ?

Hocam ciddi yapacağım heves olsa hiç kasmam bu kadar.. :/ Hüsrana uğramamak üzülmemek ve çok bilgim olmadığı içinde bayağı detaylandırıyorum şuanda nikonlara da bakmaya başladım.. İşim gereği en kötü zaten video kullanmak zorundayım.
  • Dostum, fotoğraf senin için bir hobi, bir yaşam biçimi haline dönüşecekse al Canon 650D'yi. Canon, Sony'e göre her türlü avantajlıdır. Ekipman daha kolay ve ucuza temin edilir.

AMA!

Yurtdışına çıkacağım, anı fotoğrafı çekeceğim, arkaşları çekip Facebook'a ekleyeceğim gibi bir amacın varsa aynasız al. Hem daha taşınabilir bir makine edinmiş olursun. Hem de kompakt makinelerden daha iyi imaj kalitesi elde edersin.

Canon EOS M (Video özellileride iyidir)
    http://www.hepsiburada.com/liste/canon-eos-m-18-55-kit-18-mp-3-lcd-aynasiz-kompakt-fotograf-makinesi-flash-/productDetails.aspx?productId=ftkamcaneosm&categoryId=60002029&wt_gl=cpc.elk.foto.dinamik&gclid=CLaozKP5rbwCFQrpwgodGDgAlQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi command_4 -- 2 Şubat 2014; 19:18:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: command_4

Dostum, fotoğraf senin için bir hobi, bir yaşam biçimi haline dönüşecekse al Canon 650D'yi. Canon, Sony'e göre her türlü avantajlıdır. Ekipman daha kolay ve ucuza temin edilir.

AMA!

Yurtdışına çıkacağım, anı fotoğrafı çekeceğim, arkaşları çekip Facebook'a ekleyeceğim gibi bir amacın varsa aynasız al. Hem daha taşınabilir bir makine edinmiş olursun. Hem de kompakt makinelerden daha iyi imaj kalitesi elde edersin.

Canon EOS M (Video özellileride iyidir)
    http://www.hepsiburada.com/liste/canon-eos-m-18-55-kit-18-mp-3-lcd-aynasiz-kompakt-fotograf-makinesi-flash-/productDetails.aspx?productId=ftkamcaneosm&categoryId=60002029&wt_gl=cpc.elk.foto.dinamik&gclid=CLaozKP5rbwCFQrpwgodGDgAlQ

Hocam merhabalar değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Şöyle söyleyeyim baştada dedim yurt dışına çıkma olaylarım olacak, buna ek iş olarak açayım bölümüm olarakda bahsetmiştim. Japonyayla ilgilendiğim için cosplay ve benim kendi tarzım olan bir konsept var o tarz çekimlerde yapıp flickr açmayı planlıyorum.. Yani biraz hobi üstü olacak gibi. (Hani sadece 2-3 ayda bir 20-30 fotoğraf çekeyim koyayım durumu yok..)

Hocam bu attığınız makine konuştuklarımız dan daha düşük bir ayardamı yoksa iyileştirilebilir mi? Gerçekten çok bilgim yok. (ürün detaylarıda çok yazmıyor linkte birşey diyemedim..)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.