Şimdi Ara

Sony Bravia XR 2021 (Google TV) Ana Konu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
25
Favori
25.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: belmont

Ön sipariş için kayıt ol diyo sony sitesinde emailini bırakıyosun ama sadece reklammı yoksa gerçekten önsipariş aşaması oluyormu bilemedim.

Link paylaşabilir misiniz?

• Tv ne zaman çıkacak bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: The_Punisher007

Tv ne zaman çıkacak bilgisi olan var mı?

çin ve amerika da 55inç a90j satışlar başladı, bize mayısın sonunda gelir tahminimce

ayrıca avsforumda d-nice çarşamba ve perşembe günü ürün incelemesini tamamlayıp foruma sonuçları paylaşacak.

https://www.avsforum.com/threads/2021-sony-a90j-master-series-oled.3178960/post-60536179

• payda P kullanıcısına yanıt

Sağ ol belki bu yılki sonyler iyi çıkarsa alıcam hdmi 2.1 olarakSony Bravia XR 2021 (Google TV) Ana Konu 

• Millet 2021 serilerini alıp kullanmaya başlamış bile. Sony tüm pazarlamayı yeni işlemcisi üzerine kuruyor bakalım gerçektende iddia ettikleri kadar iyi mi bu işlemci X90J alıp göreceğiz:)

• quote:

Orijinalden alıntı: AKA_33

Millet 2021 serilerini alıp kullanmaya başlamış bile. Sony tüm pazarlamayı yeni işlemcisi üzerine kuruyor bakalım gerçektende iddia ettikleri kadar iyi mi bu işlemci X90J alıp göreceğiz:)

Turkiyede ön sparis veremezmiyiz acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce Mediamarkt tan ps5 ön sipariş verdim ama bizim ülkemizde TV de ön sipariş verildiğini hiç duymadım, eğer öyle bir seçenek varsa onu @numberten_ank hocam bilir.

• feryad80 F kullanıcısına yanıt

Komik olacak birşey. Gizlilik denilen birşey var. İşleri güçleri yok bize bunu açıklayacak kockaca milyar dolarlık şirketler.

Mercedesde renodan motor alıyor, aynı kalitemi? Yada bmw psa blokları kullanıyor 3,20 ied lerde. 320 ile pejo aynımı yada aynı kalitedemi?

Reno veya psa mercedes ve bmw için ayrı fabrikamı kurdu?

Anlamıyorsun yorum bari yapma?

Neden sony paneller yanmıyor o zaman; lg de tüm oledler yanarken?

Komik olan sensin asıl.

• quote:

Az önce Mediamarkt tan ps5 ön sipariş verdim ama bizim ülkemizde TV de ön sipariş verildiğini hiç duymadım, eğer öyle bir seçenek varsa onu @numberten_ank hocam bilir.

Sony de ön sipariş diye bir durum yok malesef.

Sony.com.tr'de kayıt oluşturuyorsunuz, ürün satışa çıkacağı zaman lansman zamanında sony bilgilendirme maili atıyor.

Bazen firmalar kendi isteğine göre (media markt sizede ps5 de bunu yapmış) ön talep yada ön satış yapabiliyorlar.

Bizde bi önce ki partide ps5 de yapmıştık.

• X80J'nin detayları belli oldu. Sanırım bu en düşük seviye modeli ama taş gibi :D

50" (VA) = https://www.displayspecifications.com/en/model/0f942497

55" (IPS) = https://www.displayspecifications.com/en/model/2df92496

65" (VA) = https://www.displayspecifications.com/en/model/49222495

75" (IPS) = https://www.displayspecifications.com/en/model/b9e52494

4K - 60Hz modeller ve XH serisindeki X1 işlemcilerle gelecek. Özetle; 2021 modellerde duyurulan yenilikler yok ama 2020 piyasasında çıkan tüm TV'lere (kendi sınıfındaki) kök söktürecektir :D

Sony Bravia XR 2021 (Google TV) Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 2 Mart 2021; 18:21:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: numberten_ank

Komik olacak birşey. Gizlilik denilen birşey var. İşleri güçleri yok bize bunu açıklayacak kockaca milyar dolarlık şirketler.

Mercedesde renodan motor alıyor, aynı kalitemi? Yada bmw psa blokları kullanıyor 3,20 ied lerde. 320 ile pejo aynımı yada aynı kalitedemi?

Reno veya psa mercedes ve bmw için ayrı fabrikamı kurdu?

Anlamıyorsun yorum bari yapma?

Neden sony paneller yanmıyor o zaman; lg de tüm oledler yanarken?

Komik olan sensin asıl.

Paneller aynıdır kalite kontrol vb açıdan taahhütler daha sıkı olabilir ancak aynıdır. Sony oledlerin yanmaya karşı daha uzun ömür sundukları doğru bunun sebebi pixel ısınma yönetimini çok iyi yapan çok dinamik resim işleme algoritmasıdır. Bahsettiğiniz motorlarda aynıdır bazı aktarma ve tesisat şekilleri modifikasyonları yazılımları farklı olabilir (aldıktan sonra elden geçirme düzenleme) ancak aynı bloklar ve motorlardır zaten o kadar hassas olsalar kendileri yaparlardı değil mi? Ancak bu büyük bir maiyettir. Markalar artık çok yüksek standartlarda üretim yapabiliyorlar çalışmaları gereken kısım yazılımlar ve marka imajlarıdır. Örneğim sony resim işleme motorları ile lg ips leri ve samsung auo va panlleri bambaşka bir seviyeye taşıması gibi.

• Merhabalar Sony 4k 55'' tv arayışındayım.Sony 55X7055 vs KD-55XH8196 arasında kaldım bütçem 5-6.5k arasında. Tvler hakkında bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerine açığım.

• xburak36 X kullanıcısına yanıt
    numberten_ank

4 sa. önce

Merhaba, biraz daha kendinizi zorlayıp 55xh8196'yı almanızı öneririm. Hem x1 işlemci, hem daha iyi panel hemde çok hızlı android işletim sistemi. Apple airplay vs. Var. 16gb bellek ve istediğiniz gibi uygulama yükleme imkanı.
    7055 aldığınızda ilerde android box alıp kullansanız 500-600 TL para harcayacaksınız. Bunun yerine direk android olan xh8196 doğru tercih olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

ben aldığım ürüne bakarım . 55 inç forumu takip ederseniz çoğu kişide aynı hata.

neyse ki aliexpressten 30 dolara alıp yazılımla hallettik.

asıl mesele 30 dolarlık bir parça işçilik dahil 500-600 olsun 2500 istemek nedir, sony nin ne kadar kaliteli olduğunu gösterir.

Alıntıları Göster

Bu almış olduğunuz parça nedir? Sony almayı düşünüyorum Mayıs gibi, bir kenara yazarım onu.

• quote:

Orijinalden alıntı: numberten_ank

Sony oled tv lerin diğerlerinden farkı burn olmamasıdır. Gönül rahatlığı ile alınabilir, tabi ki fiyatlar biraz yüksek diğer markalara göre. Gri çerçeve hariç tüm modeller gelecek bize. Nisan gibi gelmesi gerekiyor normal şartlarda, lakin pandemiden ötürü geç kalırmı bişey diyemiyorum. Fiyatı da aşağı yukarı 10 bin bandında olur 55 inç lerin.

Alıntıları Göster

Siz sanırım bayisiniz. Hangi şehirdesiniz?

• quote:

Millet 2021 serilerini alıp kullanmaya başlamış bile. Sony tüm pazarlamayı yeni işlemcisi üzerine kuruyor bakalım gerçektende iddia ettikleri kadar iyi mi bu işlemci X90J alıp göreceğiz:)

geçen yılla aradaki fark,

Sony Bravia XR 2021 (Google TV) Ana Konu

• payda P kullanıcısına yanıt

Telefon ekranımdan gördüğüm kadarıyla J daha parlak görünüyor. Rtings incelemesi çıksa da detaylı incelemesini görsek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AKA_33 -- 5 Mart 2021; 12:1:35 >
  • myfranco kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: payda

geçen yılla aradaki fark,

Alıntıları Göster

XJ90... Üzümlü kekim... Çık da kavuşalım artık...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.