Şimdi Ara

Sony Bravia XR 2021 (Google TV) Ana Konu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
25
Favori
25.837
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni tv’ler yeni kurlar ile geçen seneki modellere göre bir hayli artış olur.

2018 75xf9005 liste fiyatı eğer hafızam beni yanıltmıyorsa 19 bin yakın bir rakamdı diye hatırlıyorum

2019 75xg950 27 TL civarı belki biraz altı bir liste fiyatı 2020 modeli bilmiyorum diyeceğim her yeni model bir öncekinden kurlar ile fiyat artış gösteriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joven -- 8 Ocak 2021; 22:6:58 >
  • joven kullanıcısına yanıt
    2020 fiyatlarının çok üzerinde olacağını düşünmüyorum şahsen. Aşağı yukarı aynı fiyatlardan çıkış yapar.
  • numberten_ank kullanıcısına yanıt

Sony bir önceki modelin fiyatı ile benzer bir fiyatta çıkarırsa kur farkını yansıtır diye biliyorum

• joven kullanıcısına yanıt
    2020 yılı kuru da yüksekti zaten, kurda yukatı yönlü yükselme olmaz ise üç aşağı neş yukarı aynı benzer diye düşünüyorum
  • sony mağazalarının fiyatlar dahada yükseltilecek sözlerine kesinlikle kanmayın, aksine öyle söylüyorlarsa bilinki fiyatlara daha da aşağıya iniyor. bizzat kendim bir çok mağazada bu deneyimi yaşadım.

ürünler haziran ortasında gelir, ağustos eylül aylarında fiyatlar zirveyi görür, ekim, kasım ve aralık ayında dip fiyatlara(olması gereken fiyatlara yaklaşır) ulaşır.

örneğin: 75XH9505 Vatanda 19.000 satıldı

65A8H 19.000 indi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi payda -- 9 Ocak 2021; 12:54:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: numberten_ank

Maliyet :)

Koskoca Sony 2 tane hdmi soketinin maliyetine kaldıysa eğer, bu işleri bırakma zamanı gelmiş demektir  

sanırım eski HDCP 2.2 yi kullandılar, bütün hdmi ler 2.0 olarak gelecek ve bize gerçek hdmi 2.1 vermeyecekler.

sahte okey gibi

umarım yanılırım....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony tv de müşteri hizmetleri berbat. 55w805c 3 senede tcon arızası verdi. ne ilginçtir ki benle aynı anda tv yi alan 3 arkadaşta da aynı hata var. servis de 2500 tl civarında tamir ücreti istiyor. böyle bir müsteri hizmetleri desteği var. telefonda bitti tvde de bitecek

• Mini led kullanan lcd modeli var mı acaba

• palamutix P kullanıcısına yanıt
    Şu anda yok malesef
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Aynı cihazın 43" ini ben 50"ini abim kullanıyoruz. Maşallah hiçbir sorunla karşılaşmadık.
    Farklı markaların daha iyi olduğunumu düşünüyorsunuz!
    Sony de hata payı bindelik rakamlarda lakin diğerlerinde bu rakam yüzdelik değerlerde
  • quote:

Aynı cihazın 43" ini ben 50"ini abim kullanıyoruz. Maşallah hiçbir sorunla karşılaşmadık.
    Farklı markaların daha iyi olduğunumu düşünüyorsunuz!
    Sony de hata payı bindelik rakamlarda lakin diğerlerinde bu rakam yüzdelik değerlerde

ben aldığım ürüne bakarım . 55 inç forumu takip ederseniz çoğu kişide aynı hata.

neyse ki aliexpressten 30 dolara alıp yazılımla hallettik.

asıl mesele 30 dolarlık bir parça işçilik dahil 500-600 olsun 2500 istemek nedir, sony nin ne kadar kaliteli olduğunu gösterir.

• quote:

2020 yılı kuru da yüksekti zaten, kurda yukatı yönlü yükselme olmaz ise üç aşağı neş yukarı aynı benzer diye düşünüyorum

2 ay önce aldığım LG 55 CX Oled televizyonumu internet hızı ile alakalı bir sorundan dolayı iade ettim. Tekrardan Oled alıp burn in riskiyle yaşamak istemediğim için full array panele sahip bir tv almaya karar verdim. X90J modelini inceledim ve çok beğendim. Sizce bu model hangi aylarda gelir hocam? Birde tahmini bir fiyat var mı aklınızdan geçen?

• quote:

Orijinalden alıntı: AKA_33

2 ay önce aldığım LG 55 CX Oled televizyonumu internet hızı ile alakalı bir sorundan dolayı iade ettim. Tekrardan Oled alıp burn in riskiyle yaşamak istemediğim için full array panele sahip bir tv almaya karar verdim. X90J modelini inceledim ve çok beğendim. Sizce bu model hangi aylarda gelir hocam? Birde tahmini bir fiyat var mı aklınızdan geçen?

Alıntıları Göster

Sony oled tv lerin diğerlerinden farkı burn olmamasıdır. Gönül rahatlığı ile alınabilir, tabi ki fiyatlar biraz yüksek diğer markalara göre. Gri çerçeve hariç tüm modeller gelecek bize. Nisan gibi gelmesi gerekiyor normal şartlarda, lakin pandemiden ötürü geç kalırmı bişey diyemiyorum. Fiyatı da aşağı yukarı 10 bin bandında olur 55 inç lerin.

• Merhaba,

Sony KD-55XH8196 4K Ultra HD 55" modeli için ne dersiniz?

Tavsiye eder misiniz? Olumlu ve olumsuz tarafları için değerlendirmelerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

• kubce kullanıcısına yanıt

Yanlış başlıkta sormuşsunuz. Burada gelecek olan 2021 model tv ler hakkında yorumlar söz konusu..

• numberten_ank kullanıcısına yanıt

Hocam xj95 ler gelicekmi, Sony tr de bir bilgi göremedim.

• Sadece tahmin.. Bence Haziran dan önce gelmez.

• quote:

Sony oled tv lerin diğerlerinden farkı burn olmamasıdır. Gönül rahatlığı ile alınabilir, tabi ki fiyatlar biraz yüksek diğer markalara göre. Gri çerçeve hariç tüm modeller gelecek bize. Nisan gibi gelmesi gerekiyor normal şartlarda, lakin pandemiden ötürü geç kalırmı bişey diyemiyorum. Fiyatı da aşağı yukarı 10 bin bandında olur 55 inç lerin.

Alıntıları Göster

Bence abartmayin hocam sony i tum oled Paneller organik led ve hepsi lg uretimi . Yanan sony oled tv ler var sahibindendede ilanlarda gordum sizde gorebilirsiniz A1 konusundada paneli burn in olan sony tv ler var. Sonyler de burn in oluyor

.

• Marka ve modellerden bağımsız, tüm OLED tv ler için Burning riski vardır. Oled tarafında LG, adet olarak daha fazla sattığı için, haliyle ismi daha çok geçiyor. Oled lerdeki bu sorun çözülebilir mi bilmiyorum ancak; bence önümüzdeki nesil Micro Led 8k lar revaçta olacak.

• ArGoDa kullanıcısına yanıt
    Evet gelecek, Nisan Mayıs gibi gelmesi kuvvetle muhtemel.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.