Şimdi Ara

SONY BRAVIA 2021 X90J ANA KONU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.578
Cevap
114
Favori
252.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4k tv ler çıkınca
    pixel boyutundan dolayı daha geniş paneller
    daha kolay daha küçük pannel ise daha maliyetli üretiliyor
    piksel sayısı sabit oldugundan bknz. pixel pitch
    boyut cok büyük olunca hatalardan dolayı maliyet artıyor o yüzdendir en optimum fiyatlı modeller
    55 ve 65 inch modeller
    49-50 inch gelirse 55 ten pahalı satılır
    ve sizin gibi özel müşteriler dışında kimse almayacağıdan dolayı tr distribütörü getirmemeyi tercih ediyor

market piyasa böyle
    avrupadaki fiyat farkları alıcıyı üzmüyor
    o yüzden satışa çıkıyor

boşuna beklemeyin yine gelmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lothlórien kullanıcısına yanıt

Önceki senelerin 95 serilerinin hepsi geldi, 2021 95 lerde gelecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: recep

4k tv ler çıkınca
    pixel boyutundan dolayı daha geniş paneller
    daha kolay daha küçük pannel ise daha maliyetli üretiliyor
    piksel sayısı sabit oldugundan bknz. pixel pitch
    boyut cok büyük olunca hatalardan dolayı maliyet artıyor o yüzdendir en optimum fiyatlı modeller
    55 ve 65 inch modeller
    49-50 inch gelirse 55 ten pahalı satılır
    ve sizin gibi özel müşteriler dışında kimse almayacağıdan dolayı tr distribütörü getirmemeyi tercih ediyor

market piyasa böyle
    avrupadaki fiyat farkları alıcıyı üzmüyor
    o yüzden satışa çıkıyor

boşuna beklemeyin yine gelmez

Anladım hocam. Detaylı açıklama için teşekkürler.

50" X90J'lerin geleceğinden ümitliyim. Açıkçası gelmezse de 48" yeni LG'leri kovalarım. Tavan bütçe sınırımı biraz yüksek tutuyorum. 8-9'a gelmese de 10-11K'lara da OK diyeceğim açıkçası, yapacak bir şey yok.

Çok uçuk fiyatlar dönerse de 32" kaliteli bir monitör alır, yoluma bakarım. Yapacak bir şey yok.

55" bana fazla büyük maalesef.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKA_33

Üzümlü kekimmmmmmmm gel artıkkkkkkkkk

• -Contrast'ı bir tık daha düşük, farkedilecek seviyede değil. Ama yine de en azından aynı olsaydı be.

-Auto ayarda bırakılan renk fazlalaştırma ayarı (adı her neyse) doğalın dışında renkli sahneler yaratıyor. Auto'da değil de, kullanıcı ayarında kullanmak lazım.

+4K-120Hz'deki blur yok olmuş, cam gibi 4K - 120 Hz değeri veriyor cihaz. XH90'da resmen blur'laşma var.

+İnce detayları daha iyi gösteriyor. (yakın çekim bir surattaki ufacık lekeleri vs.)

+Ses kalitesi, XH90'dan bi' tık daha iyi ama yine de mükemmel değil.

Diğer özellikler hemen hemen aynı duruyor.

Zaten XH90'ı da auto'da kullanmak saçma oluyordu. İnce detaylarla muhteşem kaliteye ulaşılıyordu, bu da öyle olacak belli ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 22 Mart 2021; 0:43:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

Bu mesaj silindi.

Hocam XH90 da piyasadaki rakiplerine göre çok sağlam bir cihazdı ancak sanki bir geçiş / ara model gibi olmuş. Eski işlemcide yeni teknolojileri koymuşlar ama tam randıman çalışmıyorlarmış aslında. Özelliklerin dolu dolu çalıştığı görünüyor XJ90'da, yeni işlemcinin gücüyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

Bu mesaj silindi.

Benzeri Sony modellerini bilmem ama Q80 ile kıyaslamam asla XH90'ı. Yanından bile geçemez. Leş gibi lekeli gri paneliyle hiç işim olmaz Samsung'un.

• Frobe kullanıcısına yanıt

hocam kirli ekran bi sorun ben kıyaslamayı sorunsuz hali ile yaptım iki tv yide yanyana inceledim xh90 bariz hiçbir artısı yok ama ikiside konuşmaya değecek tv ler değil :)

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galiba bu X90J yi gözümüzde çok büyütmemek gerek yine yeni bişiler yaptık isimler değişti flan 12binTL ,Master serilere zaten yaklaşılmaz. Kampanyadan xh90 yakalasan arada olacak 3 3.5 binTL fark ,hem bekleyip hemde bukadar fiyat farkı ,bence mantıklı değil. Dün akşam 8700 e kaçırıdm kampanyayı , tekrar çıkarsa alıcam xh90 ı .

edit: dedim ve aynı kampanya çıktı aldım 55xh90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belmont -- 26 Mart 2021; 9:57:12 >
  • USA version'larının detayları belli oldu. Tuzlu olacağa benziyor :)

"Launched" dediğine göre satışa çıkmış Amerika'da?

https://www.displayspecifications.com/en/news/ffb5529

SONY BRAVIA 2021 X90J ANA KONU
  • belmont B kullanıcısına yanıt

hocam bu sefer gerçekten yapmışlar lafta değil...çok bariz işlemci ve gradyan farkı var

• RNNN kullanıcısına yanıt

Bu Yıl 2021 X90J Alır Götürür Hocam,Eksikleri Giderilmiş Eli Yüzü Düzgün 1 Model Ufukta Göründü SONY BRAVIA 2021 X90J ANA KONU 

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.