Şimdi Ara

SONY BRAVIA 2021 X90J ANA KONU (128. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.581
Cevap
114
Favori
253.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar bildiğiniz gibi TV de böyle bi renk süzmesi oluşmuştu..Servise gönderdim onlarda SONY e göndermiş LCD Panel değişecek demişler Komple..Bende tamir değilde TV değişimş talep ettim stoklardan dolayı 2 ay beklemem söylendi..Ama sıfır gibi olur panel değişince zaten dediler kararsız kaldım Bu işi bilen bu tv yi kullanan arkadaşlardan acil cevap bekliyorum yardımcı olurmusunuz.Değişim için 2 ay bekleyimmi yoksa Paneli değiştirmelerini kabulmü edeyim..

• Horoz daha benim kargomu getirecek iki haftaya yaklaştı sanırım 😂 Konya’dan çıkmış benim ürün de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pusat06 kullanıcısına yanıt

Direk degisim isteyin..Hic bir urun orjinal hali gibi olamaz..2 ay bekleyebilirseniz tabi ki..Ben olsam beklerdim..

• okanakcay kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam ilk sorunuza cevap verebilirim bahsettiğiniz parlama local dimming özelliğinden dolayı oluyor resim ayarlarından otomatik yerel karartma ayarını değiştirerek zevkinize göre ayarlayabilirsiniz ben orta ayarda kullanıyorum diğer sorunuzun cevabını bilmiyorum maalesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • okanreyiz O kullanıcısına yanıt
    Sdr yayınlarda mutlaka dynamic range kapalı olsun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • _TUTANKHAMUN_ kullanıcısına yanıt

Hocam selamlar,siz sanırım C1'i satıyordunuz sebebi black crush mı yansıma mı?

Asus yakın zamanda OLED panelini çıkartır ama fiyatı ne olur bilmiyorum eğer oyun ağırlıklı kullanacaksanız bir bakın derim.

Özellikle gündüz OLED kullanımındaki yansıma olayını çözmüşler ve bununla beraber birçok iyileştirmede eklemişler.

SONY BRAVIA 2021 X90J ANA KONUrog.asus.com
    ROG Swift OLED PG48UQ | Above 34 Inches | Gaming Monitors|ROG - Republic of Gamers|ROG Global
    https://rog.asus.com/monitors/above-34-inches/rog-swift-oled-pg48uq-model/
  • Digital Reaction kullanıcısına yanıt
    Yokya tv çok başarılı bende xf90 ve C1 var duruma göre eski seri sony 65ag9 alıcam satamazsamda kalsın güzel tv

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Anladım hocam bende C1 kullanıyordum da black crush ve agrasif abl yüzünden sattım şu ara bende arayıştayım.

• oyun icin ayarlarınızı paylaşabilir misiniz arkadaşlar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Paneli gelip alırlarsa o panelden bir daha hayır gelmez dostum, siz değişim isteyin ve 2 ay bekleyin.SONY BRAVIA 2021 X90J ANA KONU 

• 18/07 tarihinde Amazon tarafından satılır ve gönderilir şeklinde aldığım XR65X90J televizyonumun parası 20 temmuzda hesabımdan çekildi teslim tarihi 28.07 olarak gözüküyordu ama ürün 10 gün sonunda bugün gönderemiyoruz diye iptal ettiler. Ben ürünü Amazondan aldığımda her yerde 21 bin tl ye satılıyordu şuan ürün 26-29 bin tl bandında ben böyle bir rezalet görmedim almak isteyenlerin aklında bulunsun hem 10 gün bekletildim hem de ürüne en az 6-7 bin tl bindi.

• Pooler P kullanıcısına yanıt

Maalesef aynı sorun bende de oldu. Amazon bildiğin gol attı bize. İptal edeceksen neden 8-10 bekliyorsun. Ayrıca yaklaşık aynı fiyata Vatan'da satıyordu. Amazon ürünü kendi sattığı için açıkçası daha güvenilir geldi ve oradan aldım.

Şuan fiyatlar Pooler'ın dediği gibi 6-7bin arttı. Böyle bir olay yaşattığı için Amazon Türkiye'yi tebrik ediyorum.

• Stokta olmayan ürünü satarak bir nevi dolandırıcılık yapmış olmuyorlar mı? Amazon ile iletişime geçip mağduriyetinizi her ikiniz de belirtseniz. Ekonomide ki sıkıntı bu tür mağduriyetleri artıracak belli ki, al parayı, 10 gün işlet sonra yok de iptal et, eski kurdan iade yap, ya da iade sürecini uzatabildiğin kadar uzat. Dolandırıcılıkla arasında çok da bir fark yok gibi, parayı iade ediyor olabilir ama bu zaman aralığın da kendi borcunu kapatıp mal çekmek adına bir nevi kredi çeker gibi biz müşterilerinin parasını kullanıyor olabilirler.

• proteo kullanıcısına yanıt

Az önce Amazon ile görüştüm.

Kargolamadan önce son kontrol sırasında bir üründe bir sorun olduğu zaman iptal gerçekleştiriliyormuş. Ancak fiyatlardaki artıştan bahsettiğim zaman, Amazon.com tarafından satılan bir ürün olduğu için bir sene içinde ürün tekrar stoğa girdiği zaman fiyatı ne olursa olsun iptal edilen satışımdaki aynı fiyattan ürünü temin edebileceklerini söylediler. Tabii ürün tekrar stoklara girer mi, girdiğinde ben yakalayabilir miyim bilmiyorum?

• Selamlar 15 temmuzda vatandan 20,400 TL vermiş olduğum 65x90j, İzmir'den Horoz nakliyat tarafından bugün 28 inde teslim edildi,ben yurtdışında olduğum için eşim teslim aldı TV yi görüntülü arayıp bana da gösterdi kutuyu, yırtık ezik yok çok şükür sağlam teslimat oldu 14 günde ulaştı sonunda :-)
    Şimdi servis kurulum macerası var önümüzde onuda kazasız belasız atlatirsak çok iyi olacak,servis duvara Monte hizmeti veriyordu galiba önceki 55 Samsung ju7000 duvara servis takmıştı kararsızım duvarda mi iyi olur sehpada mi izleme mesafesi 3 metre anca duvarada olursa mesafe biraz daha uzuyor tabiki karar veremedim bakalım hayırlısı olsun diyelim.

Hocam şimdi baktım da bulamadım dynamic range hangi ayar oluyor tam olarak motionflow dan bahsetmiyorsunuz sanırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • safsansar kullanıcısına yanıt

hayırlı olsun. benımde tam 7 iş gunu süresinde geldi.. tv kurulduktan sonra kendin 1 2 test yaparsın.

• Bizim tvlerde banding ve dse sıkıntıları oluyor mu ?

• malkockose kullanıcısına yanıt

Aynı zamanda sizede hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın...

• malkockose kullanıcısına yanıt

Forumda X90J kullanan bir arkadaşta banding ve panelde tozlanma vardı. Değişim kararı çıkmıştı diye hatırlıyorum. Elektronik şans işi, umarım temiz sorunsuz bir panel denk gelmiştir.

• 
Sayfa: önceki 126127128129130
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.