Şimdi Ara

SONY BRAVIA 2021 X90J ANA KONU (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.578
Cevap
114
Favori
253.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LordMurat55

Videolardan ve görüntülerden TV iyi çıktı gibi ama Rtings ve HDTVtest incelemeleri de önemli onları da beklemek gerek. Onun haricinde geriye kalan tek şey Türkiye fiyatı umarım astronomik bir rakamdan girmez.

• Vatan Bilgisayar - 15999 TL - Sony XR55X90J 55'' 139 CM 4K UHD Smart Google Televizyon Fiyatı - VATAN (vatanbilgisayar.com)

Hepsisony - 15999 TL - Sony XR55X90J BRAVIA 55 inch Full Array LED 4K Google TV Fiyatı ve Özellikleri - Hepsisony.com

Fiyatlar bu sekilde olacaksa vay halimize, gider ya X900H alırım ya da LG CX. Fiyatlara acil revize gelmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheBadu

Vatan Bilgisayar - 15999 TL - Sony XR55X90J 55'' 139 CM 4K UHD Smart Google Televizyon Fiyatı - VATAN (vatanbilgisayar.com)

Hepsisony - 15999 TL - Sony XR55X90J BRAVIA 55 inch Full Array LED 4K Google TV Fiyatı ve Özellikleri - Hepsisony.com

Fiyatlar bu sekilde olacaksa vay halimize, gider ya X900H alırım ya da LG CX. Fiyatlara acil revize gelmeli.

16 bin TL veremem. 48" LG C1, Amazon TR'ye düştüğü gibi, fiyatı ne olursa olsun alıyorum direkt. Böyle bir fiyatlandırma kabul edilemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Frobe

16 bin TL veremem. 48" LG C1, Amazon TR'ye düştüğü gibi, fiyatı ne olursa olsun alıyorum direkt. Böyle bir fiyatlandırma kabul edilemez.

Alıntıları Göster

Bence de kesinlikle verilmez, 2020 versiyonu X900H 8500-9000 TL aralığına bulunuyor. Komik bir fiyatlandırma olmuş. Ben de ya 48 C1 ya da X900H alacağım gibi gözüküyor. TCL C825 de aklımı kurcalıyor.

• Bende 65 X95J bekliyordum 5 aydır, hem Türkiye'ye gelişinin belli olmaması hem de bu fiyatları gördükten sonra vazgeçtim, 65 G1 alıyorum şimdi. Fiyatlar çok alakasız oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony daha çok müşteri kaybeder, bu kafayla giderlerse...

• Bulunursa Xh9505 serisi alinir sorgusuz sualsiz..

Xj95 gelmeyecek ama site de Xj93 gelecek gozukuyor..Sonuc olarak en ust seri degil..Xj95 gelseydi 19.000 Tl fiyati olurdu herhalde..

Xj90 falan Xh9505 ile kiyaslanamaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Bulunursa Xh9505 serisi alinir sorgusuz sualsiz..

Xj95 gelmeyecek ama site de Xj93 gelecek gozukuyor..Sonuc olarak en ust seri degil..Xj95 gelseydi 19.000 Tl fiyati olurdu herhalde..

Xj90 falan Xh9505 ile kiyaslanamaz...

XH9500 stokta goremedim ben hicbir yerde, geri gelir mi sizce? Bence gecen yilin modelini getirmeyebilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheBadu

XH9500 stokta goremedim ben hicbir yerde, geri gelir mi sizce? Bence gecen yilin modelini getirmeyebilirler.

Alıntıları Göster

Gelmeyecekmis sanirim ben sonuncuyu aldim 65 inc, varsa Ankara'da vardir yardimci olur @numberten_ank

• quote:

Gelmeyecekmis sanirim ben sonuncuyu aldim 65 inc, varsa Ankara'da vardir yardimci olur @numberten_ank

Alıntıları Göster

Malesef bizde de tükendi stok. Sadece teşhir ürünü kaldı.

• Sony, XF90 serisini 3 sene sattı. İsterse Xh95 serisini de getirebilir. Ancak, mevcut durumda getirmezler. OHA modundaki J serisi modellerin fiyatlarından dolayı satışı zaten düşük olacak. XH95 serisini getirirlerse J serisini kimse almaz. Çünkü XH95 serisinin karşılığı olan modeli de getirmeyecekler. Sony Türkiye yönetimi bu sene Sony TV satmak istemiyormuş gibi davranıyor.  

• Sony ne yapmaya calisiyor anlasilir gibi degil tv satmak istemiyorlar galiba bir cok sony musterisi lg firmasina kayacak bu fiyaylardan dolayi lg de tv fiyatlari daha uygun sonye gore iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mg3 -- 28 Mayıs 2021; 11:47:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

Sony, XF90 serisini 3 sene sattı. İsterse Xh95 serisini de getirebilir. Ancak, mevcut durumda getirmezler. OHA modundaki J serisi modellerin fiyatlarından dolayı satışı zaten düşük olacak. XH95 serisini getirirlerse J serisini kimse almaz. Çünkü XH95 serisinin karşılığı olan modeli de getirmeyecekler. Sony Türkiye yönetimi bu sene Sony TV satmak istemiyormuş gibi davranıyor.  

o zaman Tv ler alınabilir fiyattaydı..Baktığun zaman telefonlar bile %30 zamlanmış..Sony her zaman LG den pahalıydı zaten..Sony alan başka markaya yönelmiyor genelde...Haksız da değiller..Görüntü işlemcisi olarak Sony çok iyi gerçekten..Doğal renkler,konstrat,kaliteli panel vs..HDR SDR parlaklıkları,android özgürlüğü vs..

• quote:

o zaman Tv ler alınabilir fiyattaydı..Baktığun zaman telefonlar bile %30 zamlanmış..Sony her zaman LG den pahalıydı zaten..Sony alan başka markaya yönelmiyor genelde...Haksız da değiller..Görüntü işlemcisi olarak Sony çok iyi gerçekten..Doğal renkler,konstrat,kaliteli panel vs..HDR SDR parlaklıkları,android özgürlüğü vs..

Alıntıları Göster

Forumda bile kaç kişi Sony yeni modellerinin OHA fiyatlarını görünce yönülerini başka markalara çevirdiler ve hatta satın aldılar. Artık markalar arasında ince nüanslar dışında çok fazla üstünlük yok. Özellikle OHA fiyatları uygulayacak fark hiç yok. O nedenle bölgesel fiyatlandırmayı en iyi başaran marka bundan sonraki dönemde malı götürür. Ayrıca Sony alanlar zaten aldı. en qaz 4-5 sene yeni TV alma gereksinimleri olmaz. Yeni Sony kullanıcıları bulmak zorundalar yeni modelleri satmak için. OHA fiyatlarla da yeni Sony müşterisi yapmaları neredeyse imkansız. Google TV'li düzgün markalar var. Philips miniLED modellerinin mesela tam incelemeleri ortaya çıktıkça, bu modellere de ciddi bir yönelim olacağı kaçınılmaz. Diğer taraftan sorun Sony TV'lerin kalitesi değil zaten. Sony Türkiye'nin TV satmak istememesi en önemli sorun.

• quote:

Orijinalden alıntı: zulu123

Forumda bile kaç kişi Sony yeni modellerinin OHA fiyatlarını görünce yönülerini başka markalara çevirdiler ve hatta satın aldılar. Artık markalar arasında ince nüanslar dışında çok fazla üstünlük yok. Özellikle OHA fiyatları uygulayacak fark hiç yok. O nedenle bölgesel fiyatlandırmayı en iyi başaran marka bundan sonraki dönemde malı götürür. Ayrıca Sony alanlar zaten aldı. en qaz 4-5 sene yeni TV alma gereksinimleri olmaz. Yeni Sony kullanıcıları bulmak zorundalar yeni modelleri satmak için. OHA fiyatlarla da yeni Sony müşterisi yapmaları neredeyse imkansız. Google TV'li düzgün markalar var. Philips miniLED modellerinin mesela tam incelemeleri ortaya çıktıkça, bu modellere de ciddi bir yönelim olacağı kaçınılmaz. Diğer taraftan sorun Sony TV'lerin kalitesi değil zaten. Sony Türkiye'nin TV satmak istememesi en önemli sorun.

Alıntıları Göster

Orası kesin ama demek istediğim Sony zaten ucuz değildi..Mesela Sony'de şöyle bir durum var VA panel olarak alternatif yoktu..Şidi 90j-92j-93j diye alternatifler çıktı Sony'de..Ama yüksek fiyat dan çıktı..

xh serisi çok az indirim gördü 55 xh9505 bile 13.000 tl'den zor aşağıya indi..Amiral gemisi yani..Daha kötüsü 15.500'den kapı açtı evet ama diğer markalar da pahalı gelecek bence..

Samsung'da Q60-70-80-90-95 diye bütçeye göre 10 numara tv satıyor..Baktığımız zaman Q90t Sony'den pahalı misal..

Samsung'un yeni modelleri de pahalı olacak... Sony 2020 modelleri eritmek için xh9096 ve xh9505 indirim gördü? Samung da yapar ama 2021 ucuz olmayacak kesinlikle..Yıl sonuna doğru 6 ay sonra düşüş olur fiyatlarda..O zaman acele yoksa xj93 incelemelere göre alınabilir..

Samsung yeni modellerin de en üst gamı yine pahalı olacak?

Lg oled dersen burn-in can sıkıcı,ölü pixelleri cabası

Phillips hiçbir zaman Tv açısınan alınabilir bir marka olmadı,orta direk taban alabilir evet ama malesef bu kur ve zamlarla her marka zam yapacak..Nette 4800 e aldığım telefon şu an 6000 tl misal..6 ay oldu alalı..

• Sony Eurasia Türkiye'nin iş güzarlığından başka bir şey değil bu fiyatlandırma.

bknz. ABD 65XJ90 Modelinin bestbuy fiyatı : https://www.bestbuy.com/site/sony-65-class-bravia-xr-x90j-series-led-4k-uhd-smart-google-tv/6453208.p?skuId=6453208 (Güncel kur karşılığı 12.500 TL)

Ülkemizde satışta olan fiyatına bakınız https://www.vatanbilgisayar.com/sony-xr65x90j-65-164-cm-4k-uhd-smart-google-tv-dahili-uydu-alici.html (20.499TL)

Bu postu gören olursa sakın ama sakın xj90 modeline bu parayı vermeyin, gidip 2020 model 65A8 OLED modelini aynı paraya alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: payda

Sony Eurasia Türkiye'nin iş güzarlığından başka bir şey değil bu fiyatlandırma.

bknz. ABD 65XJ90 Modelinin bestbuy fiyatı : https://www.bestbuy.com/site/sony-65-class-bravia-xr-x90j-series-led-4k-uhd-smart-google-tv/6453208.p?skuId=6453208 (Güncel kur karşılığı 12.500 TL)

Ülkemizde satışta olan fiyatına bakınız https://www.vatanbilgisayar.com/sony-xr65x90j-65-164-cm-4k-uhd-smart-google-tv-dahili-uydu-alici.html (20.499TL)

Bu postu gören olursa sakın ama sakın xj90 modeline bu parayı vermeyin, gidip 2020 model 65A8 OLED modelini aynı paraya alabilirsiniz.

Kesinlikle XJ95 modelinin dışında alınmaz ve dediğiniz gibi Xj90 OHA fiyatına harbiden OHA denir yani :)))).

• quote:

Orası kesin ama demek istediğim Sony zaten ucuz değildi..Mesela Sony'de şöyle bir durum var VA panel olarak alternatif yoktu..Şidi 90j-92j-93j diye alternatifler çıktı Sony'de..Ama yüksek fiyat dan çıktı..

xh serisi çok az indirim gördü 55 xh9505 bile 13.000 tl'den zor aşağıya indi..Amiral gemisi yani..Daha kötüsü 15.500'den kapı açtı evet ama diğer markalar da pahalı gelecek bence..

Samsung'da Q60-70-80-90-95 diye bütçeye göre 10 numara tv satıyor..Baktığımız zaman Q90t Sony'den pahalı misal..

Samsung'un yeni modelleri de pahalı olacak... Sony 2020 modelleri eritmek için xh9096 ve xh9505 indirim gördü? Samung da yapar ama 2021 ucuz olmayacak kesinlikle..Yıl sonuna doğru 6 ay sonra düşüş olur fiyatlarda..O zaman acele yoksa xj93 incelemelere göre alınabilir..

Samsung yeni modellerin de en üst gamı yine pahalı olacak?

Lg oled dersen burn-in can sıkıcı,ölü pixelleri cabası

Phillips hiçbir zaman Tv açısınan alınabilir bir marka olmadı,orta direk taban alabilir evet ama malesef bu kur ve zamlarla her marka zam yapacak..Nette 4800 e aldığım telefon şu an 6000 tl misal..6 ay oldu alalı..

Alıntıları Göster

EVet önceden de 3-5 kuruş fiyatı fazla olurdu ve bileşen kalitesi vs. diye gözümüze batmazdı. Güncel OHA fiyatlarındaki fark cidden anlamsız. Ayrıca Philips miniLED modelleri çok iddialı. Bekleyip göreceğiz. Zaten Bu sene TV alırsam bu kesinlikle Sony olmayacak, OHA fiyatlarında düzeltme yapmazlarsa. Düzeltirlerse bir bakarım.

• payda P kullanıcısına yanıt
    Hocam sizce cx oledmi yoksa sony a8 oledmi arasinda kaldim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.